Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Paragraf 22. Czy Polacy sa rasistami?
Autor Wiadomość
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
  Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:46 am   Paragraf 22. Czy Polacy sa rasistami?

Bardzo poruszyl mnie ten artykul.
Paragraf 22
Nietylko dlatego, ze moj maz jest Marokanczykiem. Czy jest winny czy nie - nie mnie to rozstrzygac, powinien miec po prostu prawo do obrony jak kazdy inny czlowiek.
Kiedy S. byl w Polsce po raz pierwszy zalozono mu "teczke" w biurze antyterrorystycznym. Nawet nie wiedzialam, ze takowe w Lodzi istnieje. Dowiedzialam sie o tym bo ok miesiaca po naszym pobycie moj tato zostal wezwany do tegoz biura celem zlozenia wyjasnien czy znaja S., po co przyjechal, co robil w Polsce itp. Nie wierze wiec w to, ze ktos moze sobie tyle lat mieszkac w Polsce i nagle ABW odkrywa, ze dziala w organizacji terrorystycznej. Po 9 latach? :o

Bardziej jednak od samego artykulu poruszyly mnie komentarze pod nim. Czy NAPRAWDE to jest opinia wiekszosci spoleczenstwa? Czy przecietny obywatel czerpie wiedze o islamie z tabloidow i filmow amerykanskich? Czy Arab to zawsze terrorysta? Nie jestesmy pewni gdzie bedziemy mieszkac, nigdy nie wykluczalismy Polski, ale jak czytam takie opinie nie jestem pewna czy chce zeby moj maz mieszkal w takim kraju. :-?
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 4:49 pm   Re: Paragraf 22. Czy Polacy sa rasistami?

truskawka_ja napisał/a:
Nie jestesmy pewni gdzie bedziemy mieszkac, nigdy nie wykluczalismy Polski, ale jak czytam takie opinie nie jestem pewna czy chce zeby moj maz mieszkal w takim kraju. :-?

A braliście pod uwagę zamieszkanie w ojczyźnie Twojego męża, czyli w Maroku?
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 4:51 pm   

Asiek napisał/a:
A braliście pod uwagę zamieszkanie w ojczyźnie Twojego męża, czyli w Maroku?

Teraz nie ale na starosc ze szwajcarska emerytura - tak, bierzemy to pod uwage. :)
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 4:54 pm   

Ok, jeśli przy wyborze miejsca zamieszkania kierujecie się finansowymi względami to musicie pogodzić się z tym, że jeśli nie będziecie mieszkać w Polsce czy w Maroku to wszędzie indziej będziecie obcy, a to znaczy, że trzeba dostować się do prawa, zwyczajów panujących w państwie gdzie się mieszka. Coś za coś.
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 4:58 pm   

Asiek napisał/a:
wszędzie indziej będziecie obcy, a to znaczy, że trzeba dostować się do prawa, zwyczajów panujących w państwie gdzie się mieszka.

A czy w Polsce i Maroku nie trzeba się się dostosowywać do prawa i zwyczajów? Można samowolę uprawiać, bo jest się "u siebie"?
_________________

 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 4:59 pm   

Asiek napisał/a:
Ok, jeśli przy wyborze miejsca zamieszkania kierujecie się finansowymi względami to musicie pogodzić się z tym, że jeśli nie będziecie mieszkać w Polsce czy w Maroku to wszędzie indziej będziecie obcy, a to znaczy, że trzeba dostować się do prawa, zwyczajów panujących w państwie gdzie się mieszka. Coś za coś.

To czym piszesz jest dla mnie oczywiste. Chyba nie rozumiem do czego zmierzasz...
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 5:04 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Asiek napisał/a:
wszędzie indziej będziecie obcy, a to znaczy, że trzeba dostować się do prawa, zwyczajów panujących w państwie gdzie się mieszka.

A czy w Polsce i Maroku nie trzeba się się dostosowywać do prawa i zwyczajów? Można samowolę uprawiać, bo jest się "u siebie"?

Nie, ale przynajmniej ponarzekam, "a bo u mnie w kraju to jest tak czy siak" i mogę próbować jako jego obywatelka coś zmieniać (vide udział w wyborach, referendum, itd.), natomiast jeśli ktoś jest narodowości (i ma obywatelstwo) X, mąż jest narodowści (plus obywatelstwo) Y, a mieszkają w państwie Z to raczej nie ma się wpływu na politykę państwa Z, jeśli się nie ma praw wyborczych.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 5:10 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 5:17 pm   

Polacy twierdzą że nie są rasistami, ale to co się widzi na ulicy itp. to jednak odbiega od tego. Uważam, że powinien mieć tak samo prawo do obrony jak każdy i inny człowiek. W niektórych krajach też nie lubią polaków.
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 5:19 pm   

Wracając do tematu - uraziło mnie, że pytasz truskawka_ja w temacie, czy Polacy są rasistami. Jacy Polacy? Kto konkretnie? Pytanie zbyt ogólne. Pewnie jest rasistą ten co nazwie Afrykanina asfaltem i go skopie. Ale ilu jest takich ludzi? Wszyscy Polacy?
W każdym kraju są rasiści, w niektórych działają za przyzwoleniem państwa, w innych za rasizm są kary prawne. Polska należy do tych drugich. A niektóre kraje arabskie są w tej pierwszej. Dla mnie to spora różnica.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Maj 05, 2010 5:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 5:42 pm   

Asiek napisał/a:
Wracając do tematu - uraziło mnie, że pytasz truskawka_ja w temacie, czy Polacy są rasistami.

No widzisz - to trzeba bylo tak od razu napisac. :wink:
Rzeczywiscie - byc moze tytul watku nie jest najszczesliwszy ale pisalam to "na goraco" po przeczytaniu artykulu.
W takim razie uscisle
Asiek napisał/a:
Jacy Polacy? Kto konkretnie?

80% tych, ktorzy wypowiedzieli sie pod artykulem
A skoro juz jestesmy tacy precyzyjni to napisz ktore kraje arabskie maja zalegalizowany rasizm, zamiast, ze
Asiek napisał/a:
niektóre kraje arabskie
. Ze swej strony moge wypowiadac sie na temat Maroka i Polski ( i na pewno bedzie to opinia subiektywna) a nie krajow arabskich i narodow slowianskich.
Ostatnio zmieniony przez truskawka_ja Sro Maj 05, 2010 6:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:05 pm   

Jest różnica między "zalegalizowany rasizm" a tym co napisałam, czyli :
Asiek napisał/a:
W każdym kraju są rasiści, w niektórych działają za przyzwoleniem państwa

Przyzwoleniem, czyli nikt nie będzie ścigał z urzędu, jeśli np. Polak zostanie znieważony rasistowskim wyzwiskiem i pobity albo Polka potraktowana równie "przyjemnie" za to, że jej wygląd będzie odbiegał od przyjętego w danym kraju (i nie mam tu na myśli półnagiej kobiety na ulicy). W Polsce jednak policja zajmie się odwróconym przypadkiem i będzie on odgórnie potępiony.
Jeśli chodzi o szeroko pojętą tolerancję to jednak nie ma co porównywać Europy do krajów arabskich. Wystarczy zobaczyć jakie prawa mają emigranci arabscy w Europie, w jakie Europejczycy w krajach arabskich. Wybudujesz kościół chrześcijański (obojętne czy katolicki czy protestancki) w każdym kraju arabskim bez problemu? Pójdziesz na studia (jako kobieta) bez problemu?
Przykłady? A pierwsze z brzegu : Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przykład rasizmu jak ta lala.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:09 pm   

Asiek napisał/a:
Jeśli chodzi o szeroko pojętą tolerancję to jednak nie ma co porównywać Europy do krajów arabskich. Wystarczy zobaczyć jakie prawa mają emigranci arabscy w Europie, w jakie Europejczycy w krajach arabskich. Wybudujesz kościół chrześcijański (obojętne czy katolicki czy protestancki) w każdym kraju arabskim bez problemu? Pójdziesz na studia (jako kobieta) bez problemu?
Przykłady? A pierwsze z brzegu : Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przykład rasizmu jak ta lala.


Przeedytowalam posta w momencie kiedy pisalas swojego wiec napisze raz jeszcze.

Ze swej strony moge wypowiadac sie na temat Maroka i Polski ( i na pewno bedzie to opinia subiektywna) a nie krajow arabskich i narodow slowianskich.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:17 pm   

I jak wypada, w Twoim subiektywnym odczuciu, porównanie rasizmu w Polsce i Maroku?



P.S. Portale internetowe nie są wyznacznikiem popularności danej opinii w społeczeństwie.
To, że gdzieś wg Ciebie 80% komentarzy jest rasistowskich nie znaczy, że większość Polaków to rasiści. :roll:
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:18 pm   

Asiek napisał/a:
Przyzwoleniem, czyli nikt nie będzie ścigał z urzędu, jeśli np. Polak zostanie znieważony rasistowskim wyzwiskiem i pobity albo Polka potraktowana równie "przyjemnie" za to, że jej wygląd będzie odbiegał od przyjętego w danym kraju . Jeśli chodzi o szeroko pojętą tolerancję to jednak nie ma co porównywać Europy do krajów arabskich.


Rozumiem w takim razie, ze bohater artykulu powinien sie cieszyc ze tylko zostal wydalony z Polski. Moglo go spotkac przeciez cos o wiele gorszego. Myslalam, ze jesli chodzi o standardy to powinnismy rownac w gore a nie w dol. Pocieszanie sie ze w Polsce nie jest zle bo gdzie indziej jest gorzej nie jest chyba najlepszym sposobem podejcia do tematu.
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:19 pm   

Cytat:
Polacy twierdzą że nie są rasistami, ale to co się widzi na ulicy itp. to jednak odbiega od tego.

Też tak uważam... Smutne to jest, ale taka prawda. Spora część Polaków to rasiści...
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Sro Maj 05, 2010 6:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:20 pm   

Asiek napisał/a:
I jak wypada, w Twoim subiektywnym odczuciu, porównanie rasizmu w Polsce i Maroku?

Subiektywnie - na niekorzysc Polski.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:25 pm   

truskawka_ja napisał/a:
Myslalam, ze jesli chodzi o standardy to powinnismy rownac w gore a nie w dol. Pocieszanie sie ze w Polsce nie jest zle bo gdzie indziej jest gorzej nie jest chyba najlepszym sposobem podejcia do tematu.

Dlaczego nie jest?
Jest powiedzenie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".
I Europa zaczyna to dostrzegać, że trochę się zagalopowała z tą otwartocią. Przykład? Najnowsze rozporządzenia we Francji i Włoszech. Nie twierdzę czy są słuszne, czy nie - ale pokazują, że idealistyczna polityka o której napisałaś jednak nie zawsze się sprawdza. Dać komuś palec, a ktoś chce całą rękę i jeszcze tego żąda nie dając nic wzamian.
Podejmując serdecznie gości kolacją i noclegiem masz prawo sądzić, że tak samo serdecznie Cię przyjmą, gdy Ty do nich przyjedziesz, prawda? A tu się okazało, że niekoniecznie działa to w obie strony. :roll:
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:30 pm   

Asiek napisał/a:
Jest powiedzenie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".

Jako chrzescijanie ( w domysle -Ci z lepszej kultur) to raczej drugi policzek powinnismy nadstawic. :wink:
Asiek napisał/a:
Najnowsze rozporządzenia we Francji i Włoszech.

Jakie?
Ostatnio zmieniony przez truskawka_ja Sro Maj 05, 2010 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:40 pm   

Strasznie smutny ten artykuł..Nie spotkałam się w swoim otoczeniu z rasizmem.

Na moim podwórku mieszka pół-Arab (ma jeszcze 2 siostry) i jakoś nikt z jego rówieśników ani sąsiadów nie był uprzykrzający.. pechowo ma urodziny 11 września (pojawił się jedynie komentarz że "rodacy sprawili mu prezent" ale nie było to wypowiedziane w złości, raczej w formie żartu).
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:41 pm   

truskawka_ja napisał/a:
Asiek napisał/a:
Jest powiedzenie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".

Jako chrzescijanie ( w domysle -Ci z lepszej kultur) to raczej drugi policzek powinnismy nadstawic. :wink:

Myślałam, że dyskutujemy poważnie.... Jeśli takie wysuwasz argumenty to nie mam nic do dodania.
I Twoje "w domyśle-z lepszej kultury" jest rasistowskie, bo nie widzę tam żadnej ironicznej emotki, więc traktuję to jako wypowiedź na serio.
truskawka_ja napisał/a:
Asiek napisał/a:
Najnowsze rozporządzenia we Francji i Włoszech.

Jakie?

Przykładowo : odnośnie nikabów, burek, itp. Do Francji i Włoch dorzucam jeszcze Belgię (zatwierdzili to bodajże w zeszłym tygodniu).

Wrzucanie jakiejkolwiek nacji do jednego worka uważam za krzywdzące i np. nigdy nie napiszę, że Arabowie to terroryści, a tu piszecie, że Polacy to rasiści. Ech.... :roll:
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:59 pm   

Asiek napisał/a:
I Twoje "w domyśle-z lepszej kultury" jest rasistowskie, bo nie widzę tam żadnej ironicznej emotki, więc traktuję to jako wypowiedź na serio.

Myslalam, ze :wink: jest ironiczna ikonka, ale chyba sie pomylilam :roll:

A co do dyskusji to coz, dla mnie argument ze u nas jest dobrze bo gdzie indziej jest gorzej nie jest zadnym argumentem.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 7:07 pm   

Ikonka jest po uwadze odnoście nadstawiania drugiego policzka, a nie po wtrąceniu odnośnie wyższości jednej kultury nad drugą, więc tak, pomyliłaś się.
truskawka_ja napisał/a:

A co do dyskusji to coz, dla mnie argument ze u nas jest dobrze bo gdzie indziej jest gorzej nie jest zadnym argumentem.

Nigdzie nie użyłam takiego argumentu. Czytaj proszę dokładniej, bo już po raz drugi w tej dyskusji przypisujesz mi słowa, których nie napisałam (pierwszy raz był odnośnie "legalizacji rasizmu przez niektóre państwa", teraz to).
Chyba, że to uwaga do kogoś innego.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 7:11 pm   

Asiek napisał/a:
truskawka_ja napisał/a:

A co do dyskusji to coz, dla mnie argument ze u nas jest dobrze bo gdzie indziej jest gorzej nie jest zadnym argumentem.

Nigdzie nie użyłam takiego argumentu.


Wytlumacz mi prosze w takim razie do czego odnosila sie ta Twoja wypowiedz:

Asiek napisał/a:
Jeśli chodzi o szeroko pojętą tolerancję to jednak nie ma co porównywać Europy do krajów arabskich. Wystarczy zobaczyć jakie prawa mają emigranci arabscy w Europie, w jakie Europejczycy w krajach arabskich. Wybudujesz kościół chrześcijański (obojętne czy katolicki czy protestancki) w każdym kraju arabskim bez problemu? Pójdziesz na studia (jako kobieta) bez problemu?


A ikonke postawilam po kropce - czyli odnosila sie do calego zdania.
Ostatnio zmieniony przez truskawka_ja Sro Maj 05, 2010 7:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 7:19 pm   

truskawka_ja napisał/a:

Wytlumacz mi prosze w takim razie do czego odnosila sie ta Twoja wypowiedz:

Asiek napisał/a:
Jeśli chodzi o szeroko pojętą tolerancję to jednak nie ma co porównywać Europy do krajów arabskich. Wystarczy zobaczyć jakie prawa mają emigranci arabscy w Europie, w jakie Europejczycy w krajach arabskich. Wybudujesz kościół chrześcijański (obojętne czy katolicki czy protestancki) w każdym kraju arabskim bez problemu? Pójdziesz na studia (jako kobieta) bez problemu?


Ale co tu jest do tłumaczenia? :o Przecież nawet przykłady podałam.
Ale ok, spróbuję jeszcze raz : pisałam o prawie działającym w obie strony (wzajemności), czyli jeśli obywatel państwa X przenosi się do państwa Y to jego prawa a, b, c są tam respektowane, natomiast jeśli obywatel państwa Y przenosi się do państwa X to prawa a, b, c nie są tam respektowane.
Gdybym pisała to co mi sugerujesz to napisałabym "ok, prawa Y nie są respektowane w państwie X, ale nie są też respektowane w państwie Z i D, a nawet jeszcze gorzej" - to by było porównywanie, że gdzieś ta jest przecież gorzej.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 7:43 pm   

Asiek napisał/a:
Ale ok, spróbuję jeszcze raz : pisałam o prawie działającym w obie strony (wzajemności), czyli jeśli obywatel państwa X przenosi się do państwa Y to jego prawa a, b, c są tam respektowane, natomiast jeśli obywatel państwa Y przenosi się do państwa X to prawa a, b, c nie są tam respektowane.

No dobrze i co w zwiazku z tym?
Na razie w Polsce mamy takie prawo, ze kazdy czlowiek ( nie tylko Polak) ma prawo do obrony przed niezawislym sadem i ma prawo wiedziec na jakiej podstawie zostal oskarzony. Bohatera artykulu wydalili z kraju oraz utajnili dokumenty ABW odbierajac mu tym samym nalezne mu prawa. Jego prawa w Polsce (dopoki prawodawstwo sie nie zmieni) powinny byc respektowane niezaleznie od tego jak traktowani sa Polacy w Maroku.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 10:07 pm   

Wiem o tej sprawie tyle ile było w Wyborczej, czyli ukazanie sprawy dość jednostronne, brak poparcia dowodami, czy tak naprawdę było jak opisuje to Marokańczyk. Nie oskarżam nikogo o rasizm i nie wydaję osądów o sprawie, jeśli znam tylko relację jednej strony i to jeszcze przetworzoną przez dziennikarzy.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 12:10 am   

Asiek napisał/a:
Nie oskarżam nikogo o rasizm

Asiek napisał/a:
I Twoje "w domyśle-z lepszej kultury" jest rasistowskie

Nikogo oprocz mnie.

Nie oskarzylam nikogo o rasizm. Zadalam w temacie pytanie. I chetnie dowiem sie z jakich wiarygodnych mediow, nieprzetwarzajacych informacje czerpiesz wiedze.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 7:21 am   

Bez złośliwości : przeczytałaś reportaż, który nie jest wiadomością, ale dość jednostronną relacją. Rozumiem, że przejął Cię los tego człowieka, zwłaszcza, że jest Marokańczykiem jak Twój mąż. Ale uznawanie tego artykułu za wyrocznię, że "tak na pewno było" jest nadużyciem.
Akurat mnie ta sprawa nie interesuje jakoś szczególnie, ale gdyby mnie poruszyła to pewnie poszukałabym dodatkowych źródeł niż, za przeproszeniem, Wyborcza. I nie kolejną gazetę, ale jakieś oficjalne oświadczenia obu stron.
Ty wydałaś już wyrok, ja - nie, więc dalsza dyskusja mija się chyba z celem, prawda?
Zresztą ja o rasizmie, Ty o Marokańczyku - trochę mijamy się w wypowiedziach, jak zauważyłam.
Pozdrawiam i życzę, żeby Twoja wiara w niewinność tego człowieka się potwierdziła.
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:57 am   

A ja napiszę o troszkę innej rzeczy, ale nadal w temacie o rasizmie.
Nie czuję się rasistką, chociaż ...

Będąc w Londynie i widząc te wszystkie różne nacje w jednym miejscu, najwięcej muzułmanów swoją drogą... nie do końca chciałabym, żeby tak było w Polsce.
Ten postępujący globalizm trochę mnie przeraża.
Jak tak dalej pójdzie, to w krajach będzie więcej przyjezdych niż tubylców... czy tak powinno być?
Poza tym, ostatnio poznałam środowisko obcokrajowców, głównie czarnoskórych, ale także tych z Azji... i niestety muszę stwierdzić, że wielu z nich zależy na złapaniu jakiejkolwiek łatwiej dziewczyny, najlepiej wzięcie z nią fikcyjnego ślubu i dostaniu karty stałego pobytu... dlatego, że są tu nielegalnie i pracują na czarno (a tym samym zabierają pracę Polakom...).
No nie podoba mi się to jak cholera...ja rozumiem, że w Nigerii czy innym kraju jest ciężko i bieda, ale ucieczka do innego kraju i bycie w nim nielegalnie to nie jest dobre rozwiązanie...
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 9:42 am   

Asiek napisał/a:
Ty wydałaś już wyrok

W pierwszym poscie napisalam:
Cytat:
Czy jest winny czy nie - nie mnie to rozstrzygac, powinien miec po prostu prawo do obrony jak kazdy inny czlowiek.

Widac nie dosc wyraznie. :roll:
Asiek napisał/a:
Zresztą ja o rasizmie, Ty o Marokańczyku - trochę mijamy się w wypowiedziach, jak zauważyłam.

Zalozylam temat dotyczacy artykulu, trudno zebym nie odnosila sie do Marokanczyka.
Asiek napisał/a:
Akurat mnie ta sprawa nie interesuje jakoś szczególnie

Niezbyt dobrze rozumiem o czym chcesz/chcialas dyskutowac w tym watku? Bo jak narazie to:
a) interesowalo Cie czy chce mieszkac w Maroku.
b) Zaserwowalas mi truiz o przestrzeganiu prawa
Asiek napisał/a:
jeśli przy wyborze miejsca zamieszkania kierujecie się finansowymi względami
. Gdybym wybrala Szwajcarie ze wzgledu na osniezone szczyty i piekne jeziora to prawa nie musialabym przestrzegac? Poza tym owo
Asiek napisał/a:
jeśli przy wyborze miejsca zamieszkania kierujecie się finansowymi względami
dotyczy raczej wiekszosci emigrantow. Rozumiem, ze Ty i Twoj maz nie braliscie czynnika ekonomicznego pod uwage wybierajac Niemcy zamiast Polski jako kraj do zamieszkania?
c) Urazilo Ci sformuowanie tematu – przyznalam ze nie jest dobry. Co proponujesz?
d)
Asiek napisał/a:
To, że gdzieś wg Ciebie 80% komentarzy jest rasistowskich nie znaczy, że większość Polaków to rasiści.

Nigdzie nie napisalam ze tak twierdze. :roll:
e) zarzucilas mi rasistowska wypowiedz. Czekam na przeprosiny.
f) pisalas o
Asiek napisał/a:
prawie działającym w obie strony (wzajemności)
- nie wiem jak to ma sie do tematu
g) na koniec stwierdzilas ze artykulu, ktorego dotyczy watek nie bedziesz komentowac bo jest zbyt jednostronny.

To o czym chcialas dyskutowac, bo chyba sie zgubilam...

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 10:23 am ]
A propos Marokanczyka - artykul w Dzienniku. Rownie jednostronny bo nikt z urzednikow nie chce komentowac sprawy.
http://www.dziennik.pl/wy...ABW.html?page=1
A tutaj wypowiedz pana eksperta ds. zwalczania terroryzmu
http://www.dziennik.pl/wy...jne.html?page=1
Szczegolnie spodobal mi sie ten fragment
Cytat:
Ale skoro planował atak, to po co było go ostrzegać? To wygląda na szantaż.
Raczej na akt rozpaczy. Ale nie odważyłbym się rozstrzygać, czy Marokańczyk miał coś, czy też nie miał czegoś na sumieniu. Kilka lat temu głośno było o Jemeńczyku, który też głośno skarżył się na bezprawne wydalenie z kraju. W rzeczywistości zajmował się rekrutacją dla Al-Kaidy. Porażką służb jest to, że chłopak opowiada teraz w mediach o technikach pracy ABW. Agenci, podchodząc go, powinni tak to zorganizować, żeby on nie miał innego wyjścia, jak się zgodzić. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, teraz nie byłoby afery.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 12:59 pm   

O co Ci chodzi? O sprzeczkę na forum? :o
Po co te złośliwe uwagi, poszatkowane zdania, wyrwane z kontekstu? Nawet nie chce mi się tego po kolei cytować i odpisywać, bo odpowiedzi na moje zacytowane przez Ciebie powyżej zdania znajdziesz bez problemu w kolejnych wypowiedziach. Nie będę się powtarzać.
Czemu to ma służyć?

Napiszę więc po raz kolejny wyraźnie : nie, nie sądzę, żeby Polacy byli rasistami. Nie jako ogół. Można napisać, że Kowalski czy Nowakowski jest wg Ciebie rasistą, bo to i to, ale nie "czy Polacy (ogólnikowo) to rasiści". O tym dyskutowałam.
Uważasz, że Polacy to rasiści - ok, Twoja opinia. Ja uważam inaczej - próbowałam wyjaśnić dlaczego. Nie uznajesz tego to ok, napisz, że się nie zgadzasz i dlaczego, ale nie bądź złośliwa, bo to do niczego nie prowadzi. Chyba tylko do tego, że odechciało mi się z Tobą dyskutować na ten temat : Ty o niebie, ja o chlebie i tak wkoło Macieju. :roll:



P.S. I tylko w odpowiedzi na to, dlaczego zdecydowaliśmy się na Niemcy - zaskoczę Cię więc - nie wyemigrowałam "za chlebem", żeby "robić karierę", itd. Zamieszkaliśmy w Niemczech, bo mój mąż jest Niemcem i kierowaliśmy się względami rodzinnymi (mniejsza o szczegóły, bo to moja prywatna sprawa), a nie finansowymi. I na potwierdzenie tego : nie zamierzam też nigdy zrzec się obywatelstwa polskiego. Zadne "ekonomiczne", czy polityczne przesłanki mnie do tego nie skłonią. Jestem Polką i Polką pozostanę, także na papierze. Tyle ode mnie.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 4:16 pm   

Asiek napisał/a:
Uważasz, że Polacy to rasiści - ok, Twoja opinia

Nie, nie uwazam ze Polacy to rasisci i nigdzie tak nie napisalam. Temat sformuowalam zbyt ogolnie co juz przyznalam. Zaskoczylo mnie po prostu, ze anonimowosc jaka daje internet "wygenerowala" 80% rasistowskich komentarzy. I nie uwazam, ze jest to grupa reprezentacyjna dla Polski. Jednak ten wynik daje do myslenia.
Z bardziej osobistych doswiadczen - w pociagu w Polsce zostalismy zbluzgani a ja nazwana dziwka. W bialy dzien, reszta pasazerow w przedziale "ogluchla". I nie przez ludzi, ktorych sily fizycznej mozna sie obawiac. Przez dwoch dystyngowanych panow, jak zrozumialam z ich wczesniejszej rozmowy - dzialaczy samorzadowych, ktorzy beda oczyszczac kraj z takich elementow jak ja i moj maz.
Poza tym organizowanie slubu cywilnego tez nie bylo najprzyjemniejszym doswiadczeniem. :-?

Co do zmiany obywatelstwa - ja rowniez nie mam zamiaru tego zrobic. Prawo szwajcarskie nie nakazuje zrzeczenia sie obywatelstwa polskiego przed otrzymaniem paszportu. Jestem i bede Polka.
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 5:35 pm   

truskawka_ja napisał/a:
Poza tym organizowanie slubu cywilnego tez nie bylo najprzyjemniejszym doswiadczeniem. :-?


Moja sąsiadka tez ma nieprzyjemne wspomnienia.. Kropiwnicki nie pozwolił na ślub jej i narzeczonego w Łodzi.... Pobrali się na Śląsku (mieszka tam większość rodziny jej ojca)... tam jakoś nie robili większych problemów. Jej mąż jest Nigeryjczykiem.
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 5:41 pm   

jedna z moich znajomych ma partnera, który jest Nigeryjczykiem. i niestety, wielokrotnie doświadczył 'miłego' traktowania przez polskie społeczeństwo... :-?
_________________
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 5:50 pm   

Uważam, że większość naszego społeczeństwa nie jest rasistowska, jednak zdarzają się jednostki oraz grupy bardzo odchylone w jedną bądź drugą stronę. Zwiedziłam już kawałek Europy, spędzając gdzieniegdzie po kilka miesięcy i zaobserwowałam, że rasizm występuje w większości tzw. tolerancyjnych krajów. Czasem jest on dużo większy niż w naszym kraju. Mam tutaj na myśli choćby Francję, Norwegię, Anglię.
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez paulii Czw Maj 06, 2010 5:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 9:37 pm   

Odkąd mamy w szkole zastępy Wietnamczyków, staję się rasistką :(
_________________

 
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 1:00 pm   

Kati, dlaczego?
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 1:17 pm   

Jest ich multum... nie znają języka, nie chcą się go uczyć a wg prawa muszą chodzić do szkoły i zaliczać. A jak ich oceniać? np z języka polskiego? Poza tym w większości wypadków są to dzieci niegrzeczne, bardzo problemowe...

Wkurza mnie ich liczebność np na Ochocie... co za dużo to niezdrowo :oops: no nie lubię tej nacji i już.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl