Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:39 pm
rozbił się prezedencki samolot
Autor Wiadomość
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:32 pm   

Asiek napisał/a:
laczego strona polska zdecydowała się lądować na dość kiepskim technicznie lotnisku


Bo było blisko :?: Najbliżej :?:

Co do reszty, to nie wiem.... Nie wiem co rejestrują czarne skrzynki, ale jeśli tylko rozmowy pilotów między sobą i kontrolą naziemną, to może się okazać, że nigdy nie poznamy prawdy.
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:36 pm   

Pusiak napisał/a:
Nie wiem co rejestrują czarne skrzynki, ale jeśli tylko rozmowy pilotów między sobą i kontrolą naziemną, to może się okazać, że nigdy nie poznamy prawdy.

Z tego co wiem rejestrują też parametry lotu. Jakie? Nie wiem, nie znam się na tym.
_________________

 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:41 pm   

Asiek, od wczoraj zadaję sobie te same pytania, co Twoi znajomi. teraz można gdybać, ale istnieje coś takiego, jak prognoza pogody, planowanie podrózy etc. Nie czas ni miejsce, ale mozna w przyszlości nad tym sie zastanowic. Dlaczego w Polsce mamy tylu "ułanow" z mega fantazją, że "jakoś to bedzie"....

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 12:43 pm ]
a co do czarnych skrzynek:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_skrzynka
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:44 pm   

Pusiak napisał/a:
Asiek napisał/a:
laczego strona polska zdecydowała się lądować na dość kiepskim technicznie lotnisku


Bo było blisko :?: Najbliżej :?:

Ja to wiem i brzmi to dla mnie logicznie i przekonująco
Natomiast zgodnie ze standardami międzynarodowymi może być to odbierane jako pewne zaniedbanie ze strony polskich władz czy nawet nonszalancja.

Pamiętajmy - samolotem leciała głowa dużego państwa europejskiego wraz z wieloma ważnymi osobami, całym dowództwem, więc i standardy bezpieczeństwa, wyeliminowania ryzyka powinny być szczególnie restrykcyjne.

Czuję żal, że to nie był tylko zwykły pech, ale może gdyby wyeliminowano te zagrożenia o których pisałam to zmniejszonoby znacznie ryzyko tego co się wydarzyło.

Podkreślam - czuję żal i smutek, a nie złość czy wrogość.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 1:34 pm   

oglądam pożegnanie przed wylotem do Warszawy ;( okropne :(
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 1:56 pm   

ola88 napisał/a:
oglądam pożegnanie przed wylotem do Warszawy


Oczywiście się poryczałam.
I serce mi zamarło, gdy jeden z rosyjskich żołnierzy wypuścił trumnę.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 1:58 pm   

Rosjanie po analizie parametrów lotu zapisanych w czarnych skrzynkach wykluczyli problemy techniczne z samolotem. Pozostaje więc pogoda lub błąd pilota. Znów powtórzono informację, że pilotowi odradzano lądowanie w Smoleńsku.

Nie wiem, czy czytałyście, ale podobno ciało prezydenta ma być wystawione publicznie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Nie Kwi 11, 2010 1:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:05 pm   

Pusiak napisał/a:
Nie wiem, czy czytałyście, ale podobno ciało prezydenta ma być wystawione publicznie.

słyszałam...
ale może chodzi o ten planowany przejazd po Warszawie? bo trumna być przewieziona przez Warszawę i docelowo trafić do pałacu prezydenckiego.

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 2:07 pm ]
no bo jak rozumieć "ciało ma być wystawione publicznie"? przecież chyba nie zrobią takiego numeru jak był przy Papieżu... Mam nadzieję...
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:10 pm   

agulka1989 napisał/a:
no bo jak rozumieć "ciało ma być wystawione publicznie"? przecież chyba nie zrobią takiego numeru jak był przy Papieżu...

Ja inaczej nie rozumiem. Wystawione to wystawione i chętni będą mogli oddać mu hołd / pożegnać się.


I wraca tylko trumna z Kaczyńskim, bo podobno żony jednak nadal nie zidentyfikowano.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
elises 

Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 76
Skąd: Polski
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:20 pm   

[*] [*] [*]
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:20 pm   

kryszka napisał/a:
podobno żony jednak nadal nie zidentyfikowano.

przecież podobno J. Kaczyński zidentyfikował wczoraj ciało obojga Kaczyńskich...
kryszka napisał/a:
Wystawione to wystawione i chętni będą mogli oddać mu hołd / pożegnać się.

kryszka ale ciało po katastrofie lotniczej według mnie przynajmniej raczej nie nadaje się na wystawienie na widok publiczny... Papież zmarł śmiercią naturalną a nie tragiczną...
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:23 pm   

agulka1989 napisał/a:
przecież podobno J. Kaczyński zidentyfikował wczoraj ciało obojga Kaczyńskich...


Jednak nie .
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:24 pm   

agulka1989 napisał/a:
ciało po katastrofie lotniczej według mnie przynajmniej raczej nie nadaje się na wystawienie na widok publiczny...


Też mi się tak własnie wydawało, i zastanawiam się, ale w końcu trumnę, nawet zamkniętą, też mogą wystawić, a nie tylko przewieźć.
_________________

 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:25 pm   

fiona83 napisał/a:
agulka1989 napisał/a:
przecież podobno J. Kaczyński zidentyfikował wczoraj ciało obojga Kaczyńskich...


Jednak nie .

o cholerka... no to tę wiadomość przeoczyłam.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:27 pm   

agulka1989 napisał/a:
kryszka ale ciało po katastrofie lotniczej według mnie przynajmniej raczej nie nadaje się na wystawienie na widok publiczny...

Nie dopisałam. Jeśli już, to wystawiona moim zdaniem będzie zamknięta trumna z ciałem. Inaczej w ogóle sobie nie wyobrażam. :?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:28 pm   

Pusiak napisał/a:
Też mi się tak własnie wydawało


Mnie również.
Chociaż na stronie gazety najpierw widniała informacja o trumnie z ciałem, a potem o ciele. Nie wiem kto o tym decyduje (oficjele ? procedury ?), ale myślę że rodzina też ma coś do powiedzenia. I sądzę, że raczej nie dopuściłaby, aby szczątki były wystawione.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:30 pm   

Z tą identyfikacją M. Kaczyńskiej to chodzi chyba jedynie o dopełnienie wszelkich procedur, tzn. jest zidentyfikowana, ale może muszą jeszcze zrobić jakieś testy, bo tego wymaga protokół.
Co do wystawienia ciała prezydenta to też myślę, że chodzi o wystawienie zamkniętej trumny.
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:39 pm   

właśnie na tvn24 powiedzieli że będzie trumna wystawiona. właśnie w pałacu prezydenckim.ale na szczęście zamknięta trumna a nie ciało...
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:40 pm   

Wiecie co, nadal trudno mi w to uwierzyć, to jest takie nierealne...


fiona83 napisał/a:
myślę że rodzina też ma coś do powiedzenia

Chciałabym żeby tak było, choć już nieraz wcześniej pokazano, że zdanie rodziny czy samego zmarłego nie ma żadnego znaczenia. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:47 pm   

Cytat:
mama braci Kaczyńskich, Jadwiga Kaczyńska, nie wie jeszcze o tragedii. - Nie powiedziano jeszcze, żeby nie zaszkodzić jej zdrowiu. Jarosław Kaczyński bardzo się tym przejmował też, dlatego nie zostaliśmy na noc w Smoleńsku, żeby wrócić, żeby prezes mógł "jak gdyby nigdy nic" odwiedzić szpital i żeby mama się nie niepokoiła. Podziwiam tego człowieka. Patrzyłem cały czas na niego, zerkałem, tak żeby oczywiście nie widział, nie czuł jakiejś presji. Ale trzymał się znacznie lepiej ode mnie i wiele osób pocieszał. Straszne chwile dla niego - mówił Bielan


:(


Artykuł
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:53 pm   

fiona83, właśnie o niej pomyślałam wczoraj jak dowiedziałam się o tragedii. Jak ona ze słabym zdrowiem wytrzyma śmierć syna i synowej :(
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:54 pm   

To jest okropne... nie umiem sobie wyobrazić jak jej powiedzą, a przecież w końcu będą musieli...
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:56 pm   

kryszka napisał/a:
a przecież w końcu będą musieli...

no ja nawet myślę, że będzie mogła mieć uzasadniony żal, że nie powiedzieli od razu. Wiem, że to dla jej dobra, że jest ciężko chora, ale ja wolałabym wiedzieć od razu :(
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 3:03 pm   

właśnie przyleciał samolot z trumną
_________________
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 3:13 pm   

jak patrzę na córkę Prezydenta, to słabo mi się robi... :cry:
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 3:17 pm   

Cytat:
jak patrzę na córkę Prezydenta, to słabo mi się robi... :cry:
szkoda tej córki :( tak stracić rodzinę :(
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 3:19 pm   

Do tego wujek wygląda identycznie jak ojciec, koszmarna sytuacja. :?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 3:20 pm   

tak jak przypuszczałam już się zaczynają w różnych "środowiskach" teorie dotyczące wypadku, jak np. ta wypowiedź pilota w Naszym Dzienniku
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 3:28 pm   

no i znowu się zryczałam, za miękka jestem
Brat prezydenta ma taki pusty wzrok :(
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 3:47 pm   

kryszka napisał/a:
Chciałabym żeby tak było, choć już nieraz wcześniej pokazano, że zdanie rodziny czy samego zmarłego nie ma żadnego znaczenia.


W TVN mówili, że ostateczną decyzje w sprawie wystawienia trumny i daty pogrzebu podejmie rodzina

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 4:04 pm ]
Tak mi się nasunęło, jak oglądałam wynoszenie trumny z ciałem.... Nie taki powrót planowali..... Nie tak to miało wyglądać.....
_________________

 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 4:08 pm   

własnie ogladałam przylot i jk na to patrze wogóle nie widze prezydenta tylko starszna tragedie rodziny :( az mi sie łza zakreciła jak patrzyłam na córke to straszne bo bedzie to przechodzic dwa razy jeszcze przylot matki :(
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 4:08 pm   

Na stronie gazeta.pl pojawił sie artykuł Normalnie brak mi słów..... to powinno być karalne....

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 5:03 pm ]
No i wrócił "do domu"...
_________________

 
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 5:08 pm   

Wczoraj, jak tylko dowiedziałam się o wypadku, moją pierwszą myślą było czy ktoś wcześniej poinformował rodziny czy dowiedzieli się z mediów?
Widziałam wczoraj film z Jarosławem Kaczyńskim w Smoleńsku... Aż mi coś serce ściskało :(
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 6:37 pm   

Przeczytalam kilka gazet tu w UK zeby zobaczyc jak odnosza sie do wypadku. Wkurzyla mnie jedna teoria ktora zaklada ze jak prezydent mial powiedziane zeby ladowac na inne lotnisko to on odmowil bo Rosjanie nie beda mu rozkazywac. No po prostu rece opadaja.
Podoba mi sie natomiast jak oddaja mu hold za walke z komunizmem i o wolna Polske.

Tydzien temu bylam w Londynie ze swieconka w polskim kosciele. Ksiadz ktory swiecil pokarmy byl rowniez na pokladzie tego samolotu :zalamany: :( . Jestesmy z mezem w szoku.

O corce prezydenta nawet nie moge myslec bo az mi sie robi slabo.
_________________
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:09 pm   

Do mnie to wciąż nie dociera, cały czas mam łzy w oczach :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
['] ['] [']
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:12 pm   

ciężko się pozbierać i trudno tak uwierzyć że to na prawdę się stało! ;(
Papież zmarł w sobotę po Wielkanocy, tak samo i ta katastrofa :(

a nie wiem czy telewizja nie ma wyczucia taktu, czy ja to inaczej pojmuję, puścili film, na tvp2 - Air Force One

a tu jego opis:

"Air Force One z prezydentem Jamesem Marshallem, jego rodziną i świtą na pokładzie zostaje porwany przez rosyjskich ekstremistów. Porywacze żądają uwolnienia nacjonalisty, generała Radka. W przypadku niespełnienia żądań grożą wymordowaniem zakładników. Marshallowi udało się ukryć w zamieszaniu, lecz stanął przed podjęciem poważnej decyzji. W czasie wizyty w Moskwie opowiedział się publicznie przeciwko jakimkolwiek negocjacjom z terrorystami. Teraz musi wybierać między życiem rodziny i załogi a wiernością złożonym obietnicom."
:? :?
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:21 pm   

ola88 napisał/a:
puścili film


Serio ? Ja mam wciąż TVN24, więc nie orientuję się.

Zdumiała mnie frekwencja na trasie konduktu żałobnego, ale jednocześnie dała nadzieję, że Polacy mimo wszystko (choć niestety w tych tragicznych momentach ..) potrafią się zachować i zjednoczyć. Na dzień, dwa, może tydzień. Ale zawsze. Mimo uprzedzeń politycznych oddali hołd Prezydentowi - jako człowiekowi i Pierwszemu Obywatelowi.
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:24 pm   

ola88 napisał/a:
puścili film, na tvp2 - Air Force One

idzie czas honoru... a nie air force one. Chyba, że mam inną dwójkę :/
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:27 pm   

temidaaa napisał/a:
idzie czas honoru... a nie air force one.
no to chyba musieli początek puścić, bo faktycznie teraz puściłam na dwójkę i już tego nie ma, a dobrze, bo już myślałam że coś nie tak z telewizją :/


najgorsze że jeszcze nie zidentyfikowali ciała żony Prezydenta :(
fiona83 napisał/a:
Na dzień, dwa, może tydzień. Ale zawsze.
dobrze że tak możemy się pojednać, zawsze to jest coś, może to coś zmieni, może w niewielkim stopniu ale zawsze będzie ciut inaczej
_________________
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:36 pm   

Cały dzień śledzę transmisje, nie mogę się otrząsnać, nie mogę :cry: To była wspaniała para, dobrych, kochających się ludzi, także skromnych i wykształconych. A takich ludzi jak prezydent mało już pozostało, tak konserwatywnych, broniących tak pięknych wartości. Choć tak owszem, wyuzdanej Europie troszkę zawadzał. Miałam też okazję 3 lata temu poznać w Łodzi córkę Krystyny Bochenek, Magdę, studiuje w Krakowie, byłyśmy na jednej imprezie. SZOK.

W Katedrze wczoraj na mszy bardzo się zawiodłam kazaniem Ziółka, zresztą nie tylko ja... widziałam miny innych ludzi, spotkałam też EJ-ET (ktora mnie podwiozla do domku:)) i chyba tez podziela moje zdanie... Zaluje, ze nie moglam byc na Wawelu i sluchac Dziwisza, no coz...

Jejku :( Badzmy silni, badzmy razem!

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 9:14 pm ]
śledzę też włoskie dzienniki i te pisane i te mówione, Włosi są bardzo ok, nazywają nas przyjaciółmi, ogólnie pięknie wszystko pokazują, także Polaków w Rzymie.

Boże... to jakiś scenariusz najgorszego filmu... czy takie rzeczy dzieją się naprawdę? a może jutro się obudzimy i stwierdzimy, że to był tylko koszmarny sen?
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 9:19 pm   

Martysia napisał/a:
Cały dzień śledzę transmisje, nie mogę się otrząsnać, nie mogę To była wspaniała para, dobrych, kochających się ludzi, także skromnych i wykształconych


mam podobne odczucia. Nie szanowalam jego decyzji politycznych, nie głosowalam na niego - ale dla mnie zginęła kochająca się para, dobrane małżeństwo, zostawili zgraną, związaną rodzinę...96 zyć i 96 historii - Jaruga nowacak miała za 2 miesiące zostać babcią, Krzysztof Putra miał ośmioro dzieci, czyjeś dziecko za miesiąc zdaje maturę...za każdym ktos będzie tęsknił. Córka wygladała dziś tak smutno, widac, ze jest zdruzgotana - ma małe córreczki, nie wyobrażam sobie stracić tak rodziców...

Wczoraj o 10 rano byłam na dworcu, w drodze do Wrocławia na relację z pokazu mody. na monitorku w poczekalni zobaczyłam czarno-białe zdjęcia prezydenta. i mówię do narzeczonego - zobacz,wiem, że poleciał na obchody katynia, ale czemu dają takie zdjęcie, nie wiedza, ze to symbol czyjejs smierci?". Nawet przez mysl mi nie przyszło, że zginął...oczywiscie i pokaz i wszystkie imprezy odwołano od razu. Szok...pojechałam do Łodzi do domu - w przedziale jechał ze mną facet, jak skończył rozmawiac przez tel powiedział "moja kuzynka, Aleksnadra Natalii-Świat, też leciała tym samolotem...własnie jechałem do niej i męża...teraz jadę złożyć kondolencje..". Mowę mi odebrało. Bez względu na poglady polityczne to straszna tragedia, dla kraju też oczywiscie, ale kraj się pozbiera - bo wybiorą nowych dowódców, prezydenta...ale kto zwróci ludziom ich członków rodziny??nikt...
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:08 pm   

fiona83 napisał/a:
ale jednocześnie dała nadzieję, że Polacy mimo wszystko (choć niestety w tych tragicznych momentach ..) potrafią się zachować i zjednoczyć.

Moja koleżanka poszła tam i...były przepychanki o najlepsze miejsca, kłótnie i robienie nie zdjęć. Tj. kto zrobi z lepszego ujęcia.
Oczywiście to tylko garstka ludzi tak sie zachowała,a le zawsze....

A ja w dalszym ciągu nie mogę uwierzyć... :zalamany:
Ostatnio zmieniony przez Audiolka Nie Kwi 11, 2010 10:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:22 pm   

Ja ten dzień przepłakałam oglądając transmisję z konduktu żałobnego i nie tylko..
aż mnie głowa rozbolała i wyszłam z domu na spacer żeby ochłonąć...oderwać się od tego przytłaczającego smutku i porozmawiać o czyś innym... Nie sądziłam że aż tak bardzo przeżyję śmierć Prezydenta..i to uczucie niedowierzania które ciągle trwa...
_________________
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:30 pm   

Aż trudno w to uwierzyć, może to tylko sen? ale nie, dzisiaj się obudziłam i oni dalej nie żyją. Jaka ta polityka była, taka była, ale żadne z nich nie zasłużyło na taki los.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:16 pm   

Audiolka, zdecydowanie, głupia ludzka potrzeba zrobienia zdjęcia mnie dobiła. Polacy pokupowali sobie wypasione komorki i musieli zrobić zdjęcie, no musieli. Niewazne, ze kijowe ujęcie, że skasują za tydzień, bo bedzie malo miejsca na karcie, niewazne.... I co najgorsze, to to byli młodzi ludzie. Tylko ci starsi wiedzieli, co to znaczy oddać hołd.
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:31 pm   

Nadal nie mogę uwierzyć w to co się stało... taka pustka w głowie i tylko pytania: Dlaczego? Kto zawinił? Jak to się stało? Czy musiało się to wydarzyć?... pytań tak wiele, ale odpowiedzi żadnej... ;(
_________________
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 12:26 am   

BOŻE JAKI ŚWIAT JEST MAŁY!!! Przecież wszyscy jesteśmy jedną Rodziną!!! Tak jak pisałam, poznałam cókę K. Bochenek, wspaniałej kobiety, która zginęła w tej tragedii... Na Facebooku napływają do mnie kondolencje od przyjaciół z moich ukochanych Włoch i ukochanej Francji (serce się kraje), poza tym rozmawiam na gg z innymi przyjaciółmi, moja koleżanka z klasy, która teraz studiuje na UW napisała mi, że w tej katastrofie zginął tata jej koleżanki, Mariusz Kazana, a do tego wujek jej byłego współlokatora Piotr Nurowski :!: A 3 generałów, którzy zginęli to przyjaciele ojca (wojskowego) mojej psiapsióły Izy z Liściastej.
Pozostaje tylko modlitwa...

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 9:12 am ]
kurcze, matka prezydenta jeszcze nie wie... :!: :|
_________________
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 10:34 am   

Zaczyna się klarować wersja zdarzeń.

Pierwsza Para będzie pochowana razem, ale dopiero po identyfikacji i sprowadzeniu wszystkich ciał. Marszałek Komorowski wspomina o uroczystościach żałobnych w sobotę...
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 11:40 am   

http://www.geekweek.pl/ja...-we-mgle/43141/
Tu jest pokazane jak trudne jest lądowanie we mgle :|
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 12:48 pm   

Trudne czy nie, ekperci potwierdzali, że pilot nie powinien był podejmować decyzji o lądowaniu. Nie wiemy, czy to była jego decyzja, czy konsultował się z wojskowymi, których miał na pokładzie, czy prezydent chciał lądować czy nie - może to był brak asertywności pilota, który pod presją wiezienia tak ważnych osób nie chciał miec problemów...tylko chyba lepiej się spóźnić niż stracić życie...W Tbilisi pilot podjął dobra decyzję, nie lądował...czasem to sekundy decydują, na pewno załoga chciała dobrze. Widziałam dziś ich zdjęcia, młodzi ludzie, poniżej 36 roku życia, a stewardessy 23, 25 i 29 lat, młode kobiety...

najgorsze jest to, ze tak mało brakowało, żeby to się nie wydarzylo...Gdyby nie było mgły albo byla mniejsza, tak jak półtorej godz wcześniej, gdy lądowali dziennikarze. Gdyby pilot podjąl inna decyzję. Gdyby nie zabrakło tych 15 jetrów wysokości...i tak dalej.

Wciąż jestem w szoku, jakby to był film, który zaraz się skończy. Niestety...

Dziś dowiedziałam się, że jedna z ofiar, Paweł Janeczek, 37 lat, to mąż dziennikarki Joanny Racewicz...Zostala z dwuletnim synkiem, który nie będzie pamiętał taty...straszne.
Ostatnio zmieniony przez Malena Pon Kwi 12, 2010 12:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl