Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:40 pm
C.H. walczy z parkowaniem na miejscach dla niepełnosprawnych
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:46 am   C.H. walczy z parkowaniem na miejscach dla niepełnosprawnych

:arrow: http://warszawa.gazeta.pl...jscach_dla.html

Cytat:
Centrum handlowe Reduta znalazło sposób na cwaniaków parkujących na kopertach dla niepełnosprawnych. Na szybie samochodu ląduje duża naklejka: "Czy naprawdę chcesz być na moim miejscu?!"

- Dla lepszego efektu nalepka pocięta jest na 50 malutkich kawałeczków. Trzeba je odrywać każdy osobno. Zajmuje to z godzinę - mówi Adam Kwiecień, koordynator ochroniarzy z Reduty. Dziennie przyklejają tam trzy-cztery takie naklejki do samochodów, które stoją na kopercie, a nie mają odpowiedniego znaczka (piktogram z wózkiem inwalidzkim) lub specjalnej legitymacji za szybą.

- W grudniu, zanim się pojawiły, interweniowaliśmy w sprawie bezprawnie zajętych kopert ze 20 razy w ciągu dnia. Często słyszeliśmy: "Co ty, cieciu, będziesz mi rozkazywać, gdzie mam stanąć" - opowiada Adam Kwiecień.

Jeżeli ktoś zastawi miejsce, ochroniarze mogą zwrócić uwagę i nic więcej. Straż miejska ani policja nie wystawiają mandatów za parkowanie na kopertach na drogach wewnętrznych i w obiektach prywatnych.


Moim zdaniem bardzo dobry pomysł i gorąco popieram. Niech cwaniaczki w wypasionych furach i panie w futrach nauczą się w końcu kultury. :twisted:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:51 am   

Kiedyś w Uwadze chyba, leciał reportaż o takiej grupce, która robi tak samo w innych miejscach dla niepełnosprawnych. Już wtedy uważałam, że to dobry pomysł :smile:
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:54 am   

dokładnie, wszędzie tak powinno być, a anstrachując trochę od C.H to u mnie na parkingu przy bloku też od jakiego czasu jest takie miejsce, zgadnijcie ile razy widziałam naklejke że faktycznie parkuje samochód z osoba niepełnosprawną ?? NIGDY !! do tego ludzi już całkowicie pogięło, sa wolne miejsca na parkingu ale oni nie, parkują na chodniku przy swoim bloku bo liżej, nie parkują tak że da się przejść tylko zajmują cały chodnik, sama bym nie przeszła a co dopiero z wózkiem, muszę iść ulicą. Już nie raz się odgrażałam że zadzwonie do straży i w końcu to zrobię, jak zapłacą może się nauczą, o ile nie mam prawo jazdy to wiem że parkować tak nie można, musi być miejsce nie pamiętam ile dokładnie ale tak żeby dało się przejść, w końcu chodnik jest od chodzenia, co nie ??
_________________
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:00 pm   Re: C.H. walczy z parkowaniem na miejscach dla niepełnospraw

Świetny pomysł!!! Wszystkie centra handlowe w kraju powinny wziąć przykład z Reduty. Jak widzę jakiegoś buraka 20/30-letniego jak sobie parkuje na takim miejscu tuż przed wejściem do marketu i pędzi ile sił w nogach, to mam ochotę życzyć mu najgorszego, ale się powstrzymuję, bo wyznaję zasadę: "nie życz drugiemu, co Tobie nie miłe". Ale strasznie mnie tacy ludzie wq...wiją.

kryszka napisał/a:
Straż miejska ani policja nie wystawiają mandatów za parkowanie na kopertach na drogach wewnętrznych i w obiektach prywatnych.


Należałoby w tym zakresie rozszerzyć uprawnienia strażników miejskich.
_________________
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:01 pm   

ja też jestem za. Jak jestem w markecie i widzę jak jakiś burak w "beemce" albo innym "super wozie", bądź jakaś wymalowana lalunia w szpileczkach z maską na twarzy, parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych to mam ochotę poprzebijać im wszystkie opony ;/
a baaardzo często jestem świadkiem czegoś takiego. Wkurza mnie to strasznie ;/
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:18 pm   

Do tego jeszcze parkowanie na miejscu dla rodzica z dzieckiem. :evil: Ale akurat w tym przypadku trudno dociec kto parkuje, jeśli w samochodzie nie zostaje w widocznym miejscu fotelik.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:28 pm   

kryszka, ale też bardzo często parkują tam osoby, którym po prostu nie chce sie szukać miejsc,albo zwyczajnie chcą zaparkować jak najbliżej wejścia ;/
no a kompletnie rozwalił mnie ostatnio taki elegancik ok 30 jak zaparkował swoim "merolem" tuż przy wejściu do marketu!!! no po prostu stanął sobie centralnie przed wejściem na chodniku, po czym wysiadł z samochodu, włączył alarm i rześkim krokiem poszedł na stoisko alkoholowe(szłam za nim bo byłam ciekawa co takiego nie pozwoliło mu poszukać miejsca... ). No żebym była odważniejsza to autentycznie wszystkie opony bym kretynowi przebiła ;/
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Pią Mar 12, 2010 12:32 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:45 pm   

agulka1989 napisał/a:
kryszka, ale też bardzo często parkują tam osoby, którym po prostu nie chce sie szukać miejsc,albo zwyczajnie chcą zaparkować jak najbliżej wejścia ;/

Wiem, dlatego szkoda, że od razu tego nie widać tak jak naklejek dla niepełnosprawnych.

agulka1989 napisał/a:
No żebym była odważniejsza to autentycznie wszystkie opony bym kretynowi przebiła ;/

Lepsza straż miejska, bo na przerżniętych oponach dopiero długo by tarasował wejście. :razz:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:49 pm   

kryszka napisał/a:
agulka1989 napisał/a:
No żebym była odważniejsza to autentycznie wszystkie opony bym kretynowi przebiła ;/

Lepsza straż miejska, bo na przerżniętych oponach dopiero długo by tarasował wejście. :razz:

Tylko żeby mandat wlepili, a nie zakładali blokadę. Jak pracowałam w Centrum Biznesu i wjeżdżałam na ten wielopoziomowy parking między blokami, to wjazd częściowo zatarasował starym mercem jakiś baran z Bydgoszczy. I jak mu założyli blokadę, to stał chyba jeszcze 1,5 tygodnia, bo zapewne odjechać nie był w stanie, bo nie wiedział co z tym zrobić, albo miał problemy z formalnościami. Wkurzające to było mocno :kwasny:
_________________

 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:50 pm   

agulka1989 napisał/a:
burak w "beemce"


no kurcze, wiedzialam, ze tak bedzie i dlatego nie chcialam................... :smile: :smile: :smile: :smile:

ja dostaje szalu jak podjezdzam na parking z 2 dzieci i musze parkowac gdzies w piz.. daleko, bo na MOIM miejscu dla matki z dzieckiem parkuja wszystkie sluzbowe i dostawcze, bo blisko....

a ile razy opierdzielilam takich kolesi...
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 12:54 pm   

kryszka napisał/a:
szkoda, że od razu tego nie widać tak jak naklejek dla niepełnosprawnych.

no niestety ;/ szkoda, że nikt nawet nie próbuje z tym walczyć. Ja bym kurde stała przy takich miejscach i bez gadania wlepiałabym takie mandaty, że ludziom zwyczajnie by się odechciało...
co z tego, że przy miejscach dla niepełnosprawnych jest tabliczka, że parkując tu można "zarobić" 500 złotych mandatu... no cholera co z tego skoro to nie jest egzekwowane... to tak jak by mi ktoś powiedział, że nie wolno kraść bo pójdę siedzieć, tylko że jak by przyszło co do czego to nie miałby mnie kto zatrzymać i zamknąć w tym areszcie...
POLSKA... ;/

kryszka napisał/a:
na przerżniętych oponach dopiero długo by tarasował wejście. :razz:

no racja... ale może jakby wybulił jednorazowo ze 2000 na nowe opony i z 500 za lawetę to następnym razem by się zastanowił zanim by tak zaparkował ;/

[ Dodano: Pią Mar 12, 2010 1:01 pm ]
mietka napisał/a:
agulka1989 napisał/a:
burak w "beemce"


no kurcze, wiedzialam, ze tak bedzie i dlatego nie chcialam................... :smile: :smile: :smile: :smile:

czego nie chciałaś mietka?? czyżbyś była posiadaczką BMW? :razz:
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Pią Mar 12, 2010 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 1:28 pm   

Mnie też to wkurza, ale niestety nasze społeczeństwo już się chyba pod tym kątem nie zmieni, poza tym już słyszałam opinie, że takie miejsca są w ogóle nie potrzebne :roll:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 1:48 pm   

Wiecie co, że mi nigdy nie przyszło do głowy parkować na takim miejscu, po prostu jest dla mnie nielogiczne, chyba tylko debil może nie zrozumieć "nie jestem inwalidą = nie parkuje na ich miejscu".

Pomysł z naklejkami super, bo sama kiedyś takie naklejałam na szybach, jak ktoś stanął na miejscu dla inwalidów, na całym chodniku albo w bramie. :]
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 1:52 pm   

agulka1989, to nawet nie musi być burak w BMW. Jak byłam z mamą ostatnio w C.H. to panie Seicento ustawiły się 2m od wejścia pomijając fakt, że tam nawet nie było miejsca parkingowego, a dopiero kawałek dalej były miejsca dla niepełnosprawnych i osób z dziećmi. Jakby mogły to by do sklepu wjechały :roll: :roll:
_________________

 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 2:06 pm   

niesia2708 napisał/a:
agulka1989, to nawet nie musi być burak w BMW.

wiem, kochana, to była tylko taka przenośnia...
niesia2708 napisał/a:
ustawiły się 2m od wejścia pomijając fakt, że tam nawet nie było miejsca parkingowego, a dopiero kawałek dalej były miejsca dla niepełnosprawnych i osób z dziećmi.

byłam świadkiem bardzo podobnej sytuacji-opisałam wyżej.
dla mnie ci wszyscy ludzie to po prostu debile. No nie mam innego określenia...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl