Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:39 pm
rozbił się prezedencki samolot
Autor Wiadomość
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:27 pm   

Pusiak napisał/a:
Problem w tym, że pilot był tam trzy dni wczesniej, z Tuskiem, tym samym samolotem, albo przynajmniej tym samym rodzajem samolotu - to co :?: Zapomniał przez trzy dni :?: Kupy się nie trzyma
fakt, leciał jako drugi pilot wtedy

Moim zdaniem pilot zaryzykował mimo wszystko (zła pogoda, kiepska komunikacja z wieżą i inne)będąc pewnym swoich umiejętności i doświadczenia. Tym razem jednak się pomylił.

Rozmawiałam z tatą, byłym wojskowym i pasjonatem lotnictwa - on twierdzi, że ostateczna decyzja należy do dowódcy maszyny a pilot nie może ulec sugestiom pasażera nieważne jak wysokiej rangi jest to osoba. Jak to tata stwierdził - za miękki był :(
Tak jak wcześniej pisałyście chcąc zachować względy prezydenta, położył na szali bezpieczeństwo.

To taka teoria mojego taty ale ja się z nią zgadzam
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Wto Kwi 13, 2010 12:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:27 pm   

http://www.rmf24.pl/rapor...loga,nId,272444
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:28 pm   

niesia2708 napisał/a:
Pusiak, nie wiem. Piszę to co w radiu mówili

Wiem co mówili :) Słyszałam, co nie zmienia faktu, że dla mnie to się kupy nie trzyma :)

niesia, ok, mówię, słyszałam i czytałam to samo co Ty, ale na Boga, oni tam byli trzy dni wczesniej. A stadardy są standardami. Kontroler nie powinien mieć wątpliwości JAK podawać dane. Jeżeli w Rosji podaje sie to inaczej, to jego takie podawanie danych obowiązuje, a już głowa pilota w tym, żeby to wiedziec i dostosować się do tego. Zwłaszcza, że PODKREŚLAM lądował tam trzy dni wcześniej, i tez przeciez była wtedy komunikacja z kotrolerem (niech nawet będzie, że innym)..... I nie chce powiedzieć, że sie mylisz :) Tylko chcę powiedzieć, że takie rewelacje to na razie niesprawdzone informacje są :) A na logikę (moją przynajmniej) to cos tu jest bardzo nie halo....

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 12:30 pm ]
Kati napisał/a:
To taka teoria mojego taty ale ja się z nią zgadzam


Taka wersja wydarzeń jest najbardziej prawdopodobna.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Wto Kwi 13, 2010 12:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:32 pm   

A może to prawda? Bo jak lądował w środę warunki były ok i pewne rzeczy (tak ogólnikowo mówię bo zupełnie się na tym nie znam :] ) nie były do udanego lądowania potrzebne? A w sobotę było kiepsko, i lądowanie odbywało się trochę po omacku i pilot polegał w dużej mierze na pomocy wieży kontroli?
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:37 pm   

Oj dajcie spokój, nikt z nas nie jest specjalistą, a to co do nas dociera to jakiś wycinek informacji, niekoniecznie w ogóle prawdziwych. Poczekajmy na pierwsze raporty specjalistów.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Kwi 13, 2010 12:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:40 pm   

Kati napisał/a:
Bo jak lądował w środę warunki były ok i pewne rzeczy (tak ogólnikowo mówię bo zupełnie się na tym nie znam ) nie były do udanego lądowania potrzebne?


No może i tak.... ale sądzę, że pewne rzeczy sa w procedurach lądowania niezmienne, i dlatego trochę mnie to niepokoi.... zobaczymy co powiedza kontroler i czarne skrzynki :)
_________________

 
 
 
elizka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:45 pm   

Mnie również bardzo zdziwił Wawel.. Tym bardziej, że z tego co pamiętam.. jakiś czas temu L. Kaczyński miał zostać honorowym obywatelem miasta Krakowa ale mieszkańcy się sprzeciwili ....

Co do wypowiedzi z bloga również się z nią zgadzam. Cały czas mam w głowie wypowiedzi pracowników kancelarii i przyjaciół, o dużym szacunku do kobiet.... Ale wypowiedź o "małpie w czerwonym" całkowicie temu zaprzeczyła. Wiadomo.. mogły to być spowodowane emocjami....

Mój znajomy, który "należy" do łódzkiej Platformy, po spotkaniu z kolegami z partii, stwierdził, że obecnie Jarosław może mieć liczyć na poparcie ze względu właśnie na "litość" ale prezydent-kawaler nie przejdzie. Natomiast wszyscy obstawiają Ziobrę.
Jak będzie to się okaże, narazie nie ma co o tym mówić..

Mimo wszystko bardzo przykro mi z powodu tragedii :(
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 12:54 pm   

elizka85 napisał/a:
Natomiast wszyscy obstawiają Ziobrę
?? o rany :-?
_________________

 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:07 pm   

Wawel jest niepotwierdzony, trzeba poczekac, wydaje mi się to nieprawdopodobne...

też miałam takie mysłi, ze będzie kandydował Ziobro lub Jarosław, który może popłynie na fali żałoby...wszystko przed nami, jeszcze nie ma chyba co spekulować.

Tekstu Olechowskiego nie syszałam, żałosny po prostu...
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:23 pm   

A jednak:
http://www.rmf24.pl/rapor...welu,nId,272456
_________________

 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:25 pm   

niesia2708 napisał/a:
A jednak:
http://www.rmf24.pl/rapor...welu,nId,272456


no nie wierzę
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:32 pm   

no i Wawel jednak...bez sensu.
 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:35 pm   

Jednak Wawel.. :?

Jeśli będzie kandydował Jarosław to znaczy, że nic prócz władzy się dla niego nie liczy...
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:37 pm   

do bani z tym wawelem zrobili.
co Kaczyński miał wspólnego z Krakowem??
myślę, że on nie chciałby być tam pochowany... Ani on ani jego żona.

ale widocznie taką decyzję podjęła rodzina.

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 1:38 pm ]
mój brat wczoraj stwierdził że J.Kaczyński może próbować kandydować i że będzie chodził i mówił, że chce dokończyć dzieło brata i takie tam... no i jak tak będzie to pewnie go wybiorą...
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:44 pm   

agulka1989 napisał/a:
J.Kaczyński może próbować kandydować i że będzie chodził i mówił, że chce dokończyć dzieło brata i takie tam... no i jak tak będzie to pewnie go wybiorą...


bardzo prawdopodobny scenariusz...ech, nie podoba mi się to, naprawdę. Nie pochwalałam poglądów Lecha, ale wolałam go od Jarosława mimo wszystko..

Też myslę, że para prezydencka chciałaby być pochowana e miejscu, z którym byla związana, w Sopocie lub Warszawie.
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:48 pm   

A mnie Wawel zupełnie nie zdziwił.
I tam kiedyś (nikomu nie życzę śmierci) powinni zostać pochowani Wałęsa i Kwaśniewski.
Pochowano tam głowy państwa (królów) - przede wszystkim. Zasłużonych dla ojczyzny zaczęto chować duuuużo później.
Czy komuś czegoś ubędzie jak Kaczyńskiego tam pochowają? :roll: Zabraknie miejsca czy co? :roll:
Nie byłam jego zwolenniczką i krytykowałam jego politykę, ale faktem jest, że był demokratycznie wybranym prezydentem Polski i to trzeba uszanować.

Kryszka, Jaruzelskiego nikt demokratycznie nie wybrał - to a także to co zrobił dla Polski (szczególnie to co zrobił....) nie daje mu prawa do pochowania w przyszłości na Wawelu, ale on żyje, więc nie ma co gadać o jego pochówku, prawda?
_________________
 
 
rusałeczka:) 
żonka i mama :)

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 565
Skąd: Łódź, UK
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:49 pm   

Ja też jestem zaskoczona wybranym miejscem pochówku jakim jest Wawel. Para prezydencka powinna być pochowana w Warszawie. Ale decyzja należy do rodziny tragicznie zmarłych, tylko czy jest ona odpowiednia??? Czy Kraków podoła tak wielkiemu wydarzeniu??? Moimi zdaniem trochę bez sensu :-)

Właśnie wróciłam z polskiego sklepu i powiem Wam że jestem bardzo zniesmaczona tym że nawet nie jest wywieszona flaga polska :-? Czy juz naprawdę tak się zangielszczyźniliśmy??? Zero , nawet polskich gazet z tym wydarzeniem nie można kupić, bo po prostu nie ma. Wstydzcie sie Polacy !! ! Juz nie wspomne o Anglii która ze swojej strony tak niewiele zrobiła w związku z tym wydarzeniem. :cry: :cry: :cry: :cry: Przykro
_________________


Ostatnio zmieniony przez rusałeczka:) Wto Kwi 13, 2010 1:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:53 pm   

Malena napisał/a:
Też myslę, że para prezydencka chciałaby być pochowana e miejscu, z którym byla związana, w Sopocie lub Warszawie.

Tym bardziej, że pani Maria Kaczyńska zawsze podkreślała, że Sopot to jej dom. Była skromną kobietą, wątpię żeby ten Wawel przypadł jej do gustu.

Ale tak to jest, gdy polityka i ambicje niektórych biorą górę.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:55 pm   

Cytat:
Ale tak to jest, gdy polityka i ambicje niektórych biorą górę.


I dlaczego mam wrażenie, że to nie córka prezydenckiej pary podejmuje wszystkie ważne decyzje? :-?
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:56 pm   

Jakoś wątpię żeby pozostali żyjący prezydenci chcieli być pochowani na Wawelu.

Asiek napisał/a:
Kryszka, Jaruzelskiego nikt demokratycznie nie wybrał - to a także to co zrobił dla Polski (szczególnie to co zrobił....) nie daje mu prawa do pochowania w przyszłości na Wawelu, ale on żyje, więc nie ma co gadać o jego pochówku, prawda?

Ależ ja nie mówię o Wawelu dla niego! A o woli rodziny jako decydującej.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:57 pm   

Asiek napisał/a:
tam kiedyś (nikomu nie życzę śmierci) powinni zostać pochowani Wałęsa i Kwaśniewski.

to jest naprawdę zupełnie inna dyskusja, ale od kiedy powino się na Wawelu chowac wszystkich prezydentów? Kwasniewski do jednego worka z Wałęsą i Kaczyńskim? Jakos nie mogę tego pojąc..Wawel jest symboliczny, a oni powinni być chowani w Warszawie, bo tam sprawowali urząd, ewentualnie w swoich miastach, ale nie w Krakowie...

kryszka napisał/a:
Tym bardziej, że pani Maria Kaczyńska zawsze podkreślała, że Sopot to jej dom. Była skromną kobietą


dokładnie, podkreslała to wielokrotnie i była tam najszczęśliwsza, to by byla oznaka szacunku i uszanowania jej życzenia.

kryszka napisał/a:
Ale tak to jest, gdy polityka i ambicje niektórych biorą górę.

dokładnie, skoro nikt nie odmówi na Wawelu, to a co! Pochowajmy na Wawelu!
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Kwi 13, 2010 1:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 1:59 pm   

Mówiono, że rodzina wybiera miejsce pochówku i instytucjom państwowym nic do tego (nie dalej jak godzinę temu Graś miał konferencję).
Ciekawe czy biedna córka Marta wybrała sobie Wawel :-? To już prędzej brat (jakoś bardziej mi do niego pomysł pasuje).
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:01 pm   

mnie się wydaje, że Marta to jest w takim stanie, że teraz nie podejmuje decyzji...jest w szoku po prostu, bardzo jej współczuję...raczej jarosław stara się podchodzić z dystansem (jest przewodniczącym PiS i nie może poddać się do końca emocjom), więc pewnie to jego pomysł...
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Kwi 13, 2010 2:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:07 pm   

A ja powtórzę jeszcze raz : ubędzie komuś coś jak ich tam pochowają? :roll:
Prestiż miejsca spadnie? No proszę! Zobaczcie może najpierw kto jest już pochowany na Wawelu i czy na to "zasłużył" wg nie wiem jakich wzorców. A to gdzie chcieli być pochowani to już wie najlepiej rodzina (jeśli wie) i to ona zdecydowała.
Myślałam, że choć do pogrzebu nie będzie tu na forum (w końcu to nie onet) jakichś negatywnych emocji, ale widzę, że jednak Jarosławowi Kaczyńskiemu nie możecie darować nawet w takiej chwili i spekulujecie, że to na pewno on megaloman podjął taką decyzję. Skąd to wiecie?
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:09 pm   

Jak na nią patrzę w telewizji, czy na zdjęciach, to myślę sobie, że ją nieźle nafaszerowali, że się jakoś trzyma. Biedna dziewczyna. Urząd jej ojca powoduje, że musi przeżywać całą tragedię kilkukrotnie (powitanie jednej, drugiej trumny, wystawienie trumien na wdok publiczny, uroczystości pogrzebowe, pogrzeb). Sama bym się w takiej sytuacji chyba nafaszerowała lekami do znieczulenia.
_________________

 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:10 pm   

Asiek napisał/a:
ubędzie komuś coś jak ich tam pochowają?


Nie.
Wyrażamy tylko swoje ogromne zdumienie i zastanawiamy się skąd wziął się ten pomysł.
Jarosławowi Kaczyńskiem bardzo szczerze współczuję i nie wyobrażam sobie być na jego miejscu (zwłaszcza, że ma ciężko chorą matkę).
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:14 pm   

Malena napisał/a:
mnie się wydaje, że Marta to jest w takim stanie, że teraz nie podejmuje decyzji...jest w szoku po prostu, bardzo jej współczuję...raczej jarosław stara się podchodzić z dystansem (jest przewodniczącym PiS i nie może poddać się do końca emocjom), więc pewnie to jego pomysł...

Może będąc pod wpływem takich emocji, nie myśli racjonalnie :roll: Szczerze mówiąc nigdy za JK nie przepadałam, ale daleka jestem od krytykowania go w obecnej sytuacji. Marta Kaczyńska ma jeszcze męża i dzieci, a on może za chwilę zostać na świecie sam jak palec :( Jaki by nie był, po ludzku mi go szkoda :(
Choć przyznaję, że decyzja rodziny o pochówku na Wawelu mocno mnie zdziwiła... Myślałam, że córka i JK będą chcieli pochować prezydencką parę w miarę niedaleko od swojego miejsca zamieszkania, by częściej móc odwiedzać grób bliskich :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:16 pm   

fiona83 napisał/a:

Wyrażamy tylko swoje ogromne zdumienie i zastanawiamy się skąd wziął się ten pomysł.

Ano stąd, że mimo antypatii wielu Polaków, był jednak prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, teoretycznie jej głową (choć praktycznie prezydent Polski nie ma za dużo uprawnień), a głowę Państwa Polskiego chowało się (jeśli było to tylko możliwe) na Wawelu.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:28 pm   

Kiedyś o innych też dyskutowano czy to odpowiednie miejsce dla nich, tak teraz też dyskutujemy. Mi to nie pasuje, wyrażam swoje zdanie, nie będę protestować i okupować Wawelu. :wink: Zaakceptuje decyzję, bo jakie mam inne wyjście?

Ale nadal nie rozumiem, że to decyzja rodziny. Ciągle się mówi o rodzinie prezydenta, o rodzinie prezydentowej nie ma mowy.
Groby mamy po to, żeby móc iść na cmentarz, żeby było lżej. Z Sopotu do Krakowa faktycznie, jest bardzo bliziutko. Tak, tak, wiem... pomodlić się można wszędzie, ale to nie to samo.


Pamiętam jak było z pochówkiem Miłosza na Wawelu - wielka afera. Księdza Twardowskiego też nie pochowali tam gdzie chciał, tylko w Świątyni Opatrzności. Skromnego człowieka (który miał swoje wytyczne na ten temat) w takim miejscu, paranoja.


Asiek napisał/a:
Myślałam, że choć do pogrzebu nie będzie tu na forum (w końcu to nie onet) jakichś negatywnych emocji

Do Onetu to nam daleko. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:33 pm   

elizka85 napisał/a:
ale prezydent-kawaler nie przejdzie. Natomiast wszyscy obstawiają Ziobrę.
ale chyba Ziobro też nie ma rodziny ? i czy ciut Ziobro jak na prezydenta nie jest za młody, znaczy kandydować może, ale czy nie powinien być ciut ktoś inny?

ale pewnie J. Kaczyński nie będzie chciał kandydować.
A to gdzie będzie pogrzeb, to przecież rodzina pewnie też decyduje i może wiedzą że akurat na Wawelu Prezydent wraz z Żoną, chcieli aby ich tam pochowano.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:46 pm   

Przed chwilą w rozmowie w RMF ktoś powiedział, że do tej pory na Wawelu chowano królów (KRÓLÓW, nie głowy państwa) oraz bohaterów narodowych. Mnie tam nie ubędzie. Dziwię się tylko SKĄD się wziął pomysł. Bo naturalnym miejscem byłaby Warszawa, a jeśli nie ona to Sopot.
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 2:57 pm   

Ze strony http://www.krakow.come2eu...edra_na_wawelu/

Cytat:
W kościele katedralnym na Wawelu pochowani są królowie Polski od Władysława I Łokietka do Augusta II Mocnego, a także członkowie rodzin królewskich. Na Wawelu spoczywają też wielcy wodzowie, m.in. Józef Poniatowski, Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Władysław Sikorski, wieszczowie: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, a także krakowscy biskupi począwszy od św. Stanisława.

A prezydenci akurat są pochowani w Warszawie - np. Narutowicz czy Mościcki.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 3:09 pm   

Dzielicie skórę na niedźwiedziu, właśnie przeczytałam : http://wiadomosci.gazeta....do_namyslu.html
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 3:11 pm   

Ten pochówek na Wawelu wcale nie jest taki pewny:

http://wiadomosci.onet.pl...ckiej,item.html
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 3:14 pm   

przed chwilą Dziwisz mówił że pewne że rodzina zwróciła się z prośbą o pochówek na wawelu
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 3:16 pm   

:lol: na gazecie informacje tak szybko się zmieniają, że nie nadążam
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 3:24 pm   

U nas leci TVN24 i najlepsze było jak jakiś redaktor ogłosił, ze prezydencka para zostanie pochowana na Wawelu i ta informacja , wg. niego, jest pewna, a dokładnie w tym samym czasie przeczytałam na www.tvn24.pl , że decyzja zapadnie o godzinie 18.
Wydawało mi się, ze portal TVN24 to to samo co telewizja TVN24 :kwasny:
_________________

 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 3:33 pm   

szaraczarownica napisał/a:
U nas leci TVN24 i najlepsze było jak jakiś redaktor ogłosił, ze prezydencka para zostanie pochowana na Wawelu i ta informacja , wg. niego, jest pewna, a dokładnie w tym samym czasie przeczytałam na www.tvn24.pl , że decyzja zapadnie o godzinie 18.
Wydawało mi się, ze portal TVN24 to to samo co telewizja TVN24 :kwasny:


super po prostu...

a zebyscie widzieli co sie dzieje na facebooku na stronie TVN24, kasuja wszystkie niewygodne komentarze, nie ma to jak wolnosc slowa, szok, i jak tu prowadzis dyskusje
_________________
 
 
 
squirrel 

Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 4:50 pm   

Mam to "szczescie", ze mieszkam w Krakowie i powiem Wam szczerze, ze tutaj wszyscy sa w szoku!! Miasto jest rozkopane, pelno remontow i kompletnie niegotowe na taka uroczystosc. Poza tym, moim zdaniem, Wawel nie jest odpowiednim miejscem dla pochowania pary Prezydenckiej. Nie mowie tutaj o zaslugach Prezydenta dla Polski (jak jakies wogole byly), ale nawet przez wzglad na Jego corke, matke i brata. Jak oni sobie to wyobrazaja? Wawel ma swoje godziny otwarcia i napewno nikt specjalnie dla nich nie bedzie ich przedluzal. Poza tym nie wyobrazam sobie sytuacji, ze 1 listopada corka p. Kaczynskich bedzie zapalala znicz na ich sarkofagu w Katedrze Wawelskiej.
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 5:04 pm   

Czy ja gdzies napisąlam, ze nie współczuję Jarosławowi? Uważam, że to tragedia rodzinna, byli bardzo związani ze sobą, myślę, że jako rodzina mogliby świecic przykładem. To, ze nie szanuję decyzji politycznych, nie znaczy, że nie szanuję uczuć ludzkich przecież..

Asiek napisał/a:
Myślałam, że choć do pogrzebu nie będzie tu na forum (w końcu to nie onet) jakichś negatywnych emocji, ale widzę, że jednak Jarosławowi Kaczyńskiemu nie możecie darować nawet w takiej chwili i spekulujecie, że to na pewno on megaloman podjął taką decyzję. Skąd to wiecie?


nie piszę, ze wiem, tylko się głośno dziwię. A spekuluje, bo córka raczej nie jest w stanie podjąć tej decyzji, a on jest najbliższą rodziną, a to rodzina ma podjąc decyzję. samo z siebie wynika, że to on zdecyduje, w porozumieniu z pozostalymi członkami rodziny.

A dziwi mnie to, nie tylko dlatego, że na Wawelu nie chowa się prezydentów, ale ponieważ rodzinie zaówno Lecha jak i Marii chyba nie będzie zbyt praktycznie odwiedzać grób w Krakowie...wydaje mi się to dziwne i tyle.

Możliwe, że gdy podano Wawel do publicznej wiadomości i usłyszano tak negatywny odzew publiczny, Jarosław postanowił przemyśleć decyzję. Gdyby wczesniej Wawel był tylko propozycja, nie podawaliby go do publicznej wiadomości.
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Kwi 13, 2010 5:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 6:52 pm   

A jednak Wawel... Mam mieszane uczucia co do tej decyzji :roll:
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 6:57 pm   

ja też;
nie przekonuje mnie nawet to:

Abp. Dziwisz: Jest decyzja. Prezydent z małżonką spoczną na Wawelu
Prezydent poniósł bohaterską śmierć i spocznie wśród bohaterów. To najgodniejsze miejsce. Myślmy o tym w oderwaniu od polityki i partii. Podziały nikomu nie służą - dodał kardynał. »

prezydecka para spocznie na Wawelu

komentarze na te temat
_________________
Ostatnio zmieniony przez klara76 Wto Kwi 13, 2010 7:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 7:02 pm   

klara76 napisał/a:

Prezydent poniósł bohaterską śmierć i spocznie wśród bohaterów.


A co jest bohaterskiego w katastrofie lotniczej? :] Z całym szacunkiem dla Prezydenta - Wawel mu się nie należy.
A jeśli nawet uznamy, że jego śmierć była rzeczywiście bohaterska, to razem z nim powinni pochować wszystkich pozostałych "bohaterów" tej katastrofy.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 7:06 pm   

"Pochowany tam będzie i prezydent i jego żona. Nie można ich rozłączyć, całe życie byli razem - mówi Dziwisz - Ta decyzja powinna wszystkich złączyć, śmierć bohaterska nie powinna nas dzielić - dodał kardynał na pytanie, czy ta decyzja może podzielić Polaków."

Ja przepraszam, to już wystarczy zginąć tragicznie, żeby od razu śmierć została uznana za bohaterską :?: To w takim razie ja wnioskuję, żeby przenieść tam również ciała innych osób zmarłych tragicznie - np. strażaków, którzy zginęli ratując czyjeś życie, żołnierzy, którzy zginęli za Ojczyznę - bo TO jest dla mnie śmierć bohaterska....

I drugi cytat "Kardynał Dziwisz zdradza, że rozmowy były prowadzone z "przedstawicielami władzy, Jarosławem Kaczyńskim i z różnymi ludźmi, którzy byli tym bardzo zainteresowani"."

Ja wiem, że Martę Kaczyńską można podciągnąć pod kategorię "ludzi bardzo tym zainteresowanych" ale jak dla mnie wypowiedź znamienna, która sugeruje, że to jednak było życzenie brata pana prezydenta....

Pba cytyaty pochodzą z www.gazeta.pl http://wiadomosci.gazeta....iaz_jest_w.html
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Wto Kwi 13, 2010 7:08 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 7:17 pm   

EwaM napisał/a:
A jeśli nawet uznamy, że jego śmierć była rzeczywiście bohaterska, to razem z nim powinni pochować wszystkich pozostałych "bohaterów" tej katastrofy.

Pusiak napisał/a:
Ja przepraszam, to już wystarczy zginąć tragicznie, żeby od razu śmierć została uznana za bohaterską To w takim razie ja wnioskuję, żeby przenieść tam również ciała innych osób zmarłych tragicznie - np. strażaków, którzy zginęli ratując czyjeś życie, żołnierzy, którzy zginęli za Ojczyznę - bo TO jest dla mnie śmierć bohaterska....

nic dodać, nic ująć
_________________
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 7:40 pm   

Właściwie to ani mnie to ziębi ani grzeje gdzie pochowają p. Kaczyńskich, ale będąc członkiem ich rodziny wolałabym mieć ten grób blisko i dostępny żebym zawsze, w chwili potrzeby mogła do nich iść... a kto z tej rodziny mieszka w Krakowie? Dlatego dla mnie akurat to jest dziwne.
Ale ich wybór :|
_________________

 
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 7:54 pm   

Taaa... Wawel, bohaterska śmierć itd. To nie jest miejsce dla Kaczyńskiego, a tym bardziej dla jego żony! Doskonale rozumiem potrzebę pochowania ich razem, stąd Wawel tym bardziej nie jest dla nich. Wybraliby Powązki czy jakiekolwiek inne miejsce i byłoby pod każdym względem lepiej. Ale przecież trzeba było wywołać kontrowersje, tak liczne głosy krytyki. Jak zawsze polityka zwycięża...
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:06 pm   

na TYP HD leci Katyn Wajdy

dzisiaj po expresie ogladalam wywaid z niektórymi rodzinami i bardzo zdiwił mnie syn Szmajdzińskiego nawet nie był ubrany na czarno nie mówił z jakimś smutkiem tylko z uśmiechem. Chyba nie umiała bym d dwa dni po smierci ojca tak sie zachować..
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:15 pm   

Jako Prezydent się nie sprawdził, nie zrobił praktycznie nic dobrego dla swojego narodu, był megalomanem.
Jako człowiek być może był dobry (nie wiem, nie znałam), ale uważam, że na Wawel nie zasłużył.
_________________

 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:20 pm   

gebka napisał/a:
syn Szmajdzińskiego

Na tvn24 podobno był wywiad Durczoka z żoną. Zachowywała się podobnie. Ludzie różnie reagują na takie tragedie ...

Z Wawelem będzie jatka przez najbliższe dni. A i po pogrzebie nie ucichną spory. Już nie mówiąc o tym,co by było gdyby się okazało, że to Prezydent "kazał" lądować ...

Poza tym nie wiem jak oni chcą to zorganizować. W sobotę uroczystość dla oficjeli i w niedzielę też ?

Jutro przylatują pierwsze trumny z ofiarami i będą umieszczone na Torwarze, gdzie zapewne do soboty będzie czuwanie (wg GW).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl