Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ząbki
Autor Wiadomość
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 6:48 pm   

Oli napisał/a:
A tak przed wiekszymi swietami(uroczystosciami)wybielam zeby wybielaczem w sztyfcie jak dlugopis...i dziala(na moich)[/b]


Pochwal się Oli coś więcej. Długo działa takie wybielenie?? Ile kosztuje taki specyfik?? Jak działa?? :30:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Oli 

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:11 am   

"Rapid White Brighstick" kupilam go w Anglii, ale jak bylam u mojej detystki, spytac sie jej czy nie zaszkodzi mojemu szkliwu(bo mam bardzo wrazliwe zeby)powiedziala, ze nie i ze tu w Polsce moge dostac taki sam..niestety z wrazenia , ze siedze na fotelu dentystycznym, zapomnialam spytac o nazwe..pewnie przy najblizszej mojej wizycie w Lodzi (luty) to zrobie...
a jak dziala...uprzedzam,ze nie wybiela zabow,tak jak to bysmy pewnie zrobily u detysty..przez 7 dni rano i wieczorem naklada sie akcelerator(taki przyspieszacz)poniej zel wybielajacy na kazdy zab z osobna..po nalozeniu chodzimy przez 10 min. z otwarta buzia :D i nie jemy przez ok30 min.
..jak na razie to musze sie tym wybieleniem pocieszyc,bo na takie prawdziwe wybielenie u dentysty,jeszcze mnie nie stac...


POZDROWIONKA-MILEGO DNIA!!!!
_________________
[url=http://www.pour-bientot.com][img]http://www.pour-bientot.com/3785696-1
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:31 am   

U nas coś takiego wypuściła któraś firma od pasty do zębów - chyba BlendaMed, ale nie jestem pewna. Zakłada się coś a'la sztuczna szczęka na ząbki, w to wciska żel i się ząbki wybielają. Od razu piszę, że nie używałam, więc nie wiem jaki faktycznie jest efekt.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 8:29 am   

W piatek byłam na usunięciu ósemki, po 6 znieczuleniach przy akompaniamencie mojego starsznego wrzasku, udało się... teraz policzek się zagoi i już nie będzie mnie tak bolał
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 7:17 pm   

Gratuluje wytrwałości KasiuK. :P
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 03, 2005 8:13 am   

Edi napisał/a:
Gratuluje wytrwałości KasiuK. :P


Dzięki straszna ze mnie panikara i na dodatek pani doktor pwoiedziała, że znieczulam się jak koń :wink: :mrgreen: bo po tylu znieczuleniach nie powinnam nic czuć, a jednak.. wciąż czułam
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Lis 03, 2005 8:26 am   

KasiaK napisał/a:
pani doktor pwoiedziała, że znieczulam się jak koń :wink: :mrgreen: bo po tylu znieczuleniach nie powinnam nic czuć, a jednak.. wciąż czułam


Troszkę się uśmialam,ale ze mną jest podobnie!
Też kiedyś bylam na wyrywaniu zęba i co rusz to wydawalam jakieś dziwne dzwięki bylo znieczulenie,a mnie nadal bolalo!!
Potem sama się z siebie śmialam!
_________________
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Lis 03, 2005 8:59 am   

KasiaK napisał/a:

Dzięki straszna ze mnie panikara i na dodatek pani doktor pwoiedziała, że znieczulam się jak koń :wink: :mrgreen: bo po tylu znieczuleniach nie powinnam nic czuć, a jednak.. wciąż czułam


Współczuje! Ja sie znieczulam na sam widok igły i na szczęście dla mnie - cała moja rodzina też. Z tym, że wiele wody upłynie jeszcze, zanim pozwolę na jakikolwiek zabieg chirurgiczny w mojej paszczy :mrgreen:

A co do tego wybielania - przed ślubem stosowałam paski Aquafresh i na zdjęciach zdecydowanie widać różnicę. Takie żele wybielające wypuściło kilka firm i w Rossmanie na pewno jest cały regał wybielaczy, działają tak samo. Rozwiązanie raczej dla tych, którzy nie mają wypałnień i koron na wybielanych zębach, bo środek działa tylko na szkliwo
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 11:38 pm   

Ja mam masę przyjaciół dentystów, co wcale nie sprawia, że jestem oswojona z tematem... Na brzmienie słowa "szlifowanie" czy "borowanie" zgrzytam zebami :?

Ale chodzę - regularnie, co pół roku, raczej profilaktycznie. Bardzo nie lubię.

Wybielania jeszcze nie próbowałam, może się skuszę?
_________________
chez alma |
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 2:30 pm   

Ratujcie :!:

Moja fantastyczna Pani stomatolog znudziła się polskimi zarobkami i wyniosla się do Anglii :D

To straszne ja całe życie do niej chodziłam i byłam jej jedną z pierwszych pacjentek, a ona takie numery robi :!:

Może ktoś z was ma jakiegoś super stomatologa, który jest wyrozumiały i potrafi wytrzymać z panikarą na fotelu :?:
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 9:20 pm   

Ja znam, ale jest w ciąży i przyjmuje prawie 40 km od Łodzi ;)
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 10:59 am   

Anik ja znam i do niej chodze pani doktor jest delikatna i cierpliwa i strasznie miła. Chcesz prywatnie czy państwowo? Bo jej właśnie nie dali umowy na kase chorych a się przenosiła i potraktowali ja jak by miała pierwszy raz gabinet.

Ps. Szukam dobrego państwowego lekarza
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 6:49 pm   

Agatko może byc prywatnie
No chyba że bierze niebiańskie sumy :D

Wazne żeby była cierpliwa, bo straszna ze mnie panikara jak siadam na fotelu :oops:
Agatko jeśeli mówisz, że Pani jest miła cierpliwa i jest fachowcem to prosze daj mi namiery na tego anioła :lol:

Z góry strasznie Ci dziękuje

[ Dodano: Sro Sty 04, 2006 7:08 pm ]
Wielkie dzięki Agatko :graba:

I na dodatek ta Pani -Anioł przyjmuje bardzo bliziutko mnie, co napewno jest dodatkowym atutem :D
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 4:05 pm   

Przyszłam tu pozwolić sobie na mały atak paniki. Wybaczcie proszę.
:mdleje:
Idę dziś do dentysty.... :x
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 4:11 pm   

Kot, głowa do góry.
ja umówiłam się na 26. plus taki, że zęby mam mocne i raczej zdrowe.
to już nie te czasy, kiedy w szkole podstawowej robiono ze mną cokolwiek za każdym razem, gdy przekraczałam próg gabinetu.zupełnie, jakby dentysta musiał normę dziur, plomb i usunięć wyrobić :?
_________________
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 4:50 pm   

O jejku.. ja odkad pamietam chodze ciagle do jednej dentystki... Nigdy w zyciu nie zaliczylam dentystki szkolnej.. mialam od mamy papierek,ze nie wyraza zgody na leczenie w szkole.
Ale nie uwielbiam dentystycznych wieczorkow (zwykle chodze wieczorem) mimo wszystko. Brrrr.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 7:41 pm   

Kasiawka napisał/a:
W piatek byłam na usunięciu ósemki, po 6 znieczuleniach przy akompaniamencie mojego starsznego wrzasku, udało się... teraz policzek się zagoi i już nie będzie mnie tak bolał


Hehhe skąd ja to znam. :wink: Tyle że ja nie wsponinam wyrywania ósemki tak spokojnie!
Miałam mieć dziąsło nacinane...było bez nacinania.Tak po **** z małej dziurki w dziąśle (kieszonki zębowej) zrobili wielka dziurę. Kilka końskich dawek środka przciwbólowego w sumie nic nie dało bo i tak czułam straszliwy ból. :niepewny: Owszem środek przeciwbólowy zaczął działać...ale jak wyszłam z zabiegu. A jak się darłam bo to krzykiem nazwac nie możnabyło. A ile wiazanek łaciny kuchennej się posypało...Nawet sam dentysta stwierdził że pani pedagog raczej takie słownistwo nie wypada... :hyhy:
Łzy to mi same ciekły.
No i tak było po rwaniu ósemki. Potem do wieczora okłady z lodu, środki nasenne i pyralgina w ampułkach bo mocniejsza i szybciej działająca (chyba 2 ampułki wypiłam a to gorzkie jak diabli).
No a potem przez miesiąc chodziłam do dentysty bo mi sie rana nie goiła i wkładali mi w kieszonkę zębową antybiotyk. Tak przez miesiąc codziennie... :znudzony:
A najzabawniejsze jest to ze po tych znieczuleniach nie mam czucia na czubku języka. :zdziwko:
tak mnie ładnie znieczulili. Czubek języka mam zdrętwiały już ze 3lata. Bo tak chyba będzie 3 lata jak zeba usuwałam.
_________________
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:53 pm   

No to jestem po wizycie u mojego stomatologa.

Okazało się, że ostatnia moja wizyta byłą dokładnie rok tem - 14 lipca 2005r :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Okazało się, że trzy siódemki wymagają natychmiastowych działań :znudzony: No to za jednym podejściem wyleczyłam 2 zęby :hyhy: bo nie wiadmo na ile mi jeszcze tej odwagi i determinacji starczy (i pieniędzy). Ostatni ząb ma zostać wyleczony w najbliższy czwartek. Na szczęście na razie nic się nie kwalifikuje do leczenia kanałowego.

Niestety podobno coś nie tak z moimi dziąsłami, jakiś stan zapalny :niepewny: nie bardzo wiadomo co to, może awitaminoza :niepewny: :beczy:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 11:31 pm   

Kot, podziwiam za odwagę. I niech Ci jej jeszcze w czwartek starczy, a jak coś zostanie, to ja chetnie wezmę ;)
_________________
chez alma |
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:12 pm   

Ostatnia siódemka zaplombowana. Ale zniszczenia podobno bardzo duże były, jakoś plombę leczniczą mam :niepewny: ale może się okazać, że zęba trzeba będzie zatruć. Podobno czas pokaże :kwasny: Gdyby nie ta niepewność to miałabym spokój do następnej kontroli :zly:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 2:58 pm   

jutro ja wybieram się do dentysty. kontrola przed wyjazdem. nie chciałabym, żeby mnie na mongolskim stepie coś "złapało" ;)
_________________
 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 10:40 am   

Ja u stomatologa byłam w ubiegłym roku. I tak sobie myślałam, żeby wybrać się przed ślubem i wymienić paskudną plombę w dolnej czwórce (poprzednia pani doktor włożyła mi tam kawałek amalgamatu). Oczywiście im bliżej było do wesela tym bardziej stwierdzałam, że to przesada. Aż do wczoraj, kiedy to część plomby urała mi się, a pozostała część się rusza.
Chcąc nie chcąc muszę iść dziś do dentystki i wymienić tę plombę. Widać ząbek usłyszał moje obiecanki i sam mi pomógł ;)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 2:05 pm   

oj tak, nie dość, że podróż to jeszcze ślub i wesele ;)
ale do dentysty chodzę regularnie, więc nie jest tragicznie. no i mocne zęby przekazane w genach też okazują się pomocne ;)
_________________
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 4:47 pm   

Ja byłam na przeglądzie 2 tygodnie temu bo już dawno nie byłam u swojej stomatolog :oops: Na szczęście nic się nie zepsuło, ząbki zostały wyczyszczone jakąś "szlifierką" i pokryte jakąś pastą.
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 9:09 am   

A ja sie wybieram do dentysty w drugiej połowie sierpnia, i już mi ciarki po plecach chodzą.... :boje sie:
_________________

 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 10:30 am   

Pusiak nie martw się na zapas :D Pewnie będzie tak jak u mnie, wszystko ok. :P
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 10:33 am   

Niestety Dotko, ja wiem, że nie będzie ok :( Przed ciążą nie skończyłam leczenia, zostały mi jeszcze dwie dziurki, a na początku zgodnie z radą gosiaczka nie pchałam sie na fotel, bo ja tylko w znieczuleniu sie daję dotknąć, a potem to jakos tak mi umknęło.... A chcę zrobic przed porodem, bo potem to nie wiem jak z czasem będzie :)
_________________

 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 3:17 pm   

taaaa, teraz to na mnie będzie....
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 12:26 pm   

A nie, nie, gosiaczku :) Przecież napisałam, że potem MI umknęło :) Taka wiesz... spychologia w głąb umysłu :) Twoja rada dotyczyła przecież tylko pierwszego trymestru, a ja już w trzecim :)
_________________

 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 2:26 pm   

Pusiaczku będę trzymała kciuki żeby szybko poszło i bez bólu, to tylko malutkie dziurki :super:
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 3:32 pm   

Dzięki Dotko :)
_________________

 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 7:51 pm   aparat

Witam. Temat juz dawno nie poruszany :wink:
Chcialam sie dowiedziec czegos wiecej na temat aparatu od osob ktore go mialy albo cos wiedza. Dokladniej: ile czasu mialyscie, jak czesto trzeba chodzic do dentysty, ile czasu potrfalo od pierwszej wizyty (kiedy byla juz decyzja o aparacie) do jego zalozenia? I najwazniejsze czy boli?? :(
W koncu pomyslalam ze przydaloby sie wyprostowac moje zabki, ale za dwa latka slub i nie wiem czy zdarze :?

I jeszcze ile placiliscie i gdzie??

[ Dodano: Sob Lis 25, 2006 7:58 pm ]
Witam ponownie, bardzo mi zalezy zeby ktos opowiedzial o swoich przezyciach zwiazanych z noszeniem aparatu. Moze zadna z Was nie miala?
Ja ide 16 grudnia do dentysty po dlugiej niewyzycie.... :/ chce zapytac sie o szczegoly i podziele sie z wami, moze to czego sie dowiem przyda sie komus. czekam na jakis odzew...
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
Ostatnio zmieniony przez monika_zyga Pią Lis 17, 2006 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 8:32 pm   

Nie wiem czy pytanie nadal aktualne ale chyba nie zaszkodzi odpisac (moze przyda sie komus innemu).
Nosilam aparat staly przez niecaly rok. ale z tego co slyszalam i wyczytalam to czas noszenia jest sprawa indywidualna. Wizyty odbywaja sie co kilka (4-6) tygodni. Na pierwszej wizycie zrobiono odciski zebow potzrebne do leczenia i wlasciwie juz moglam umawiac sie na zakladanie aparatu. Z tym ze ja nie musialam wyrywac zadnych zebow itd. A to niestety jest dosc czesty warunek przed zalozeniem aparatu.
Noszenie aparatu niestety boli (czasami nawet bardzo) :(
Gdyby ktos chcial namiary na dobrego ortodonte to jestem do uslug :)
 
 
magdallena 

Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 11:52 am   

Ja prosiłabym o namiary na tego ortodontę
Z góry dziękuje
_________________
29 WRZESIEŃ
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 2:53 pm   

Magdallena, namiary wyslalam na priv. Pozdrawiam!
 
 
magdallena 

Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 4:50 pm   

Widziałam dzieki ale myślałam że to bedzie konkretny ktoś czy mogę tam liczyć na każdego?
_________________
29 WRZESIEŃ
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 9:39 pm   

Tam jest tylko jedna ortodontka - dr Slusiewicz (wlasciwie to jest jeszcze jedna pani ortodontka ale ona zajmuje sie leczeniem zgryzu u dzieci). Szczerze ja polecam.
Ostatnio zmieniony przez !gosia! Nie Lip 22, 2007 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agiii 


Wiek: 41
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 3:16 pm   

Ja lubię chodzić do dentysty..jak bylam mala w podstawówce to sie balam...stare gabinety w szkołach odstraszały..potem zaczęłam dbać.....co pol roku staram sie chodzic do dentysty...jak tylko przylatuje z angli to ide do dentysty....w angli jest problem z dentysta i zarejestrowaniem sie do dentysty, czekam juz 6 miesiecy na telefon z przydzieleniem dentysty..kiedy sie go nie ma a boli zab dzwoni sie pod specjalny numer oni przeprowadzają z tobą wywiad i zazwyczaj mowia ze powinno ci przejść samo i masz zażyć paracetamol..kolega po 2dniach bolu, męczarni i dzwonienia do nich, przyjęli go na ostry dyżur do szpitali gdzie wyrwali zeba. Wole dbac o zeby, teraz sie szykuje na wybielanie..jedynym moim problemem jes jedynka ktora odstaje...chcialabym aparat..ale bym musiała przylatywać na wizyty kontrolne co jakis czas....słyszałam nawet ze co 3 miesiace....musze sie skonsultowac z ortodata, ktory mi powie co jak itd..

Pozdrawiam
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 18, 2010 12:31 pm   

Jeśli chodzi o wybielanie to nie mam z tym problemu,ponieważ mam ładne ząbki.Krzywe też nie są :lol: Ale ostatnio mi się kawałek jednego zęba z tyłu wykruszył tam gdzie miałam plombę:( będę musiała iść do stomatologa :(
 
 
Michasia 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 12:38 pm   

A ja bym się jeszcze chciała dowiedzieć od gosi czegoś wiecej. Mnie się wydaje,że nie mam dużej wady ale powinam udać się do ortodonty. Możesz mi powiedzieć ile kosztuje aparat?Ty nosiłaś krótko.Miałaś dużą wadę?
_________________
,
Ostatnio zmieniony przez Michasia Sro Sie 18, 2010 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 11:13 am   

Słyszałam, że należy bardzo uważać z aparatami, bo niestety często się zdarza, że po zdjęciu tego ustrojstwa w zęby wdała się próchnica (nie pisze tutaj o ludziach, którzy nie dbają o zęby) i wiele zębów idzie do leczenia...

A tak na marginesie to rośnie mi 8, z jednej strony fajnie (po zeszłorocznej stracie 5 z tej samej strony, więc mi zmniejszy już i tak małą dziurkę:)) z drugiej -cierpię! Normalnie czuję osłabienie w całym organizmie..
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 12:38 pm   

Paulii, nie licz tak za mocno na korygujące działanie tego zeba mądrości, równie dobrze może doprowadzić do uszkodzenia siódemki.
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 1:00 pm   

paulii napisał/a:
Słyszałam, że należy bardzo uważać z aparatami, bo niestety często się zdarza, że po zdjęciu tego ustrojstwa w zęby wdała się próchnica (nie pisze tutaj o ludziach, którzy nie dbają o zęby) i wiele zębów idzie do leczenia...


Przede wszystkim przed założeniem stałego aparatu trzeba wyleczyć wszystkie zęby :) A potem to już raczej kwestia indywidualna. Ja nosiłam aparat jakieś 2 lata i przez ten czas nie zrobił mi się żaden ubytek, dość często bywałam u ortodontki na kontroli aparatu, ale zawsze przy okazji sprawdzała zęby. Do tego miałam chyba ze trzy różne szczoteczki do mycia zębów :D

Michasia jak nie masz dużej wady to może wystarczy tzw. ruchomy aparat? Najlepiej jakby stan zębów ocenił ortodonta. Czasami, aby zęby się cofnęły trzeba wyrwać siódemki lub ósemki.
_________________

 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Sie 21, 2010 10:53 am   

gosiaczek napisał/a:
równie dobrze może doprowadzić do uszkodzenia siódemki.


o rany, nie strasz:((( :o

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 11:01 am ]
... mam bardzo ograniczone zaufanie do dentystów. Miałam leczoną 5 z lewej strony, u góry. Leczyłam ją ponad 7 lat, wydalam około 4 tysięcy złotych i co? Finalnie w zeszłym roku stwierdzono, ze mam torbiel, ponieważ nie przeleczono mi jednego kanału (nie został wykryty w trakcie leczenia kanałowego) w ten sposób straciłam zęba który mógł spokojnie sobie jeszcze być w buzi przez kilka lat:(((((

Miałam wstawić implant, ale raz że nie mam przekonania do "ciał obcych" w swoim organizmie ( a psychika tutaj ma duży wpływ na np. odrzucenie implantu), dwa to mam tak małą przerwę między 4 a 6 że dentystka stwierdziła, ze nie mam tam miejsca na implant:)
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 2:25 pm   

W wieku 16-18 jakoś tak :P Przez 2,5 roku nosiłam aparat stały. Teraz ząbki są proste ,a i wybielania nie potrzebuję ,bo jak to moja ortodontka powiedziała ,ze mam nadzwyczajnie białą kość. Ahhh to chyba to mleko i jego przetwory które od dziecka uwielbiam. ;) Po leczeniu ortodontycznym jakiś rok temu byłam na usunięciu dwóch górnych ósemek chirurgicznie. Chciałam mieć to z głowy więc w odstępie 3 tygodni to załatwiłam. Nikomu nie polecam :evil: . Samo wyrywanie nie boli (tylko w trakcie znieczulenia robilo mi sie slabo i na 10 min przerwa :D :D). Jednak kiedy znieczulenie przestaje działać to.... 1-2 tygodnie wyjęte z życia! Boli cała głowa i jedzie się na najmocniejszych lekach i mimo to po 3 godz ból znów wraca ,a tabletki trzeba ograniczać.
_________________
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 3:27 pm   

czuję całą szczękę jak mi 8 rośnie....
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 9:01 pm   

Dziewczyny współczuję smutników

A ja...
Cierpię... jestem po ekstrakcji zęba i znieczulenie zaczyna puszczać... Przeżyłam 4 znieczulenia, 3 szwy i dłutowanie :-/
ważne że już po
_________________
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 9:08 pm   

misia-misia, współczuję...
mnie chyba też to czeka :(
Wczoraj złamałam sobie pół zęba na gumie do żucia... Na szczęście to 6 więc nie widać ale sądzę, że nie obejdzie się bez interwencji chirurga, bo chciał nie chciał korzeń i druga połowa została... :(
_________________
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 9:26 pm   

misia-misia, agulka 1989, bardzo Wam wspolczuje, bol zeba to nic przyjemnego, a szczegolnie w takie mrozne pogody, wtedy odczucie bolu jeszcze sie nasila. Jedyny ratunek teraz to chyba jakies dobre srodki przeciwbolowe.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 9:58 pm   

agulka1989, no mnie właśnie cała ścianka 6 odleciała. Ząb był po kanałowym. Albo chirurgiczna odbudowa na śrubę albo wyrwanie. Okazało się że i tak odbudowa by nie wytrzymała.
Dziś rwałam...
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl