Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:39 pm
rozbił się prezedencki samolot
Autor Wiadomość
squirrel 

Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 5:52 pm   

Prawda jest taka, ze my nigdy sie nie dowiemy, co wydarzylo sie w rzeczywistosci na pokladzie, bo jezeli zawini Rosjanie, to oni sie nigdy do tego nie przyznaja, a jak Polacy, to napewno sami nie podjeli decyzji o ladowaniu (przypominacie sobie Gruzje, kiedy pilot odmowil ladowania i mial za to pozniej same klopoty)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:07 pm   

Malena napisał/a:
porażający widok


Znów serce pęka ;(
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 6:41 pm   

a na tym filmiku słychać wyraźnie strzały

http://www.youtube.com/watch?v=luOtt6q1L6c

0:57 ; 1:07 ; 1:13 ; 1:16 ;

chyba że to wystrzeliła broń która była na pokładzie samolotu...
coraz więcej tych niewiadomych jest
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:07 pm   

Taaa... strzały... może, a może nie, może coś wybucha z gorąca, w końcu funkcjonariusze BOR na pewno i wojskowi być może mieli broń, może po prostu wybucha amunicja. Naprawdę, czy koniecznie musimy od razu wywoływać III WŚ :?:
_________________

 
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:38 pm   

Jak słyszę, że delegacje międzynarodowe, których należało się spodziewać będą prawdopodobnie podziwiać nasze polskie drogi, próbują się przedostać z Warszawy, Katowic do Krakowa.. bo krakowskie Balice mogą nie sprostać zadaniu przyjęcia tylu ( ponad 100) dodatkowych samolotów... wydaje mi się to coraz bardziej absurdalne....
Zastanawiam się, czy będziemy niedługo świadkami polemiki jak przewieść i kiedy parę prezydencką do Krakowa......
Generalnie to żałoba narodowa traci coraz bardziej sens...
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniony przez Agguniaa Sro Kwi 14, 2010 7:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:42 pm   

Przecież palące się szczątki też trzaskają i wydają odgłos podobny do tego z filmiku...
Uwielbiam teorie spiskowe :D
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:43 pm   

zaraz pewnie mnie ktoś zjedzie ale...
jak dla mnie żałoba się skończyła w momencie kiedy zaczął się ten cały cyrk o którym pisałam wcześniej...
jest mi tylko cholernie szkoda tych wszystkich rodzin, które potraciły mężów, ojców, synów, żony, córki... i zastanawiam się jak czują się te rodziny jak widzą jaki cyrk jest robiony wokół Kaczyńskiego i jego żony...
Jasna cholera tam zginęło prawie 100 osób a prawie ciągle mówi się o Kaczyńskich!!! reszta jakby nie istniała!!! ;/ i w d**** mam że to był prezydent!!! w tym momencie dla mnie wszyscy są równi!!!
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Sro Kwi 14, 2010 7:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:50 pm   

agulka1989 napisał/a:
Jasna cholera tam zginęło prawie 100 osób a ciągle mówi się o Kaczyńskich!!! reszta jakby nie istniała!!!


nie do końca tak jest, w końcu teraz rozwiązują sprawy organizacyjne, a to głowa państwa i cały świat przyjeżdża...

a na tvn24 widziałam sylwetki bardzo wielu ofiar, w tym młodych stewardes też, tak samo w niecie można o nich poczytac, są rozmowy z bliskimi..wiadomo, że para prezydencka zajmie najwięcej czasu medialnego, musi tak być..
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:29 pm   

agulka1989 napisał/a:
i w d**** mam że to był prezydent!!!

:?
Malena napisał/a:
że para prezydencka zajmie najwięcej czasu medialnego, musi tak być..

oczywiście, że tak. Co jest dziwnego w tym, że najważniejsza osoba w państwie jest...najważniejsza?
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:43 pm   

Malena napisał/a:
agulka1989 napisał/a:
Jasna cholera tam zginęło prawie 100 osób a ciągle mówi się o Kaczyńskich!!! reszta jakby nie istniała!!!


nie do końca tak jest, w końcu teraz rozwiązują sprawy organizacyjne, a to głowa państwa i cały świat przyjeżdża...

a na tvn24 widziałam sylwetki bardzo wielu ofiar, w tym młodych stewardes też, tak samo w niecie można o nich poczytac, są rozmowy z bliskimi..wiadomo, że para prezydencka zajmie najwięcej czasu medialnego, musi tak być..

Agulka, no cóż takimi prawami rządzi się nasz świat - gdyby większość z tych osób zginęła np. w wypadku samochodowym, to może powiedzieliby o tym raz czy 2, ale gdyby to samo spotkało prezydenta, to temat byłby na ustach wszystkich. Nie ma co się denerwować i dziwić takiej sytuacji - w końcu to PREZYDENT, pierwszy i najważniejszy obywatel RP, jakimby nie był człowiekiem - wspaniałym czy nie... To nie ma znaczenia, liczy się jego urząd. Jego śmierć ma też bardzo duże znaczenie dla Polski jako państwa, a nie tylko dla jego bliskich, jak to jest w przypadku innych osób - wiem, to trochę brutalne co właśnie napisałam :(

Wszyscy piszą o Marcie Kaczyńskiej, że straciła oboje rodziców, a prawie nigdzie nie pisze się, że w katastrofie zginęła też córka oficera zamordowanego w Katyniu i jej wnuk (Borowscy) - syn tej kobiety jednocześnie stracił i matkę i syna :(
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:47 pm   

wg mnie to już trochę przesadzają z prezydentem.
Ja rozumiem... tragedia... zginął tragicznie prezydent.
I tyle.
Szkoda człowieka. Owszem miernym był prezydentem. Nie trawiłam go.
Ale mimo to szkoda człowieka.
Ale mój Boże... nie popadajmy w skrajność!
Jaki bohater... jaki wielki człowiek...
Prezydent. Po prostu wykonywał swój "Zawód"...
Zginął na posterunku. Tak jak i posłowie... jak piloci... jak stewardesy!
Ja rozumiem szacunek bo głowa Państwa.
Ale kurde bez przesady. Wawel? Paranoja!
Bartoszewski dobrze powiedział, że dla prezydenta są Powązki a nie Wawel?
A co z resztą prezydentów? Kwaśniewski był dwukrotnie wybrany... Wałęsa? Bardziej się zasłużył jak Kaczyński...
Dla mnie to istny cyrk z tym Wawelem...

A druga sprawa...
Wyobrażacie sobie co by się stało, gdyby zaatakowano całą tą uroczystość? Gdyby podczas uroczystości doszło do zamachu?
Wiem że to nierealne, ale wypadek samolotu też był "nierealny" a stało się...
Przecież coś takiego jak Al Kaida czy inne ugrupowanie ma w tym momencie na talerzu wszystkie głowy państw (no powiedzmy)...
Dopiero by było o czym mówić...
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 8:49 pm   

Taaa... Bielan u Moniki Olejnik mówi, że to ks. Dziwisz zaproponował pochówek, a ks. Dziwisz przed kamerami mówi, że zgodził się na prośbę rodziny i wielu innych osób. Wyraźnie kręcą, ale mniejsza z tym... historia to osądzi. Gazety zagraniczne mają za to nowy temat.
Do tego słyszałam coś o przodkach Piłsudskiego... ale już nie dosłyszałam co...


Najtragiczniejsze jest jednak to, że nadal nie znaleziono kilku ciał.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:00 pm   

kryszka napisał/a:

Do tego słyszałam coś o przodkach Piłsudskiego... ale już nie dosłyszałam co...


Mówiono, że był w kurii krakowskiej z zapytaniem czy oby na pewno prezydent, Kaczyński nie spocznie w jednym sarkofagu z jego pradziadem i w dodatku "zażyczył" sobie rozdzielenia sarkofagów Państwa Kaczyńskich i Marszałka.....
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniony przez Agguniaa Sro Kwi 14, 2010 9:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:18 pm   

http://www.onet.tv/wine-p...51,1,klip.html#
Najrozsądniejsza wypowiedź jaką słyszałam od X czasu. Nic dodać nic ująć.
_________________

 
 
Patrycja11 

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 228
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:56 pm   

misia-misia napisał/a:
wg mnie to już trochę przesadzają z prezydentem.
Ja rozumiem... tragedia... zginął tragicznie prezydent.
I tyle.
Szkoda człowieka. Owszem miernym był prezydentem. Nie trawiłam go.
Ale mimo to szkoda człowieka.
Ale mój Boże... nie popadajmy w skrajność!
Jaki bohater... jaki wielki człowiek...
Prezydent. Po prostu wykonywał swój "Zawód"...
Zginął na posterunku. Tak jak i posłowie... jak piloci... jak stewardesy!
Ja rozumiem szacunek bo głowa Państwa.
Ale kurde bez przesady. Wawel? Paranoja!
Bartoszewski dobrze powiedział, że dla prezydenta są Powązki a nie Wawel?
A co z resztą prezydentów? Kwaśniewski był dwukrotnie wybrany... Wałęsa? Bardziej się zasłużył jak Kaczyński...
Dla mnie to istny cyrk z tym Wawelem...

Przepraszam że cytuje twojego całego posta ale dokładnie zgadzam się ztym co napisałaś. Niezależnie od tego kim był czym się zajmował jaki zawód pełnił był poprostu CZŁOWIEKIEM !!
A z drugiej strony niezależnie od tego czy to Pańswto Kaczyńscy, czy byliby to Nowakowie, Kowalscy nie ma znaczenia nazwisko, ale ma znaczenie odległość. Ze stolicy do Krakowa nie oszukujmy się jest kawałek drogi, jak rodzina ma odwiedzać swoich bliskich, najbliższych? Raz w roku w świeto zmarłych?
Osobiście uważam, że pochowanie bliskich mi osób, najbliższych, w Gdańsku, Krakowie czy gdziekolwiek indziej na drugim końcu Polski jest paranoją...
Choć mogę się mylić :(
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:59 pm   

No i poszło w świat. :-?
W Niemczech w głównych wiadomościach pokazują protesty w Krakowie.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 10:02 pm   

Asiek napisał/a:
No i poszło w świat. :-?
W Niemczech w głównych wiadomościach pokazują protesty w Krakowie.

i to jest najgorsze, bo cały czar prysł, a mogło być lepiej....
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 10:03 pm   

Ja też jestem zaszokowana wyborem miejsca pochówku prezydenckiej pary, podobnie zresztą jak wiele moich znajomych, ze studiów, z pracy. Jakoś naturalna wydaje się Warszawa - i jako stolica, i jako miasto Prezydenta (w końcu nie mieszkał w Krakowie).
Fakt, że ludzie w taki a nie inny sposób opłakują tą śmierć (tłumy na trasie konduktu, ostatni hołd w Pałacu, tysiące zniczy przed Pałacem, itd.), co jest rzeczywiście niespotykane, moim zdaniem, nie tyle "podnosi rangę" Prezydenta i Jego żony, by pochować ich na Wawelu, ale by dać Narodowi możliwość dalszego oddawania hołdu Prezydentowi w tradycyjny dla nas Polaków sposób. Mam tu na myśli pójście na cmentarz (tu mam na myśli oczywiście Powiązki), złożenie kwiatów, zapalenie znicza. Pochowanie pary prezydenckiej na Wawelu to uniemożliwią, co gorsza, obawiam się, chyba póki co, nikt nie zdaje sobie sprawy, co będzie się działo juz po pogrzebie - Wawel już teraz jest miejscem wycieczek z całego świata...Współczuję w tym miejscu także najbliższej rodzinie, bo niedość, że odległość duża, to jeszcze w taki miejscu szukać spokoju i odosobnienia przy grobie, chyba graniczy z cudem.

A najbardziej wkurza mnie to, że kurde nikt nie ma odwagi się przyznać!Politycy z PiS podkreślają, że Wawel to nie był pomysł rodziny, tylko ich zgoda. A kard.Dziwisz mówi, że inicjatywa nie było jego, tylko rodziny i wielu wielu osób. Zrobiła się afera i wszyscy chowają głowę w piasek. W sumie, to nie wiem na co liczyli, bo chyba każdy człowiek, na zdrowy rozum, tak by zareagował (w sensie, że społeczeństwo jest zaskoczone i zniesmaczone).Jest to kontrowersyjna decyzja i myślę, że osoby ją podejmujące doskonale zdawały sobie z tego sprawę, tylko chyba nie przewidziały aż takich skutków...
_________________


Ostatnio zmieniony przez paulinkaaMU Sro Kwi 14, 2010 10:06 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:18 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
Jest to kontrowersyjna decyzja i myślę, że osoby ją podejmujące doskonale zdawały sobie z tego sprawę, tylko chyba nie przewidziały aż takich skutków...

Tez mysle podobnie... Jak to często u nas w Polsce bywa... niestety, została podjęta kolejna decyzja bez przemyślenia jej konsekwencji...
Mnie też bardzo smuci to, że niestety nikt nie ma teraz odwagi przyznać, że to był jego pomysł, wątpie, żeby kardynał Dziwisz mijał się z prawdą... a ktoś kłamać musi, bo nie ma dwóch prawd. Jest mi bardzo przykro, że miało być niepolitycznie, a decyzja o pochówku na Wawelu jest dla mnie bardzo polityczna :? Przykro mi...

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 11:25 pm ]
EwaM napisał/a:
Mnie się wydaje, że jest to decyzja Jarosława. I to wyłącznie polityczna decyzja. Nie chciałabym teraz źle mówić o Prezydencie, ale prawda jest taka, że bliźniacy mieli niczym nieuzasadnioną manię wielkości. Decyzja "rodziny" o Wawelu wcale mnie nie dziwi. Natomiast dziwi mnie, że ktoś się na to zgodził, albo nawet wyraził propozycję.

Właśnie znalazlam wypowiedz EwyM, która dokladnie zgadza sie z moim mniemaniem... tez od razu pomyślałam, ze to Jarosław był pomysłodawcą. Najgorsze, że ludzie sie teraz podzielili, czują sie rozgoryczeni. Będą sie osadzac teraz nawzajem, że ten, ktory nie chce pochowku prezydenta na Wawelu nie jest patriotą ani prawdziwym Polakiem... szkoda słów... a niech ktoś teraz spróbuje powiedzieć złe slowo na temat Pis, to zaraz Jarosław wyskoczy z argumentem... mnie sie niestety wydaje, ze ta tragedia nic dobrego nie wniesie, a jeszcze gorzej teraz będzie :roll: jak zwykle szukam pozytywów we wszystkim, to teraz jakoś tego nie widzę... :-?
_________________
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 6:41 am   

skalimonka napisał/a:
tez od razu pomyślałam, ze to Jarosław był pomysłodawcą

Podobno to nie jego decyzja,wypowiadał się ktos z kancelarii, że on sie nie chciał sam zgodzić na to na początku,ale widać ktoś go przekonał... Poza tym podobno Marta bardzo przeżywa tą aferę z pochówkiem...
Według mnie decyzja jest już podjęta i wszystkie dyskusję na ten temat są zbędne...
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:26 am   

paulinkaaMU napisał/a:
Zrobiła się afera i wszyscy chowają głowę w piasek.


No bo się zrobiła afera, i dlatego teraz nikt się przyznać nie chce :) I będą zwalać jeden na drugiego. Jakby się wszyscy zgodzili, to by sobie wzajemnie próbowali udowodnić który pierwszy na to wpadł. Przeszarżowali i tyle. Gorzej, bo zniszczyli tą jedność narodu, która wytworzyła się w ciągu tych pierwszych dwóch dni po katastrofie. Ale skoro nie mieli dość rozumu, by po pierwszych protestach dać spokój - a mieli czas, bo przecież dużo się o tym mówiło i nawet pewien czas było tak, że decyzja jeszcze nie podjęta, bo rodzina się zastanawia - trzeba było wtedy, po pierwszych głosach protestu stwierdzić, że nie, za dużo chcemy, spasujmy. Nie zrobili tego, proszę bardzo, skutki były dość proste do przewidzenia. Niewątpliwie ktoś z otoczenia Kaczyńskich powinien był doradzić Jarosławowi żeby się wycofał, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Generalnie uważam, że prezydent, jako osoba publiczna, powinien zostać pochowany w takim miejscu, gdzie jak największa rzesza ludzi może odwiedzić jego grób. Wawel na pewno takim miejscem nie jest.

A ja szczerze powiem, że o ile nadal czuje głęboki smutek z powodu tego co się stało, to patrząc w media i słuchając radia mam wrażenie, że zaczyna mi się ulewać..... Żal mi, że zginęło tyle ludzi, jest to ogromna strata, bo byli to często ludzi piastujący ważne i odpowiedzialne stanowiska, ale.... wszystkie te dęte gadki o chwale i bohaterstwie, to już dla mnie lekka przesada... gdzie tu chwała i gdzie bohaterstwo..... to jest tragedia, katastrofa, nieszczęście dla państwa i narodu, ale nie podnośmy tego do rangi wydarzenia chwalebnego i bohaterskiego.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Czw Kwi 15, 2010 8:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:46 am   

Pusiak napisał/a:
A ja szczerze powiem, że o ile nadal czuje głęboki smutek z powodu tego co się stało, to patrząc w media i słuchając radia mam wrażenie, że zaczyna mi się ulewać..... Żal mi, że zginęło tyle ludzi, jest to ogromna strata, bo byli to często ludzi piastujący ważne i odpowiedzialne stanowiska, ale.... wszystkie te dęte gadki o chwale i bohaterstwie, to już dla mnie lekka przesada... gdzie tu chwała i gdzie bohaterstwo..... to jest tragedia, katastrofa, nieszczęście dla państwa i narodu, ale nie podnośmy tego do rangi wydarzenia chwalebnego i bohaterskiego.


dokładnie!
Jest to wielka strata, jest to ogromna tragedia zarówno dla rodzin jak i dla całego narodu ale...
Mnie też się już ulewa od tych ochów i achów na temat prezydenta.
Media bardzo rozdmuchały całą tą sytuację.
Mnie wkurza to, że przed katastrofą wielu narzekało na prezydenta, na jego sposób kierowania państwem.
A teraz? Teraz to najukochańszy prezydent.
U mnie w pracy tematem przewodnim jest to co się dzieje.
I ostatnio zgadałam się z klientką, że ona też odniosła wrażenie, że jeszcze trochę a prezydenta wyniosą na ołtarze.
Może to co napiszę będzie nie na miejscu ale sporo osób tak uważa.
Moim zdaniem, zbierając do kupy te wszystkie informacje z mediów, z zachowań i komentarzy ludzi pokazywanych w telewizji, to ś.p. prezydent okazuje się świętszy od Papieża. A gdzie ta krytyka, która jeszcze do niedawna była ciągle obecna w mediach?

Wczoraj nawet rozmawiałam z mamą o całej tej sytuacji.
Ona ma dokładnie takie same odczucia.
Ja tylko czekam aż padnie stwierdzenie z "pewnych stron", że za tą katastrofę winić należy Tuska i Rosjan, że byli w zmowie...
No bo przecież gro osób, które zginęły pochodziła z PiS-u...
No i potem ta serdeczność między Putinem a Tuskiem. Tylko czekam aż "pewne strony czyt. moherowi" zaczną tak mówić.
Bo mnie już jedna klientka w sobotę powiedziała, że to pewnie zamach i dała do zrozumienia, że to wina Tuska.... :roll:
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:52 am   

misia-misia napisał/a:
Ja tylko czekam aż padnie stwierdzenie z "pewnych stron", że za tą katastrofę winić należy Tuska i Rosjan, że byli w zmowie...


Znajoma napisała wczoraj, nie na Naszym Forum, że ma informacje z wiarygodnego źródła, że podobno Jarosław Kaczyński jest PRZEKONANY, że to NIE BYŁ wypadek. Jest to informacja pochodząca od kogoś ze środowiska kościoła, z którą to osoba podobno Kaczyński rozmawiał. Także myślę, że za jakiś czas się doczekasz :) Że ja już nie wspomnę o programie Pospieszalskiego i mnóstwie osób, które już teraz wszędzie widzą Rosjan :)
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:56 am   

Pusiak napisał/a:
Znajoma napisała wczoraj, nie na Naszym Forum, że ma informacje z wiarygodnego źródła, że podobno Jarosław Kaczyński jest PRZEKONANY, że to NIE BYŁ wypadek. Jest to informacja pochodząca od kogoś ze środowiska kościoła, z którą to osoba podobno Kaczyński rozmawiał.


Nawet domyślam się od kogo...

Tak sam jest z pochówkiem na Wawelu...
Jedni na drugich zganiają...
_________________
 
 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:10 am   

Cytat:
I ostatnio zgadałam się z klientką, że ona też odniosła wrażenie, że jeszcze trochę a prezydenta wyniosą na ołtarze.


mój mąż wczoraj stwierdził,że nic tylko czekać aż zaczną proces beatyfikacji..... Może to nie na miejscu i część osób uraziło to co właśnie napisałam, ale mnie też już od dawna denerwuje to opowiadanie jakim to wspaniałym prezydentem był Lech Kaczyński i z jakim bohaterstwem zginął.
A i żeby nie było, to uważam, że to była straszna tragedia i bardzo współczuję rodzinom i bliskim ofiar tego wypadku.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:15 am   

misia-misia napisał/a:
Nawet domyślam się od kogo..


Jeśli dobrze się domyślam, kogo masz na myśli, to się mylisz :)
_________________

 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:18 am   

promyczek_mm napisał/a:
mój mąż wczoraj stwierdził,że nic tylko czekać aż zaczną proces beatyfikacji.....

Kurcze też mi to na myśl przyszło :evil: :evil: Jak zaczęli mówić o Wawelu.
Ja rozumiem wszystko- głowa państwa zmarła tragicznie w trakcie pełnienia obowiązków. Należą się z tego względu wszystkie honory, uroczystości. Ale to co się dzieje mnie wkurza, bo ludzie robią z niego świętego.
Warszawa-TAK,Wawel-NIE. Zostawmy królom Wawel.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Czw Kwi 15, 2010 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:25 am   

Tomasz Nałęcz powiedział mądrą rzecz. Nad decyzją nie ma się już co roztrząsać, gdyż zapadła i jest nieodwołalna. Jednak w tej sytuacji nie ma innej opcji jak umożliwienie reszcie prezydentów wolnej Polski pochówek na Wawelu - niezależnie od rodzaju śmierci.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:55 am   

Dziś czytałam stary wywiad z Gali z Joanną Racewicz... opowiadała o ślubie, mężu, miłości... :cry: została sama z synkiem (2 latka) - jej mąż zginął, był szefem ochrony Prezydenta :(
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:02 am   

0.22 W trakcie uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej osobisty wysłannik papieża Benedykta XVI będzie przewodniczył mszy żałobnej, która rozpocznie się w niedzielę o godz. 14 w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Poinformował o tym minister z Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.

za www.gazeta.pl

Przepraszam za kiepski żart, ale przeczytałam to sobie i pomyślałam tak: no nie :?: to nie Benedykt osobiście :?:

Naprawdę, robia z tego cyrk na kółkach.....
_________________

 
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:06 am   

Ludzie opanujcie się trochę!! Zobaczcie jak wy się zachowujecie :-? Wygadujecie ciągle jakieś bzdury, snujecie afery i spiski. Wcale nie różnicie się od tych na których tak naskakujecie. Media to ja rozumiem że wszystko nagłaśniają bo telewizja i prasa rządzi się takimi prawami ale wy robicie wielkie halo z niczego. To głupi ludzie wyolbrzymiają problem który sobie wymyślili. Ktoś wcześniej tu napisał że tv robi ludziom wodę z mózgu i chyba to prawda.
Ta tragedia miała wpłynąć na ludzi żeby byli lepsi dla siebie i innych ale ja widzę że tak nie będzie i nic się nie zmieni skoro kłócą się o mało znaczące rzeczy :|
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:06 am   

7.33 Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem niezwykle ważne jest udzielenie pomocy rodzinom ofiar. Zapewnił, że jego ugrupowanie stara się pomóc bliskim zmarłych. Utworzony został specjalny fundusz, na który pieniądze wpłacają posłowie i senatorowie PiS-u.

Również za www.gazeta.pl

I znów głupia myśl, że tak naprawdę większość z tych rodzin (mówię o rodzinach oficjeli, a nie o rodzinach załogi, czy przedstawicieli Rodzin Katyńskich) podoła finansowo, a jakoś nie pamiętam żeby robili takie zbiórki przy innych okazjach....
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:07 am   

marysia napisał/a:
Wygadujecie ciągle jakieś bzdury, snujecie afery i spiski. Wcale nie różnicie się od tych na których tak naskakujecie.
wypraszam sobie
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:10 am   

marysia, ale ja naprawdę głęboko przezywam tragedie tych ludzi i ich rodzin, ale wkurza mnie własnie ta cała medialna otoczka, robienie z nich na siłę bohaterów i to całe bohatersko-chwalebne zadęcie. Zastanów się, czy media miałyby z czego robić sobie pożywkę, gdyby nie te własnie mocno kontrowersyjne decyzje :?: To przez nich ta jedność narodu została złamana, przez ich głupie postępki i zadufanie w sobie normalni ludzie się kłócą, bo mimo iż zdają sobie sprawą, że nie powinni, to jednak cholera ich trzaska...
_________________

 
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:13 am   

Kati sorry to nie do wszystkich bo cześć osób tu mądrze pisze ale cześć to takie głupoty.
Pusiak a ja mam takie wrażenie ze gdyby ludzie tak dużo na ten temat nie dyskutowali robili protestów i tak dalej to media nie miały by czym się żywic.
_________________
Ostatnio zmieniony przez marysia Czw Kwi 15, 2010 10:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:16 am   

misia-misia napisał/a:
Ja tylko czekam aż padnie stwierdzenie z "pewnych stron", że za tą katastrofę winić należy Tuska i Rosjan, że byli w zmowie...

No przecież już padło. O. Rydzyk i Nasz Dziennik od soboty doszukują się spisku. :/
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:17 am   

Cytat:
gdyby ludzie tak dużo na ten temat nie dyskutowali robili protestów i tak dalej to media nie miały by czym się żywic.
_________________
tak, ale prawdą jest też, że decyzja o pochówku na Wawelu była od początku kontrowersyjna i było do przewidzenia, że wywoła protesty. Taki kij w mrowisko...
A media potrafią podsycać atmosferę. Myślę, że sporo osób dało się porwać trochę wykreowanej sytuacji...
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:20 am   

marysia napisał/a:
a ja mam takie wrażenie ze gdyby ludzie tak dużo na ten temat nie dyskutowali robili protestów i tak dalej to media nie miały by czym się żywic.


No niewątpliwie masz rację. Co nie zmienia faktu, że różne rzeczy można było w tej sytuacji zrobić inaczej, i niewątpliwie uniknęłoby się wtedy różnych kontrowersji i protestów.
A co do dyskutowania na ten temat. Jest to w tej chwili coś, o czym chcą (muszą :?: - nie jestem psychologiem) rozmawiać wszyscy Polacy. Pojawiają się fakty, spekulacje, informacje sprawdzone, niepotwierdzone i kompletnie wyssane z palca. Powoduje to we mnie przynajmniej wewnętrzną potrzebę uporządkowania informacji i wymiany poglądów z innymi. Również na te kontrowersyjne tematy. A całkiem nieźle ten medialny szum podsumowuje coś co powiedział filozof Piotr Balcerowicz w Radiu TOK FM: - Jeśli uznamy, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, podstawy etyki runą.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Czw Kwi 15, 2010 10:25 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:23 am   

Pusiak - bo ONI byli ważni, a to, że zawaliła się hala w Katowicach i zwykli ludzie do tej pory nie dostali obiecanych odszkodowań to nieważne.


Marysia - nie Tobie oceniać kto pisze głupoty. Każdy sam wystawia sobie świadectwo.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:24 am   

Zgadzam się z tym co napisałaś Kati.

Moim zdaniem decyzje trzeba zaakceptować ponieważ nic nie dadzą protesty i kłótliwe rozmowy tylko pomyśleć co zrobić w przyszłości żeby nie dopuścić do takich sytuacji.
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:25 am   

ja mam wrażenie, zwłaszcza jak oglądam tvn24 że bardzo się starają narzucić zdanie, opinię itp. a na sam widok Kuźniara mam ochotę ugryźć ;) sorry za OT
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:26 am   

marysia napisał/a:
tylko pomyśleć co zrobić w przyszłości żeby nie dopuścić do takich sytuacji.


Wyciągnąć wnioski z reakcji ludzi :?: I ze słów EKSPERTÓW :?:
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:29 am   

dokładnie... wyciągnąć wnioski...

wiele osób apelowało o umiar, ale ich głos został zignorowany (m in Wajda)
_________________

 
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:31 am   

Chodzi mi raczej o to że trzeba coś zrobić żeby więcej nie dochodziło do takich tragedii, poza tym teraz powinna być możliwość chowania innych prezydentów na wawelu.
_________________
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:41 am   

Wczoraj już ktoś przebąkiwał, że teraz należy stworzyć specjalną kryptę dla prezydentów.
_________________

 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:56 am   

Zastanawiam się również, czy koniecznie trzeba uczyć patriotyzmu stojąc kilka-kilkanaście godzin w kolejce do trumien kilkuletnie dzieci. No cóż, mi nie przyszło do głowy zapakować małego w wózek i wieźć na Krakowskie Przedmieście. Chyba wolę iść z nim do parku. Czy tylko ja uważam, że ludzie męczą te kilkuletnie maluchy bez sensu?
_________________

 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:00 am   

Kati napisał/a:
Czy tylko ja uważam, że ludzie męczą te kilkuletnie maluchy bez sensu?

Kati nie tylko Ty tak uważasz...
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:02 am   

marysia napisał/a:
Chodzi mi raczej o to że trzeba coś zrobić żeby więcej nie dochodziło do takich tragedii,


marysiu, chodziło mi dokładnie o to samo :) a właściwie o obydwie rzeczy. Przecież pisałam o EKSPERTACH, którzy po wypadku CASY wypowiadali sie niejednokrotnie na temat przyczyn i wspólnego latania wielu VIP-ów. I nie wyciągnięto z tego żadnych wniosków jak widać.
_________________

 
 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:04 am   

Malwina_łódź napisał/a:
Wczoraj już ktoś przebąkiwał, że teraz należy stworzyć specjalną kryptę dla prezydentów.


I rozumiem, że oczywiste jest iż Pierwsze Damy spoczną w przyszłości obok mężów w tych kryptach? no bo ja inaczej tego nie widzę..... Że Oni będą na Wawelu a małżonki w innej części kraju na innym cmentarzu.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:46 am   

niesia2708 napisał/a:
Ja rozumie wszystko- głowa państwa zmarła tragicznie w trakcie pełnienia obowiązków. Należą się z tego względu wszystkie honory, uroczystości. Ale to co się dzieje mnie wkurza, bo ludzie robią z niego świętego

Podpisuję się pod tym – nie przeszkadza mi, że na temat prezydenta mówi się bardzo wiele, że ludzie oddają mu hołd, że jego pogrzeb będzie wielkim wydarzeniem, na którym pojawią się najważniejsi ludzie tego świata – nawet powiem, że moim zdaniem tak właśnie powinno być, bo to jest Prezydent RP, nasz najważniejszy obywatel i trzeba odnosić się do niego z wielkim szacunkiem, a obecność tylu osobistości na pogrzebie jest także przejawem ich szacunku do naszego całego państwa. Nawet ten Wawel przełknęłam... Ale nie mogę już słuchać tego mówienia w koło o tym jakim był wspaniałym człowiekiem i prezydentem. No dobra, to jakim był człowiekiem prywatnie – nie wiem, nie znałam go osobiście, więc może rzeczywiście był taki wspaniały, nie kwestionuję tego (choć szczerze mówiąc, gdy usłyszałam jak ktoś mówił w tv, że "był pełen empatii" momentalnie przypomniało mi się słynne "spieprzaj dziadu" :] ), ale przecież jego prezydentura była przez większość społeczeństwa oceniana negatywnie. Zresztą mam wrażenie, że media specjalnie skupiają się na jego cechach charakteru, a nie na dokonaniach – bo tu chyba nie byłoby za bardzo o czym mówić :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl