Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:39 pm
rozbił się prezedencki samolot
Autor Wiadomość
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:34 pm   

mietka napisał/a:
o J.K. tez nic nie mowia

Leci na miejsce katastrofy
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Sob Kwi 10, 2010 4:35 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:35 pm   

Jestem w szoku, brak mi słów [*][*][*]
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:38 pm   

mietka napisał/a:
kryszka napisał/a:
Podają co z mamą prezydenta? Przecież jakoś ostatnio ciężko chorowała, boję się, że może być kolejną pośrednią ofiarą tragedii.


tez o tym myslalam.. o J.K. tez nic nie mowia, on tez milczy, czemu w sumie sie nie dziwie
_________________


Jarosław Kaczyński udaje się dziś do Smoleńska.
Co do matki prezydenta Kaczyńskiego - to leży w szpitalu na Szaserów, rzut beretem od mojego domu. Codziennie pod moimi oknami jechała kolumna na bombach - albo z LK albo z JK tego nie wiem. Ale byli tam codziennie. Stan podobno ciężki.

W temacie katastrofy jakie ma znaczenie czy ci ludzie byli z mojej czy nie mojej opcji politycznej? Zginęli też Jolanta Szymanek Deresz, Szmajdziński z SLD... śmierć tak samo traktuje wszystkich
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Sob Kwi 10, 2010 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:40 pm   

kryszka napisał/a:
Podają co z mamą prezydenta?

mietka napisał/a:
o J.K.

pewnie jest teraz przy niej.

Takie wypadki zwracają uwagę na to jak kruche jest ludzkie życie i dlatego moim zdaniem nie powinno się tracić czasu na jakieś głupie kłótnie, niedomówienia z bliskimi osobami, bo można już nie zdążyć wszystkiego wyjaśnić :cry:
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:42 pm   

mietka napisał/a:
tez o tym myslalam.. o J.K. tez nic nie mowia, on tez milczy, czemu w sumie sie nie dziwie


Też się zastanawiałam, czy wytrzyma. O bracie prezydenta pisał Adam Bielan na Twitterze, że sie trzyma..... Współczuję mu bardzo, bo stracił brata, bratową, byc może straci matkę, a został w zasadzie jedyna podpora rodziny. Świat mu się wali na głowę w jednym momencie.....
_________________

 
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:45 pm   

Kati, wyluzuj. ja nikogo nie oceniam. nie dogadamy się w tym temacie i tyle. :roll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Sob Kwi 10, 2010 4:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:46 pm   

ja tez nie płakałam ale nie oznacza to że nie jest mi przykro i nie jest mi żal tych ludzi i ich rodzin.
 
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:47 pm   

Olbrzymia tragedia. Byłam odcięta od mediów pół dnia ... Tak bardzo współczuję rodzinom ofiar :cry: :cry: :cry: A córka Kaczyńskich... Stracić oboje rodziców... :cry:
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:48 pm   

Hatifnatka napisał/a:
Kati, wyluzuj. ja nikogo nie oceniam. nie dogadamy się w tym temacie i tyle. :roll:
nie wyluzuję bo taka postawa obraża moje uczucia. Poza tym - czy ktoś powiedział że mamy się dogadać? Takie podejście do spraw WAŻNYCH zawsze będę głośno krytykować i tyle
_________________

 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:48 pm   

temidaaa napisał/a:
bo można już nie zdążyć wszystkiego wyjaśnić :cry:

ja kw każdej tragedii najczęściej jest za późno, myślę ze wiele z nas zna to z własnego doświadczenia.

Córka Kaczyńskich w jednej chwili straciła ojca i matkę, a jej wuj ( moim zdaniem) będzie jej przypominał o tym. Chodzi mi o to, że byli bliźniakami.
Oby to jego teraz traktowała jako ojca, a jego widok nie przypominał o tragedii..
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:57 pm   


"Nic gorszego nie mogło nas spotkać" - powiedział Lech Wałęsa komentując katastrofę prezydenckiego samolotu na lotnisku w Smoleńsku


nawet najwięksi obecnie przeciwnicy piszą takie słowa
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:00 pm   

Kancelaria Prezydenta pożegnała parę prezydencką. - 10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!" - taki komunikat umieszczono właśnie na stronie internetowej prezydenckiej kancelarii.

Jest też cytat z wiersza Zbigniewa Herberta "Guziki":"...przeleciał ptak przepływa obłok upada liść kiełkuje ślaz i cisza jest na wysokościach i dymi mgłą katyński las...".

źródło
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:03 pm   

Kati, oczywiscie masz rację. oczywistym jest, że w obliczu takiej tragedii i utraty tylu wspanialych ludzi w takim koszmarnym wypadku nalezy zachowac sie ludzko, myslac o nieszczesciu zarowno tych ludzi jak i ich rodzin.
A jaka jest reakcja niektorych ludzi? dzis na przejsciu dla pieszych widzialam "wspanialy" przyklad innej wersji człowieczeństwa... okolo 25letni chlopak idac ze swoją kobietą krzyczał szczesliwy przez telefon, że głupi Kaczynski nareszcie nie zyje!!! uroczo, prawda?? :?
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:06 pm   

Ju kretynów nie brakuje...

hmm ja jestem zdeklarowanym lewicowcem... ale też Polaką
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:07 pm   

MalaJu napisał/a:
uroczo, prawda??


Bardzo.... niestety zdaje mi się, że wielu będzie takich, co się tak będą zachowywać... Niestety sporo jest osób, których nikt nie nauczył, jak zachowywać się w podobnych sytuacjach
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:09 pm   

Pusiak napisał/a:
Niestety sporo jest osób, których nikt nie nauczył
masz rację. Bo tu po prostu trzeba wiedzieć - mieć wyczucie sytuacji.
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:13 pm   

mnie po ostatnich dniach ta dzisiejsza tragedia jeszcze bardziej dobiła [']
_________________
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:33 pm   

brak mi słów [*][*][*]
jestem w szoku
poszłam zapalić znicz pod Katedrą bo nie wiedziałam nawet co ze sobą zrobić:(
_________________
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:38 pm   

Właśnie dowiedziałam się, że na pokładzie był też wspaniały polski aktor Janusz Zakrzeński. Wiem, że większości nie mówi to nazwisko nic - dla mnie to jeden z wybitniejszych polskich aktorów polskich. http://www.filmweb.pl/o7959/Janusz+Zakrze%C5%84ski
Każdy kto interesuje się choć trochę polskim kinem i teatrem zna tego aktora.
Był także niesamowitym człowiekiem : skromnym, inteligentnym, erudytą, patriotą, po prostu wartościowym, dobrym człowiekiem. Bardzo zasmuciła mnie wiadomość, że też znalazł się na pokładzie samolotu....
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 6:08 pm   

A ja dopiero teraz zobaczyłam, ze Anna Walentynowicz tez tam była :(
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 7:52 pm   

jestem w totalnym szoku i ryczę już pół dnia, dowiedziałam się od razu, byłam akurat na teorii z prawa jazdy i potem nie mogłam się już kompletnie skupić, przez 1,5 h nie słuchałam gościa i nie wiem o czym gadał, siedziałam ze łzami w oczach.
ogólnie ja i moja rodzina jesteśmy absolutnie prawicowi, więc po prostu tragedia, ale dziś znikają przecież wszelkie podziały. mam nadzieję, że Polacy będą mądrzy... strasznie się boję. dziś wesela są przecież, serdecznie współczuję parom młodym, nigdy w życiu nie chciałabym mieć dziś ślubu, co za masakra jakaś.
_________________
 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 8:10 pm   

Ciągle mam wrażenie, że to tylko jakiś koszmar senny, że się zaraz obudzę...
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 8:14 pm   

Debussy napisał/a:
Ciągle mam wrażenie, że to tylko jakiś koszmar senny

żebyś wiedziała. Ja ciągle mam wrażenie, że takie rzeczy się nie zdarzają naprawdę, że to tylko scenariusz filmowy :(
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 8:19 pm   

Okropna tragedia....
Cały dzień śledzę w TV relacje z miejsca tragedii....
ciągle to do mnie nie dociera, jest nie realne.... boję się myśleć co teraz przeżywają rodziny zmarłych....
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 10:00 pm   

[*] [*] [*]
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 10:23 pm   

Ja chciałam tylko napisać, że za każdym razem kiedy pojawiały się w telewizji nazwiska zmarłych - przechodziły mi po plecach ciarki.



lmyszka napisał/a:
MalaJu napisał/a:
mam nadzieje, ze zmieni na przyszłość. Oby ta tragedia przyblizyła ludzi, jak Amerykanów 11 września...


masz taką nadzieję?? ja chyba już nie mam, śmierć papieża , też miała być przełomem a jak szybko ludzie zapomnieli ... ;(




Lmyszko - a może właśnie dlatego wydarzyła się kolejna tragedia, aby Polacy znów się zjednoczyli?

Pojawiały się dzisiaj w telewizji dyskusje na temat celowości takiej tragedii. Że Bóg na pewno nie chciałby aby zginęło tyle osób - a może właśnie o to zjednoczenie chodziło? :roll:



Co do teorii spiskowej - to była pierwsza moja myśl jak się tylko dowiedziałam.
Nie od dziś wiadomo, że prezydent Rosji szczerze nienawidził Kaczyńskiego.
Niestety nikt nie odważy się odezwać głośno z takimi podejrzeniami aby nie wywołać skandalu.
_________________

 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 10:25 pm   

Zginęło tylu ludzi... [*][*][*] :(
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 10:29 pm   

mischelle22 napisał/a:

Co do teorii spiskowej - to była pierwsza moja myśl jak się tylko dowiedziałam.
Nie od dziś wiadomo, że prezydent Rosji szczerze nienawidził Kaczyńskiego.
Niestety nikt nie odważy się odezwać głośno z takimi podejrzeniami aby nie wywołać skandalu.


Jak słyszę, albo czytam takie teksty, to szlag mnie trafia :zly:

A jaki twoim zdaniem ktoś miałby w tym cel?? Bo żeby kogoś zamordować z prawie setką innych, niewinnych osób to trzeba z tej śmierci odnieść korzyść. A nie wiem jaką korzyść miałabym komukolwiek przynieść śmierć ustępującego wkrótce prezydenta?
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 10:41 pm   

:|
http://wiadomosci.gazeta....czynskiego.html

A odnośnie teorii spiskowej : przy całej mojej podejrzliwości do Rosji - nie sądzę, żeby w tym przypadku mieli swój udział.... Chyba jednak presja punktualnej obecności na uroczystości w Katyniu zaważyła na tym, że podchodzono do kolejnego lądowania, a nie lądowano na dalej położonych lotniskach. Był już taki przypadek, że pilot samolotu z VIPami został zmuszony do lądowania przez zwierzchników znajdujących się w samolocie.
A jak było tym razem? Może się dowiemy....
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 10:45 pm   

EwaM napisał/a:
A jaki twoim zdaniem ktoś miałby w tym cel?? Bo żeby kogoś zamordować z prawie setką innych, niewinnych osób to trzeba z tej śmierci odnieść korzyść. A nie wiem jaką korzyść miałabym komukolwiek przynieść śmierć ustępującego wkrótce prezydenta?


Miałyśmy gorące dyskusje przenieść na inny termin, ale odpiszę.
Ta setka innych to prawie cała elita Naszego Rządu.Zginął nie tylko Prezydent ale także
Prezes NBP, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i wielu innych. Ja dostrzegam tutaj teorie spiskowe i wiele osób z którymi rozmawiałam na ten temat także.

Ale nie zamierzam wywoływać tutaj dodatkowych dyskusji na ten temat - miałam prawo wyrazić swoje zdanie i zrobiłam to.
Podyskutować o tym możemy za tydzień - po żałobie Narodowej.
_________________

 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 11:36 pm   

właśnie widziałam przed chwila na tvn24 krótki reportaż z wizyty J.Kaczyńskiego na miejscu tragedii... w jego oczach była pustka i kompletna bezradność... wzruszyłam się oglądając ten fragment...
to naprawdę straszna tragedia :(

http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Sob Kwi 10, 2010 11:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 9:06 am   

Asiek napisał/a:
Chyba jednak presja punktualnej obecności na uroczystości w Katyniu zaważyła na tym, że podchodzono do kolejnego lądowania, a nie lądowano na dalej położonych lotniskach.


Również skłaniam się ku tej wersji zdarzeń.
Żal rodziny, żony, dzieci pilota (przed chwilą usłyszałam, że niedawno urodziło mu się drugie dziecko). Jeśli oficjalnie się potwierdzi, że to przez jego decyzję (czy wymuszoną, czy suwerenną) doszło do tej katastrofy cała rodzina nie dość, że pogrążona w bólu, będzie żyła z piętnem.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 9:20 am   

Nawet jeśli to była wina pilota to jednak okoliczności były szczególne (presja czasu) i ja na pewno nie będę piętnować ani jego, ani nikogo z tych, którzy lecieli. Oni zapłacili już najwyższą cenę......Czasu się nie cofnie.
Trzeba patrzeć do przodu. Może ta śmierć nie pójdzie na marne?
Dostrzegam w tym wszystkim oprócz wielkiej tragedii także coś pozytywnego :
- paradoksalnie szansa na poprawę stosunków z Rosją - wczorajsze gesty premiera, prezydenta Rosji były symboliczne i takie ludzkie....
- świat dowie się przy okazji prawdy o Katyniu - we wszystkich serwisach podają po co i dokąd leciała delegacja polska, zagranicą zwykli ludzie często słyszą pierwszy raz o mordzie katyńskim
- kolejna próba dla Polaków czy potrafią godnie i z honorem znieść tą tragedię, świat na nas patrzy

Nie ukrywam, że bardzo wzruszyło mnie wprowadzenie żałoby narodowej także przez inne państwa, m.in. Litwę, Rosję, Brazylię (!!!!), także bodajże Gruzję. Symboliczny gest, warto to docenić.
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 9:26 am   

Asiek napisał/a:
świat dowie się przy okazji prawdy o Katyniu


Dziś rosyjska telewizja ma wyemitować "Katyń" Wajdy.

Asiek napisał/a:
Brazylię (!!!!)


I to bodajże 3 dni.



Powietrze dziś jest smutne. Naprawdę. Tak inaczej się oddycha. Oczywiście to minie, ale niemniej ... Ciało Prezydenta dziś wraca do Polski. I nie wiem czemu gdy to piszę, coś mnie ściska za gardło ...
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 9:41 am   

96*[']...pokój Ich duszom

Byłam wczoraj w katedrze na mszy w intencji ofiar - sporo Łodzian się stawiło - nie spodziewałam się aż takich tłumów...

Asiek - myślę podobnie, zobaczymy czy w narodzie coś się na dobre zmieni, w obliczu tej tragedii; (a Brazylia, mimo oddalenia, to najbardziej katolicki kraj, więc żałoba w sumie nie aż tak zaskakująca, ale oczywiście szacunek:))
_________________
Ostatnio zmieniony przez EJ-ET Nie Kwi 11, 2010 9:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 9:44 am   

"miejsce mężów stanu jest w Katyniu"
J. Szmajdziński powiedział to w piątek
to mi dziś wystarczyło aby pękło znowu coś we mnie
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:04 am   

Asiek napisał/a:
Nawet jeśli to była wina pilota to jednak okoliczności były szczególne (presja czasu) i ja na pewno nie będę piętnować ani jego, ani nikogo z tych, którzy lecieli. Oni zapłacili już najwyższą cenę......Czasu się nie cofnie.


Ja to wiem, i Ty to wiesz..... ale nie wszyscy zapewne będą tak wyrozumiali.... zwłaszcza, że pewnie nigdy sie nie dowiemy, czy było to decyzja wymuszona, czy suwerenna.

Asiek napisał/a:
patrzeć do przodu. Może ta śmierć nie pójdzie na marne?
Dostrzegam w tym wszystkim oprócz wielkiej tragedii także coś pozytywnego :
- paradoksalnie szansa na poprawę stosunków z Rosją - wczorajsze gesty premiera, prezydenta Rosji były symboliczne i takie ludzkie.... - i mam nadzieję, że sie nie mylisz. Takie ocieplenie stosunków jest Nam potrzebne, szkoda tylko że okupione takim kosztem...
- kolejna próba dla Polaków czy potrafią godnie i z honorem znieść tą tragedię, świat na nas patrzy - i mam nadzieję, że wyjdziemy z tej próby z podniesionym czołem
_________________

 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:04 am   

Takich symbolicznych wypowiedzi, możemy się teraz doszukiwać wszędzie. Ja się dziś obudziłam i myślę sobie "ale miałam sen" a potem jednak...pomyłka.
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:32 am   

Pusiak napisał/a:
Asiek napisał/a:
Nawet jeśli to była wina pilota to jednak okoliczności były szczególne (presja czasu) i ja na pewno nie będę piętnować ani jego, ani nikogo z tych, którzy lecieli. Oni zapłacili już najwyższą cenę......Czasu się nie cofnie.


Ja to wiem, i Ty to wiesz..... ale nie wszyscy zapewne będą tak wyrozumiali.... zwłaszcza, że pewnie nigdy sie nie dowiemy, czy było to decyzja wymuszona, czy suwerenna.


A świat ma już ustaloną wesję wydarzeń -> the Times
_________________

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:35 am   

szaraczarownica napisał/a:
A świat


Polska chyba też.... w każdym artykule przewija się hasło, że piloci zignorowali komendy wieży w Smoleńsku....
_________________

 
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:28 am   

Jest to ogromna tragedia i naprawdę ciężko uwierzyć w to co się stało.
Nie zmieniam w chwili śmierci opinii o osobie, niemniej jednak wstrząsnęło mną to, co się wydarzyło.

Mamy znajomego kapitana i w środowisku lotniczym nie podlega wątpliwości fakt, że zawinił człowiek. Po pierwsze wg. przepisów nie można podchodzić do lądowania ponad 3 razy w sytuacji gdy nie ma zagrożenia życia i można lądować w innych warunkach (na innym lotnisku).
szaraczarownica napisał/a:
pewnie nigdy sie nie dowiemy, czy było to decyzja wymuszona, czy suwerenna.

Dokładnie tu pojawia się kolejny problem... Była kiedyś taka sytuacja w Tbilisi, że Ś.P. L.K. chciał zmusić pilota do lądowania mimo złych warunków, a pilot odmówił. Może teraz leciał bardziej uległy pilot... Tego zapewne nigdy się nie dowiemy...
Myślę że zapis rozmów pilotów rządówki wyjaśni prawie wszystko, ale zapisy z czarnych skrzynek NIGDY NIE ZOSTANĄ upublicznione w pełni, niestety.
I żebym została dobrze zrozumiana, nie zamierzam tą wypowiedzią piętnować nikogo. Tylko nakreślić jakiś obraz tego, co mogło się tam wydarzyć.
[*][*][*]
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hosiole Nie Kwi 11, 2010 11:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:30 am   

Hosiole napisał/a:
szaraczarownica napisał/a:
pewnie nigdy sie nie dowiemy, czy było to decyzja wymuszona, czy suwerenna.


To nie ja napisałam :razz:
Coś sie chrzani, z cytowaniem, więc przed wysłaniem warto sprawdzić, czy jest dobrze autor podany.
_________________

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:31 am   

Hosiole napisał/a:
Po pierwsze wg. przepisów nie można podchodzić do lądowania ponad 3 razy


Nie wiadomo nic na ten temat. Jedni mówią o dwóch razach, drudzy o czterech. Na razie za mało danych. Wersje zdarzeń zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wczoraj mówiło się, że samolot zahaczył o drzewa, dziś już widziałam informację, że najpierw zahaczył o maszt meteo albo radiowy (już nie pamiętam), dopiero wtedy stracił stabilnośc, a potem trafił w drzewa.

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 11:33 am ]
szaraczarownica, nic się nie chrzani. To był cytat Twojej wypowiedzi, w której cytowałaś moją :) i tak wyszło :)
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:05 pm   

Asiek napisał/a:
ie ukrywam, że bardzo wzruszyło mnie wprowadzenie żałoby narodowej także przez inne państwa, m.in. Litwę, Rosję, Brazylię (!!!!), także bodajże Gruzję. Symboliczny gest, warto to docenić.


całkowicie się zgadzam

parę minut temu wypowiadał się Lech Wałęsa i potwierdził, że pilot nie ma prawa sam zadecydować o tym, czy ma podejść do lądowania w sytuacji zwiększonego niebezpieczeństwa, że musi konsultować taką decyzję z przedstawicielami władzy na pokładzie, ale tak naprawdę za parę dni pewnie wszystko mniej lub bardziej będzie jasne

a ja właśnie dostała maila z kondolencjami od Chińczyka, z którym nie pracowałam od ponad roku ... miły gest ...
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:07 pm   

justinaa napisał/a:
pilot nie ma prawa sam zadecydować o tym, czy ma podejść do lądowania w sytuacji zwiększonego niebezpieczeństwa, że musi konsultować taką decyzję z przedstawicielami władzy na pokładzie
naprawdę tak jest?
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:11 pm   

tak powiedział Wałęsa, tylko na tej wypowiedzi się opieram
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:14 pm   

bo to właśnie mnie nurtowało
czy decyzja należy do pilota czy nie....
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:21 pm   

Kati napisał/a:
bo to właśnie mnie nurtowało
czy decyzja należy do pilota czy nie....

Nawet gdyby należała tylko do niego, to ciekawe jak miałby odmówić mając na pokładzie wszystkich swoich zwierzchników i prezydenta, którzy np. mówią "ląduj, nie ma czasu na zawracanie na inne lotnisko"? Rozkaz to rozkaz. Oczywiście to tylko przypuszczenie. Choć była już taka sytuacja z lądowaniem prezydenckiego samolotu, chyba w Gruzji z tego co pamiętam.
A może rzeczywiście była jakaś awaria? Może musiał podejść do lądowania?
Faktem jest - na pewno nie chciał się rozbić i zabić. :roll: Wierzę, że zrobił wszystko by uratować ludzi w samolocie. To nie był jakiś chłopek-roztropek za sterami....
Czarne skrzynki dadzą odpowiedź, dotychczas faktem jest, że mimo ostrzeżeń strony rosyjskiej samolot nie zawrócił. Pytanie : dlaczego? Awaria? Wyścig z czasem? Rozkaz?
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:22 pm   

Asiek napisał/a:
mimo ostrzeżeń strony rosyjskiej samolot nie zawrócił. Pytanie : dlaczego? Awaria? Wyścig z czasem? Rozkaz?
tak, dokładnie to mnie interesuje...
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:28 pm   

Zastanawia mnie też coś jeszcze i to przez sugestie Niemców z mojego otoczenia, bo ja-Polka przyzwyczajona jestem do pewnych sytuacji normalnych w Polsce, natomiast nie będących standardami w innych krajach : dlaczego strona polska zdecydowała się lądować na dość kiepskim technicznie lotnisku (nie wiedzieli wcześniej, czego tam brakuje? Nie sprawdzono? Machnięto ręką na to?), dlaczego głowa państwa lata starym (mimo napraw) samolotem (ja wiem - oszczędność, ale jednak zagranicą odbierane jest to jako pewne zaniedbanie i z niedowierzaniem), dlaczego zignorowano ostrzeżenia Rosjan, itd...
Ja mam na to odpowiedzi, ale ciężko to wytłumaczyć racjonalnie innym... :|
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl