Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta Dukana
Autor Wiadomość
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 2:49 pm   

Mac-erson, dziękuję czytałam. :-)

Jeśli chodzi o mnie mam wrażenie, że ta dieta jest idealna dla mnie:
1. nigdy nie zemdlałam, nie czułam się słabo, głowa mnie raz bolała ale bardziej z faktu,że nie miałam czasu zjeść niż ze względu na to co jadłam

2. w fazie warzywno-białkowej jem duuuuuuuuużo warzyw bez ziemniaków właściwie

3. piję hektolitry wody

4. jem otręby, które pobudzają mi metabolizm w bardzo naturalny sposób :wink:

5. jak pisałam wyżej nie przepadam za owocami więc i tak ich nie jadłam.

6. nie smażę nic na tłuszczu, jem produkty odtłuszczone (ale nie całkowicie bo takich jak na lekarstwo)

7. mam bardzo różnorodne posiłki. Niektórym się wydaje, że Dukan to same jajka i kurczak. Wystarczy odrobina inwencji i można przygotować posiłek, który walorami estetycznymi jak i smakowymi nie odbiega od "normalnych" dań (wiem bo męża raczyłam i był zdziwiony, że takie dobre rzeczy można jeść na diecie)

8. nie muszę ćwiczyć co mnie cieszy bo ja przy wejściu na schody już zadyszki dostaję 8) . Wiem wiem zacznę ćwiczyć... kiedyś na pewno.

9. właściwie nie piję alkoholu. Czasem zgrzeszę lampką wina. Generalnie dieta mnie trzyma w ryzach.
Ostatnio zmieniony przez caixa Pią Kwi 27, 2012 2:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 4:09 pm   

caixa napisał/a:
właściwie nie piję alkoholu

:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
_________________
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 6:10 pm   

a jak dla mnie wszystkie tego rodzaju diety są masakrą, bo zaraz spada mi cukier i czuję się bardzo fatalnie...
ostatnio nawet na podrabianym south beach (faza 2) oo kilku dniach cukier miałam poniżej 70 a normalnie mam 90-100

żeby nie było cukrzycy stwierdzonej nie mam
_________________
Ostatnio zmieniony przez asia7 Pią Kwi 27, 2012 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 8:05 pm   

dziewczyny a czy ta dieta daje jakieś znaczące "ubytki" w centymetrach? Przymierzam sie do niej i jakoś sie zebrać nie mogę, a paru centymetrów to bym się chętnie pozbyła. Hmm do ćwiczeń też jakoś ostatnio weny brak :roll:
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 11:23 pm   

mietka napisał/a:
caixa napisał/a:
właściwie nie piję alkoholu

:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:


:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Sie 01, 2012 11:14 pm   

ja sobie chwalę dukana, ale w zmodyfkowanej wersji :)
_________________


 
 
Patii. 

Dołączyła: 24 Cze 2012
Posty: 565
Skąd: prawie Łódź;)
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 10:08 pm   

Dorotka_ napisał/a:
ja sobie chwalę dukana, ale w zmodyfkowanej wersji :)

ja również :) około rok temu stosowałam, ale oszukanego (czasem zgrzeszyłam czymś niedozwolonym w 2 fazie) i udało mi się schudnąć naprawdę szybko i również w miejscach, których inne diety nie były w stanie ruszyć (przeklęte uda). Ale ja wspomagałam dietę ćwiczeniami, głównie z piłką. Do tej pory nie mogę odżałować, ze nie wiedzieć czemu przerwałam dietę i do dnia dzisiejszego uzbierało się prawie 2 razy tyle kg co zrzuciłam. No i jakoś do kolejnego podejścia nie mogę się zabrać, bo jedyny minus po tej diecie, że nie mogę patrzeć na jogurty naturalne, które kiedyś uwielbiałam.
_________________

 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 22, 2012 10:38 pm   

Boję się zapeszyć ale jestem na Dukanie 3 dzień. Mój cel to -5kg. Niestety same pokusy przede mną;p (2 panieńskie i 2 wesela).. Na razie naiwnie wierzę, że mi się uda :lol:
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Sie 22, 2012 10:40 pm   

Yoanna, ja też wróciłam na chwilę przed wakacjami :) 3 dzień za mną :)
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 22, 2012 10:46 pm   

mietka, no dobra to jesteś moją motywacją - idziemy łeb w łeb ale zróbmy wyjątek w sobotę hehhe

PS> A w ogóle to z czego Ty chcesz zrzucić? :o
_________________
Ostatnio zmieniony przez Yoanna Sro Sie 22, 2012 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Sie 22, 2012 10:48 pm   

Yoanna napisał/a:
z czego Ty chcesz zrzucić?


z brzucha do bikini :D

jakieś 2 kg bo tyle przytyłam przez półtora roku obżerania się :D
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 6:45 pm   

mietka, i jak postępy?
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 7:09 pm   

3 kg mniej :)
_________________
 
 
myszka01051985 

Wiek: 38
Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 6
Skąd: zgierz
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 8:23 pm   

Hej. Ja też odniosłam sukces w tej diecie w 2 mies 10 kg 8) :D
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 6:23 pm   

Mam pilną sprawę :) właśnie dowiedziałam się że osoba która jutro nas odwiedza jest na diecie Dukana, więc czym ugościć? tak żeby "się najadła " :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez ola88 Pią Wrz 07, 2012 6:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 6:28 pm   

może poszukaj czegoś tutaj http://dukan.blox.pl/2012/09/Letnia-tortilla.html
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
wareare 

Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 2:48 pm   Hej

Słyszałam o diecie Dukana wiele pozytywnych opinie, ale również tych negatywnych, że odbija sie na zdrowiu. Możliwe, że zmodyfikowana dieta naprawde zdziała cuda, ale także nie zaszkodzi naszemu organizmowi. Chociaż chyba przy każdej diecie coś tam u nas ucierpi. :)
_________________
http://www.bildpresse.pl/
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 11:20 am   

mietka, Yoanna nadal na Dukanie?

Ja postanowiłam podjąć jeszcze jedną próbę zaprzyjaźnienia się z doktorem :P Zwykle jak zbliża się zima, to mam średnią ochotę na warzywa i owoce, więc jakoś psychicznie jest mi bez nich łatwiej. No i postanowiłam trochę bardziej zgłębić przepisy dukanowskie, żeby to nie było na zasadzie jajka, biały ser, kurczak :P
_________________

 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 11:30 am   

Bian napisał/a:
mam średnią ochotę na warzywa i owoce

Kurczę, a ja mogę je jeść non stop, niezależnie od pory roku :roll: Właśnie dlatego Dukan już kilka razy u mnie przepadł :evil:
Ale nie ukrywam, że mam ogromną ochotę spróbować raz jeszcze, chyba zacznę od ponownej lektury książki, bo ona działa na mnie motywująco.
Tylko "białkowe" święta średnio mi pasują, kiedy dookoła tyle pyszności :evil:
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 6:29 pm   

Kiedyś w jakichś wiadomościach coś mówili, że opracowano listę 5 najgorszych i najgroźniejszych w konsekwencjach diet dla organizmu człowieka - Dukan czołował w tym rankingu :-?
_________________


 
 
poison_moon 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 6:53 pm   

tulipan87 napisał/a:
Tylko "białkowe" święta średnio mi pasują, kiedy dookoła tyle pyszności

W zeszłym roku takie przeżyłam i nie było wcale tak źle:-) Naruszyliśmy trochę zasady, bo z reguły jedliśmy 1 na 1, czyli jeden dzień biało, następny białko + warzywa, a w święta zrobiliśmy sobie 3 dni z warzywami. Później odrobiliśmy :)

My z mężem też wracamy do Dukana, bo od zakończenia diety i u mnie i u m. niestety 5 na plusie :? . Tylko nie możemy się dogadać kiedy zaczynamy :-)
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 8:21 pm   

Bian napisał/a:
Yoanna nadal na Dukanie?
ojjj nie;p 1,5 mies się "kurowałam" To była pierwsza dieta na której byłam i wytrzymałam hehe zabrakło mi 1kg do pełni szczęścia :wink:
Wróciłam już do wagi przed-Dukanowej...ale nie chce mi się znów zaczynać :cool:
_________________
 
 
vendi 


Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 9:41 pm   

Ja planowałam 4-5 kg przed ślubem, ale kiepsko to widzę - za późno się zabrałam. Dukan mi nie idze jakoś, ale zrezygnowałam całkowicie z węglowodanów (chleb, makaron, ryż i ogólnie mąka). Po dwóch tygodniach -1,5kg :( Słabiutko. Zostało mi 5 tygodni, ale jakoś strasznie pomału leci. Za to moja siostra na diecie od początku września zleciała już 12 kg. Pięknie na to patrzeć, więc też się wzięłam do roboty. Zawsze byłam szczupła i kilka lat temu nagle się zaczęły problemy z hormonami no i poszło + 20kg :o , diety cuda niby trochę spadło, ale to nie to. Teraz chce zejść do BMI 23 - czyli taka norma dla ludzi - nie modelka, nie lubię kości :) Swoją drogą te przepisy są ciekawe i fajne. Moja siostra doszła do perfekcji, wyniki krwi (bo kazałam jej się badać) ma ok, jedzonko dobre, nawet ciasta piecze :D
Pocieszam się takimi informacjami :) No, bo niby można
http://www.joemonster.org...ak_one_schudly_
_________________

Mój dzienniczek :)
Ostatnio zmieniony przez vendi Pią Lis 16, 2012 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 10:25 am   

A1980 wybacz ale uwazasz, ze te zdjecia to efekt diety?
one wszytskie ciezko cwicza... polecam raczej obejrzenie filmow o 3miesiecznych terningach ktore zapewnią Ci takie cialo...


_________________
 
 
vendi 


Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 10:41 am   

motylica napisał/a:
A1980 wybacz ale uwazasz, ze te zdjecia to efekt diety?


Wybacz, czy ja gdziekolwiek tak napisałam ? Nie napisałam. To nie są zdjęcia zatytuowane "tylko dzięki diecie" :)
_________________

Mój dzienniczek :)
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 11:07 am   

ale zamieszczasz je w wątku o diecie pisząc o samym jedzeniu... inna osoba skłonna będzie uwierzyć, że może tak dzieki diecie wyglądać a to bzdura.
_________________
 
 
vendi 


Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 1:10 pm   

No jeśli ktokolwiek uważa, że można dzięki samej diecie wyhodować takie mięśnie to bardzo wszystkich przepraszam - nie można. Tak już chyba jest ok?
_________________

Mój dzienniczek :)
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 12:25 pm   

Po miesiącu na Dukanie -6 kg. Przynaję się bez bicia, że gdzieś po drodze kilka grzeszków mi się zdarzyło. Miałam dni, w które w ogóle nie chciało mi się nic jeść, bo nie miałam weny na gotowanie. Na pewno widzę różnicę w lustrze, mąż też cały czas mówi, że schudłam już sporo. W niedawno kupionych jeansach zapinam pasek o dwie dziurki ciaśniej. Aczkolwiek mam jeszcze jedne takie spodnie, które kiedyś kupiłam z myślą, że będą moją motywacją. W udach wchodzę, ale w biodrach jeszcze kilka cm muszę zrzucić. Także teraz muszę jakoś przetrwać święta i wyjazd do teściów, żeby to co straciłam nie wróciło.
_________________

 
 
marzeneczka 

Wiek: 38
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 32
Skąd: Łódź-Łęczyca
Wysłany: Sro Gru 26, 2012 5:01 pm   

Podsumowując rok z dieta dukana przyzanm ze dieta dziala ale trzeba ostroznie pozniej dobierac produkty.
Moja waga raczej stoi w miejscu jest plus minus 2 kg.
Jak widze ze za duzo na wadze to rezygnuje na miesiac ze słodyczy.
Zycze powodzenia wszystkim ktorzy trwaja lub zaczynaja :)
 
 
glacon 

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 9:42 am   

Dieta Dukana jest skuteczna to i owszem, ale korzystając z niej nie mając pojęcia o zdrowym żywieniu możemy sobie tylko zaszkodzić. Dieta dietą ale trzeba pamiętać że każdy organizm jest inny i inaczej przyjmuje dietę i/lub wymaga dawkowania witamin i białek... Najlepszą dietą jest dieta 1000 kalorii i sport;)
_________________
Ja tu tylko sprzątam:)
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 11:10 am   

glacon napisał/a:
Najlepszą dietą jest dieta 1000 kalorii i sport;)


kolejna bzdura! z czego brac energie na sport jesli nawet nie ćwicząc dziennie spalamy 1300 kcal... Zatem cwiczac powinnysmy pochlaniac od 1500kcal-2500kcal!!!
organizm na tej diecie, będzie wyczerpany a po powrocie do normalnego odżywiania będzie magazynować wszystko, żeby na wypadek glodowki mieć zapasy. gwarantowane jo-jo
_________________
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 12:25 pm   

Bo jak ktoś chce się zdrowo odchudzać poprzez zmianę swojego żywienia oraz sport, powinien obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie i odjąć od tego maksymalnie 200 kcal. Dodatkowo powinien wyliczyć swoje zapotrzebowanie na białka/tłuszcze oraz węglowodany.
Polecam stronę www.sfd.pl
_________________

 
 
Princessa 

Dołączyła: 27 Sty 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 9:00 pm   

Ja z doświedczenia wiem że na Dukanie się chudnie ale zaraz po zakończeniu tyje i nie pomoże tu 1 dzień Z Dukanem tygodniowo do końca świata. Tyje sie i już.
A co do ćwiczeń to niestety na rygorystycznie przestrzeganym Dukanie zemdlałam na spacerze więc żadne intensywne ćwiczenia nie wchodzą w grę.
Wszędzie najlepszy jest umiar i rozsądek tylko że ciężko o nie na parę mcy przed ślubem :)
Od jutra dieta MŻ :)
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 10:46 am   

Ja ostatnio czytałam, że ta dieta jest bardzo wyczerpująca dla organizmu. I jeżeli ktoś się jej podejmuje to należy pamiętać o tym, że dietę tą można zastosować tylko raz w życiu :)
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Maj 31, 2013 12:22 pm   

ja jestem od 4 dni na restrykcyjnym dukanie. W poniedziałek byłam na badaniach, mam wyniki - wszystko ok - zatem mogę tą dietę stosować, aczkolwiek co miesiąc mam mieć przegląd :)

zalecenie od lekarki - pić duuuuużo więcej płynów niż te przysłowiowe 1,5 litra dziennie. Porada od Cotumki - kup sobie coś na wątrobę - proliver, albo inne cudo :)

Cel pierwszy - do końca czerwca ważyć mniej niż 7 dych :smile:
_________________


 
 
revelinka 

Dołączyła: 16 Lip 2013
Posty: 6
Skąd: okolice
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 9:08 am   

Jakiś rok temu byłam na tej diecie, schudłam szybko, to fakt, ale czułam się fatalnie, wiec zrezygnowałam i prawie wszystkie kg wróciły, teraz staram się po prostu mniej jeść i ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, przed ślubem troche więcej ;)
_________________
:)
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 5:56 pm   

a propos Dukana http://wiadomosci.gazeta....zawodu.html#Cuk
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 8:29 pm   

a ja elegancko zgubiłam na dukanie 12 kg jak na razie ;) i chcę schudnąć kolejne 12 :) wyniki krwi mam lepsze niż przed dietą, nerki zdrowe, ja szczuplejsza i zadowolona :)
_________________


 
 
ManaMana 

Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 31
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 10:11 pm   

Ja po tej diecie jedyne czego się dorobiłam to częste bóle głowy i smród z buzi, a stosowałam się bardzo dokładnie, więc bym nie polecała nikomu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl