Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:39 pm
rozbił się prezedencki samolot
Autor Wiadomość
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:30 pm   

ale może taka była wola Prezydenta i żony, może rodzina wiedziała, że nie wiem bardzo lubią Kraków, albo w ogóle coś na ten temat rozmawiali

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 8:42 pm ]
oglądam protest na Wawelu, ehhh okropne to jest, zamiast ludzie się łączyć, to jeszcze gorzej robią i już się dzielą :/ ....aż brak mi słów....
_________________
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:48 pm   

ola88 napisał/a:
ale może taka była wola Prezydenta i żony, może rodzina wiedziała, że nie wiem bardzo lubią Kraków, albo w ogóle coś na ten temat rozmawiali

i myślisz, że mieli o sobie aż tak wysokie mniemanie żeby czuć się godni pochówku na Wawelu? to już by chyba był szczyt megalomanii;
osobiście uważam, że należałby pochować parę prezydencką albo na Powązkach, albo w katedrze św. Jana w Warszawie
_________________
Ostatnio zmieniony przez klara76 Wto Kwi 13, 2010 8:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 9:03 pm   

klara76 napisał/a:
na Powązkach


Z tego co rano mówili w tv, właśnie tam jest rodzinny grobowiec Kaczyńskich.

Tak jak pisałam - dziwi mnie ta decyzja, zastanawia kto ? i dlaczego ?
Jednak nie zamierzam jakoś się na tym roztrząsać.
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 10:10 pm   

ponoć maja spocząć w krypcie obok Józefa Piłsudskiego ....
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 10:19 pm   

fiona83 napisał/a:

Tak jak pisałam - dziwi mnie ta decyzja, zastanawia kto ? i dlaczego ?


Mnie się wydaje, że jest to decyzja Jarosława. I to wyłącznie polityczna decyzja. Nie chciałabym teraz źle mówić o Prezydencie, ale prawda jest taka, że bliźniacy mieli niczym nieuzasadnioną manię wielkości. Decyzja "rodziny" o Wawelu wcale mnie nie dziwi. Natomiast dziwi mnie, że ktoś się na to zgodził, albo nawet wyraził propozycję.
No ale znowu pewnie w grę wchodzi polityka. Po co się narażać wyborcom PIS'u praktycznie w przeddzień wyborów :roll:
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 10:27 pm   

Szlag mnie trafił....

http://www.sfora.pl/Belgo...tragedii-a19127
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 10:30 pm   

ola88 napisał/a:
ale może taka była wola Prezydenta i żony, może rodzina wiedziała, że nie wiem bardzo lubią Kraków, albo w ogóle coś na ten temat rozmawiali


wątpię, Maria Kaczyńska była skromną, ciepłą i normalną osobą, która lubiła urządzać wycieczki z wnuczką i nosiła mezowi kanapki. Nie sądzę, by zdecydowała się na pochówek przy Piłsudskim, tylko raczej w rodzinnym grobie, by każdy mógł ją tam odwiedzić..

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 10:38 pm ]
Ambrozja napisał/a:
Szlag mnie trafił....

http://www.sfora.pl/Belgo...tragedii-a19127


bezczelne dupki i ch&%&&$@#, nie ma innych słów :!: :!: :zly:
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:50 pm   

Wiecie co - a mnie jednak poraziła hipokryzja ludzi. Tu żałoba, łzy, zaduma, marsze, znicze, a tu robienie cyrku przez media (tak, tak - to one nakręcają ludzi, którzy łykają głodne kawałki bez mrugnięcia) - spekulacje o przyczynach tragedii podawane przez ludzi jako pewniki, jeszcze przed tym jak wypowiedzieli się eksperci :roll: , teraz cały "cyrk" z Wawelem, tak , bo inaczej tego określić się nie da : i mam tu na myśli nie to, że wybrano Wawel, ale histerię na tę wiadomość, nie tylko w internecie, ale poszli pokrzyczeli pod oknem Dziwisza i co? Jutro będzie powtórka? I tak do niedzieli? :roll: Zmieni to coś? Odwołają pogrzeb na Wawelu? Nie. A obrazek "wspaniałej" żałoby pozostanie w pamięci, jak to potrafimy masowo umartwiać się pod publiczkę (acz nie wszyscy oczywiście).
Ludzie dają się tak łatwo manipulować, z której strony powieje tam idą. Ilu naprawdę wierzy w to co mówi, a ilu idzie jak ciemna masa, jak owce w stadzie.
Przykro to pisać, ale po prostu wstyd.
Takie to małostkowe.....
_________________
 
 
squirrel 

Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:08 am   

EwaM napisał/a:
fiona83 napisał/a:

Tak jak pisałam - dziwi mnie ta decyzja, zastanawia kto ? i dlaczego ?


Mnie się wydaje, że jest to decyzja Jarosława. I to wyłącznie polityczna decyzja. Nie chciałabym teraz źle mówić o Prezydencie, ale prawda jest taka, że bliźniacy mieli niczym nieuzasadnioną manię wielkości. Decyzja "rodziny" o Wawelu wcale mnie nie dziwi. Natomiast dziwi mnie, że ktoś się na to zgodził, albo nawet wyraził propozycję.
No ale znowu pewnie w grę wchodzi polityka. Po co się narażać wyborcom PIS'u praktycznie w przeddzień wyborów :roll:


Zgadzam sie z Toba w 100%. Nie sadze, ze corka p. Kaczynskich "wpadla" by na taki "genialny" pomysl. Krakow zawsze byl miastem przyjaznym PIS-owi, tylko jest to nieprawdopodobne, zeby wladze naszego miasta zgodzily sie na taka paranoje. Na Wawelu mamy groby krolow Polski, Kosciuszki, Slowackiego, Mickiewicza, a teraz obok sarkofagu Pilsudskiego bedziemy mieli Lecha i Marie Kaczynskich, ktorzy wybitnie "wpisali" sie w historie naszego kraju.
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 2:14 am   

To wszystko, jak dla mnie, jest chore. A najbardziej wkurza mnie to, że młodzi, moi rówieśnicy lub "trochę" starsi(czyli maksymalnie do 35 lat), twierdzą, że nie są zainteresowani przyszłą Polską, wyborami prezydenckimi(bo i tak nie będą głosować). Dla Nich ważne jest tylko to ile zarobią, i że żałują, że przez jeden dzień wolnego(czyli niedzielę) nie zarobili swojej dniówki :o :? . Przykre, ale prawdziwe.
_________________


 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:50 am   

Asiek napisał/a:
Wiecie co - a mnie jednak poraziła hipokryzja ludzi. Tu żałoba, łzy, zaduma, marsze, znicze, a tu robienie cyrku przez media ........
Takie to małostkowe.....


A wg mnie cyrk został zrobiony, podejmując decyzję o pogrzebie na Wawelu. To spowodowało, że zamiast czcić pamięć po zmarłych, zaczynają się osądy polityczne. No bo jak tu je omijać, skoro wiemy, że na Wawelu jest miejsce dla zasłużonych wielkich naszego kraju. I nagle pojawiają się pytania "ale czy Pan Prezydent był taki? Czym się zasłużył? " itp.
Zaczyna mówić się o Prezydencie "bohater". Przecież to jakaś obłuda, Prezydent nie był żadnym bohaterem. To był człowiek, który w straszny sposób zginął, wraz ze swoją cudowną małżonka i masą mądrych, młodych ludzi. I zamiast zorganizować pogrzeb godny głowy Państwa, robi się właśnie wspomniany cyrk. I niestety nie robią go zwykli, szarzy ludzie...
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:11 am   

mala_mk napisał/a:
I zamiast zorganizować pogrzeb godny głowy Państwa, robi się właśnie wspomniany cyrk.


:brawo:
_________________
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:12 am   

mala_mk napisał/a:
I zamiast zorganizować pogrzeb godny głowy Państwa, robi się właśnie wspomniany cyrk. I niestety nie robią go zwykli, szarzy ludzie...

Robią, robią - właśnie ci "zwykli, szarzy ludzie" odpowiednio podgrzewani przez media.
Kto wypisuje w internecie komentarze o "hańbie, profanacji"? No proszę. :roll: To jest godne zachowanie? Kto organizuje jakieś akcje protestacyjne w Krakowie?
Dla mnie to żenujące i tyle. Najlepiej niech odwalą taką szopkę przed delegacjami międzynarodowymi, które przybędą na pogrzeb. Oj, popiszemy się jako Polacy, popiszemy. Pokażemy światu jacy z nas patrioci, godni Polacy... Już widzę te komentarze na świecie, jak to zostanie odebrane.
Najsmutniejsze jest to, że "obciach" robi grupa osób, a cień pada także na tych, którzy chcą uszanować żałobę i nie interesują ich jakieś przepychanki polityczne, głupie pyskówki.
Obojętne mi gdzie pochowają parę prezydencką, tak jak już pisałam wczoraj - Wawel mnie nie zaskoczył.
Nie gloryfikujcie tak Wawelu - czym zasłużył się August II Mocny dla Polski? Doprowadził ją do zguby, zdrajca. A Michał Korybut Wiśniowiecki? Mam wymieniać dalej? :roll: Są pochowani na Wawelu tylko dlatego, że byli królami. Ale jak wybranymi? Przez kogo? Co interesowała ich Polska?
I pisanie, że pochowanie tam Kaczyńskiego jest profanacją - boli i ubliża mi jako historykowi i Polce. Bo w zestawieniu z np. w/w na pewno "zasłużył" bardziej, żeby być tam pochowanym i jego doczesne szczątki na pewno nie sprofanują tego miejsca.
Trochę więcej wyczucia, mniej poddawania się histerii i manipulacji mass mediom życzę.
88 lat temu powiedziano "Ciszej nad tą trumną..." - wg mnie to bardzo aktualne słowa także i dzisiaj, okoliczności podobne.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Kwi 14, 2010 8:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:34 am   

Kati napisał/a:
będąc członkiem ich rodziny wolałabym mieć ten grób blisko i dostępny żebym zawsze, w chwili potrzeby mogła do nich iść... a kto z tej rodziny mieszka w Krakowie? Dlatego dla mnie akurat to jest dziwne.
Ale ich wybór :|

Myślę dokładnie tak samo... Dlatego dziwi mnie wybór Wawelu, ale szanuję tę decyzję :roll: O ile fora internetowe (nie chodzi mi o takie jak nasze, lecz te pod artykułami np. na WP czy Onecie) zawsze były pełne opluwaczy i wpisy na temat miejsca pochówku nie są dla mnie zaskoczeniem, to wczorajszym protestem jestem zniesmaczona :]

Zastanawia mnie także, czy skoro pogrzeb będzie tak daleko od Warszawy, to czy weźmie w nim udział matka prezydenta? Oczywiście o ile do tego czasu dowie się o całej tragedii... Zakładając, że przyjmie te wiadomości w miarę dobrze (tzn. jej serce to wytrzyma :roll: ), to chyba chciałaby pożegnać się z synem i synową :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:50 am   

Ja mam nadzieję, że matka już wie, ale zostało to utajnione przed dziennikarzami.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:09 am   

ava napisał/a:
to wczorajszym protestem jestem zniesmaczona


Ja również, a dokładnie jego formą, bo z rozmów wynika, że spora ilość osób nie pochwala takiej decyzji, ale ani nasze rozmowy, ani krzyki pod oknami nie zmienią tej decyzji.
Ludzie odczuwają żal, przeżywają to co się stało, ale też nie można nagle odebrać im prawa do wyrażania swoich odczuć, opinii, choć tak jak wspomniałam- forma tego kiepska.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:22 am   

Dlaczego nie Wawel - moim zdaniem bardo dobre podsumowanie tego o ci m.in. mi chodzi: http://wyborcza.pl/1,1057...wym_daleko.html

Inne cytaty, które wyrażają co ja osobiście myślę:
http://wyborcza.pl/1,76842,7769431,Pochopna_decyzja.html napisał/a:
Jednak decyzja o pochówku na Wawelu - ciężko to powiedzieć - jest pochopna i emocjonalna. Miejscem stosowniejszym niż Wawel byłaby katedra św. Jana w Warszawie -u boku prezydenta Gabriela Narutowicza, który również zginął tragicznie. Albo Powązki -pośród grobów powstańców warszawskich, którzy byli Lechowi Kaczyńskiemu tak bliscy i dla upamiętnienia których tak wiele uczynił.

http://wyborcza.pl/1,75478,7767881,Lech_Kaczynski_spocznie_na_Wawelu___komentarze.html napisał/a:
zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca
[...]
Jeśli miałbym wskazywać miejsce pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, wskazałbym raczej kryptę św. Leonarda obok Sikorskiego, bo obaj zginęli w podobny sposób. Nie bardzo widzę miejsce w krypcie Piłsudskiego, bo sama nazwa wskazuje, że jest to krypta wyłącznie Piłsudskiego a nie innych nawet najbardziej godnych osób.
[...]
To na wskroś polityczny pomysł (...) To przenosi całą sferę żałoby w sferę polityczną, od której do tej pory ludzie zdołali się zdystansować. Przykro mi to powiedzieć, ale to nieporozumienie. Lech Kaczyński jest warszawianinem. Warszawa była jego miastem. To tu powinien leżeć.
[...]
Wydaje mi się, że zwyciężył patos i potrzeba chwili. Nie zastanowiono się, jak funkcjonuje grób prezydenta. Być może zdecydowało planowanie wielkich uroczystości z udziałem wybitnych zagranicznych gości. I uznano, że na Wawelu to będzie dobrze wyglądało. Ale nie takie względy powinny decydować. Przecież trudno sobie wyobrazić, żeby rodzina Lecha Kaczyńskiego jeździła na Wawel w dniu Wszystkich Świętych.



Asiek napisał/a:
Nie gloryfikujcie tak Wawelu - czym zasłużył się August II Mocny dla Polski? Doprowadził ją do zguby, zdrajca. A Michał Korybut Wiśniowiecki? Mam wymieniać dalej? :roll: Są pochowani na Wawelu tylko dlatego, że byli królami.

Asiek - ale tak było kiedyś. Było wiadomo - król - Wawel. Prezydenci współcześni są chowani w Warszawie. Bez znaczenia dla ich zasług. W stolicy kraju, którego byli prezydentem.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Kwi 14, 2010 9:24 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:29 am   

kryszka napisał/a:

Asiek - ale tak było kiedyś. Było wiadomo - król - Wawel.

Nie do końca : nie każdego króla (licząc od Władysława Łokietka) pochowano na Wawelu. Powody były różne.
Rozpisałam się już w poprzednich postach, więc nie będę się powtarzać. :wink:
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:33 am   

O ile mi wiadomo pochówek na Wawelu zaproponował rodzinie abp Dziwisz - stąd się wziął pomysł i wobec tego przestaję się dziwić, czemu w ogóle pojawił sie Wawel. Inna sprawa, że dziwię się abp Dziwiszowi, że wpadł na podobny pomysł.... Rodzina, czy też może po porstu brat i politycy PiS-u pomysł przyjęli i zaakceptowali. Stało się, trudno.
Ja tez nie pochawalam sposobu w jaki wyrażany jest sprzeciw ludzi, ale z drugiej strony uważam, że ludzie powinni móc wyrazić własne zdanie. Poraża mnie też fakt, że ludzie, którzy powinni w tym trudnym momencie wspierac naród w dążeniu do jedności robią wszystko by tą jedność zniszczyć i Nas podzielić.
Boli mnie też hipokryzja która każe mediom twierdzić zgodnym chórem o wspaniałości Lecha Kaczńskiego jako prezydenta. Bo do oceny jego charakteru jako osoby prywatnej wtrącać się nie zamierzam. Boli mnie to, że jego śmierć uznana została za bohaterską, podczas gdy tylu innych ludzi, którzy zginęli bardziej bohaterko, nigdy nie zostało docenionych.
A najbardziej chyba przeraża mnie to, że Ci, których najbardziej (jako partię i jej zwolenników) dotknęła ta tragedia od poniedziałku juz, zamiast zachować spokój i zadumę jaka przystoi w tym momencie, plują jadem i nienawiścią w mediach przedstawiając najbardziej nieprawdopodobne teorie spiskowe. Dziwię się im, że nie są w stanie powtrzymać sie od tych komentarzy i że to właśnie oni za wszelką cenę prubują dążyć do wywołania awantury, afer i podziału narodu. Oczywiście dziarsko wspaomagani przez media umiejętnie podsycające atmosferę.
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 10:09 am   

Jeśli wierzyć Gazecie, to tutaj http://wyborcza.pl/1,1057..._na_Wawelu.html dlaczego zgoda rodziny na Wawel.


I jeszcze ten pęd do uroczystości pogrzebowych... mieli czekać na wszystkie ciała, a teraz piszą, że identyfikacja może potrwać jeszcze tydzień. Mocno to dla mnie niesprawiedliwe i przykre.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 10:10 am   

Ambrozja napisał/a:
Szlag mnie trafił....

http://www.sfora.pl/Belgo...tragedii-a19127


coż, od niejednej osoby słyszałam, że Belgowie to prymitywy :kwasny:

zgadzam się absolutnie ze wszystkim co napisała Asiek, której wypowiedzi od zawsze podziwiam łącznie z Jej wiedzą historyczną. nie umiałabym tego tak ubrać w słowa, po prostu nie umiałabym, ale pod wszystkim się podpisuję. mnie w ogole jakos trudno o tym mowic, wole plakac. tez przyszło mi do głowy czy ci wielcy krolowie pochowani w Krakowie rzeczywiscie byli tacy wielcy, czy wszyscy na to zaslugiwali? nie mnie oceniac. ahh i ja nie krzyczę "TAK TAK pochowajcie go na Wawelu!", ale też absolutnie nie jestem przeciwko, nie przeszkadza mi to w zupełności i nie rozumiem tego ogolnopolskiego buntu. a zapisywanie się na FB do grup typu "Ja tez chce byc pochowany na Wawelu" uwazam za prymitywne i niesmaczne. Co to za tok myslenia w ogole?
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:05 am   

Martysia napisał/a:
Co to za tok myslenia w ogole?


Logiczna, choć ironiczna kontynuacja tego toku myślenia, który doprowadził do pochowania na Wawelu Kaczyńskiego.

Przerażające i oburzające jest to, że robią z Prezydenta bohatera. Mówi się teraz o nim jak o wielkim człowieku bez skazy, a tak naprawdę był zaledwie miernym prezydentem, bez poparcia i bez szans na reelekcję.
Przykro mi, że piszę to jeszcze w trakcie trwania żałoby, ale skoro ludzie zaczynają popadać w skrajność to trudno siedzieć cicho.
Jako Prezydentowi należą się Kaczyńskiemu wszelkie honory, które do tej pory zostały mu oddane, niezależnie od tego czy ktoś na niego głosował czy nie, czy był dobrym czy złym prezydentem itd. Ale żadne okoliczności nie usprawiedliwiają wkładania w jego ręce zasług, których nie miał i stawiania go na równi z największymi Polakami. A już ocenianie jego śmierci jako bohaterskiej tylko podnosi ciśnienie normalnie myślącym i rozsądnym ludziom.
Jak widzę te tłumy klękające przed trumną Kaczyńskiego to czuję ogromny niesmak. Ja nie mówię, żeby nie oddać mu honorów, nie przeżegnać się przed jego ciałem, nie pomodlić w jego intencji, ale klękanie?? Klęka się przed Chrystusem, na pewno nie przed Prezydentem.
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:12 am   

przedłużyli żałobę narodową... do niedzieli do północy... no i po co?? pytam się, po co??
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:17 am   

agulka1989 napisał/a:
pytam się, po co??


Bo trochę nielogicznie kończyć żałobę przed uroczystościami żałobnymi i pogrzebowymi.
Właśnie obejrzałam przedwigilijny wywiad J. Pieńkowskiej z Prezydentową. Opowiadała o życiu, o Marcie. Chciała, żeby córka była szczęśliwa ... ;(
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:17 am   

EwaM napisał/a:
Martysia napisał/a:
Co to za tok myslenia w ogole?


Logiczna, choć ironiczna kontynuacja tego toku myślenia, który doprowadził do pochowania na Wawelu Kaczyńskiego.

Przerażające i oburzające jest to, że robią z Prezydenta bohatera. Mówi się teraz o nim jak o wielkim człowieku bez skazy, a tak naprawdę był zaledwie miernym prezydentem, bez poparcia i bez szans na reelekcję.
Przykro mi, że piszę to jeszcze w trakcie trwania żałoby, ale skoro ludzie zaczynają popadać w skrajność to trudno siedzieć cicho.
Jako Prezydentowi należą się Kaczyńskiemu wszelkie honory, które do tej pory zostały mu oddane, niezależnie od tego czy ktoś na niego głosował czy nie, czy był dobrym czy złym prezydentem itd. Ale żadne okoliczności nie usprawiedliwiają wkładania w jego ręce zasług, których nie miał i stawiania go na równi z największymi Polakami. A już ocenianie jego śmierci jako bohaterskiej tylko podnosi ciśnienie normalnie myślącym i rozsądnym ludziom.
Jak widzę te tłumy klękające przed trumną Kaczyńskiego to czuję ogromny niesmak. Ja nie mówię, żeby nie oddać mu honorów, nie przeżegnać się przed jego ciałem, nie pomodlić w jego intencji, ale klękanie?? Klęka się przed Chrystusem, na pewno nie przed Prezydentem.


Ewa zgadzam się ze wszystkim...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:19 am   

W zupełności się zgadzam z EwąM.

A że będą oceniać jego prezydenturę przez pryzmat tragicznego wypadku mówiłam już w sobotę, ktoś na forum zresztą też, za co został zrugany. I jak widać - sprawdza się. Media też mówią tylko o jego ludzkim wymiarze, zapominając, że jednak był prezydentem i to z marnym poparciem.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:26 am   

fiona83 napisał/a:
Bo trochę nielogicznie kończyć żałobę przed uroczystościami żałobnymi i pogrzebowymi.


No nielogiczne. Ale czy nie można było od razu tego powiedzieć :?: Że żałoba potrwa do momentu zakończenia uroczystości pogrzebowych :?:
Że juz nie wspomnę, że jak była żałoba z uwagi na wypadek autokaru, czy pożar w Kamieniu, to jakoś nikt nie czekał na zakończenie wyżej wymienionych uroczystości....
_________________

 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:26 am   

fiona83 napisał/a:
trochę nielogicznie kończyć żałobę przed uroczystościami żałobnymi i pogrzebowymi.

uroczystości żałobne mają być w sobotę.
a pogrzeby będą jeszcze po niedzieli... więc co?? tylko ze względu na pogrzeb Kaczyńskich??
w poniedziałek ma być pogrzeb Mirona Chodakowskiego, to dlaczego już nie będzie żałoby?? idąc tym tropem to żałoba powinna trwać dopóki nie pochowają wszystkich ofiar...

dla mnie to kolejny poroniony pomysł. Podobnie jak z pochowaniem Kaczyńskich na Wawelu, podobnie jak z wystawieniem trumien... I podobnie jak nazywanie Kaczyńskiego bohaterem... a czym on zasłużył na to żeby nim być??
dla mnie bohaterem jest np. strażak który naraża a nawet traci życie ratując innych... a nie prezydent który ginie w katastrofie samolotu.
Kurdę ilu ludzi ginie w takich katastrofach i jakoś nikt ich bohaterami nie nazywa...

miałam się powstrzymać na czas żałoby ale po prostu nie wytrzymuję już...
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Sro Kwi 14, 2010 11:30 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:29 am   

agulka1989 napisał/a:
uroczystości żałobne mają być w sobotę.


Ale pogrzeb pary prezydenckiej w niedzielę. Niestety reszta ofiar jest drugoplanowa.
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:35 am   

a o tym słyszałyście??

fiona ja rozumiem, że to był prezydent, ale wszyscy zginęli w ten sam sposób i według mnie jeśli ma być żałoba to powinna być do momentu zakończenia WSZYSTKICH uroczystości pogrzebowych a nie tylko do dnia pogrzebu Kaczyńskich.
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:46 am   

agulka1989, dlatego napisałam :

Cytat:
reszta ofiar jest drugoplanowa.
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:51 am   

EwaM napisał/a:
Martysia napisał/a:
Co to za tok myslenia w ogole?


Logiczna, choć ironiczna kontynuacja tego toku myślenia, który doprowadził do pochowania na Wawelu Kaczyńskiego.

Przerażające i oburzające jest to, że robią z Prezydenta bohatera. Mówi się teraz o nim jak o wielkim człowieku bez skazy, a tak naprawdę był zaledwie miernym prezydentem, bez poparcia i bez szans na reelekcję.
Przykro mi, że piszę to jeszcze w trakcie trwania żałoby, ale skoro ludzie zaczynają popadać w skrajność to trudno siedzieć cicho.
Jako Prezydentowi należą się Kaczyńskiemu wszelkie honory, które do tej pory zostały mu oddane, niezależnie od tego czy ktoś na niego głosował czy nie, czy był dobrym czy złym prezydentem itd. Ale żadne okoliczności nie usprawiedliwiają wkładania w jego ręce zasług, których nie miał i stawiania go na równi z największymi Polakami. A już ocenianie jego śmierci jako bohaterskiej tylko podnosi ciśnienie normalnie myślącym i rozsądnym ludziom.
.


Podpisuję się pod tym. gdyby prezydent zmarł na zawał serca, nie byłoby mowy o żadnym Wawelu. wszystkim jest przykro, zal nam pary prezydenckiej, wszystkich ofiar, a najbardziej ich bliskich. decyzja o Wawelu jest kednak emocjonalna - politycznie nie przysporzy Jarosławowi poparcia. Bunt jest naturalny. My, Polacy, mamy tendencję do przesadnego gloryfikowania - cofnijcie do tygodnia sprzed katastrofy i wtedy oceńcie, jakim był prezydentem...

Prawda jest taka, że gdyby padła informacja o Powązkach, nadal trwałaby zgodna załoba, nie byłoby protestów i rzucania się. Wybór Wawelu przeniósł rozważania o tragedii na zupełnie inny poziom, poziom oceny, do którego nie powinno teraz dojść...


Pusiak napisał/a:
Boli mnie też hipokryzja która każe mediom twierdzić zgodnym chórem o wspaniałości Lecha Kaczńskiego jako prezydenta. Bo do oceny jego charakteru jako osoby prywatnej wtrącać się nie zamierzam.


to zalezy może od mediów. Ja ogladam tvn24 i tam często mówi się (np Miecugow), z dużym szacunkiem, że 'nie zgadzałem sie z decyzjami prezydenta', nie ma hipokryzji, bo oni głośno mówią, ze teraz nie będą go oceniać z jego czynów (logiczne, bo musieliby ocenić nie do końca pozytywnie, a nie chcą tego robić w tygodniu żałoby narodowej). Dla mnie to bardzo w porządku. Zaznaczają swoje zdanie, po czym wspominamy. Głównie są rozmowy ze współpracownikami, rodzinami, przyjaciółmi itp, żeby pokazać ludzki, a nie polityczny obraz tych osób, poznac je. Dla mnie to juz nie są nazwiska z listy, wiem juz o nich więcej i czułam, że to im się nalezy - poznać ich. W taki sposób ja mogę uszanować ich pamięć.

A piania nad tym, jakim dobrym prezydentem był Kaczyński nie słyszałam - jedynie zachwyty nad Marią Kaczyńską, jaką była dobrą żoną dla niego i kobietą z klasą, z czym się zgadzam i juz wcześniej tak uważałam, niezależnie od oceny prezydentury męża.
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Kwi 14, 2010 11:58 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:27 pm   

Właśnie przeczytałam, że

Cytat:
Prokurator powiedział nam też, że piloci przed samą katastrofą rozumieli, że się rozbiją. Przyznał, że końcówka zapisu na taśmie "była dramatyczna", ale nie chciał powiedzieć, czy pasażerowie wiedzieli, że maszyna uderzy o ziemię


I tak mi się przypomniało, co wczoraj w homilii mówił prymas Glemp - kilka minut strachu i już jesteśmy w wieczności.

Ja dziękuję za te kilka minut strachu :(
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:38 pm   

fiona83 napisał/a:
Przyznał, że końcówka zapisu na taśmie "była dramatyczna"
to tak jak po katastrofie samolotów Kopernik i Kościuszko na Okęciu... jeden spadł na działki obok alei krakowskiej, drugi na las kabacki (przyp.) tam padły słowa: dowidzenia, dobranoc, cześć! giniemy! :(

A tu dla zainteresowanych tak wyglądał rządowy TU_154

Miałam okazję zobaczyć go na żywo, a nawet siedzieć na fotelu w salonce :] podczas zwiedzania zorganizowanego przez wojsko z jednostki na okęciu dla dzieci z okazji mikołajek. Bardzo elegancki :/
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Sro Kwi 14, 2010 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
squirrel 

Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:40 pm   

Agnieszka19 napisał/a:
EwaM napisał/a:
Martysia napisał/a:
Co to za tok myslenia w ogole?


Logiczna, choć ironiczna kontynuacja tego toku myślenia, który doprowadził do pochowania na Wawelu Kaczyńskiego.

Przerażające i oburzające jest to, że robią z Prezydenta bohatera. Mówi się teraz o nim jak o wielkim człowieku bez skazy, a tak naprawdę był zaledwie miernym prezydentem, bez poparcia i bez szans na reelekcję.
Przykro mi, że piszę to jeszcze w trakcie trwania żałoby, ale skoro ludzie zaczynają popadać w skrajność to trudno siedzieć cicho.
Jako Prezydentowi należą się Kaczyńskiemu wszelkie honory, które do tej pory zostały mu oddane, niezależnie od tego czy ktoś na niego głosował czy nie, czy był dobrym czy złym prezydentem itd. Ale żadne okoliczności nie usprawiedliwiają wkładania w jego ręce zasług, których nie miał i stawiania go na równi z największymi Polakami. A już ocenianie jego śmierci jako bohaterskiej tylko podnosi ciśnienie normalnie myślącym i rozsądnym ludziom.
Jak widzę te tłumy klękające przed trumną Kaczyńskiego to czuję ogromny niesmak. Ja nie mówię, żeby nie oddać mu honorów, nie przeżegnać się przed jego ciałem, nie pomodlić w jego intencji, ale klękanie?? Klęka się przed Chrystusem, na pewno nie przed Prezydentem.


Ewa zgadzam się ze wszystkim...



Podpisuje sie w 100%. Zobaczymy co sie bedzie dzialo w kraju za 2-3 tygodnie....
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:41 pm   

fiona83 napisał/a:
piloci przed samą katastrofą rozumieli, że się rozbiją. Przyznał, że końcówka zapisu na taśmie "była dramatyczna", ale nie chciał powiedzieć, czy pasażerowie wiedzieli, że maszyna uderzy o ziemię


to straszne, nie wyobrażam sobie wiedzieć...
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:41 pm   

Co do klękania - nie widzę nic złego w klękaniu przed trumną w celu pomodlenia się. Bez przesady :|

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 12:44 pm ]
Malena napisał/a:
to straszne, nie wyobrażam sobie wiedzieć...
Mnie się wydaje, że wiedzieli - samolot leciał przez chwilę bez skrzydła - nie da się tego nie odczuć. Niektórzy uważają, że samolot upadł na "plecy" podwoziem do dołu... :(
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:50 pm   

Kati napisał/a:
Co do klękania - nie widzę nic złego w klękaniu przed trumną w celu pomodlenia się. Bez przesady :|


A jak idziesz do babci czy kogoś innego na cmentarz to też klękasz, żeby się pomodlić? Nie? A dlaczego?
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:53 pm   

Ewa, ale przed pogrzebem, gdy trumna z ciałem jest wystawione w kaplicy cmentarnej jak najbardziej się klęka.
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:54 pm   

Bo to jest cmentarz. A byłaś kiedykolwiek na czuwaniu przy trumnie?? Bo jeżeli ktoś ma taka potrzebę to klęka przy trumnie i nie ważne kim ta osoba była.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:54 pm   

Zaczyna się: http://bydgoszcz.gazeta.p...Bydgoszczy.html

Ciekawe kiedy pierwszy pomnik. :/
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:55 pm   

EwaM napisał/a:
A jak idziesz do babci czy kogoś innego na cmentarz to też klękasz, żeby się pomodlić? Nie? A dlaczego?
A to ty wiesz co ja robię? otóż nie, na cmentarzu nie... ale na pogrzebie żegnając się ze zmarłym tak.I cóż, mam prawo?

btw babcia żyje oby jak najdłużej... ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Sro Kwi 14, 2010 12:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 1:01 pm   

Kati napisał/a:
Niektórzy uważają, że samolot upadł na "plecy" podwoziem do dołu...


to mozliwe, bo na zdjęciach koła z podwozia są skierowane w górę..może dlatego nikt nie przezył...musze przestać o tym mysleć...

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 1:02 pm ]
kryszka napisał/a:
Zaczyna się: http://bydgoszcz.gazeta.p...Bydgoszczy.html

Ciekawe kiedy pierwszy pomnik. :/


juz jest pomysł, zeby stadion narodowy w Warszawie nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego http://www.sport.pl/sport...czynskiego.html
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Kwi 14, 2010 1:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 3:12 pm   

Malena napisał/a:
juz jest pomysł, zeby stadion narodowy w Warszawie nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego

Teraz wszystko będzie nosiło jego imię... :?
Zginął też prezes PKOl, ale oczywiście o tragedii innych już nikt nie pamięta...
Męczy mnie ta cała szopka.
 
 
dorotea 


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 4:28 pm   

Malena napisał/a:
Prawda jest taka, że gdyby padła informacja o Powązkach, nadal trwałaby zgodna załoba, nie byłoby protestów i rzucania się. Wybór Wawelu przeniósł rozważania o tragedii na zupełnie inny poziom, poziom oceny, do którego nie powinno teraz dojść...

Dokładnie tak samo pomyślałam. Szkoda, że ta niezwykła w naszym kraju zgoda -jak na polityków - trwała tak krótko.


edit: poprawiłam cytat
kryszka
_________________
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Kwi 14, 2010 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 4:51 pm   

a ja tak myślę, że może dlatego na Wawelu będzie ok, bo jak za życia nie udało się pogodzić Ruskim z Polakami, to może ta śmierć i akurat w tak ważnym dniu coś zrobiła, coś zmieniła, że teraz Rosja będzie zabiegała o pogodzenie się z Polakami... więc zostanie bohaterem ale po śmierci, bo też sądzę, że nie powinien leżeć na Wawelu... ale może akurat tak będzie lepiej i zmieni się coś... zmieni się Polska

Oglądam właśnie przywóz trumien do Polski ;( widok okropny, ustawianie 30 trumien ;(
_________________
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 4:54 pm   

ola88 napisał/a:
widok okropny,

ja też oglądam. Strasznie współczuję tym rodzinom, to jest dopiero ból...
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 4:55 pm   

ola88 napisał/a:
a ja tak myślę, że może dlatego na Wawelu będzie ok, bo jak za życia nie udało się pogodzić Ruskim z Polakami, to może ta śmierć i akurat w tak ważnym dniu coś zrobiła, coś zmieniła, że teraz Rosja będzie zabiegała o pogodzenie się z Polakami... więc zostanie bohaterem ale po śmierci, bo też sądzę, że nie powinien leżeć na Wawelu


ale to gdzie oni będą pochowani nie ma wpływu na relacje Rosja-Polska. to co miało się stac, już się wydarzylo - okazja do pogodzenia, Rosjanie staneli na wysokości zadanie i teraz pyutanie, co nasze narody dalej z tym zrobią...co ma do tego gdzie lezy Kaczyński?

też oglądam- wrócili z delegacji... porażający widok, biedne rodziny...
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Kwi 14, 2010 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 4:59 pm   

chociaż już po tych protestach widać że Polsce będzie trudno się zmienić.... minie żałoba, zacznie się kampania.... będzie nowy Prezydent
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 5:28 pm   

ola88 napisał/a:
to może ta śmierć i akurat w tak ważnym dniu coś zrobiła, coś zmieniła, że teraz Rosja będzie zabiegała o pogodzenie się z Polakami...


Taaaa... przy tych wszystkich głosach co się podnoszą, że to Rosjanie coś namieszali i są winni, że zestrzelili, źle podali, zamach zrobili..... Teorie spiskowe głoszone przez niektórych zbyt pochopnie mogą zniszczyć kruche początki porozumienia. Ale przecież od zawsze ważniejsza była podejrzliwość i żale wobec Niemców czy Rosjan..... Odbyłam dzisiaj na ten temat dyskusję z osobą, co do której miałam nadzieję, że z uwagi na przekonania będzie ostrożnie wygłaszała opinie, ale niestety....
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl