Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ekwiwalent za urlop wypoczynkowy
Autor Wiadomość
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 9:45 pm   ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Dziewczyny mam następujący problem, może któraś z Was będzie umiała mi pomóc:

Z jakim dniem powinien zostać wypłacony ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?
Na różnego rodzaju stronach internetowych wyczytałam, że z dniem ustania zatrudnienia, co w moim przypadku oznacza 31.10. Mamy 02.11, a ja nie dostałam tych pieniędzy.
Z drugiej strony ani Kodeks Pracy (http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/k0000007.pdf), ani Rozporządzenie Ministra Pracy (http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19970020014&type=2&name=D19970014.pdf) tego nie precyzują.

Szczerze mówiąc jestem tylko biednym, niezorientowanym w tych wszystkich zawiłościach prawnych, matematykiem. I chciałabym wiedzieć kiedy mogę liczyć na wypłatę tej kasy.
Znając mojego byłego pracodawcę dostanę te pieniądze na końcu dozwolonego okresu. Wiem jak rozsyłają RMUA. Ostatni druk mam z kwietnia. Zadzwoniłam z pytaniem, czy prześlą mi teraz te zaległe druki i odpowiedzieli, że nie. Że prześlą jak im się będzie podobało, bo nie mają narzuconego terminu. Nie chciałabym, żeby tak samo było z tym ekwiwalentem :(
_________________

 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 10:19 pm   

Szara, może wypłacą razem z ostatnim wynagrodzeniem. Wydaje mi się, że tak to powinno działać.

Co do RMUA to ono chyba teraz nie jest konieczne. Kiedyś co miesiąc pracodawca drukował, a teraz nie musi. Dopiero na życzenie pracownika powinien taki dokument wydać. Ale od ręki, bo przecież RMUA jest potrzebne przy wizycie u lekarza czy leczeniu szpitalnym.

Przynajmniej u nas tak to działa.
_________________
 
 
martka 


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 170
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 10:27 pm   

EwaM napisał/a:
Szara, może wypłacą razem z ostatnim wynagrodzeniem. Wydaje mi się, że tak to powinno działać.

też tak mi się wydaje, przynajmniej u mniew pracy tak zawsze jest.
_________________
Nasz magiczny dzień: 17.04.2010r.
Ostatnio zmieniony przez martka Pon Lis 02, 2009 10:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 8:24 am   

Ostatnie wynarodzenie dostałam 26 października. Więc nie nabyłam wtedy jeszcze prawa do ekwiwalentu. A poza tym wynagrodzenie było w standardowej wysokości, więc na pewno mi nie wypłacili.
Kurcze, nie wiem, czy mam znowu do nich dzwonić, czy nie. Zwłaszcza, że nie wiem do kogo. Tak to jest jak się pracuje w bardzo dużej firmie, gdzie w kadrach jest milion różnych osób i każda zajmuje się tylko jedną rzeczą :kwasny:
_________________

 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 8:30 am   

W moim przypadku wypłatę dostałam w piątek a ekwiwalent miała księgowa przelać w poniedziałek - jeszcze nie dostałam ale myślę że będzie to na dniach, jak chodzi o ciebie to myślę że możesz zadzwonić i po prostu się przypomnieć a przy okazji może czegoś się dowiesz :)
_________________


 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 9:36 am   

Ok, to ja już wszystko wiem.
Maksymalny termin wypłaty ekwiwalentu jest do 10 następnego miesiąca, czyli tak jak najpóźniej może być wypłacona pensja.
Część pracodawców wypłaca z ostatnią pensją, ale mój były pracodawca oczywiście nie.
Ważne, że wiem do kiedy mam to dostać.
_________________

 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 8:16 pm   

nie jest tak do końca. pracowdawca powinien rozliczyć się z pracownikiem w momencie rozwiązania stosunku pracy. w tym dniu powinnaś dostać pieniądze za niewykorzystany urlop, świadectwo pracy (góra 7 dni). Praktycznie jeżeli pracujesz w dużej firmie, a wypłatę dostajesz z dołu (na koniec miesiąca), to za październik dostałaś wynagrodzenie i został zamknięty okres rozliczeniowy. kolejny przelew może być zrobiony na koniec nastepnego miesiąca przy sporządzaniu kolejnej listy płac czyli możesz liczyć się z tym, że pieniądze za urlop dostaniesz dopiero pod koniec następnego miesiąca. a jeżeli chodzi o RMUA to pracodawca MUSI wydać ci ten druk zawsze, a pozatym co miesiąc powinnaś dostawać przysłowiowe "paski".
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 8:35 pm   

rene244 napisał/a:
możesz liczyć się z tym, że pieniądze za urlop dostaniesz dopiero pod koniec następnego miesiąca

Dostałam dokładnie 10.

rene244 napisał/a:
jeżeli chodzi o RMUA to pracodawca MUSI wydać ci ten druk zawsze

Tak, ale nie ma na to określonego terminu. W związku z czym mój były pracodawca termin wyznacza sobie dowolnie. Niestety.

rene244 napisał/a:
co miesiąc powinnaś dostawać przysłowiowe "paski".

Nie dostawałam. Mieliśmy specjalny system, w którym można było sobie sprawdzać wypłatę.

I dlatego też cały czas się zastanawiam nad wydębieniem od nich moich zaległych druków RMUA pod hasłem: "fajnie, ale nie jestem w stanie sobie teraz sprawdzić moich składowych wypłat, więc prześlijcie mi RMUA". Tyle tylko, że nie mam ochoty się z nimi szarpać.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl