Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pdziękowania tylko dla rodziców czy dla świadków...
Autor Wiadomość
risonia 


Wiek: 39
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 438
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro Paź 21, 2009 1:43 pm   Pdziękowania tylko dla rodziców czy dla świadków...

Mam takie pytanie czy prezeny -podziękowanie wręczacie tylko rodzicą czy też świadką. Byłam na takim ślubie gdzie podziękowania otrzymali rodzice , świadkowie ,dziadkowie i chrzestni. Czy to nie przesada?? Czekam na wasze opinie:)
_________________
 
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 6:02 pm   

Przecież to zależy tylko od tego, jak sobie to zaplanują młodzi.
Ja chrzestnym dziękować nie miałabym za co, świadkom może już prędzej... no ale poszłam po tradycyjnej linii, według której podziękowania dla rodziców to taki specjalny moment tylko dla nich, gdy dziękuje się za cały dotychczasowy trud wychowania, niejako podsumowuje swoje wspólne życie z rodzicami. Chrzestni i świadkowie to chyba nie ten kaliber.

Jeśli bardzo chcecie, to może zróbcie oddzielne podziękowanie dla chrzestnych albo świadków, ale niech będzie w innej formie i innym momencie niż to dla rodziców. Żeby nie było takiej "masówki" dziękowania wszystkim za wszystko. To trochę jakby odziera ten moment z wyjątkowości. A może zamiast podziękowań do mikrofonu jakieś upominki albo po prostu toast?

No i jak rodzice, świadkowie, chrzestni... to gdzie dziadkowie? Rodzeństwo?
Czy nie wpada się tu w pewną paranoję?

Są na weselu takie specjalne osoby i należy je uczcić, ale nie każdą tak samo i nie każdą z taką samą pompą, bo to straci smak wyróżnienia. Pomyślcie może o dedykowanych piosenkach, toastach... a rodziców mimo wszystko potraktujcie osobno.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 1:02 am   

Ja mysle, ze to zalezy od gustu i od wylewnosci rodziny... szczegolnie mlodych. Moi rodzice nie przepadaja, za tego typu akcjami "na forum publicznym", dlatego mile slowa przekazemy sobie wychodzac do kosciola, oni zloza mi zyczenia, a ja im podziekuje... słowami... na weselu, bedzie dla nich toast i zadedykowana piosenka i tyle. Tak wiec chyba zalezy to od rodzicow czy by sobie tego w ogole zyczyli... to samo z innymi, zalezy od rodziny i powiazan, jak kto do tego podchodzi. Slusznie tissaia zauwazyla, ze jak wszystkim na raz, to zrobi sie z tego masówka... :roll: jesli chce sie wyszczegolnic kogos... nie robi sie tego na masowa skale, bo wtedy nie jest to wyróżnieniem. Takie jest moje zdanie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez skalimonka Nie Paź 25, 2009 1:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 12:06 am   

My planujemy podziękowania dla rodziców i dla dziadków. Nasi dziadkowie to tak wspaniali ludzie ,że sama nie mogę w to uwierzyc ;) Mój brat już dziękował i dziadek sie popłakał ze szczęścia :) ))))))))))))))) Jak ja go kocham :) ))) Poza tym w tajemnicy jakiś czas temu kiedy byłam sama w salonie u dziadka P on przyleciał z wielkim pierścionkiem swojej zmarłej żony i zaczął przymierzać mówiąc ,ze dostanę go w dniu ślubu. I jak tu nie dziękować takim ludziom ,że są ? :)
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 9:24 am   

Kazdy robi jak uwaza. Oczywiscie podziekowac mozna, ja nie kwestionuje tego, jedynie stwierdzam, ze nie kazdy lubi dawac lub odbierac na przyklad podziekowania publicznie. Ja tez kocham rodzicow i dziadkow, ktorzy poswiecili mi duza czesc swojego zycia. Jesli juz byla taka sytuacja u brata i sie dziadkom podobalo, to czemu tego nie zrobic... dla mnie jednak to jest zbyt intymne, by robic to przy ludziach. Wolę przy samych osobach zainteresowanych, a nie przy setce podpitych juz ludzi, z czescia ktorych mam niewiele wspolnego, a juz na pewno nie tyle co z rodzicami i dziadkami :roll: Ale jak mowie, jesli kazdy jest za, to moze byc to wspaniale i glebokie przezycie :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 12:51 pm   

Z racji tego ,że wiem ,że będzie im miło w trakcie podziękowań podchodzę do tego tak:" niech wszyscy wiedzą jakich mamy przy sobie wspaniałych ludzi". Poza tym u mnie na weselu będą tylko i wyłącznie sami najbliżsi + nasi przyjaciele więc wiemy też ,że i oni będą się cieszyć razem z nami.

Rzeczą oczywistą jest ,że gdyby wszyscy mieli tak dziękować tym samym osobom na weselach to ludzie uznali by to za nieszczere. Tak więc dziękuj tylko tym ,którym naprawdę chcesz za coś podziękować :) .
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 4:59 pm   

U nas prawdopodobnie podziękowania dla rodziców oraz dla świadków.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl