Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Duplikat zaświadczenia o ukończeniu nauk przedmałżeńskich
Autor Wiadomość
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 4:48 pm   Duplikat zaświadczenia o ukończeniu nauk przedmałżeńskich

Niestety nie znalazłam nigdzie informacji na ten temat więć zakładam nowy. mam nadzieję, że nie powtarzam, jeśli tak to proszę Moderatorki o połączenie wątków ;)

Sytuacja wygląda w ten sposób, że mój Narzeczony ukończył nauki przedmałżeńskie w szkole średniej jednak zgubił gdzieś to zaświadczenie :evil:
Przeszukał już całe mieszkanie i wszystkie zakamarki i okazało się, że gdzieś wcięło to zaświadczenie... ehh no i teraz tak się zastanawiam czy jest możliwość aby wydać duplikat takiego zaświadczenia? no bo przecież gdzieś to powinno być odnotowane, kto ukończył takie nauki, jak myślicie? ten papierek chyba nie jest jedynym potwierdzeniem, prawda? Może spotkał się ktoś z taką sytuacją? Nawet nie wiemy gdzie się udać po ewentualny duplikat... :zalamany:
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 6:56 pm   

Ja na tym zaświadczeniu mam pieczątki parafii, z której pochodził ksiądz uczący religii w liceum. Więc najlepiej by było udać się do szkoły żeby dowiedzieć się z której parafii był ksiądz i potem się tam udać.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 09, 2009 8:51 pm   

mój mąż też zgubił to zaświadczenie. W archiwach szkoły powinno być.
My nie sprawdzaliśmy. Ja miałam zaświadczenie i przysięgliśmy, że on też skończył (musiał pokazać świadectwo maturalne z 5 z religii) i mu ksiądz odpuścił to zaświadczenie
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 8:13 am   

Mój mąż też zgubił. Udaliśmy się do księdza który wydawał zaświadczenie i że tak powiem 4 Litery blada bo oni nigdzie tego nie odnotowują, nie przechowują ani nie księgują kto i kiedy zaliczył taki kurs oraz że dostał zaświadczenie. Musiał jeszcze raz zaliczać :kwasny:
_________________
 
 
Butterfly84 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 10:31 am   

Sajonara6 napisał/a:
W archiwach szkoły powinno być


Z tego co mi wiadomo, szkoły nie przechowują w archiwach danych o ukończeniu nauk przedmałżeńskich przez uczniów. Więc jeśli nie szkoła, nie parafia, z której był ksiądz udzielający tych nauk to chyba pozostaje mieć nadzieję, że ksiądz uwierzy nam na słowo albo ponownie wybrać się na kurs.... Ja takie zaświadczenie mam, odkopałam je przypadkiem podczas porządków, natomiast mój luby zarzeka się, że czegoś takiego nie miał, choć był w szkole katolickiej.
_________________

 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 4:01 pm   

Dzięki wielkie za wszelkie info :)

Choć niestety to brzmi mało pocieszająco
Butterfly84 napisał/a:
Z tego co mi wiadomo, szkoły nie przechowują w archiwach danych o ukończeniu nauk przedmałżeńskich przez uczniów

to jednak
Sajonara6 napisał/a:
Ja miałam zaświadczenie i przysięgliśmy, że on też skończył (musiał pokazać świadectwo maturalne z 5 z religii) i mu ksiądz odpuścił to zaświadczenie
brzmi pocieszająco.

Z tego co się dowiedzieliśmy to niestety ten ksiądz nie pracuje już w tej szkole, ale może uda nam się zdobyć namiary na parafę w której był i tam może mają gdzieś odnotowane.. bo ciężko by nam było (a zwłaszcza mojemu Narzeczonemu) dać radę chodzić na taki kurs w tygodniu :(
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl