Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asiek
Pon Paź 13, 2014 4:01 pm
Samopomoc babska czyli pytania za 100pkt
Autor Wiadomość
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:12 pm   

Dziewczyny mam pytanie:
Otóż sprzedałam na allegro sukienkę z chrzu Natalki. Nie była w ogóle uszkodzona. W każdym razie Pani która ją kupiła twierdzi że jest popruta w dwóch miejscach. Pmijam juz fakt że tak jak pisałam nie była uszkodzona. Ponieważ jednak Pani upierała się przy swoim zgodziłam się na zwrot towaru. Ona jednak stwierdziła że najpierw mam jej przelac pieniądze na konto a potem ona odesle sukienkę... Ja się na to nie chce zgodzić bo może się okaże że dostane sukienkę w strzępach albo Bóg wie co jeszcze. No i teraz nie wiem: czy ja mam parwo do tego żeby najpierw zobaczyć stan sukienki a potem oddać pieniądze???
Orientuje się ktoś???

Ps- pomijam juz fakt że miałam dobra sukienkę a będę miała z jaimiś drobnymi uszkodzeniami, no ale jak to udowodnić że ja wysłałam sukienkę w stanie idealnym??? A parwo zazyczaj jest po stronie kupującego :(
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:20 pm   

Z całą pewnością klientka najpierw musi odesłać sukienkę. Żaden sklep nie oddałby pieniędzy przed zwrotem towaru. Mało tego, jeśli się okaże, że sukienka nie jest popruta to koszt przesyłki w obie strony ponosi kupujący.

Myślę, że ona próbuje zrobić cię w balona. Dostanie pieniądze i nie odeśle sukienki. Bo w przeciwnym wypadku dlaczego upierałaby się najpierw przy zwrocie płatności?
_________________
 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:31 pm   

EwaM napisała:

Cytat:
Dostanie pieniądze i nie odeśle sukienki.


Całkowicie się z tym zgadzam.

[/b]
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:37 pm   

Niby tak, ale ona twierdzi że ja równie dobrze mogę ją oszukać i ona odesle sukienkę a ja nie oddam pieniędzy...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:40 pm   

nie wiem jak to jest dokładnie ale jakies spory mozna rozwiazywac przez allegro moze tam zapytaj
 
 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:41 pm   

Ale chyba na allegro jest jakiś regulamin..
Nie orientuję się za bardzo.. ale może jest tam ktoś kto doradza w takich sytuacjach..
Z tego co słyszałam, to nawet są przypadki gdy wkracza policja bo coś z tranzakcjami jest nie tak..
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:43 pm   

Agnieszko, nawet bym z nią nie dyskutowała. Powiedziałabym, że zwrot jest możliwy tylko na twoich warunkach, a jeśli jej nie odpowiada to trudno, uważasz sprawę za zamkniętą.
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:50 pm   

sheria napisał/a:
Ale chyba na allegro jest jakiś regulamin..
Nie orientuję się za bardzo.. ale może jest tam ktoś kto doradza w takich sytuacjach..
Z tego co słyszałam, to nawet są przypadki gdy wkracza policja bo coś z tranzakcjami jest nie tak..


Ta allegro mi napisało że oni nie mają nic do warunków relamacji. Generalnie umywają ręce...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:51 pm   

Czyli oznacza to że sprzedawca, czyli Ty ustalasz warunki reklamacji..

Bo nie wyobrażam sobie, żeby klient miał takie prawo..
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 6:02 pm   

Agnieszka19 - na Allegro jest zasada, że najpierw zwraca się towar, a potem kasę. Podobnie z zasadą, że najpierw się płaci, a potem dostaje towar albo że komentarz wystawia kupujący a potem sprzedający, i już. Niech babka spada na bambus jak jej się nie podoba.
Jak ci wystawi negatywa zawsze możesz na niego odpowiedzieć, to nie tragedia.

Reklamowałam ciuchy dwa razy, w jednym babka bez problemu oddała kasę za towar i dwie przesyłki, w drugim przypadku próbowała się kłócić, ale w końcu ustąpiła i kasę oddała.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 6:10 pm   

Tak ale ta zasada że najpierw zwraca się towar a potem pieniądze nie jest nigdzie zapisana... przynajmniej nie mogłam znaleść...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 6:11 pm   

ale to jest zasada handlu, tak jest we wszystkich sklepach
_________________
 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:45 pm   

Transakcje dokonywane za pośrednictwem allegro są traktowane jako umowy sprzedaży w myśl kodeksu cywilnego (by zawrzeć taką umowę wcale nie trzeba nic podpisywać, tutaj wystarczy zapłata ze strony kupującego i wydanie rzeczy przez sprzedającego).
W tej sytuacji kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej (cytuje k.c.), strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia. Zasadą jest, że najpierw następuje zwrot towaru, następnie zwrot pieniędzy.
Jeśli Twój allegrowicz tego nie pojmuje, możesz mu podać przykład z życia wzięty: kupiłam buty, w domu okazało się, że mają jakąś wadę, nie chce naprawy ani wymiany, chcę poprostu zwrot gotówki. Idę więc do sklepu - ale jaka jest kolej rzeczy? Najpierw dostaję pieniądze od ekspedientki, a potem oddaje (pokazuję przy okazji rzekomą wadę) jej buty, czy na odwrót...:)?
_________________


 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:57 pm   

paulinkaaMU napisał/a:

Jeśli Twój allegrowicz tego nie pojmuje, możesz mu podać przykład z życia wzięty: kupiłam buty, w domu okazało się, że mają jakąś wadę, nie chce naprawy ani wymiany, chcę poprostu zwrot gotówki. Idę więc do sklepu - ale jaka jest kolej rzeczy? Najpierw dostaję pieniądze od ekspedientki, a potem oddaje (pokazuję przy okazji rzekomą wadę) jej buty, czy na odwrót...:)?


Napisałam jej to samo, ale jak grochem o ściane...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
mo (d) nisia 

Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 9:12 pm   

Agnieszko dziewczyny mają rację - to Ty dyktujesz warunki i kropka - i tak idziesz jej na rękę ...
Z resztą moją pierwszą myślą było, że babka wyprawiła chrzciny - założyła dziecku sukieneczkę, ta ją podarła (albo zrobiła to o zgrozo celowo) i teraz chce zwrotu kasy ... ale ja taka nieufna jestem więc może się mylę :roll: :]
Ostatnio zmieniony przez mo (d) nisia Pon Lut 22, 2010 9:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 9:50 pm   

Agnieszka19, ja bym jej napisała wprost, że albo odsyła Ci ubranko, a Ty w ramach swojej dobrej woli (bo przecież jesteś pewna, że ubranko nie było podarte) zwracasz jej pieniążki, albo kończysz z nią dyskusję i sprawy zostają tak jak jest teraz.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:02 pm   

Agnieszka - ale jeśli jesteś pewna, że ubranko nie miało żadnych uszkodzeń to po co zgadzasz się na odesłanie? Odeśle ci uszkodzone ubranko, z którym nic nie zrobisz, a jeszcze poniesiesz koszty. Warto dać się zrobić w bambuko? Bo grozi ci negatyw?

Ja już się nauczyłam, że nie wolno być miękkim na Allegro i trzeba wystawiać komentarze zgodnie ze stanem faktycznym, a nie ciągle się bać odwetowego negatywa.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:07 pm   

kryszka napisał/a:
Ja już się nauczyłam, że nie wolno być miękkim na Allegro i trzeba wystawiać komentarze zgodnie ze stanem faktycznym, a nie ciągle się bać odwetowego negatywa.

przyjechał do nas facet po monitor, nakłamał ze kupuje go dla kogoś i zaczął się targować o cene, mimo, ze kupił go za kup teraz. Bobek się nie zgodził na sprzedaż i on pojechał do domu, a potem nagle się okazuje, ze mamy negatywny komentarz.
Tylko są komentarze negatywne i negatywne.
Dlatego nie przejmuj się jednym takim komentarzem i jasno jej daj do zrozumienia, ze Ty czekasz na towar i dopiero o wysyłasz pieniądze.
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:27 pm   

Chodzi o to że to są tak drobne uszkodzenia że na 100 % pewna nie jestem. Tak na 99,9 to tak. Głupio mi się upierać bo może na parwde nie zauważyłam... już sama nie wiem... po jej tłumaczeniach zaczynam wątpić żę naprawde sukienka była w stanie idealnym... A komenatrz negatywny i tak już dostałam...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 9:51 am   

Agnieszka19 napisał/a:
A komenatrz negatywny i tak już dostałam...

Tym bardziej stawiałabym na swoim. Skoro kontrahent wystawia negatywa to w mojej ocenie nie dąży do załatwienia sprawy. Wg wielu osób komentarz zamyka transakcję. Skoro druga strona ma takie podejście proponowałabym przestać się przejmować. Miałaś dobre chęci i skoro masz dużą pewność, że zachowałaś się fair to Ci pozostaje.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 9:52 am   

Agnieszka19 napisał/a:
A komenatrz negatywny i tak już dostałam...

Bardziej ci nie zaszkodzi. :cool:

A tak serio, to wygląda mi na pieniaczkę, jak nie oszustkę. Normalny człowiek najpierw pisze info, że coś jest nie tak, a dopiero potem po negocjacjach i ich efekcie wystawia komentarz.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 9:56 am   

Tzn ona w trakcie wymiany zdań wystawiła komentarz...
No nie wiem czy nie może mi zagrozić, bo może złgosić sprawe na policje... tym mi grozi...
Ja się nie ugne, ale spytałam o Wasze zdanie bo już zaczełam wątpić że mam racje...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:00 am   

Agnieszka19 napisał/a:
No nie wiem czy nie może mi zagrozić, bo może złgosić sprawe na policje... tym mi grozi...

Agnieszko... i uważasz, że policja się ta sprawą zajmie :?: ile warta jest ta sukienka :?: nawet w przypadku kradzieży, czy zniszczenia mienia jest kwota graniczna 250 PLN między wykroczeniem, a przestępstwem.
Postawiłaś sprawę jasno, chciałaś się z nią dogadać.
Zostaw sobie tylko historię korespondencji mailowej.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:17 am   

Agnieszka, daj sobie spokój, nie otwieraj w ogóle e-maili od niej, żeby się nie denerwować. Brak jej argumentów skoro straszy cię policją. Policja to ją wyśmieje tylko.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:28 am   

Zgadzam się z dziewczynami.
Kiecka nie była uszkodzona, miałaś dobre chęci, babka w trakcie wystawiła Ci negatywa. Szok! Po takiej aferze na pewno nie wystawiłabym jej pozytywa, a najwyżej neutralny z opisem sytuacji.
Jak dla mnie - sprawa zakończona, nie oddawaj pieniędzy, nie odbieraj przesyłki, nie płać za koszty przesyłki.
A poza tym może być tak jak już ktoś napisał : babka szuka jelenia, kupiła kieckę, wyprawiła chrzciny, sukienka się uszkodziła i teraz chce mieć to wszystko gratis Twoim kosztem.
Agnieszka, nie daj się robić w balona. :wink:
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:35 am   

Chyba faktycznie po prostu będę czekac na rozwój sytuacji... Dzięki za wsparcie, bo już zaczęłam wątpić że logicznie rozumuje...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 11:57 am   

Agnieszko, zgadzam się w zupełności z przedmówczyniami. Olej tą babę :twisted:
_________________
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 11:58 am   

Gdzie w Łodzi można kupić same wkłady do rolet wewnętrznych?? Te, ktore odziedziczyliśmy po poprzednich wlascicielach są praktycznie nie do doprania... i nie do zniesienia... prowadnice moga zostać, ale reszta do wymiany.
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 2:29 pm   

Agnieszka19 napisał/a:
bo może złgosić sprawe na policje... tym mi grozi...

jasne, że może zgłosić i niech już biegnie :) Policja się tym nie zajmie, albo ją zleje ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu :)
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 2:46 pm   

Ju pewnie w każdym markecie budowlanym typu castorama, leroy ...
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 2:50 pm   

Ju, jest taka firma Kate na ul. Okręgowej. Robią rolety na zamówienie, mają mnóstwo tkanin. Może tam można kupić samą roletę bez prowadnic.
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 3:27 pm   

lmyszka, własnie sie zastanawiałam, czy takie z supermarketu, ktore przeciez sprzedawane są BEZ kaset, wejdą do tych kasetek, ktore mamy.
Ewa, dzieki za info. Popytam. A poki co, sprobuje te doprać... :twisted:
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 5:29 pm   

To teraz na mnie kolej.
Wiem ze sporo z Was korzysta z allegro. Ja nigdy go niie uzywalam wiec mam pytanie.

1. Czy trzeba miec konto zeby z niego korzystac?
2. Czy mozna po prostu kupic czy zawsze sa to "aukcje"?
3. Jakie sa formy platnosci? Czy mozna placic karta?

Chce cos kupic, chce za to zaplacic a przesylka zeby wyslana do moich rodzicow.
_________________
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 5:31 pm   

podrozniczka napisał/a:
1. Czy trzeba miec konto zeby z niego korzystac?
2. Czy mozna po prostu kupic czy zawsze sa to "aukcje"?
3. Jakie sa formy platnosci? Czy mozna placic karta?


ad1. tak albo swoje albo kogoś
ad2. zawsze możesz się dogadać ze sprzedającym, ale zazwyczaj jest aukcja z licytacja lub kup teraz
ad3. przelew, przesyłka pobraniowa.
:)

[ Dodano: Wto Lut 23, 2010 5:32 pm ]
Cytat:
Chce cos kupic, chce za to zaplacic a przesylka zeby wyslana do moich rodzicow.

z tym nie ma raczej problemu, bo po zakończonej aukcji, możesz wysłać taka informacje do osoby od której kupujesz.
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 5:44 pm   

Audiolka napisał/a:
ad3. przelew, przesyłka pobraniowa.

uzupełnię tylko, że kartą też można zapłacić.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 5:48 pm   

Zależy co się kupuje i od kogo. Ale jest to rzadkość.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 6:00 pm   

kryszka napisał/a:
Ale jest to rzadkość.

O :o To ja chyba mialam szczescie bo zawsze place karta na allegro.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:12 pm   

Ja w opisach nigdy chyba nie widziałam takiej możliwości. Ale może kartą można płacić przez płatności allegro?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:18 pm   

kryszka napisał/a:
Ale może kartą można płacić przez płatności allegro?

Dokladnie tak :)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:26 pm   

A to cofam co napisałam. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:35 pm   

Dzieki dziewczyny.
To jeszcze zapytam: co to sa platnosci allegro? Gdzie mozna sprawdzic czy taka opcja jest dostepna?
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:45 pm   

:arrow: http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/pza.php

Taka możliwość musi być zaznaczona na aukcji w zakładce Transport i płatność.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:52 pm   

kryszka [smilie=g035.gif]
_________________
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 8:03 pm   

podrozniczka napisał/a:
Chce cos kupic, chce za to zaplacic a przesylka zeby wyslana do moich rodzicow.


W ustawieniach konta możesz wskazać adres do wysyłek inny niż adres rejestracyjny i po każdej aukcji określając sposób dostawy (poczta, kurier), że właśnie pod ten adres ma być dostarczona przesyłka.
_________________
 
 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 09, 2010 4:03 pm   

Dziewczyny, mam problem, poniewaz własnie sie dowiedziałam, że mój pracodawca chce mnie zwolnic. Pracuje w tej firmie 2 lata, mam umowe na czas nieokreslony. Teraz miałam małe problemy z głową, miałam badania itd i od 9 lutego jestem na zwolnieniu do jutra tj.10 marca. Kierownik o wszystkich tych problemach zdrowotnych wiedział, bo sam do mnie przed tym 8 lutego karetke wzywał, po czym kazał isc na zwolnienie i wrócić jak bede zdrowa. Teraz dowiedziałam sie, ze chce na podstawie opini naszej Pani Mecenas zatrudnic kogos na zastepstwo i jak ja wróce to mnie od razu zwolnic. Czy On moze tak zrobic? bo ja sie juz pogubiłam :cry:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:23 pm   

promyczek_mm napisał/a:
chce na podstawie opini naszej Pani Mecenas zatrudnic kogos na zastepstwo

A jaka to opinia? Bo w moim mniemaniu taka opinia wskazująca na konieczność zwolnienia może być poparta tylko wskazaniami lekarza wykluczającymi możliwość pracy, a nie tak ni stąd ni zowąd.
Po dłuższym zwolnieniu (nie wiem jakim czasie) pracodawca musi wysłać pracownika na ponowne badania lekarskie, może w tym widzi szansę na opinię o Twoim zdrowiu.

A pomijając to, to może cię po prostu zwolnić pod byle pretekstem po powrocie ze zwolnienia.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:24 pm   

ale jak chce Cię zwolnić? Za porozumieniem stron, rozwiązaniem umowy z zachowaniem miesiąca wypowiedzenia? Bo ze skutkiem natychmiastowym raczej nie bardzo, bo nie naruszyłaś ciężko żadnego obowiązku pracowniczego idąc na zwolnienie. Podaje jakąś przyczynę Bo jeśli dlatego, że byłaś na zwolnieniu, to nie może.
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:27 pm   

kryszka napisał/a:
Po dłuższym zwolnieniu (nie wiem jakim czasie) pracodawca musi wysłać pracownika na ponowne badania lekarskie, może w tym widzi szansę na opinię o Twoim zdrowiu

po 30 dniach niezdolności do pracy pracownik musi przejść badania kontrolne żeby zostać dopuszczonym do pracy na obecnym stanowisku
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:30 pm   

Czyli akurat ten okres zwolnienia.

Zawsze możesz kontynuować zwolnienie...
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 7:31 pm   

kryszka napisał/a:
Zawsze możesz kontynuować zwolnienie...

tylko pytanie na jak długo to rozwiąże problem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl