Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezent na komunię (ile lub co?)
Autor Wiadomość
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 5:15 pm   

misia-misia napisał/a:
Rower za 950zł??


to nie jest dla mnie szok i nie ma się co dziwić - jak już kupować rower, to porządny dla dzieciaka, żeby się nie rozwalał. Ja dostałam rolki za 200zł, więc roweru dobrego za 200 raczej sie nie dostanie. Bez przesady.

A ja żylam niby w innych czasach, kiedy nie bylo na komunie laptopow, a tez sie cieszylam i czekalam na prezenty. Jak sie ma 8 lat jest się tylko dzieckiem..

[ Dodano: Czw Maj 19, 2011 6:16 pm ]
Bella napisał/a:
ja akurat mogłam sobie pozwolić na taki wydatek. Znam mojego chrześniaka i wiem, że nie przewróciło m to w głowie:)


no i super podejście:):)
 
 
 
Sabina.K 

Wiek: 45
Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 5:53 pm   

My kupiliśmy z Moim P dla chrzestnicy rower i biblie. Jakoś tak się przyjęło że chestny kupuje rower..myślę że to dobry prezent, ale każdy kupuje to lub daję na co go stać. Nie będe brać kredytu oczywiście na jakiś prezent by się pokazać, myślę że każdy to powinien zrozumieć i nie droczyć się z powodu niesatysfakcjonującego prezentu.
_________________
Bierz życie jakim jest
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 7:37 pm   

Elwirka1 napisał/a:
Pepsi napisał/a:
Niestety obecnie komunia dzieciom kojarzy się głównie z prezentami
a za naszych czasów tak nie było?

Mnie jakoś prezenty nie bardzo interesowały. Interesowało mnie za to, że będzie wreszcie sporo dzieci w jednym czasie i będzie z kim po drzewach skakać :razz:
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
pati8 

Dołączyła: 09 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: zgierz
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 9:17 am   

Mój chrześniak wkrótce przystąpi do komunii jak pisałam już wcześniej.Chrzestny przychodzi z dziewczyną i ostatnio pod wpływem swojej mamy a mojej teściowej zaczął dopytywać mnie ile zamierzam dać.Mam wrażenie że boi się tego by przypadkiem nie dał mniej ode mnie.Teściowa czyli babcia tego dziecka wzięła kredyt by kupić sobie sukienkę i dać w kopertę-śmieszy mnie to trochę bo cały rok narzeka jaką ma małą emeryturę a z okazji komunii chce się pokazać na co Ją stać.Rodzice dziecka doskonale wiedza w jakiej jest sytuacji i wcale nie mieliby żalu gdyby dała 200 zł .
 
 
Miguela 

Dołączyła: 16 Kwi 2011
Posty: 47
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 7:01 pm   

ja też miałam teraz komunię chrześniaka i przyznaje że dałam 500zł w kopertę do tego pamiątka i bombonierka, nie wydaje mi się żeby to było mało (choć mogłam dać więcej) ale patrząc trochę do przodu to na 18-stkę by wypadało dać koło 1000zł a gdzie jeszcze wesele...ale to wszystko zależy od nas...tak jak piszecie każdy niech robi jak uważa i daje tyle na ile go stać...ja osobiście nie wyobrażam sobie żeby brać pożyczki na prezent komunijny.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 8:36 pm   

Agu24 napisał/a:
80 osób to przeciętna liczba gości weselnych.


Jak dla kogo. My na wstępnej liście mieliśmy 200 osób (rodziny i bliskich znajomych) i dopiero po ostrych cięciach i zaciętych dyskusjach (kogo z nich można ewentualnie nie zaprosić) udało nam się upchnąć w 160.
Chrzest Zygmunta? Ponad 40 osób najbliższej rodziny. Bliscy przyjaciele z głupia frant zapytali nas czy mają się szykować na chrzest, a mi aż przykro było powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie zaprosić nikogo poza najbliższą rodziną.

A prezenty? Zmieniły się czasy, zmieniły się możliwości, zmieniły się prezenty. Moja mama dostawała bombonierki, ja się cieszyłam jak głupia z walkmana i lalki Barbie, mój brat dwa lata później dostał już komputer, dzisiaj dzieci znowu mają inne marzenia. Ja na komunię dostałam od chrzestnych po pierścionku i wielkim szokiem było to, że jeden z nich był z malutkim brylancikiem, a dzisiaj Matylda dostała od przyjaciół moich rodziców przywieszkę z brylancikiem na pępkowe.
Nie możemy się zatrzymywać sto lat za murzynami i dziwić się, że czasy się zmieniają. To oczywiste, że się zmieniają. Nie tylko prezenty komunijne ale całe nasze życie idzie do przodu.
_________________
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 8:12 am   Prezent na 1 Komunię Św.

Mam problem, otóż jestem z narzeczonym zaproszona do syna mojej kuzynki na Komunię Św. Niestety z pewnych względów na niej nie możemy się pojawić, co już uczyniliśmy i zawiadomiliśmy o tym fakcie. Chcę mimo wszystko kupić chłopcu jakiś symboliczny prezent, który mu dam przed bądź po Komuni, nie wiem co moze jakiś plecak do szkoły, piłka nożna. Macie propozycje???
_________________




 
 
kingakama 

Dołączyła: 01 Cze 2010
Posty: 56
Skąd: teraz Warszawa
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 8:42 pm   

Późno ta komunia:)
Jak nie macie za dużo pieniędzy do wydania, to może srebrny medalik. Można kupić w Aparcie ładne za 30-40 zł - ja taki właśnie kupiłam na komunię córeczki znajomych - mieszkamy koło siebie, nie byliśmy zaproszeni,więc byliśmy tylko w kościele. Jak macie lepszą sytuację to może złoty?
To taki typowo komunijny prezent i pamiątka tej uroczystości.
 
 
Wizaz.waw.pl 
Firma

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 04, 2012 2:57 pm   

Jeżeli nie jesteś chrzestną to nie musisz dawać wielkiej kwoty. 150 zł to nawet za dużo. Wydaje mi się, że 100 zł to taka optymalna kwota.


Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 05, 2012 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R.Stanulewicz 

Wiek: 36
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: Ozorków
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 5:58 pm   

a może sesja fotograficzna?:)
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lip 29, 2015 8:10 pm   

Ja z 2 dzieci i mężem nie poszłabym wręczyć 100 czy 150 zł dziecku nawet jak bym nie była chrzestną.No i ta końcówka "50" trochę słabo wygląda wg mnie.A gdybym szła sama,to nie wiem ile bym dała,bo nie byłam w takiej sytuacji.
Ostatnio zmieniony przez Blue Sro Lip 29, 2015 8:13 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
mapower 

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 9:12 pm   

Rower jest dalej dobra opcja, albo.... komputer, chociaz nie byłabym tego taka pewna
 
 
polanik 

Dołączyła: 02 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 12:59 pm   

czyli co 200 zł?
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2017 3:02 pm   

Odświeżam temat :D
To jak to jest teraz? Prezenty? Pieniazek - a jak tak to ile jeśli nie jest się chrzestnym?
_________________


 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sro Lut 01, 2017 8:13 pm   

Ooo temat idealnie dla mnie. Mamy w tym roku komunię Chrześniaka S. i mojej Kuzynki. Nie mam pojęcia ile dać czy co kupić.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Lut 01, 2017 9:20 pm   

Mnie też czeka w tym roku komunia - chrześnicy.
Myślę nad złotym łańcuszkiem + medalik - tak żeby była pamiątka + większa suma pieniędzy lub laptop.
_________________
 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2017 9:28 pm   

Miałam Komunię chrześnicy rok temu. Bardzo chciała dostać rower górski, większy, dla dorosłych. Złożyliśmy się z chrzestnym po 500 zł i rodzice kupili wymarzony prezent ;) złoty medalik to też piękna pamiątka. Zależy co się dziecku może przydać i z czego się ucieszy.
_________________

Dzienniczek przedślubny
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 5:51 am   

Jestem mamą chrzestną 6 dzieci - na chrzciny kupowałam medaliki złote z łańcuszkiem i dorzucałam w kopercie 100-200 zł. Teraz będę miała 3 komunie i dam każdemu po 700 zł. Nie wpadłabym na laptopa czy coś innego, powyżej 1000.
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 2:24 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Ostatnio zmieniony przez Terry Czw Lut 02, 2017 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karmelova 

Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 76
Skąd: Warszawa/Łódź
Wysłany: Sob Lut 04, 2017 1:01 pm   

My na komunię chrześnicy mojego męża daliśmy w prezencie Pismo Święte i 500 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało ale to była podwójna komunia więc oczywiście musieliśmy dać i drugi prezent aczkolwiek był nieco skromniejszy.
_________________
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 04, 2017 6:23 pm   

Mój mąż jednej ze chrzesnic sprezentowal laptopa(na spółkę z dziadkami i chrzestną). Druga chyba dostała gotówkę, ale nie pamiętam ile. Czasem rodzice podpowiadają, co dziecko potrzebuje/chce i to wiele ułatwia, jeśli nie ma się pomysłu. Jeśli nie ma specjalnych życzeń, to najlepiej dać pamiątkę związana z sakramentem i pieniążki.
Dorotka, niezły masz "przychówek" :) chyba jesteś ukochaną ciocią. Ja nie mam żadnego chrzesniaka, póki co.
_________________

 
 
AGIS 

Dołączyła: 04 Sty 2017
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2017 8:42 am   

Ze 3 lata temu byłam na komunii dziewczynki z dalszej rodziny dałam jej srebrną przywieszkę z Apartu (ok.70zł) i do tego 300zł. Ogólnie uważam, że każdy powinien dać tyle ile może. Ludzie trochę powariowali z prezentami na komunię, bo wydaję mi się, że prezent od np.chrzestnej za 2-3 tyś to trochę za dużo jak na 9letnie dziecko.
 
 
ermalo 

Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 0
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Lut 09, 2017 4:04 am   

ja chrześniakowi dałam książki


Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Lut 28, 2017 7:25 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 28, 2017 7:18 am   

Mnie w przyszłym roku poza moim weselem szykują się dwie komunie - dwóch moich chrześnic. Także wydatków sporo. Zastanawiam się nadal co im dać i doszłam do wniosku, że dam chyba każdej 500 zł i dam do tego jakiś pierścionek, albo łańcuszek, żeby została im też jakaś pamiątka. Nie wiem czy to nie za mało, ale chyba akurat w przyszłym roku nie dam rady wygospodarować więcej pieniędzy, zwłaszcza, że komunie będą zaraz przed weselem.
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lut 28, 2017 9:41 am   

Uwazam, ze to nie za malo, nawet bez twojego wesela. W koncu nie ma cennika i kazdy ocenia ile moze dac. Z reszta przy weselu pewnie 500-600 zl bedzie w wiekszosci kopert dla was.
 
 
nelka66 

Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw Mar 09, 2017 11:47 am   

Mam w Maju 3 komunie, na dwóch ja jestem chrzestną, na jeden mój narzeczony. To wydatek ponad nasze siły, nie dajemy prezentów tylko każdemu dziecku po 500 zł.
 
 
ola5601 

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: łódż
Wysłany: Czw Kwi 06, 2017 2:34 pm   

zegarek, medalik, rower :)
 
 
Ewelka5 

Dołączyła: 16 Wrz 2016
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 4:37 pm   

Moim zdaniem najlpesze prezenty na komunię, to takie klasyki jak na przykłąd zegarek. Ja swojemu chrzesniakowi zamaiwalam na stronie (...)jakbyscie szukali zegarkow dobrych marek to tam macie duzy wybor :)

usunęłam link do strony, Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Nie Kwi 23, 2017 6:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dhaga 


Wiek: 33
Dołączyła: 26 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 10:26 am   

Najlepszym wyjściem jest chyba kasa, jakaś skromna sumka. Wg mnie więcej jak 2 stówki nie ma sensu wkładać. Ludzie za bardzo przesadzają i komunia to już powoli przerost formy nad treścią, no małe wesela. Niektórzy to już w ogóle zapomnieli o co w tym chodzi, liczą się prezenty i kasiora. :(
_________________
Miłego dnia :)
 
 
zyngis7 

Dołączył: 17 Kwi 2021
Posty: 0
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Kwi 17, 2021 8:00 pm   

Zawsze gdy brakuje kasy na takie okoliczności można zaciągnąć pożyczkę gotówkową lub kredyt gotówkowy.
 
 
Taliczan 

Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 28, 2021 7:49 am   

Dobrze że można kasę jakoś skombinować.
Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: Pożyczka na 1 Komunię Świętą !! ! :D
_________________
Księgi Wieczyste po Adresie
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 12 Maj 2021
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2021 11:53 am   

fajne są te biblie w formie komiksu na allegro za 50 zł jeśli nie chcecie kupować ogólnie pisma świętego
 
 
plagit 

Dołączył: 23 Cze 2021
Posty: 0
Skąd: Zakliczyn
Wysłany: Sro Cze 23, 2021 7:42 pm   

jak dla mnie to juz jest lekka przesadza nie ma co wydziwiać
_________________
https://sunking.pl/fotowoltaika-wroclaw/
 
 
anjexosdefrgos 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 15
Skąd: Skąd
Wysłany: Pią Sty 14, 2022 3:43 pm   

No niestety żaden z pomysłów mi się nie podoba jako prezent na Komunię Św. Na urodziny owszem, ale nie na uroczystość religijną.
 
 
Olek55 

Dołączył: 08 Mar 2022
Posty: 0
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Mar 18, 2022 1:04 pm   

laptop telefon klawiatura myszka
 
 
MilenaStojan 

Dołączyła: 15 Cze 2022
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: Sro Cze 15, 2022 11:49 am   

Samochód najlepiej.
 
 
MartaFokacza 

Dołączyła: 21 Cze 2022
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Cze 28, 2022 8:27 pm   

Nowy jak już wybierac...
Ostatnio zmieniony przez MartaFokacza Wto Cze 28, 2022 8:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl