Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ząbki
Autor Wiadomość
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 10:07 pm   

misia-misia, no to u mnie jest dokładnie taka sama sytuacja... Też mam tego zęba po kanałowym leczeniu... i sądzę, że też skończy się na usuwaniu, bo ząb jest baaaardzo osłabiony :(
Jak możesz to napisz mi tylko gdzie byłaś, bo ja nawet nie wiem gdzie mam się zgłosić z tym fantem :(
_________________
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 11:19 pm   

Dziewczyny, to pomyślcie jak najszybciej o implancie, bo potem wszystkie zęby mogą Wam polecieć :o
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 12:17 am   

randomgirl, ja generalnie mam baaaardzo mocne i zdrowe zęby. Tego konkretnego spaprała mi jedna dentystka (akurat nie miałam kasy więc poszłam do tańszej) i niestety ale wiedziałam, że prędzej czy później skończy się na usunięciu... Nie wiedziałam tylko, że się złamie... ;/
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 8:08 am   

Dziewczyny ja miałam podobną sytuacje do Waszej.. więc współczuję :(

randomgirl napisał/a:
to pomyślcie jak najszybciej o implancie, bo potem wszystkie zęby mogą Wam polecieć :o

to jest dobre rozwiązanie... polecam taki ala implant, który trzyma się na dwóch innych zębach (inwestycja na lata) ale niestety nie jest to tanie..
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 8:28 am   

A czy po kanałowym leczeniu zawsze zęby są takie słabe, że mogą się złamać? :?
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 8:42 am   

Misiak87 napisał/a:
A czy po kanałowym leczeniu zawsze zęby są takie słabe, że mogą się złamać? :?

Raczej nie (chodź wszystko zależy od zębów czy na ogól są mocne czy nie)... ale na pewno są słabsze od innych... skoro się złamał to może nie warto było go leczyć kanałowo a dentysta chciał tylko na nim zarobić? :-?
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 8:48 am   

Misiak87 napisał/a:
A czy po kanałowym leczeniu zawsze zęby są takie słabe, że mogą się złamać?

niestety :(
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 9:53 am   

Dziewczyny nie straszcie mnie mi też się kawałek złamał na gumie do żucia.A jak nie boli to można po prostu plombę założyć?
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 2:30 pm   

Magdzik napisał/a:
Dziewczyny nie straszcie mnie mi też się kawałek złamał na gumie do żucia.A jak nie boli to można po prostu plombę założyć?

To raczej ocenia dentysta. Tylko trzeba uważać na takich, którzy każdy ząb leczą kanałowo żeby więcej zarobić, nawet jeśli zwykła plomba jest wystarczająca.
Wiadomo: plomba - 200zł, a leczenie kanałowe 1500zł.
_________________

 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 2:56 pm   

sloneczkoo napisał/a:
ala implant, który trzyma się na dwóch innych zębach
sloneczkoo, implant to sztuczny korzeń, który zastępuje ten brakujący, na który zawsze dodatkowo trzeba zrobić koronę. A rozwiązanie, o którym piszesz, to most oparty (wiszący) na dwóch sąsiednich zębach i uzupełniający tylko samą koronę brakującego zęba, więc jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
randomgirl napisał/a:
pomyślcie jak najszybciej o implancie
to jest faktycznie najlepsze rozwiązanie, bo zęby sąsiednie zaczną się pochylać w stronę luki a przeciwstawne mogą zacząć się wysuwać. Tylko jest to niestety dość kosztowne rozwiązanie...
Misiak87 napisał/a:
A czy po kanałowym leczeniu zawsze zęby są takie słabe, że mogą się złamać?

to zależy w jakim jest stanie (tzn. ile ma wypełnień i jak dużych). Leczenie kanałowe osłabia ząb chociażby przez czyszczenie go od środka, czyli siłą rzeczy - ubywa go...Ale tak naprawdę każdy pacjent i każdy ząb jest inny, więc trudno cokolwiek powiedzieć na 100%. Ja mam zęby po lecz kanałowym bardzo "połatane" i dobre 10-12 lat "się trzymają"... Nie ma co się martwić na zapas :wink:
Magdzik napisał/a:
mi też się kawałek złamał na gumie do żucia.A jak nie boli to można po prostu plombę założyć
tak jak napisała
randomgirl napisał/a:
To raczej ocenia dentysta
na wizycie i na podstawie zdjęcia rtg
Ostatnio zmieniony przez Meerkat Pią Gru 03, 2010 3:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 3:58 pm   

Meerkat napisał/a:
to most oparty (wiszący)

o to mi właśnie chodziło.. dlatego napisałam ALA..
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 4:01 pm   

Taki most zahaczony o sąsiednie zęby zdziera ich szkliwo i powoduje że są słabsze, a z czasem wypadają i trzeba powiększyć most, który zdziera kolejne zęby. I tak w kółko. A potem można sobie już kupić protezę i przylepiać ją do podniebienia ;P
_________________

 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 4:17 pm   

randomgirl, prawda :) ale czasem lepiej tak, niż chodzić bez lub w protezie, jeśli da się zrobić most :wink: jeśli budżet nie pozwala na implant
Ostatnio zmieniony przez Meerkat Pią Gru 03, 2010 4:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 7:47 pm   

Meerkat napisał/a:
lepiej tak, niż chodzić bez lub w protezie

święta racja...

Meerkat napisał/a:
jeśli budżet nie pozwala na implant

koszt mostu to też ok 1,5-2 tys zł z leczeniem kanałowym... więc to nie mały wydatek dla niektórych kilku pensji 2-3 (całych pensji)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 11:03 pm   

randomgirl napisał/a:
a leczenie kanałowe 1500zł.

randomgirl, gdzie za leczenie kanałowe płaci się tyle kasy?
_________________

 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 11:17 pm   

Frezja1980 napisał/a:
randomgirl, gdzie za leczenie kanałowe płaci się tyle kasy?

w dobrej klinice :wink: , namiary na priv :smile:
_________________

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 7:48 pm   

agulka1989, namiary wysyłam na priv.

randomgirl, ja właśnie myślę o implancie, choć liczę po cichu że zsuną mi się zęby, zrobi się miejsce na 8 która wyłazi.
Tak mi się zrobiło z górnymi zębami, po wyrwaniu 6. Tak mi się zsunęły ładnie, że śladu nie ma. Aż dentystka była pod wrażeniem.

Dzisiaj już jest lepiej, trochę jeszcze boli... ale ujdzie w tłoku. Szwy trochę przeszkadzają
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 8:21 pm   

dziewczyny, ile kosztuje implant zeba? ja nie mam 2 i nie wiedzialam, ze moga sie zsuwac, chyba powinnam wiec wsadzic??
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 8:25 pm   

Malena napisał/a:
dziewczyny, ile kosztuje implant zeba?
Darek płacił 5 tyś. w tym 1 tyś kosztowało obsypanie kości.
_________________
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 8:39 pm   

Ja mam na szczęście wszystkie zęby, ale pytałam kiedyś z ciekawości mojej dentystki, która też się tym zajmuje (robiła specjalizację z implantologii) i dowiedziałam się, że ok 7 tys.

[ Dodano: Sob Gru 04, 2010 8:46 pm ]
Robiła też doktorat z tego (a nawiązując do poprzedniej dyskusji - doktorat w przypadku dentysty ma znaczenie praktyczne) :smile:
_________________

 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 8:54 pm   

randomgirl napisał/a:
ok 7 tys.
tyle właśnie chcieli na Piotrkowskiej, a 5tyś w Salve
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 10:22 pm   

ostatnio rozmawiałam z klientką która implantuje 1, jest w trakcie. Mówiła coś o kwocie ok 2,5 tys.

zresztą implanty będą taniały... już teraz nie kosztują tyle co kiedyś
_________________
 
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 10:40 pm   

misia-misia napisał/a:
ostatnio rozmawiałam z klientką która implantuje 1, jest w trakcie. Mówiła coś o kwocie ok 2,5 tys.


Ceny jak widać wahają się w zależności od tego gdzie się zakłada implanty i kto to robi. Ja jak mówiłam wcześniej - mam swoją zaufaną dentystkę - i nie poszłabym w inne miejsce, nawet gdyby było znacznie taniej. W końcu implant ma na całe życie być...

misia-misia napisał/a:
zresztą implanty będą taniały...


Też tak sądzę.

A tak w ogóle, to słyszałam, że wynaleziono już pastę do zębów, która powoduje, że próchnica się nie tworzy. Ale podobno nie zostanie ona dopuszczona nigdy do sprzedaży z tego względu, że dentyści by zbankrutowali :razz: . Słyszałyście o tym?
_________________

Ostatnio zmieniony przez randomgirl Sob Gru 04, 2010 10:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madzik_86 

Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 11:57 pm   

randomgirl, studiuję chemię i nanotechnologię nowoczesnych materiałach i słyszałam i badałam już tyle materiałów, które nigdy nie zostaną dopuszczone do sprzedaży właśnie z powodu bankructwa różnych gałęzi przemysłu, że już nic mnie nie zdziwi :D np matryce, które po potraktowaniu moczem wskazują wszystkie choroby na które cierpi dany człowiek..w ten sposób w trakcie badań prowadzonych na politechnice łódzkiej pewna pani dowiedziała się że ma raka tarczycy, a normalnymi metodami zdiagnozowali u niej tylko zapalenie tarczycy..a teraz uwaga wyprodukowanie takiego testu kosztuje około 1 zł, ale prawdopodobnie nie zostaną one u nas nigdy wprowadzone, ponieważ środowisko medyczne boi się, że za dużo na tym straci..no cóż kolejny patent polskich naukowców zostanie sprzedane za grubą kasę na zachód..
_________________
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 12:07 am   

Szok! :o

madzik_86 napisał/a:
no cóż kolejny patent polskich naukowców zostanie sprzedane za grubą kasę na zachód..


Podejrzewam, że za granicą też środowiska medyczne nie będą chciały na tym tracić :smile:
_________________

 
 
madzik_86 

Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 1:28 am   

randomgirl, właśnie za granicą biją się o takie technologie, bo oni wiedzą, że tak naprawdę wcale na tym nie stracą tylko ukryją fakt, że takie testy są tak tanie w produkcji (zgonią na drogą analizę takich testów co oczywiście nie jest prawdą bo takie testy bardzo łatwo zanalizować) i będzie to diagnostyka dostępna tylko dla bogaczy, na których się jeszcze dorobią :D
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 12:48 pm   

randomgirl napisał/a:
misia-misia napisał/a:
ostatnio rozmawiałam z klientką która implantuje 1, jest w trakcie. Mówiła coś o kwocie ok 2,5 tys.


Ceny jak widać wahają się w zależności od tego gdzie się zakłada implanty i kto to robi. Ja jak mówiłam wcześniej - mam swoją zaufaną dentystkę - i nie poszłabym w inne miejsce, nawet gdyby było znacznie taniej. W końcu implant ma na całe życie być...


podobno lekarz bardzo dobry i prowadzi swój prywatny gabinet. Klientka od lat u niego robi zęby, ma do niego zaufanie. A materiały też podobno nie najgorsze i najtańsze. Kwestia pewnie też tego czy to renomowana klinika czy mały gabinet...
Sama nie korzystałam więc nie wiem. Nie oceniam.
_________________
 
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 1:08 am   

No właśnie, najlepiej iść z polecenia, bo tak celować po cenach, lub renomie kliniki to taka trochę gra w ciemno.
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 7:57 am   

madzik_86 napisał/a:
matryce, które po potraktowaniu moczem wskazują wszystkie choroby na które cierpi dany człowiek..w ten sposób w trakcie badań prowadzonych na politechnice łódzkiej pewna pani dowiedziała się że ma raka tarczycy, a normalnymi metodami zdiagnozowali u niej tylko zapalenie tarczycy..a teraz uwaga wyprodukowanie takiego testu kosztuje około 1 zł, ale prawdopodobnie nie zostaną one u nas nigdy wprowadzone, ponieważ środowisko medyczne boi się, że za dużo na tym straci..no cóż kolejny patent polskich naukowców zostanie sprzedane za grubą kasę na zachód..


To bardzo smutne jest. Kasa ważniejsza niż ludzkie życie. :-?
_________________
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 10:52 pm   

randomgirl napisał/a:
Frezja1980 napisał/a:
randomgirl, gdzie za leczenie kanałowe płaci się tyle kasy?

w dobrej klinice :wink: , namiary na priv :smile:

dzięki ale nie skorzystam 1500 zł za kanał niezależnie "kto to robi" to raczej przegięcie :razz:
moja dentystka (też nie byle kto :wink: )za leczenie kanałowe nowoczesnymi metodami nie bierze więcej niż 300 zł :mrgreen:
_________________

 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 3:13 pm   

ile?? chyba mowa o jednym kanale.
_________________
 
 
karola1983 

Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 7:32 pm   Re: Ząbki

Akla napisał/a:
No właśnie, jak to wygląda u Was ?
Wybielacie? - czym?
Prostujecie? - jak?
A może nie macie takich problemów?


Ja wybielam zęby od 2005 roku - to jest preparat Opalescentia (żel). Robie to raz na pół roku i nie narzekam. Stomatolog musi wykonać indywidualne protezki-formeki, tam nakłada się żel i śpi się w protezkach. Rano zęby bielsze o kilka odcieni. Tylko, co bardzo ważne, żeby nie było nadwrażliwości, przez dwa tygodnie przed i po wybielaniu codziennie wsmarowywałam w zęby elmex żel. Kurację można robić dzień po dniu przez tydzień. Ale ja nie muszę, dlatego raz na pół roku. Strzykawka z żelem (starcza na 2 kuracje) to 16 zł. Jeśli ma się zdrowe zęby, i stosuje coś przeciwko nadwrażliwości, to kuracja jest bezbolesna! :-)
_________________
Karola1983
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Wto Gru 14, 2010 8:48 pm   

gdyby ktos szukal dobrego dentysty, zwlaszcza jesli chodzi o leczenie kanalowe to namiary na priv :)
_________________
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 3:13 pm   

Mam pytanie czy ktoś ostatnio zakładał aparat ortodontyczny?
Ja się w końcu zdecydowałam (albo raczej uzbierałam kase).
Cały czas się zastanawiam do kogo iść, byłam na bezpłatnej wizycie u ortodonty państwowego, ale nie końca się tym zajmuję, powiedziała mi co powinnam mieć zrobione i żebym poszła do Instytutu Stomatologi na Pomorskiej. Ona radzi usunięcie na górze jednej 4 i przesuniecie 3, a na dole usunąć 1 i wstawić 3. Dodam że mam bardzo wystające 3. Czy ktoś się bardziej w tym orientuję?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 12:10 am   

Ja miałam zdjęty 3 lata temu i jestem bardzo zadowolona. Mimo że nie mam dużej szczęki to usuniętego miałam tylko jednego zęba, którego i tak już nie było sensu wpychać, bo urósł mi zupełnie poza łukiem zębowym :razz: Jeśli chcesz to mogę Ci dać namiary na moją ortodontkę- prywatnie ok. 100zł za wizytę co 6-8 tyg. Przyznam, że jak widziałam inną moją znajomą po zdjęciu aparatu również wyglądała cudownie (u tej samej ortodontki). Niestety moje koleżanki z LO nie leczyły się u niej i po zdjęciu aparatów wcale nie wyglądają jakby go kiedykolwiek używały, tzn. mogłyby jeszcze raz zakładać :roll:
_________________
 
 
kaska8866 

Wiek: 38
Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 53
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 7:45 pm   

Cytat:
Ja wybielam zęby od 2005 roku - to jest preparat Opalescentia (żel). Robie to raz na pół roku i nie narzekam. Stomatolog musi wykonać indywidualne protezki-formeki, tam nakłada się żel i śpi się w protezkach. Rano zęby bielsze o kilka odcieni. Tylko, co bardzo ważne, żeby nie było nadwrażliwości, przez dwa tygodnie przed i po wybielaniu codziennie wsmarowywałam w zęby elmex żel. Kurację można robić dzień po dniu przez tydzień. Ale ja nie muszę, dlatego raz na pół roku. Strzykawka z żelem (starcza na 2 kuracje) to 16 zł. Jeśli ma się zdrowe zęby, i stosuje coś przeciwko nadwrażliwości, to kuracja jest bezbolesna! :-)
A jaka jest cena tej protezki ?? 8) i jesli mogę zapytać czy każdy stomatolog robi taki zabieg ? czy już protetyk jesli chodzi o te protezy :-)
_________________
Don't let go, never give up..It's such a Wonderful Life :)
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 6:39 pm   

kaska8866 napisał/a:
A jaka jest cena tej protezki ?? 8) i jesli mogę zapytać czy każdy stomatolog robi taki zabieg ? czy już protetyk jesli chodzi o te protezy :-)

Takie "protezki" robi dentysta, mnie razem z żelami kosztowała taka przyjemność 250 zł (u mojej dentystki w Zgierzu). Żele i nakładki na zęby mam do dziś, w razie gdybym chciała mogę sobie wybielić zęby ponownie. Ale od roku są tak samo jasne, więc jeszcze zaczekam. :)
Wygląda to tak:
_________________
 
 
Piniu 

Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 22, 2011 8:21 pm   

Istneją zawsze obawy, że taki żel do protezki może przenieść się na dziąsła i bardzo je podrażnić. Z kolei jeśli chodzi o samo wybielanie, to faktycznie trzeba się zastanowić czy tak bardzo tego potrzebujecie. Jeśli są wypełnienia w zębach, po wybielaniu trzeba będzie je wymienić, gdyż te preparaty nie wybielają koloru plomb, a po takich zabiegach bardzo często występują ogromne problemy z funkcjonowaniem: typu nadwrażliwość na zimne, ciepłe posiłki, nawet samo oddychanie czasami jest uciążliwe. Kiedyś się tego podjeliśmy i drugi raz tego nie chcemy przechodzić ;P tydzien wyjęty z zycia;/
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 4:21 pm   

Teraz w ciąży zaczęły mi puchnąć dziąsła i mam obolałe. Czytałam, że w ciąży dzieje się tak przez hormony. Macie jakieś sposoby na tę opuchliznę? Szałwia wystarczy do płukania? Czy lepiej coś innego?
Ostatnio zmieniony przez Magdzik Pon Sty 09, 2012 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 4:35 pm   

Szałwia ma działanie głównie przeciwzapalne, a nie zmniejszające opuchliznę.
Jeżeli pojawi się stan zapalny, to wtedy możesz ją stosować, chociaż ja cały czas polecam zamiast szałwii septosan, bo to mieszanka ziół (między innymi szałwii też) i ma lepsze działanie.

Na Twoim miejscu poszła bym do apteki, powiedziała co się dzieje i poprosiła o poradę. Te panie tam od tego między innymi są. Ja zawsze tak robię i jeszcze nigdy nie spotkałam się z tym, żeby pani aptekarka mi nie pomogła.
Albo powiedz lekarzowi, bo może jest coś na receptę, co by pomogło.

A no i po przejrzeniu własnej apteczki moge podpowiedzieć żel Solcoseryl (ten do zastosowania w jamie ustnej). Ma między innymi działanie znieczulające, ale radzę Ci dopytać w aptece jak to jest z zastosowaniem w ciąży, bo w wersji na skórę znalazłam adnotację, że wpływ na ciążę jest nieznany i nie zaleca się stosowania. A w necie w opisie tego doustnego takiej informacji nie podają.
http://www.domzdrowia.pl/...ustnej-5-g.html
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 4:38 pm   

szaraczarownica, dzięki. Muszę jeszcze poszukać, bo mamie przepisała dentystka ziołową maść, może ją znajdę. Jak nie to muszę skoczyć do apteki.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 5:06 pm   

Magdzik, tylko pamiętaj że nawet ziołowe maści moga w ciąży zaszkodzić, najlepiej idź do apteki, lekarza prowadzącego albo dentysty i się dowiedz. Branie czegokolwiek na własną rękę może zaszkodzić Tobie lub Maleństwu.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 7:25 pm   

Puk, Puk :)

chciałabym wybielić zęby przed ślubem, zmieniłam dentystkę, więc nie miałam okazji jej zapytać jak to wygląda u niej w gabinecie..
a nie wrócę do niej póki co, ponieważ zła kobieta wyrwała mi zęba :P
_________________

 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 9:20 pm   

taja całkiem nieźle wybiela się zęby samodzielnie żelem "Biała Perła" (jest chyba najtańsza zarówno najlepsza z tych wszystkich porównywalnych) tylko trzeba uważać na czas trzymania (ja przesadzałam czasem co kończyło się okropnym bólem dziąseł)
Moja koleżanka była ostatnio na wybielaniu lampą (i nie dość, że to strasznie drogie) to do tego twierdzi, że efekt zerowy
_________________
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 9:28 pm   

asia7, ogladałam własnie w googlach efekty po użyciu białej perły... naaaa peeeewno zakupięęę :)
_________________

 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 3:09 am   

A ja sobie sprawiłam aparat na zęby, żeby mieć piękne ładne przed weselem :D :P Ortodonta zapowiedział, że będę miała zdejmowany na kilka miesięcy przed ślubem więc jestem szczęśliwa :smile:

A co do wybielania, to tak na szybko doraźnie polecam Listerine White ;)
_________________

 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 7:41 am   

Ja noszę aparat już pół roku, ale całość mam przewidziane ok 2,5 roku. Tylko jeszcze kwestia wady. Ja mam strasznie wystające trójki i teraz będę mieć wyrywaną jedna czwórkę i założony łuk podniebienny. Potem aparat na dół i to samo z dołem. Więc u mnie to jeszcze długo potrwa, ale nie spieszy mi się. Dla efektu warto czekać. Potem oczywiście będę wybielać zęby bo są tragiczne, ale za dwa lata pewnie będą już nowe specyfiki :D
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 10:26 am   

Wcześniej nawet szałwii nie próbowałam na spuchnięte, bolące i krwawiące dziąsła. I ku mojemu zaskoczeniu bardzo mi pomogła. Już po pierwszym razie zauważyłam efekt, dopiero 2 razy płukałam dziąsła,ale zamierzam tak co drugi dzień płukać, bo na prawdę opuchlizna schodzi :lol:
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 10:49 am   

Magdzik, mam pytanie a czy konsultowałaś tą szałwię z jakimś lekarzem????Bo właśnie się zastanawiam czy można ją stosowac w ciąży?
Bo ja np słyszłam że nie można ale może masz jakieś lepsze źródło niż ja.Używasz jej rozumiem tylko do płukania dziąseł?
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 10:54 am   

martula_87, z tego co wiem, to w ciąży szałwii nie można pić, bo ma właściwości poronne, tak wyczytałam. Ja ją tylko używam do płukania jamy ustnej. Nie konsultowałam z lekarzem. Stwierdziłam, że spróbuję tego sposobu, a jak nie pomoże, to poproszę w aptece o coś na dziąsła dla ciężarówek, ale skutkuje u mnie. Od 4 miesiąca zaczęły mi się te problemy z dziąsłami. Wcześniej było ok.
Ostatnio zmieniony przez Magdzik Pią Sty 13, 2012 11:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl