Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezent na komunię (ile lub co?)
Autor Wiadomość
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 7:36 am   Prezenty na I Komunię Świętą

Z gazety.pl - artykuł a mniej typowych prezentach komunijnych

http://www.edziecko.pl/st...ej_Komunii.html

Osobiście bardzo mi sie podoba pierwszy pomysł, i jesli nie zafunduję czegoś takiego Juli wcześniej, to kto wie, czy nie skorzystam :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 9:35 am   

Cytat:
kurs jazdy na kucyku
kurs gotowania
drzewo genealogiczne
dwudniowy wypad do okolicznych ruin zamków, a jeszcze lepiej - podróż w czasie, miliony lat wstecz
ubezpieczenie posagowe lub plan oszczędnościowy

No niestety żaden z pomysłów mi się nie podoba jako prezent na Komunię Św. Na urodziny owszem, ale nie na uroczystość religijną.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ewcia29 
Żoneczka i mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 384
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 9:59 am   

Ja mam komunie Chrześniaka 10 maja.
I powiem wam że daję mu kaskę 500 zł chyba mu starczy ?? !
Wolę żeby sam sobie zdecydował co chce (wiem że chce motorek mały hee to po mnie ma też kocham motory:lol:) więc sobie zbiera kasę na jednoślada :)
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 12:30 pm   

My w zeszłym roku dawaliśmy też pieniądzie chrześnicy męża, bo zbierała na komputer :)
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 12:38 pm   

kryszka napisał/a:
No niestety żaden z pomysłów mi się nie podoba jako prezent na Komunię Św


W zasadzie to teraz generalnie rzadko kiedy prezenty komunijne przystają do uroczystaści religijnej :roll:
_________________

 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:30 am   Prezent komunijny

W czerwcu moja chrześnica ma komunie i teraz mam ogromny dylemat :prezent! Jak wiecie już nie zadowalają zegarki(chyba że kosztuje 1000 zł i można go potem oddać) i inne prezenty które dawało się kilkanaście lat temu...no ale nic.

myślałam o czymś takim-przenośne dvd.
a może wy macie jakieś pomysły, od razu napisze że rower, aparat, komórka, komputer, laptop, biżuteria odpada - już ma :-? Pieniądze też....
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:45 am   

A jaką kwotę chcesz na to przeznaczyć? Te dzieciaki teraz to są koszmarnie rozpieszczone :roll: Ja od chrzestnych na komunię dostałam złote pierścionki. I dzięki temu mam pamiątkę na całe życie. Ale teraz pierścionek to pewnie ostatnia rzecz jaką dziewczynka chce dostać na komunię.
Może radio- wieżę? Mały telewizor do własnego pokoju? Rolki? Jakiś sprzęt sportowy jeśli uprawia, albo lubi sport?
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 10:02 am   

Telewizor też ma.
EwaM napisał/a:
Jakiś sprzęt sportowy jeśli uprawia, albo lubi sport?

ta, gry komputerowe to ulubiony sport.... :?
EwaM napisał/a:
Ja od chrzestnych na komunię dostałam złote pierścionki. I dzięki temu mam pamiątkę na całe życie.

ja też.

pees. Ewo gratuluje dzidzi :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 10:09 am   

Dzięki :D

A mp4? Trudno teraz dzieciakom dogodzić. Zastanawiam się tylko czy to wina czasów czy rodziców :kwasny:
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 10:14 am   

mp3 ma...ale już sie jej znudziło, do tego ma w telefonie...
EwaM napisał/a:
Zastanawiam się tylko czy to wina czasów czy rodziców :kwasny:

to chyba wina czasów, za 20 lat samochody będą dostawać, albo domy....
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 1:49 pm   

Moja znajoma zgodnie z decyzja rodzicow chrzesniaczki kupila jej na komunie lancuszek z krzyzykiem. I to wszystko. Prawde mowiac nie rozumiem tego calego szalu prezentowego i na cale szczescie moje dzieci on ominie.
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 1:53 pm   

Ja idę 31 maja do mojego brata ciotecznego i nie mam zielonego pojęcia co mam kupić
:(
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 3:35 pm   

Truskawka ja bym chętnie kupiła jej złoty łańcuszek, ale po co dziecku 3 zloty łańcuszek??? Dwa dostała na chrzest.
Mnie się też coś takiego nie podoba, ale co zrobić??? Pieniędzy nie chce dawać bo to najczęściej rodzice na tym korzystają. Chociaż znajoma mówiła że syn jej kolegi, poprosił rodziców o to żeby ewentualne pieniądze zebrane na uroczystości przeznaczyć na wycieczkę do Włoch. I tak zrobili-pojechali całą rodzina na wycieczkę.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 3:59 pm   

Audiolka - podobny wątek już istniał, więc je połączyłam.


Ostatnio na innym forum widziałam fajny pomysł na prezent - całą kolekcję Ani z Zielonego Wzgórza lub inną w zależności od upodobań czy płci.


Ja osobiście nie zamierzam się poddawać terrorowi 8-latków i rodziców, że dzieci na Komunię dostają jakieś mega drogie prezenty do chwalenia się.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 10:18 pm   

moj uczen na komunie dostał... quada :lol:
przebijecie TO??? :>
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 10:45 pm   

Przebijam!
Mój mąż dostał konia :lol: Naprawdę!
Ale na jego usprawiedliwienie powiem, że dostał go od dziadka, który ma "ranczo" gdzie hoduje owce. Kupił wnuczkowi konika, którego trzyma u siebie w stajniach. ;)
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 11:51 pm   

Cytat:
Przebijam!
Mój mąż dostał konia :lol: Naprawdę!

ło matko :smile:
MalaJu napisał/a:
moj uczen na komunie dostał... quada :lol:

tylko na komunie?? teraz to synek poprosi tate "tato kup mi quda" ojciec na to "mówisz i masz" za 5 minut maszyna jest!!
a tak poważnie to dla mnie tez jest przegięcie...
pamiętam jak dostałam Biblie w obrazkach dla najmłodszych-do tej pory ją mam(no może stan nie jest zbyt ładny, biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do nożyczek-ale mam do tej książki sentyment.

Ostatnio w Expressie bodajże był artykuł o dziewczynce, która napisała list do redakcji. Pisała ze ma w tym roku swoją pierwsza komunie świętą i cały czas słyszy jak inne dzieci w klasie opowiadają o prezentach-licytacja kto droższy i więcej- i jej było przykro z tego powodu i poprosiła o sukienkę komunijną. Napisała ze jej rodziców nie stać na kupno, nowej, a ona strasznie by chciała mieć piękna sukieneczkę do komunii.
Założę się ze dziewczynka będzie miała "najlepsze" prezenty z całej klasy!
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:23 pm   

jak w maju wysłuchuje litanii, co dzieci dostały na Komunie, to mi oko bieleje... czasem dochodzi do takich absurdow, ze dzieci dostaja dwie kamery cyfrowe (??? na co dziecku kamera?? ), po dwa Ipody etc... a ja nie mam ani kamery, ani IPoda... :lol:
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 5:00 pm   

MalaJu napisał/a:
moj uczen na komunie dostał... quada

w tamtym roku kuzyn mojego męża też dostał quada na komunię (dodam tylko, że chłopiec ma adhd)
_________________
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 5:16 pm   

Wydaje mi sie, ze sami ksieza nakrecaja troche ten szal prezentowy pytajac dzieci podczas bialego tygodnia co dostaly na Komunie. :roll:
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 8:15 pm   

Dziś moja chrześnica przyjechała mnie zaprosić i moje pytanie (standardowe) Natalka co chcesz dostać?
Popatrzyła na mnie i powiedziała, że nie liczą się dla niej prezenty, ważne żeby goście byli.
a potem powiedziała ze chciałaby żeby tata jej przyszedł na przyjęcie po komunii...ale mówiąc to sama wiedziała ze i tak nie przyjdzie.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 2:17 pm   

Wklejam artykul z onetu :) Pomysły na prezenty zarówno o charakterze religijnym jak i nieco bardziej komercyjnym z zestawieniem cenowym :) http://dziecko.onet.pl/25...,1,artykul.html
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Wto Kwi 28, 2009 2:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 2:57 pm   

To szaleństwo z prezentami to jakaś paranoja!!! Jak można kupować dziecku prezent o podobnej lub wiele większej wartości od prezentów np. z okazji ślubu :? (komputery, kamery, czy ostatnio bardzo modne quady) Uważam że najfajniejsze są te prezenty które zostają i się je pamięta. Dostałam złoty pierścionek od Babci i mam go do dziś. Dostałam zegarek i chociaż się już popsuł to trzymam go w pudle z pamiątkami. Inne prezenty które uważam że są bardzo fajne to: rower, łańcuszek z medalikiem, książka czy aparat fotograficzny.
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 3:02 pm   

A wg. mnie idzie z czasem. Tak jak kiedyś były modne łańcuszki, pierścionki, rowery, tak teraz komputery, quady, skutery.
Wiec za kolejne 20-ścia lat te dzisiejsze prezenty będą "oklepane" i osoby które będą kupowały prezenty innym będą mówić "Ja to na komunie dostałem quada,a teraz się daje Audii TT , nei do pomyślenia" ....
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 4:46 pm   

Audiolka napisał/a:
Wiec za kolejne 20-ścia lat te dzisiejsze prezenty będą "oklepane" i osoby które będą kupowały prezenty innym będą mówić "Ja to na komunie dostałem quada,a teraz się daje Audii TT , nei do pomyślenia" ....


jakos mi sie nie wydaje, zeby tak moglo byc.. w ogole jak slysze o skuterach i quadach na komunie to mi sie wszystko przewraca..
w tym roku mamy komunie chrzesnicy mojego meza i zdecydowanie nie kupimy jej quada ani laptopa. nie wiem co dostanie, ale na pewno nie wydam na to wiecej niz 300-400 zl
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:10 pm   

W zeszłym roku w Uwadze było o dzieciach i ich prezentach komunijnych. Zapytali chłopca co by chciał na komunie a ten na to: quadzika. Padłam wtedy po prostu, zwłaszcza jak pokazywali przyjęcia komunijne na ponad 60 osób, toż to małe wesele.

A tak w ogóle to od ilu lat mozna na quadzie jeździć? Od 13, tak jak mozna zrobić kartę motorowerową?
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:18 pm   

Ambrozja napisał/a:
A tak w ogóle to od ilu lat mozna na quadzie jeździć? Od 13, tak jak mozna zrobić kartę motorowerową?

Rozmiary quadów są przeróżne....tak samo jak i ceny. Więc niektóre nie są traktowane jak typowe pojazdy silnikowe tylko. np na baterie bądx akumulator. Mój brat kupił swojemu chrześniakowi quada na urodziny, ale to takie sprytne urządzenie na pilota ze jakby mały zbyt sobie pogrywał to go wyłączą z obiegu :lol:
Znajomy kupił quada za 40 tys. ale to jest dopiero maszyna...nie to co te komunijne cacka :)
Ostatnio zmieniony przez Audiolka Wto Kwi 28, 2009 6:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:25 pm   

Ostatnio byl artykuł na gazecie a propo quadów. Że minister transporu chce wprowadzic nowy typ prawa jazdy na quady. Ma byc od 12 lat w chwili obecnie nie jest to w zaden sposób uwarunkowane prawnie, tak samo jak nie ma obowiazku rejestracji quadów, w odroznieniu do skuterów czy motorowerów.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:42 pm   

Audiolka, a może kup rolki?
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:45 pm   

Żeby młoda wszystkie zęby straciła?? :P żarcik:) powiem ze dobry pomysł. Mam zamiar przeznaczyć na prezent 400 zł-i jak narazie dwie rzeczy przychodzą mi do głowy-rolki i przenośne dvd.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 7:23 pm   

Oferta komunijna empiku prosto z www.joemonster.org :twisted:



empik3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 375 raz(y) 51.53 KB

empik2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 371 raz(y) 76.37 KB

_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 7:38 pm   

Kolejne komercyjne święto się zrobiło.
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 7:02 am   

Audiolka napisał/a:
Żeby młoda wszystkie zęby straciła?? :P żarcik:)


Wtedy nie będziesz miała problemu z prezentem na bierzmowanie, tylko fundniesz sztuczną szczękę :wink:

A tak serio to zapytaj ją może wprost którą z tych rzeczy by wolała i po kłopocie.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 8:59 am   

my to mamy szczescie... okazalo sie, ze chrzesnica meza nalezy do tego 0,00001% 9-latkow, ktorzy nie maja jeszcze telefonu komorkowego!! problem z glowy, mloda dostanie komorke!!
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 9:15 am   

mietka napisał/a:
0,00001% 9-latkow, ktorzy nie maja jeszcze telefonu komorkowego!!

Tak to jest wogule piękne...ja pierwsza komórkę-cegłę Motorole z 2 cm wyświetlaczem-miałam w wieku 18 lat(jeśli nie później).
Ambrozja napisał/a:
A tak serio to zapytaj ją może wprost którą z tych rzeczy by wolała i po kłopocie.

To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 9:30 am   

mietka napisał/a:
problem z glowy, mloda dostanie komorke!!

a jej rodzice wyrazili zgodę? Bo to jednak się wiąże z kosztami.
Audiolka napisał/a:
ja pierwsza komórkę-cegłę Motorole z 2 cm wyświetlaczem-miałam w wieku 18 lat(jeśli nie później).

pewnie dlatego, że "komórki" są w naszym świecie spopularyzowane dopiero od jakichś 8 lat

a mnie się z tego artykułu z onetu spodobały 2 prezenty - rolki i kurs językowy na DVD
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 9:37 am   

Sajonara6 napisał/a:
a jej rodzice wyrazili zgodę? Bo to jednak się wiąże z kosztami.


tak, to ich zapytalismy w pierwszej kolejnosci.

Sajonara6 napisał/a:
komórki" są w naszym świecie spopularyzowane dopiero od jakichś 8 lat


eeee.. chyba dluzej..
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 9:44 am   

mietka napisał/a:
Sajonara6 napisał/a:
komórki" są w naszym świecie spopularyzowane dopiero od jakichś 8 lat



eeee.. chyba dluzej..


W "moim" świecie - od 4... :razz:
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:32 am   

Ja dostałam od rodziców komórkę jak jechałam do Warszawy na studia. Wcześniej jakoś nie miałam problemu ze znalezieniem działającego automatu TP i zawsze mogłam zadzwonić do domu, żeby przekazać "niecierpiącą zwłoki" informację.

Zawsze można też zafundować zwykły kurs językowy, oczywiście w porozumieniu z rodzicami. Bo te kursy językowe na DVD, wydaje mi się, że dziecko z tego nie skorzysta.
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 6:16 pm   

Pytałam mojej chrześnicy co chce rolki czy przenośne dvd. Powiedziała ze rolki, a za chwile słyszę że moja siostra krzyczy"Przecież ja mam Ci rolki na dzień dziecka kupić". Wiec będzie dvd.
Chciała różowe,,,,ale chyba będzie ciężko :)
 
 
wioletta100 

Dołączyła: 29 Kwi 2009
Posty: 0
Skąd: wrocław
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 7:59 pm   Re: Prezenty na I Komunię Świętą

Ja rok temu na komunie siostrzenicy kupilam aparat fotograficzny i wsyzscy byli zadowoleni, w tym roku tez mam komunie ale tym razem bratanicy ( rok po roku) i tez kupie jej aparat bo juz nawet znalazlam w vobisie niezły za niecałe 350 zł Olympus
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 4:08 pm   

Znalazłam artykuł o quadach

http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=17f91
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:52 am   Prezent na komunię (ile lub co?)

Mam problem natury finansowej - w niedzielę wybieramy się na komunię do syna siostry ciotecznej. Rodzice chcą po komunii kupić małemu quada (czy jak to sie tam pisze :) ) i otwarcie przyznają, że zakupią go z pieniędzy, które on dostanie na komunię. No i nam przypadło podarowanie małemu kasy. Nam to pasuje, bo nie trzeba się będzie wysilać i gimnastykować próbując znaleźć super-extra prezent za rozsądną cenę.

I tu mamy problem; wieki temu byłam na komunii, właściwie jako osoba dorosła, wręczająca prezent to nie byłam i pojęcia nie mam ile się daje na komunię. Z perspektywy osoby, która ostatnio otrzymywała prezenty na swój własny ślub wiem, że minimalna kwota na prezent ślubny to 300 zł. Idąc tym tokiem rozumowania wydaje mi się, że dziecku na komunię można dać połowę tej kwoty (bo w końcu 300 zł weselne idzie na parę, a tu mamy jedną osobę). Z drugiej strony wydaje mi się to nie za dużo, bo co to w sumie jest 150 zł - minimalna część tego quada. Mój mąż bagatelizuje sprawę mówiąc, że "każdy daje tyle ile uważa i na ile go stać".

Co o tym sądzicie? Może znacie stawki komunijne?


edit: zmiana tytułu na bardziej uniwersalny
kryszka
_________________

Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Cze 02, 2011 9:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:01 am   

Mąż ma racje :) W każdym razie na pewnoe nie dałabym więcej niż 150 zł... Chrzestną nie jesteś, więc to powinno wystarczyć.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:23 am   

ehh my też z K mamy ten sam problem i stanęło na tym że kupujemy coś w granicach 150 złotych albo dajemy 150 ( bo ani to bliska rodzina ani kontaktów bliższych nie mmay z nimi )
_________________
 
 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:33 am   

Dziewczyny to chyba jakaś telepatia bo wlaśnie o tym w pracy rozmawiamy:)Ja też mam ten dylemat bo raz że dawno na komuni nie byłam a dwa nie za bardzo mam kogo zapytać. Zostaliśmy zaproszeni do siostry ciotecznej męża, komunia jest w domu (czyli sugerowanie się ceną talerzyka odpada).Mąż uznał, że skoro oni dali nam 300 zł na wesele z poprawinaki za 2 dorosłych osób+dwoje dzieci (wiem, że może glupio się tym sugerować ale mimo wszystko jest to jakiś punkt wyjścia) to my damy 150 zł+wiadomo jakaś bombonierka czy pamiątka. Myśle że powinno być ok. Jak uważacie?
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:44 am   

my z Z. i jego rodzicami byliśmy w zeszłym roku na komunii u wnuczki brata PT. Daliśmy łącznie 400 złotych, czyli po 200 złotych od pary. Przyjęcie po komunii było w domu...
_________________
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:45 am   

Boże! Temat dla mnie. Nawet sama miałam taki założyć. W tym roku mamy dwie komunie tego samego dnia. Jedna u siostrzenicy, druga u rodzonego brata. Przyjęcia będą dwa. Miałam ten sam dylemat i takie same przemyślenia. Też porównywałam kwoty "weselne" i doszłam do wniosku, że na pewno nie będzie to więcej niż 200 zł dla siostrzenicy (bo bratu jestem w stanie dać więcej zwłaszcza, że gości będzie malutko i nie nazbiera za dużo). Po przeczytaniu waszych postów doszłam do wniosku, że faktycznie 150 zł, to bardziej rozsądna kwota. Dzięki dziewczyny.
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:50 am   

Laura, ja myślę, że jak najbardziej taka kwota jest ok.
Ale z drugiej strony może się okazać, że rodzice dziecka uznają, że nie jest ok. Bo jak ktoś mówi, że zbiera na quada, tak jak w przypadku aggar, to ja w podświadomości mam "więc wiecie, musicie kasą sypnąć, bo to trochę kosztuje." :kwasny:
_________________

 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:56 am   

Dzięki dziewczyny za odzew :) Hehe, temat na czasie :)

agulka1989 napisał/a:
Daliśmy 200 złotych . Przyjęcie po komunii było w domu...

W naszym przypadku przyjęcie po komunii jest w hotelu. Tyle, że siostra w nim pracuje i ma 50% zniżki, więc też nie wiemy jaki będzie koszt tzw. talerzyka (jeśliby się tym sugerować oczywiście).
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl