Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytacie?
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
  Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 1:06 pm   Czytacie?

Czytacie książki?
Jeśli tak, to jakie?

Ja tak - choć kiedyć bardzo dużo, a teraz tak ok. 4-5 miesięcznie.
Czytam bardzo różne gatunki, choć w przeważa beletrystyka.
Moje ulubione gatunki to thriller :shakeU: , kryminał :splash: , obyczajowe :dance: , dobry romans :serduszka: , no i oczywiście historyczne.
Uwielbiam książki (i mam wszystkie :mrgreen: ) Roberta Goddarda!

Ciekawa jestem, czy na forum znajdzie się jeszcze jakiś inny mól książkowy. :)
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 1:46 pm   

Znajdzie się :)

Uwielbiam czytać, a najbardziej kryminały, biografie i polityczną sensację.

Mam wszystkie książki Chmielewskiej, oprócz nowości - czekam aż trafią do antykwariatu. :) Wszystkie przeczytane po kilka-, kilkanaście razy i zawsze tak samo zabawne.
Poza tym uwielbiam książki Archera.


W domu nie mam czasu czytać, bo albo forum :wink: albo mnie nie ma. Na szczęście mogę sobie spokojnie czytać w pracy. Jak są wyjątkowe nudy to 1 książka na 2 dni, zawsze jakaś dyżurna książka sobie leży w biurku. :mrgreen:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 1:50 pm   

Ja ostatnio po bardzo długiej przerwie powracam do czytania książek.

Nigdy nie czytałam nic ambitnego, głównie dla rozrywki.
Teraz też nie czytam wiele, może wyjdzie z tego średnio książka na miesiąc. 8)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 7:59 pm   

8) nie lubię... nie czytam
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 1:34 pm   

Z Marcinem jesteśmy nałogowymi pożeraczami książek.


Teraz może jest mniej czasu, bo praca na budowie i takie tam, ale generalnie lubimy bardzo.

Moje ukochane książki to: Mistrz i Małgorzata, Ojciec chrzestny i reszta książek Mario Puzo, 385 dni na Majdanku (bardzo lubię tematykę obozowo/wojenną),Miłość, pasja i sława (rzecz o Paganinim), wszystkie książki Łysiaka, Stasiuka, Koontza.
Lubię książki historyczne, kryminały, biografie, pamiętniki,...., no wszystko lubię jeśli jest napisane z polotem, lekkim i dobrym językiem.

Regularnie szperamy z Marcinem po Antykwariatach i odwiedzamy biobliotekę.

W nowy domu mamy zamiar trzymać książki we wszystkich możliwych miejscach. Zrobić półki wszędzie, tak, żeby było do nich nieograniczny dostęp. A mamy całkiem pokaźną kolakcję.


Z pisarzy natomiast nie znoszę....... SIENKIEWICZA :oops:
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 1:40 pm   

Kiwax napisał/a:
Z pisarzy natomiast nie znoszę....... SIENKIEWICZA :oops:

Jak miałam 15 lat przeczytałam "Que vadis" i bardzo mi się ta książka podobała. 3 lata później postanowiłam do niej wrócić i ... przebrnęłam przez 25 stron! :wink:
Trylogię przeczytałam, acz "w bólach". :mrgreen:
Sienkiewicz też mi "nie podchodzi", a czym jestem starsza tym gorzej.
Może to rzeczywiście pisarz dla nastolatków (wczesnych) lub pasjonatów.
Jestem historykiem, więc jego książki powinny być dla mnie ucztą dla ducha - ale tak nie jest. :roll:
_________________
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Kwi 16, 2004 1:45 pm   

Asiek, świetnie to ujęłaś!!!!!

Dokładnie, idealnie tak właśnie ze mną było :lol:
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 17, 2004 8:51 am   

A ja lubię książki przyjemne i lekkie.Do pośmiania i popłakania, do przeanalizowania.
Np. Siesicka : "Jezioro osobliwości",
Chyba 6 razy przeczytałam "My dzieci z dworca ZOO" i "Pamiętnik Narkomanki".
Uwielbiam "Małego Księcia".
"Zakonnicę" Diderota itp...
Natomiast nienawidziłam czytać lektur szkolnych, bo nie lubię jak zmusza się mnie do czytania czegoś.Dlatego przez lektury w szkole przechodziłam bazując na omówieniach.(o dziwo się udawało :) ).
 
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 17, 2004 9:15 am   

Ja uwielbiam Chmielewską:) Kryszka zgłosze sie po pozyczke nie mam wszystkich.
Lubię sapkowskiego a ostatnio do tranwaju (podróz do pracy) zabieram Grochole. Lekko sie czyta:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Kwi 17, 2004 11:33 am   

mischelle22 napisał/a:
Np. Siesicka : "Jezioro osobliwości",

Mam ogromny sentyment do dwóch książek Siesickiej : "Jezioro Osobliwości" i "Zapałka na zakręcie". :D Czytałam je po kilka razy jako "dorastająca panienka". :graba:
Acha i kilka lat temu przeczytałam kontynuację "Zapałki...", która się dzieje jakieś 20 lat później. Oczywiście, ja inaczej sobie wyobrażałam późniejsze losy bohaterów, więc byłam trochę rozczarowana. :hm:
_________________
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 17, 2004 12:39 pm   

nie czytam, bo nie lubię (oczywiście książek)

ale z chęcią zaglądam do gazet, różnych poradników itd..... ewentualnie coś co wiąże się z moją specjalizacją
_________________

 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 17, 2004 6:18 pm   

Czytam jak tylko mam troche czasu - glownie w lozeczku jak zonka juz spi lub w autobusie jak jade np. do plocka - glownie sa to ksiazki o tematyce fantasy :) Uwiellbiam ten gatunek ( cala seria Dragon Lance ( rozni autorzy ), Miecz Prawdy ( Terry Goodkind ) a ostatnio jeszcze seria Forgoten Realms, no i oczywiscie Sapkowski z tym ze za niego dopiero sie zabieram :) )
Kiedys probowalem innych gatonkow - nazwijmy to bardziej zyciowych: kryminaly,obyczajowe itp - niestety wogole mnie to nie wciaga :( Jakos nie bawi mnie czytanie o tym co i tak sie w tej lub innej postaci spotyka na codzien. Jednak fantasy ma swoj urok ... krasnoludy, elfy, czarodziej i smoki .... co najdziwniejsze kiedy mialem z 15 lat i zaczalem czytac Tokiena stwierdzilem ze to bajki dla dzieci a nie lektura dla mnie .... kiedy wrocilem do Niego po kilku latach "lyknalem" Wladce Pierscieni w ciagu 3 dni :)
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Kwi 21, 2004 10:39 pm   

ice napisał/a:
co najdziwniejsze kiedy mialem z 15 lat i zaczalem czytac Tokiena stwierdzilem ze to bajki dla dzieci a nie lektura dla mnie .... kiedy wrocilem do Niego po kilku latach "lyknalem" Wladce Pierscieni w ciagu 3 dni :)

Do "Władcy Pierścieni" zabierałam się 2 razy. Za drugim razem przeczytałam. :|
Ale żeby w 3 dni... jestem pod wrażeniem. :wink:
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 6:54 am   

Niestety, ani nie byłam w stanie przeczytać Tolkiena, ani nawet wytrwać do końca filmu... Zarówno na pierwszej jak i na drugiej części zasnęłam (oglądałam w domu na dvd. Nie muszę mówić, że do trzeciej części już nie usiadłam :?
_________________

 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 8:45 am   

W poprzednim poście zapomniałam nadmieć, że kiedyś też przeszłam fazę fascynacji szeroko pojętym nurtem fantasy i ogólnie fantastyką. Nawet prenumerowałam miesięcznik "Fantastyka" ;)

Tolkiena kocham bardzo i czytam co jakiś czas, tak dla własnej przyjemności. Nie szkodzi, że cały czas to samo i znam to na pamięć. Utkwiło mi w pamięci jeszcze 2 autorów - Zajdel i Zelazny.

Sapkowskiego natomiast nie znoszę :evil:
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Jelonek 

Dołączyła: 14 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 2:04 pm   hehe

Jestem uzależniona od książek - dzień bez czytania to dzień stracony :)
Uwielbiam thillery, kryminały, thillery medyczne , bardzo lubię też
biografie i obyczajówki dobrze napisane . Nie trawię Sienkiewicza (
pozdrowienia dla Was - Kiwax i Asiek ) bo zanudza na śmierć , za to
bardzo lubię Mickiewicza. Ogólnie czytam ile wlezie mi w głowę i ile oczy
wytrzymają.
Do niedawna zostawiałam majątek w księgarniach , ale teraz zapisałam
się do bilbioteki , która ma nowości i jestem zachwycona .

A Tolkien - no coż podchodziłam do niego mając 20 lat i zasypiałam nad Hobbitem,
ale rok temu zostałam namówiona na Władcę Pierścieni i zakochałam się w tej książce.
Pierwsze dwie części przeczytałam w 2 tyg, a trzecią , by móc się nią dłużej cieszyć
wydzialałam sobie :( .
Sapkowski - może być , ma dużo tekstów z jajem , ale i jego bazą był Tolkien.

Moja ostatnia ulubiona książka to Anioły i demony Dan'a Browna - lekko się
czyta , no i w książce jest gonitwa przez cały Rzym , co przypomina mi własne
zwiedzanie Wiecznego Miasta:)
 
 
anna.b 


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Lut 2004
Posty: 171
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 5:45 pm   

Uwielbiam czytac ksiazki, rozne, co mi tam wpadnie w rece, z wyjatkiem fantasy :girl :

Ostatnio przeczytalam "3 RAZY R" Hanny Cygler - polaczenie kryminalu, romansu i powiesci obyczajowej. Dobrze napisana, fajnie sie czyta. Polecam kobitkom i nie tylko! :spoko:
_________________
* Ślub 18 września 2004 *
 
 
 
Akacja 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lut 2004
Posty: 199
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 6:09 pm   

:blackglassesgirl: Lubie czytać, ale z czasem i często miejscem mam problem. Co jakis czas dorwe jakas ciekawa lekture i polykam ja wtedy szybciutko :) Aktualnie czytam: "Demon i panna Prym" Paulo Coelho. Bardzo lubie książki, które chociaż opowiadają jakąś konkretna historie tak naprawde dotyczą kazdego z nas i wielu sfer naszego życia. Nie przepadam, ani za fanastycznymi ani kryminalami ani romasami. Lubie gdy ksiazka mnie dotyka i po jej przeczytani cos we mnie zostaje lekkie to ja czytam gazety wiec takie ksiazki mnie nie interesuja. Pozdrawiam pożeraczy książkowych :papa:
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 7:44 pm   Re: hehe

Jelonek napisał/a:

A Tolkien - no coż podchodziłam do niego mając 20 lat i zasypiałam nad Hobbitem,
ale rok temu zostałam namówiona na Władcę Pierścieni i zakochałam się w tej książce.


Ja przygode z Tokienem zaczalem od Wladcy Pierscieni i ksiazka pochlonelam nie bez reszty ... jakies pol roku temu czytalem Hobbita i powiem .... hm .... czyta sie go jak by Tolkien przymiezal sie do pisania .... jest lekko chaotyczny .... wcale sie nie dziwie ze zasypialas nad nim .....
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 7:48 pm   

Akacja napisał/a:
Aktualnie czytam: "Demon i panna Prym" Paulo Coelho.


Czytalem .... swietna ksiazka ... to samo Alchemik i Weronika postanawia umrzec - przez pielgrzyma nie przebrnalem :(
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 7:56 pm   

Fantasy zawsze będzie mi się kojarzyć z "Erykiem Promiennookim" Haggarda.
Czytałam ją bardzo dawno temu, ale żadna późniejsza książka fantasy, którą czytałam jej "nie przebiła"...
A z fantasy ironiczno-kpiarskich ubawiłam się przy "Narzeczonej księcia" Goldmana. :mrgreen: Ktoś może z Was ją czytał? Polecam także tym co nie lubią fantasy. :graba:

Czyli rozumiem, że nikt nie czytał żadnej książki Roberta Goddarda... :(

A sensacje, kryminały, thrillery - jacyś ulubieni autorzy (oprócz tych co już wymieniłyście)?
_________________
 
 
josephine 

Wiek: 44
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 25, 2004 9:23 pm   

Uwielbiam Chmielewską, jak Kryszka i Oleńka, Whartona, Irvinga
Ostatnio czytałam Redlińskiego - pełna humoru krytyka czasów nam współczesnych w Polsce ;)
"Władcę" przeczytałam parę lat temu a film urzekł mnie prawie pod każdym względem i oglądałam już nie raz :)
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 4:00 pm   

Wczoraj przeczytałam w 2,5 godz książkę H. Cobena "Nie mów nikomu"

Bardzo fajnie i lekko się czyta. Poza tym jak przystało na dobrą sensację, kryminał (nie wiem jak to sklasyfikować) - trzyma w napięciu i właściwie do ostatniej kartki tak naprawdę nic nie jest do końca jasne :)


Naprawdę polecam!
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 4:05 pm   

Co ostatnio przeczytaliście, co "powaliło Was na kolana" (w sensie pozytywnym :wink: )?
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 6:20 pm   

hmmm............... książkę o wychowaniu przedszkolaka :P niesamowicie zabawna
_________________

 
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 13, 2004 11:52 pm   

Czytam nałogowo i maniakalnie :)
Czasami dla przyjemności, a czasami dlatego, że chcę wiedziec, o czym się mówi (ale np. Paulo Coelho nie byłam w stanie przetrawić, bo mnie się to nieodparcie kojarzy z grafomanią). Jest wiele ksiązek, do których wracam dość często: książki Małgorzaty Musierowicz (cała seria o Jeżycjadzie), Sapkowski, Tolkien, "Sto lat samotności" Marqueza czy "Gra w klasy" Cortazara. Lubię siegąc po książki Cobena (to właśnie ten od "Nie mów nikomu", lubię czytac ksiązki Michaela Ende - "Momo" albo "Niekończąca się opowieść" (najchętniej czytam je w oryginale, czyli po niemiecku). Lubię Robina Cooka i jego thrillery medyczne - czytam je i aż mi ciarki po skórze przechodzą, że tak rzeczywiście mogłoby się zdarzyć.
Z polskich pisarzy uwielbiam nieżyjącego juz Zajdla - napisał np. "Limes inferior" ksiązka niesamowita, wracam do niej często. Polecam Wam gorąco :)
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
Nepfilim 


Wiek: 46
Dołączyła: 08 Maj 2004
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 10:39 am   

Ja ostatnio ze zrozumiałych względów jestem zainteresowana tematyką macierzyństwa :) A na kolana powaliła mnie książka "Bliźnięta - i co dalej?" J.Tkacz ... Wiecie, płacz w stereo itp :) A ogólnie, w sumie mogę przeczytać wszystko, pod warunkiem, że książka mnie zaintereuje po 2,3 przeczytanych stronach. Zawsze czytam pierwsze i ostatnie strony :)
_________________
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 10:49 am   

Nepfilim napisał/a:
A ogólnie, w sumie mogę przeczytać wszystko, pod warunkiem, że książka mnie zaintereuje po 2,3 przeczytanych stronach. Zawsze czytam pierwsze i ostatnie strony :)

Nigdy nie czytam na początku ostatnich stron książki - zwłaszcza w przypadku kryminałów. 8)
_________________
 
 
Nepfilim 


Wiek: 46
Dołączyła: 08 Maj 2004
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 11:31 am   

Ja lubię znać zakończenia, zarówno książek jak i filmów :)Czyta się i ogląda bez sztresów :)
_________________
 
 
 
myszkapl 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Maj 2004
Posty: 68
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 12:38 pm   

Ja jak mam czas to czytam bardzo dużo. Lubię różne gatunki, ale nadal preferuję książki młodzieżowe. Oststnio zakopałam się w Chmielewskiej - pochłaniam jedną po drugiej. Lubie jej twórczość. Chmielewska pisze nie tylko dla młodzieży ale też dla dorosłego czytelnika. W jej książkach przeważa tematyka kryminalna, ale ujęta lekko i czasem dowcipnie.
_________________


http://martyna.w8w.pl

 
 
 
josephine 

Wiek: 44
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 6:41 pm   

Kocham Chmielewską...
kiedyś pochłaniałam tonami, muszę do niej wrócić... zwłaszcza, że cały czas tworzy coś nowego!!! :)
 
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 7:43 pm   

Czytam jak mam czas, bo jak narazie to go nie mam
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 10:58 pm   

Jeszcze przypomniało mi się to, czego zapomnialam napisać na szybko :)
Uwielbiam ksiązki Doroty Terakowskiej (np. Poczwarka, Ono, W krainie kota) i z calkiem innej polki - Melchiora Wankowicza (np. Ziele na kraterze). Jak macie czas, to sięgnijcie do nich - naprawde warto
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 11:00 pm   

"Poczwarkę" czytałam i niestety mnie rozczarowała. :?
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2004 12:33 am   

Nepfilim napisał/a:
Ja ostatnio ze zrozumiałych względów jestem zainteresowana tematyką macierzyństwa :) A na kolana powaliła mnie książka "Bliźnięta - i co dalej?" J.Tkacz ... Wiecie, płacz w stereo itp :)

Co prawda temat mnie nie dotyczy, ale z wielką chęcią bym przeczytała tą książkę. Gdzieś ostatnio był artykuł o zjeździe bliźniaków i też tam o niej wspominali. Musi to być niesamowicie ciekawa lektura. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2004 6:15 pm   

Asiek napisał/a:
Nepfilim napisał/a:
A ogólnie, w sumie mogę przeczytać wszystko, pod warunkiem, że książka mnie zaintereuje po 2,3 przeczytanych stronach. Zawsze czytam pierwsze i ostatnie strony :)

Nigdy nie czytam na początku ostatnich stron książki - zwłaszcza w przypadku kryminałów. 8)



Popiera .... czyta sie bo jest sie ciekawym co bedzie dalej ... kiedy juz sie wie caly czar pryska .... moje slonko tez czyta koncowke albo srodek bo nie moze wytrzymac w niepewnosci .... niegdy tego nie zrozumiem .... tak samo nie ma po co ogladac filmu jak zna sie zakonczenie - no chyba ze jest naprawde dobry i oglada sie go po raz enty poniewaz sie nam podoba :)
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Nepfilim 


Wiek: 46
Dołączyła: 08 Maj 2004
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 10:49 am   

kryszka napisał/a:

... Musi to być niesamowicie ciekawa lektura. :D

Zapewniam Cię, że jest :) Można się przerazić, załamać,poprawić sobie humor i pośmiać :D
_________________
 
 
 
Nepfilim 


Wiek: 46
Dołączyła: 08 Maj 2004
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 11:00 am   

ice napisał/a:

Popiera .... czyta sie bo jest sie ciekawym co bedzie dalej ... kiedy juz sie wie caly czar pryska .... moje slonko tez czyta koncowke albo srodek bo nie moze wytrzymac w niepewnosci .... niegdy tego nie zrozumiem .... tak samo nie ma po co ogladac filmu jak zna sie zakonczenie - no chyba ze jest naprawde dobry i oglada sie go po raz enty poniewaz sie nam podoba :)


Rzecz gustu, mnie szkoda czasu na czytanie książki gdzie w połowie jej czytania stwierdzam, że jednak mnie nie interesuje (to samo jest z filmami). Dla mnie czar pryska gdy się okazuje, że nie takiego zakończenia się spodziewałam :D
_________________
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 11:44 am   

Nepfilim napisał/a:
Dla mnie czar pryska gdy się okazuje, że nie takiego zakończenia się spodziewałam :D

A ja właśnie uwielbiam zaskakujące mnie zakończenia! :mrgreen:
Takie książki pamiętam dłużej niż te przewidywalne od pierwszych stron.
_________________
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 11:52 am   

Nepfilim napisał/a:
Rzecz gustu, mnie szkoda czasu na czytanie książki gdzie w połowie jej czytania stwierdzam, że jednak mnie nie interesuje (to samo jest z filmami).


@t first: skoro juz dobrnelas do polowy ksiazki to nie mogla cie nie interesowac :) wiec czytasz ja z przyjemnoscia a nie dlatego ze podoba Ci sie zakonczenie - chyba ze czytasz w innym celu.

Nepfilim napisał/a:
...(to samo jest z filmami)Dla mnie czar pryska gdy się okazuje, że nie takiego zakończenia się spodziewałam :D


@t second: przepraszam ... ogladasz tylko filmy ktore z gory wiesz jak sie koncza ?? :shock: jaka w takim razie masz przyjemnosc z ogladania skoro znasz zakonczenie kazdego filmu za jaki sie bierzesz ??
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Nepfilim 


Wiek: 46
Dołączyła: 08 Maj 2004
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 1:37 pm   

ice napisał/a:

@t first: skoro juz dobrnelas do polowy ksiazki to nie mogla cie nie interesowac :) wiec czytasz ja z przyjemnoscia a nie dlatego ze podoba Ci sie zakonczenie - chyba ze czytasz w innym celu.


Dlatego więc czytam najpierw początek i koniec :jezyk2: A jeżeli już się zmuszę żeby dobrnąć do połowy książki (pewnie nie mam innej pod ręką) to tylko dlatego, że mam nadzieję iż się "rozkręci" :)

ice napisał/a:
@t second: przepraszam ... ogladasz tylko filmy ktore z gory wiesz jak sie koncza ?? :shock: jaka w takim razie masz przyjemnosc z ogladania skoro znasz zakonczenie kazdego filmu za jaki sie bierzesz ??


Ależ proszę :D Oczywiście, że nie podglądam końca wszystkich filmów np. komedii. Ale jakiś thriller czy sensacja czy też dramacik zaczynam "od końca" :) Co do przyjemności z oglądania filmów.... czasami mam ich sporo szczególnie gdy oglądam film z mężem :mrgreen:
_________________
 
 
 
stefka 


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 17
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 9:58 pm   

a mnie wciąga Carroll :)
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 10:05 pm   

Chyba mowimy o roznym rodzaju przyjemnosci z ogladania i o roznych filmach ..... niewazne ... mojego kochanie tez nigdy nie zrozumiem w tej materii - zawsze patrzy na koniec ksiazki :(

Wracajac do tematu :)

Wlasnie skonczylem czytac kolejne dwie ksiazki z serii Dragon Lance - Smocza Lanca ... cos cudownego ... uwielbiam ten swiat - elfy, krasnoludy, kendery, ludzie, magia kontra miecz ... ekstra :)
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Nepfilim 


Wiek: 46
Dołączyła: 08 Maj 2004
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 17, 2004 12:22 pm   

ice napisał/a:
... mojego kochanie tez nigdy nie zrozumiem w tej materii - zawsze patrzy na koniec ksiazki :(

Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama :) Mnie też nikt nie rozumie w tej kwestii :)
_________________
 
 
 
niuniab 

Wiek: 48
Dołączyła: 01 Lut 2004
Posty: 121
Skąd: Sopot
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 7:58 pm   

Ja mam napady na czytanie książek, czasami przez pół roku nic nie czytam, a potem nagle bym wszystko przeczytała co mi wpadnie w ręce. Ostatnio przeczytałam "SMS Słowa Mają Siłę". A nieśmiertelną książką dla mnie jest "Potęga podświadomośći" Josepha Murphy'ego, jest jakby duchowym poradnikiem gdy mam doła, po przeczytaniu paru stron zawsze pomaga
_________________
Ślub 12.06.2004
 
 
tynencia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2004
Posty: 39
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Wrz 14, 2004 2:02 pm   

Czytam ok 4 książek na miesiąc - głównie kryminały, książki obyczajowe, czasami romase i poradniki.
 
 
Kasia21 


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2004
Posty: 233
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 14, 2004 3:36 pm   

ja czytam w wolnej chwili. Lubię ksiązki Katarzyny Grocholi. ostatnio wypatrzyłam sobie "Czasami wołałam w niebo" o kobiecie która walczyła z rakiem. Przy najblizszej wizycie w księgarni kupię....
_________________
Nigdy ne jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej....
 
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 14, 2004 3:58 pm   

nauczyłam się czytać na sf bo mój tata ma całe półki w tych książkach no i tak się musiało zacząć... Lem, Strugaccy, Zajdel (szkoda że nie skończył drugiej części Limes Inferior ale życie widać go zmęczyło..), ?elazny, Frank Herbert (Diuna - to klasyk - polecam), no i oczywiście fantasy też z Tolkienem i Ursulą LeGuin..
a teraz to głownie czytam współczesną, ciekawą literature bez specjalnego trendu no bo niektórych nie da się sklasyfikować np. Salmana Rashdiego - przeczytałam wszystko i czekam na kolejne (buuu od ostatniej powieści - Ziemia pod jej stopami- minęło już ze 3 latka) i to mój topowy autor na teraz, no i jeszcze Marquez. Lubie tych autorów bo miesza się u nich fantazy z reality tak jak w klasycnym Mistrzu i Małgorzacie i strasznie mnie wciągają takie klimaty :D
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 14, 2004 4:47 pm   

Czy ktoś tak jak ja uwielbia SAMOTNO?? W SIECI??? Ja znam ja prawie na pamięć... Poza tym, bardzo lubię książki Forsythe'a, Ludluma, Chmielewskiej, Cooka i właściwie wszystko wydane przez Amber :)
 
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 8:54 am   

Asiek napisał/a:
ice napisał/a:
co najdziwniejsze kiedy mialem z 15 lat i zaczalem czytac Tokiena stwierdzilem ze to bajki dla dzieci a nie lektura dla mnie .... kiedy wrocilem do Niego po kilku latach "lyknalem" Wladce Pierscieni w ciagu 3 dni :)

Do "Władcy Pierścieni" zabierałam się 2 razy. Za drugim razem przeczytałam. :|
Ale żeby w 3 dni... jestem pod wrażeniem. :wink:

A ja w podobnym tempie - ok. tygodnia zajęło mi przeczytanie trylogii, ale tylko dlatego, że miałam mało czasu wolnego...
;)
I tak jak Kiwax lubię bardzo "Mistrza i Małgorzatę"...
A przez długi czas byłam super fanką Jonathana Carrolla ;) . Miałam wszystkie jego książki, a w tej chwili juz koło 5 sztuk mi zostało - po znajomych się rozeszły...
Uwielbiam do tej pory "Krainę Chichów" - przeczytałam ją kilka razy.

I w ogóle uwielbiam czytać i pochłaniam książki w tempie najszybszym, na jaki pozwala mi czas wolny...
;)

A tak w ogóle to będę w tym roku pisać magisterkę o czytelnictwie wśród polskiej młodzieży studiującej, może wam jakąś ankietkę podrzucę tak w październiku...
:?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl