Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
jak wybrac fotografa
Autor Wiadomość
paulinachich 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 20, 2009 12:38 pm   jak wybrac fotografa

Witam, mam nadzieje, ze nie powiele watku. nie moglam sie doszukac odpowiedniego do moich rozterek :)

Moze mi doradzicie - jak wybrac fotografa? Cena nas czesto ogranicza, to raz, ale zrobilam wstepna selekcje fotografow i nadal ich lista jest dluga. obawiam sie, ze po spotkaniu z kilkoma nie bede potrafila sie zdecydowac... zakrecilam sie i po trzebuje porady, jak sie odkrecic w wyzej wymienionym temacie ;)
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 20, 2009 4:23 pm   

Hmmm to chyba w miare proste, podobaja Wam sie prace danego fotografa, cena za jego uslugi jest w Waszym zasiegu, podpisujecie umowe i juz :)
 
 
lucmar 
Firma

Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Łódź \ Skierniewice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Maj 20, 2009 9:45 pm   

Najważniejsze to muszą Wam się podobać zdjęcia danych fotografów!! to jest najważniejsze. I nie przeliczajcie jakości zdjęć na ilość!!! ;) pozdrawiam i życzę trafnego wyboru ;)
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 20, 2009 11:45 pm   

dodam pare punktow ktore moze poga Ci wyeliminowac paru:

- niech pokaze Ci swoje prace , nie tylko to co na stronie, pare przykladowych galerii zdjec jakie dostaje para w ramach pakietu, zazwyczaj na stronach sa te ciekawsze zdjecia
- powinien posiadac pozwolenie z kurii na fotografowanie ceremonii liturgicznych
- kazdy fotograf powinnien miec zapasowy sprzet, drugie body lampe, zastepstwo w razie nieszczeliwego wypadku fotografa lub z racji innej przyczyny

jak przypomni mi sie cos jeszcze to dopisze :)
 
 
roberto603 
Firma

Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: toruń
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 1:19 pm   

dodam jeszcze żeby obejrzeć zdjęcia w albumie lub fotoalbum i prezentacje na DVD
w końcu to wam zostanie do oglądania na całe życie ;-)
często cena zależy tez od tych elementów.

pozdrawiam
roberto
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 5:16 pm   

Do powyższych wypowiedzi dodam, że liczy się renoma jak w każdym zawodzie. Fotografa, który pracował na swoja markę nie trzeba sprawdzać jakim sprzętem pracuje i czy ma stosowne zezwolenia, bo on szanuje siebie i klientów i nie pozwala sobie na odstępstwa od standardów jakie przyjął. To wszystko oczywiście wiąże się z ceną godną mistrza. Ale to chyba normalne, bo za obiad w eleganckiej restauracji też zapłacimy więcej niż w bufecie na stojąco :lol:
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 7:36 pm   

Gdy wybieralismy fotografa to pamietam, ze nasze spotkanie trwalo ok godziny obejrzelismy caly zestaw zdjec w albumach, foto ksiazki, i plyty ktore sa w pakiecie :D fotograf podal cennik warunki umowy, opisal nam swoje osiagniecia w fotografii slubnej pokazal studio i podpisalismy umowe 8) :D
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
Foto-Sawinscy 
Firma

Dołączyła: 07 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 10:51 pm   

A mnie jako fotografa ślubnego interesuje na co tak naprawdę zwracają uwagę Młodzi przy wyborze fotografa na swój ślub. Czy rzeczywiście "pierwsze skrzypce" gra cena a reszta jest daleko z tyłu ?

Pozdrawiam
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 2:43 pm   

Ja wyboru dokonałam na podstawie oglądanych zdjęć. Szukam w nich przede wszystkim umiejętnie uchwyconych emocji. Cena też ma znaczenie, ale mniejsze.
_________________
 
 
gklm 

Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 7:34 pm   

ja przyznam, że znalazłam fotografa w usc i jestem bardzo zadowolona...cały fotoreportaż ze ślubu i wesela jest świetny...i nawet zdążyliśmy zrobić taki mini-plener za jednym "zamachem"...cena przystępna...
 
 
ssysia 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 9:14 pm   

ja patrzyłam głównie na zdjęcia - to one mnie urzekły, zwracałam również uwagę na format (rozmiar) zdjęć jaki jest oferowany przez danego fotografa - bo osobiście spotkałam się z dziwnymi rozmiarami zdjęć, znaczenie miała również cena - co prawda uważam że nasz fotograf nie należałam do najtańszych ale po obejrzeniu zdjęć stwierdziłam że to będzie napewno ten a nie żaden inny bez względu na cenę :)
 
 
Hania_80 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź/Łęczyca
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 5:41 pm   

Z bardziej przyziemnych spraw warto jasno i konkretnie ustalić co dostajecie i w jakim formacie. Słyszałam o przypadkach, kiedy fotograf dostarcza zdjęcia na płytach zabezpieczonych przed kopiowaniem. I takich delikwentów radzę omijać szerokim łukiem.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 19, 2009 8:59 pm   

Hmm... chyba przede wszystkim zawsze i wszędzie głównym kryterium są zdjęcia. Każda para młoda jest inna, więc może być tak, że jednych ta sama sesja zachwyci, innych zniesmaczy. No i dobry fotograf powinien robić takie zdjęcia, żeby ludzi nie oszpecać, żeby wyglądali naturalnie, żebyście patrząc na fotki pomyśleli "o, ja tym zdjęciu to moglibyśmy być my" :)

Ja akurat może niewiele promocyjnych sesji zdjęciowych oglądałam, ale zdarzali się fotografowie, których dobór plenerów, pozy i ogólny klimat zdjęć mnie odrzucały, a u innych wręcz odwrotnie.

No i jak w każdej usłudze ślubnej - grunt to wspólna fala z fotografem, dobra komunikacja, wzajemne porozumienie. Jak widzę, że ktoś rozumie, czego potrzebujemy, to mu ufam. Jakbym się nie mogła dogadać z kamerzystą czy zespołem, tobym ich nie wzięła. Fotografa to też dotyczy, bo pozując zdajemy się na jego wskazówki - w końcu nie widzimy siebie z boku.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
TAN 


Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: łódż
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 1:38 pm   

paulinachich napisał/a:
jak sie odkrecic w wyzej wymienionym temacie

Nie da się, trzeba zaufać intuicji. Jedyne co można to drogą eliminacji rezygnować z kolejnych ofert a potem wybrać tą jedną z wielu podobnych. ;)
_________________
nie zabijajcie zwierząt to też ludzie .....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl