Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
odstające pieprzyki - usuwać?
Autor Wiadomość
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 9:39 pm   odstające pieprzyki - usuwać?

z tym pytaniem noszę się już jakiś czas. mam kilka takich odstających pieprzyków w dość strategicznych punkatach, np. na plecach na linii kręgosłupa (boli przy aerobiku czasem); pod pachą (zgroza przy goleniu) czy koło pępka (czasem urażam klamrami od paska). wiem, że jest możliwość usunięcia ich chirurgicznie. słyszałam o wypalaniu i/lub laserowym usuwaniu.
co o tym sądzicie?
macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
robić - nie robić?
jeśli tak to gdzie? jak? kiedy?
_________________
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 9:42 am   

moja mama usunęła sobie kilka tygodni temu dwa. jeden miała na czole, na samym środku a drugi przy nosie. usuwała laserowo bodajże na Zielonej.
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:15 am   

A czy wcześniej musiała mieć jakąś konsultacje? Potrzebowała skierowania?
_________________
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:24 am   

Nie powiem ci dokładnie jak to wyglądało. Wiem, że nie potrzebowała żadnego skierowania. Natomiast czy w gabinecie na miejscu miała to oglądane, badane to już się nie dopytywałam.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 1:03 pm   

ja polecam zrobić najpierw konsultację dermatologiczną i onkologiczną.. a potem wybrać naprawdę dobrego lekarza.. sama mam kilka takich pieprzyków, ale nie w stanie alarmującym.. prawdopodobnie jesienią się nimi zajmę..
_________________
 
 
marcysia82 

Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 14
Skąd: Wola Zaradzyńska
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 3:45 pm   

moim zdaniem powinnaś dać sobie spokój z tym, chyba że boisz się jakiejś choroby ale to chyba mała szansa
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 3:37 pm   

no właśnie się zastanawiam też nad tym kiedy ewentualnie to zrobić - z tego co wiem, to zakładany jest po takim zabiegu opatrunek, więc może lato lub wczesna(ciepła) jesień jest dobrą porą, tak aby zbytnio go nie przykrywać?
Mariola - czy kojarzysz kiedy był ten zabieg i czy ważna jest pora roku?
_________________
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 3:49 pm   

to był przełom czerwca/lipca. po zabiegu przykleja się plasterki. miejsce po pieprzyku musi być zaklejone przez przynajmniej 3 dni, a później smaruje się specjalnym preparatem. także lato jak dla mnie nie jest najlepszą porą na usunięcie sobie pieprzyków z twarzy, bo w innym mniej widocznym miejscu jak najbardziej.
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 5:12 pm   

Mój wycinany był około kwietnia. Pora nie ma znaczenia bo i tak przez pierwsze dni trzeba miejsce zabiegu zasłonić. To tylko kwestia estetyki i wygody.

Ja polecam dr. Stempnia ze szpitala MSW
_________________
 
 
 
monika800 

Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 3:46 pm   

Ja swój usuwałam w szpitalu na Kopernika wcześniej miałam konsultację onkologiczną, zabieg odbył się w znieczuleniu miejscowym, miałam założone szwy, potem czekałam jakiś czas na wynik histopatologiczny na szczęście nie było to nic poważnego.
_________________
Nasz magiczny dzień 25.10.2008
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 9:41 am   

Martita napisał/a:
Mój wycinany był około kwietnia. Pora nie ma znaczenia bo i tak przez pierwsze dni trzeba miejsce zabiegu zasłonić. To tylko kwestia estetyki i wygody.

Ja polecam dr. Stempnia ze szpitala MSW


Martita a czy potrzebne jest skierowanie? czy to robią w ramach NFZ czy trzeba zapłacić?
_________________
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 12:11 pm   

W msw robiłam na fundusz bez skierowania.

Przed wakacjami natomiast byłam prywatnie w gabinecie Cuspis. Też jestem bardzo zadowolona...oczywiście za wyjątkiem faktu, że musiałam tym razem zapłacić.
_________________
 
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 4:05 pm   

Dzięki za info.
Co prawda w tej chwili nie będę walczyć z pieprzykami, ale jak tylko po porodzie będę już mogła i nie będzie przeciwwskazań to ruszam do boju.

Pozdrawiam Cię i całą rodzinkę.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl