Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
III filar
Autor Wiadomość
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 5:41 pm   III filar

Mam do was takie pytanie. Czy oszczędzacie w III filarze? Jeśli tak to co was do tego skłoniło, jeśli nie to dlaczego? Czy w ogóle rozważałyście taką opcję? Co o tym sądzicie? Jakie inne formy oszczędzania na przyszłą emeryturę stosujecie?

U mnie przyszła już ta pora, że trzeba coś ze sobą zrobić i nie bardzo mam koncepcję. Na pewno konieczne stanie się lada chwila ubezpieczenie na życie, bo nie chciałabym, żeby w razie mojej śmierci, albo innych problemów mąż został z małym dzieckiem na wychowaniu i ręką w nocniku. Zdaję sobie też sprawę z tego, że emeryturę z Zusu i II filaru to sobie można o kant d. potłuc.
Z drugiej strony nie do końca III filar mnie przekonuje. Mam wrażenie, że to jest para w gwizdek.
Jednym słowem jestem w kropce i zaczynam rozpatrywać różne możliwości, szukać alternatyw do III filaru. Czekam na wasze opinie.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 6:23 pm   

ja mam dokładnie to samo - tzn, wiem, ze chciałabym założyć sobie III filar lub coś tego typu,wiem też, że im wcześniej się zacznie, tym mniejsze są miesięczne składki, ale w ogóle nie jestem zorientowana w temacie, więc też chętnie przeczytam wasze opinie:)
 
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 6:34 pm   

Ja tez chętnie dowiem się czegoś więcej o metodach oszczędzania na emeryturę.

Trochę obawiam się III filaru, bo to jednak są inwestycje, które z natury są ryzykowne. Obawiam się też sytuacji gdzie ja po wielu latach odkładania nie będę miała dostępu do swojej kasy, bo np. firma jest niewypłacalna i wszystko albo większość przepadnie.

Ja najchętniej bym inwestowała np. w ziemię, w mieszkanie itp., ale wiadomo, że trudno uzbierać na to pieniądze, łatwiej odkładać co miesiąc po trochu.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 8:26 pm   

Nie wierzę w III filar. Oszczędzamy na koncie na czarną godzinę. Niestety nie znam się na różnych mechanizmach finansowych, więc na razie to musi wystarczyć. Kiedyś jak będzie więcej kasy na odkładanie to się bardziej zainteresuję.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 8:46 pm   

jak by ktoś był zainteresowany poznaniem szczegółów to mój tata jest agenten w ING nationale nederlanden zawsze może coś przybliżyć i doradzić
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 9:40 am   

Ja i mąż mamy w ING :) Ale to bardziej forma dobrowolnego oszczędzania z ubezpieczenim na życie i na wypadek choroby niż OFE. Wczoraj właśnie mężowi przyszedł "wyciąg", bo mija kolejny rok od rozpoczecia umowy i generalnie jest ciągle jeszcze nieźle na plusie :) Mnie równiez niedługo przyjdzie takie coś :) Problem tylko moim zdaniem w tym, jaka jest szansa na to, że ZUS przechwyci oszczędności z OFE w II filarze :?: Bo jeśli ma to sie stać, to ja bym jednak nie była za odkładaniem tam pieniędzy....
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 6:25 pm   

Pusiak, coś pomyliłaś, bo III filar to IKE. OFE to II filar i tu nie ma wyboru, bo jest obowiązkowy. Natomiast OFE niewiele ma wspólnego z ubezpieczeniami na życie.
I nie martw się. Moim zdaniem nie ma szans na przejęcie OFE przez ZUS. To jak zwykle pieprze.nie głupot. :]

Ale ja się nadal pytam o III filar, czyli IKE. Ewentualnie inne formy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl