Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można poradzić sobie z siwymi włosami?
Autor Wiadomość
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 1:56 pm   Czy można poradzić sobie z siwymi włosami?

Heh... już od ok. 3-4lat pojawiają mi się siwe włosy :/ a ja mam dopiero 21 lat :/ więc co będzie za kilka lat? a że mam dość długie włosy... to bardzo rzucają się w oczy, a jak już Słońce zaświeci to odbija się że masakra.... farbowałam włosy, ale to nie pomogło, a nawet może bardziej zaszkodziło, bo zauważam ich o wiele wiele więcej.... są w ogóle jakieś środki że spowolnić ten proces siwienia? ;(
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:00 pm   

ola88 napisał/a:
są w ogóle jakieś środki że spowolnić ten proces siwienia? ;(

Tak farby koloryzujące :)
A na poważnie to też kilka mam :smile: ale udaje ze nie widzę :twisted:
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:04 pm   

nic sie nie da zrobić. W Twoim wieku też juz miałam kilka. Obecnie, staram sie na tyle często farbować, by nie widzieć, ale wciąż przybywa. Ostatnio na skroniach, co wyjatkowo mnie wkurzyło.
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:06 pm   

mnie tez z kazdym rokiem coraz wiecej przybywa :cry: Niestety odziedziczylam to po tatusiu.
To co moge to staram sie wyrywac, ale najczesciej uzywam jakis farb koloryzujacych. Innego sposobu nie ma niestety. ola88 musisz przywyknac do tego, nie ma innego wyjscia
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:10 pm   

anuszkaa napisał/a:
iestety odziedziczylam to po tatusiu.
ja mam po mamci... też pewnie szybciej siwieje, bo mam najciemniejsze z sióstr włosy... a jak raz przefarbowałam na prawie czarny, to później jak schodziło to jejciu patrzeć na to nie mogłam... a jak umyje i czesze je to wtedy jak by było ich coraz więcej... dobrze że jeszcze nikt nie wymyślił mówić do mnie siwka, bo by było :D chociaż kiedyś ide z koleżanką przechodzimy przez pasy a ona" oooo Ty masz siwe włosy" jak narazie reaguje na to śmiechem :)
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:14 pm   

wiesz jak odrosty rosna to niestety jest takie zludzenie, ze jest bardzo duzo siwych, a szczegolnie po ciemnej farbie - wiem cos o tym. naturalne mam ciemne i teraz ostatnio troche sobie rozjasnilam na braz, ale jednak wole ciemniejsze - trudno, ze bardziej bedzie widac siwe :smile:
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:17 pm   

Ja na szczescie mam blondowe wlosy z natury. Jesli mam juz siwe wlosy to jeszcze ich nie zauwazylam. :razz:
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:19 pm   

Jeszcze siostry chcą je wyrywać :/ no kurde moje włosy i niech spadają :P bo jak wyrwę, to ze zdwojoną siłą wyrastają nowe, więc niech będzie tak jak jest, będe siwa :)
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 2:53 pm   

MalaJu napisał/a:
ale wciąż przybywa


bo stara torba z Ciebie ;d ;d

ja jeszcze nie mam... przynajmniej nie mialam do niedzieli. teraz nie wiem, bo tu nie ma lustra.
_________________
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 4:22 pm   

ja znam dziewczynę, która ma siwe (srebrne) włosy. nie kilka, czy kilkanaście - dosłownie wszystkie. nawet farbowanie nie pomaga, bo jak ma odrosty to są srebrne.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 8:38 pm   

U mnie już od kilku lat okazjonalnie się pojawiają. Strasznie mnie to wkurza :zly:

Nic się nie da zrobić - trzeba regularnie farbować. Znałam kiedyś taką osobę, która w wieku 30 lat była siwiuteńka - takie geny.
_________________
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 11:56 pm   

Ja znam faceta, który już w podstawówce był siwy - cała głowa, nie kilka włosków. Od tyłu powiedziałybyście, że to facet po 60-stce. Geny...
_________________
 
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 2:56 pm   

Nie przejmuj się, nie jesteś sama. Ja jestem o rok od ciebie starsza i tez dopatrzyłam się już kilku siwych włosów na swojej głowie. Najprostszy sposób to chyba farba...a tak poza tym to:
ola88 napisał/a:
jak narazie reaguje na to śmiechem
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 7:56 am   

Wrodziłam się w tatę, który do dziś nie ma siwych włosów :) , natomiast pamiętam, że mama jak była w moim wieku to miała już "oszronioną" głowę. Ufff, kochane tatusiowe geny :lol: - mimo "podeszłego" wieku -u mnie siwych włosów brak.

Natomiast co do spowalniania procesu siwienia to są takie specjalne preparaty, które stosowane regularnie przywracają naturalny kolor włosów sprzed siwizny. U mnie można je kupić w normalnej drogerii. Myślę, że to fajny pomysł, bo nie niszczy tak włosów jak farba i nie ma odrostów.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 4:34 pm   

Przed ślubem farbnęłam sobie włosy. Było pięknie.... siwych włosów brak.
było...
bo minął miesiąc a już siwe włosy są :/ więc nawet farbowanie już nie działa... :/
_________________
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 4:58 pm   

U mnie jak na razie siwych włosów brak :) Mam nadziej, ze jeszcze długo się nie pojawią :)
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 5:06 pm   

Ja na swojej głowie już nawet szukam intensywnie i bardzo niecierpliwie. Ale to dlatego, że w dzień imienin mojego męża znalazłam na jego głowie pierwszy siwy włos, a niedługo po tym drugi. I teraz on chodzi zdołowany, więc szukam, żeby móc powiedzieć "nie przejmuj się, ja też mam" - taka ze mnie dobra żona. No ale nie mam :smile:

Ola, mam wrażenie, że wyjściem z Twojej sytuacji mogłoby być przefarbowanie się na jasno. Wtedy siwe włosy nie byłyby tak bardzo widoczne. Ale niestety nijak mi blond do Ciebie nie pasuje :wink:
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 14, 2010 5:33 pm   

Ja mam dopiero 22 latka więc jeszcze mnie siwe włosy nie dopadły,ale mój narzeczony ma 32 lata i muszę przyznać,że na bokach mu się już sporo siwych włosów rzuca (niektórzy mówią,że od zmartwień ludzie mają siwe włosy).Nie wiem czy jest w tym jakaś prawda czy nie ale mój A miał sporo przykrych sytuacji w życiu :roll: więc być może i to ma jakiś wpływ-nie mam zielonego pojęcia.

A najzabawniejsze jest to,że te siwe włosy zawsze szybciej rosną od pozostałych :x_rot :x_rot :x_rot :x_rot :x_rot :x_rot :x_rot
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 6:00 pm   

Mnie siwe włosy pojawiają się już od dawna. Mąż regularnie mi je wyrywa. Nie zgadzam się, że to powoduje ich rozsiewanie. Po prostu z czasem jest ich więcej, bo jak się już zacznie siwieć, to się nie przestaje. Jak ich nie wyrywam, to też robi się ich coraz więcej.

Słyszałam o odsiwiaczach, ale nie znam nikogo, kto by to stosował. Nie wiem, na ile to skuteczne.
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 10:36 am   

szaraczarownica napisał/a:
mam wrażenie, że wyjściem z Twojej sytuacji mogłoby być przefarbowanie się na jasno. Wtedy siwe włosy nie byłyby tak bardzo widoczne. Ale niestety nijak mi blond do Ciebie nie pasuje :wink:
Blond włosy jeszcze nigdy nie miałam - tylko końcówki, ale akurat to to okropnie wyglądało.
Jeden + moich siwych włosów, to to, że razem z Darkiem będziemy się starzeć ( tylko że jemu na pewno siwych nie będzie widać - bo jest blondynem).

Najwięcej mam na czubku głowy. Teraz to są pojedyncze, ale za parę lat zdecydowanie będzie więcej.
Powoli przyzwyczajam się do bycia siwą :roll:

[ Dodano: Pon Mar 07, 2011 5:05 pm ]
Wcześniej były pojedyncze, a teraz to już na całej długości są siwe - a włosy mam do ramion. Teraz gdy Słońce pada na włosy - siwe włosy rzucają się najbardziej.
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 4:05 pm   

A myślałam,że tylko ja mam taki problem ale widzę,że nie jestem sama. U mnie też kilka lat temu pojawiły się pojedyncze siwe teraz zaczyna ich przybywać, póki co nie robię z tym nic.
_________________
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 4:51 pm   

Dziewczyny, a może pasemka albo balejaż? Wtedy na pewno mniej widać siwe włosy niż przy jednolitym farbowaniu. Znam kilka kobitek, które od lat tak robią. Warunek : przynajmniej jeden z użytych kolorów musi być rozjaśniający, najlepiej blond.
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 6:51 pm   

a ja już mam 3..

w środę idę do fryzjera :smile: :smile:
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 7:10 pm   

[b]mietka[/] na platynkę? ;P
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 8:57 pm   

Ambrozja napisał/a:
na platynkę? ;P


ale to już było.....
_________________
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 1:03 pm   

Ja siwieję od 16 roku życia - mamusiowe geny... także od 1 klasy liceum regularnie farbuję włosy - kilka razy na czarno, a już od dawna na kolor najbardziej zbliżony do naturalnego (ciemny brąz). Tylko raz strzeliłam sobie blond pasemka w nadziei, że odrastające siwulce będą mniej widoczne... Niestety - to była totalna porażka... Pocieszyć się mogę tym, że mając 180 cm wzrostu sporo ludzi nie ma szans zobaczyć siwego czubka mojego czerepu :lol:
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 5:44 pm   

Na mnie nikt nie patrzy, bo siedzę w domu ;) Zawsze to jakieś wyjście ;)
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 7:07 pm   

truskawka_ja napisał/a:
Ja na szczescie mam blondowe wlosy z natury. Jesli mam juz siwe wlosy to jeszcze ich nie zauwazylam

Ja mam blond włosy i kilka siwych mi już wyrosło. Jak tylko zobaczę jakiegoś ^%&*(* od razu wyrywam :cool: Nie ma ich dużo, nie widać, ale ja widzę :twisted: Jak będzie więcej wrócę do pasemek. ;) Ale ogólnie jestem pogodzona, że będzie coraz to gorzej i więcej siwusów, taka kolej rzeczy... coż, człowiek nie młodnieje... :roll:
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 7:15 pm   

skalimonka napisał/a:
coż, człowiek nie młodnieje...

skalimonka, kurcze, a już miałam taką nadzieję, a Ty mnie tak ściągnęłaś na ziemię :smile:
_________________

 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 7:40 pm   

szaraczarownica napisał/a:
skalimonka napisał/a:
coż, człowiek nie młodnieje...

skalimonka, kurcze, a już miałam taką nadzieję, a Ty mnie tak ściągnęłaś na ziemię


Przepraszam, to był ostatni raz :smile: Taka bezmyślność z mojej strony :razz: Wstyd mi :cool:
_________________
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 9:40 pm   

skalimonka napisał/a:

Ja mam blond włosy i kilka siwych mi już wyrosło. Jak tylko zobaczę jakiegoś ^%&*(* od razu wyrywam :cool:

Nie wyrywaj! Słyszałam, że na miejsce jednego wyrwanego wyrastają trzy nowe... ;P
Mój kumpel w liceum osiwiał totalnie, a postępował podobnie jak Ty ;)
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 9:03 pm   

Kalanchoe napisał/a:
Nie wyrywaj! Słyszałam, że na miejsce jednego wyrwanego wyrastają trzy nowe... ;P

Eee tam, u mnie pojawiają się w tym samym tempie, czy wyrywam, czy nie.
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 12:28 am   

jej, to ja chyba z innej planety, bo mnie się ostatnio moje srebrne naturalne "pasemka" zaczynają podobać :) a pojawiło mi się ich sporo, bo po dość intensywnym wypadaniu włosów w zesżłym roku fryzjerka kazała dac im odpocząć od farbowania...
i teraz zastanawiam się czy farbować siwuchy, czy je wzmocnić jakos, choć kolor blond u mnie zdecydowanie odpada... :roll:
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl