Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
skąd bierzecie książki?
Autor Wiadomość
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:19 am   skąd bierzecie książki?

Skąd bierzecie ksiązki? Kupujecie? Jesli tak to gdzie najchętniej? Korzystacie z bibliotek? Możecie polecic jakies dobrze zaopatrzone?

Ja kupuję używane na aalegro, często za pół ceny. Bardzo często kupuję książki w języku angielskim. Płace grosze. Tyle, że potem musze się troszkę pomęczyć czytając :razz:

Poza tym biblioteki - najczęściej chodze do biblioteki koło mnie ale jest tam nie tak dużo fajnych książek. Natomiast bardzo polecam biblioteke na Ogrodowej, na przeciwko Manufaktury. Jest tam cały spory regał z nowościami.

Poza tym biorę udział w akcji pożyczania książek:
http://kolejkowo.phorum.pl/index.php
I to własnie dzięki tej akcji przeczytałam najwięcej świetnych pozycji w ostatnim roku :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:22 am   

Ja przeważnie kupuję książki, ewentualnie pożyczam od znajomych :)
_________________

 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:49 am   

Glownie kupuje i przywoze hurtowo do Sz. (ostatnio zaplacilam nadbagaz z tego powodu :roll: ). Pozyczamy rowniez miedzy Polakami polskie ksiazki. Ostatnio - znajduje pdf w sieci. Wiec moge czytac za darmo. :)
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 9:36 am   

sporo ściągam z internetu i czyam przed komputerem ale najczęściej z biblioteki a jak coś mi się szczególnie spodoba to szukam w antykwariatach lub na allegro żeby dołączyć do swojej biblioteczki :)
 
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 12:06 pm   

głównie kupuję - na allegro, w antykwariatach, czasem w sklepach internetowych.
oboje z małżem jesteśmy książkowymi molami. :wink:
pożyczam od znajomych rzadko, bo lubię mieć. nasz księgozbiór już się prawie nie mieści w mieszkaniu, więc część książek wyjechała do domu na wsi i tam zapełnia się powoli druga nasza 'biblioteka' :lol:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Czw Maj 06, 2010 12:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 12:40 pm   

Kupuję. Tylko i wyłącznie w Empiku. Internetowym lub zwykłym z przeważajacą przewagą tego drugiego. Lubię się przejść między regałami w sklepie :smile:
_________________

 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:14 pm   

Ja też najczęściej kupuję (Empik) i wymieniam się z moją mamą (ona w księgarniach wysyłkowych zamawia - Świat Książki, czy coś takiego).
Mam mocne postanowienie powymieniać się, tak jak pisała Strawberrytea, albo oddać część zbiorów do antykwariatu/sprzedać na Allegro (itd.) ale nie mam czasu wziąć się się za to porządnie...
Zresztą ja swoje książki chętnie udostępniłabym do czytania/wymiany itd., ale na przykład mój Mąż już się ze swoimi niechętnie by rozstał, mimo że sam ich tak naprawdę drugi raz czytać nie będzie...
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 10:16 pm   

Ja na ogół kupuje, przoduje empik internetowy, potem antykwariat i... kiosk, kolekcja Grishama czy Kapuścińskiego 8) no i jeszcze teściowa jest dobrym źródłem ona zawsze coś ma w zanadrzu :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 6:50 am   

Ja dawniej głównie z biblioteki. A teraz kupuję pojedyncze pozycje- na ogół w Empiku :) :)
_________________

 
 
 
julietta 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 10:39 am   

Prawie wyłącznie kupuję - książki nowe lub na allegro "bez oznak użytkowania", ewentualnie pożyczam coś od znajomych lub rodziny. Nie lubię używanych książek, dlatego nie odwiedzam antykwariatów (parę razy zajrzałam, ale nigdy nie udało mi się znaleźć nic ciekawego), a bibliotek to wręcz nie znoszę - to chyba taka awersja z czasów szkolnych, kiedy pożyczane książki bywały baaaaardzo zniszczone, brrrrrr.
_________________
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 7:37 am   

Kupuję w Empiku, Merlinie, albo na straganie w pasażu handlowym. Albo pożyczam - najczęściej te, które kupiłam komuś w prezencie.
 
 
ola_ra 

Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 11:55 pm   

ostatnio coraz częściej i chętniej (z braku czasu) audiobooki, może to nie to samo co tradycyjna książka, no ale lepiej taki substytut niż żaden ;]
 
 
Marchewunia 

Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 44
Skąd: k/Łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 9:24 am   

ja kupuję na allegro, w empiku, na amazon.com i na stronach wydawnictw :)
 
 
anula86 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:45 pm   

Mam mnóstwo książek w domu, więc ostatnio czytam książki znajdujące sie u mnie na regale:) Sa to książki o róźnej tematyce
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 4:54 pm   

Sama sobie kupuję w antykwariatach, jak ktoś chce mi kupić czy ja komuś to nówki w Empiku albo przez Allegro.

Kiedyś bardzo dużo korzystałam z biblioteki, teraz już nie, głównie przez ogólny brak czasu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 15, 2012 11:46 am   

ja od jakiś dwóch lat wymieniam się książkami i dzięki temu stale mam dopływ różnych różności, zazwyczaj takich które poszukuję. niektóre zostają na moich półkach na zawze, inne na dłużej, a inne... zanim skończę czytać już są zabookowane dla kogoś :razz:
_________________
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 15, 2012 7:00 pm   

ja pożyczam od znajomych, sama kupuje, albo umawiam się z siostrą i jeśli jakieś książki chcemy wspólnie przeczytać to raz ja kupuje a raz ona. chociaż ostatnio coraz częściej myślę o zakupie czytnika- bo tata ma sporą bibliotekę ebooków i miałabym dużo książek od niego
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 15, 2012 9:39 pm   

Zdecydowanie ANTYKWARIAT :) choć ostatnio musieliśmy zbastować z nabywaniem nowych (takie uzależnienie) gdyż zabrakło nam miejsca na regałach :)
_________________
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 8:29 am   

ostatnio kupuję w księgarniach internetowych, wcześniej na starym mieszkaniu często chodziłam do biblioteki, no i wymieniam się z koleżankami, czasem zdarza się też zakup w stacjonarnej księgarni, ale chyba czas przerzucić się na bibliotekę i może antykwariat
_________________


udanego dnia Gość
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 2:28 pm   

kariczeq napisał/a:
ostatnio kupuję w księgarniach internetowych

to tak jak ja :) jakoś nie mam ostatnio czasu na chodzenie po księgarniach czy antykwariatach. Mój mąż zakupił niedawno czytnik e-booków i zdarzyło mi się jedną książkę na nim przeczytać - rewelacja !!
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 4:52 pm   

Ostatnio głównie z biblioteki w Piotrkowie :) Ma całkiem aktualny księgozbiór :) :)
A jak zależy mi na jakiejs nowości to kupuję- na ogół na zmianę z mamą, albo na płacimy po połowie :)
_________________

 
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 10:39 pm   

głównie z chomika i czytam niestety na kompie, tablecie lub skrajnie telefonie.

ja osobiście nie cierpię książek z biblioteki, mają specyficzny zapach, którego nie mogę znieść i zawsze wydaje mi się, że mam po nich brudne ręce (ale może to nn :twisted: )
_________________
 
 
Blue_Sky 

Dołączyła: 17 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Pl
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 10:38 am   

często korzystam z biblioteki, chociaż lubię mieć swój egzemplarze, dlatego tez rodzina nie ma problemu z prezentem dla mnie, dobra książka nigdy nie jest zła :P
 
 
Gacjusz_pl 

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 4:15 pm   

Jeżeli chodzi o książki,to oczywiście dobrym źródłem są księgarnie internetowe,ponieważ mamy taniej,a wybór szeroki i dostaniemy tą pozycję którą chcemy. Z biblioteki rzadko korzystam,jednak wolę mieć swoją na własność i szanować ją. Można powiedzieć,że to takie małe hobby.
_________________
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 11:00 pm   

Przede wszystkim z biblioteki. Gdybym miała więcej kasy, to wykupiłabym pół księgarni :wink:
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
delicja 

Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 6
Skąd: polska
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 9:35 am   

kupuje książki lub tańsze ebooki, ewentualnie wypożyczam od innych
 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 9:56 am   

ja głównie kupuję, najczęściej Empik lub Merlin, często też Antykwariat lub allegro, ale tylko takie po których nie widać "zmęczenia życiem" czyli śniadań, obiadów, kolacji itp... ;)
_________________
Tosinka
 
 
agacionek 


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 1759
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 9:15 pm   

Z biblioteki :)
_________________

 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 9:31 pm   

wcześniej - głównie Empik i allegro, ale odkąd mieszkamy "na swoim" i codziennie spędzam łącznie w tramwaju 40 min czytając, nie zarobiłabym na książki i zaprzyjaźniłam się z moja osiedlową biblioteką (jest mnóstwo nowości - może też dlatego, że sama biblioteka jest nowa) i sporadycznie zaglądam do dużej wojewódzkiej biblioteki na Rynku :)
_________________


 
 
 
becky232 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 86
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 8:37 am   

Biblioteka, Allegro, Matras (bo mam tam zniżkę).
_________________

 
 
Nocta 

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 3:19 pm   

Z reguły pożyczam książki od znajomych, ale czasami kupuję na allegro. Niestety biblioteki są coraz gorzej zaopatrzone, czasami na upragnioną książkę trzeba czekać miesiącami :(
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 8:01 am   

Ja regularnie chodzę do biblioteki. Nowości sobie rezerwuje wcześniej i w sumie czytam je dość szybko. Czasami kupuję w Empiku lub dostaję od rodziny.Bardzo rzadko pożyczam.
_________________
,
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 8:12 am   

Z biblioteki głównie, ale mam przyjaciółkę uzależnioną od kupowania książek, tak, że sama by mogła otworzyć bibliotekę, więc różne nowości pożyczam od niej.
_________________
 
 
marianos 

Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 12:43 pm   

A ja znów szukam elektronicznych książek w internecie e-booki, jak potrzeba to sobie drukuje a jak nie to po prostu trzymam na komputerze.
 
 
ZaproszeniaSlub 

Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Kwi 16, 2013 11:00 am   

Polecam antykwariaty, szczególnie, gdy chce się wrócić do klasyki literatury. Zapach książek i ich cena bardzo kusi. Dawniej było bieganie po bibliotekach, ale zdecydowanie wolę swoje własne książki. Króluje Allegro, Empik. 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki można trafić na bardzo ciekawe promocje w Empiku i Matrasie.
 
 
Suzu 

Wiek: 35
Dołączyła: 07 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 07, 2013 8:35 pm   

Najczęściej korzystam z biblioteki, ale bardzo lubię czytać e-booki i zastanawiam się nad zakupem czytnika e-booków.
 
 
zbroziu 


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Maj 2011
Posty: 141
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Sro Maj 15, 2013 7:50 am   

Książki zdecydowanie najczęściej kupuje poprzez empik.com i czasami allegro... za to ze względu na małą ilość miejsca w mieszkanku wszystkie kupione i przeczytane książki oddaje do miejskiej biblioteki w moim miasteczku by móc do nich w przyszłości wrócić.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 8:45 am   

Kupuję (najczęściej w empiku lub na portalach sieciowych), wypożyczam (należę do 2 bibliotek) a ostatnio mój PM sprezentował mi piękny czytnik e-booków, no i teraz hulaj dusza... :) Zakupuję e-booki w księgarniach internetowych lub zdobywam je w bardziej kreatywny sposób ;) ))))
I tak przy okazji... broniłam się przed czytnikiem prawie dwa lata... I nie ma zapewne nic piękniejszego niż zapach książki i jej papierowe kartki, ale czytnik to genialna sprawa. Zabieram z domu klucze, telefon i czytnik gdziekolwiek idę. Smaczku dodaje fakt, że mam przy sobie ponad 1000 książek, a niewiele się nadźwigam ;) )))))))
_________________
 
 
Rawsone 

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 1
Skąd: nyc
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 9:54 am   

Ja dawniej głównie z biblioteki. :smile: :smile:
 
 
Kasiakan 

Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 2:29 pm   

Osobiście kupuje książki w Empiku lub przez internet z jakiś promocji. Nie korzystam z bibliotek bo nie mam żadnej blisko domu a latać po mieście i szukać potem pamiętać o oddaniu nie dla mnie :)
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Mar 05, 2014 1:35 pm   

Głównie allegro oraz księgarnie internetowe,zawsze tam szukam książek a to z racji niższej ceny i szerokiego wyboru,uważam że warto bo póki co jeszcze się na nich nie zawiodłam.
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sro Mar 05, 2014 1:51 pm   

Książek kupuję dosyć sporo, więc staram się nie przepłacać. Wymieniam je na portalach do wymiany książek, kupuję na allegro lub promocjach organizowanych przez wydawnictwa. Zdarza mi się też zażyczyć sobie kilka pozycji na prezent ;)
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 05, 2014 9:35 pm   

Kierczak napisał/a:
Ja książki kupuję wyłącznie na allegro lub zamieniam się na książki ze znajomymi. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś czytnika ebooków i może przerzucę się na elektorniczne książki taniej wyjdzie :)


I zdecydowanie zaoszczędzisz więcej miejsca w wakacyjnej walizce :P
_________________
 
 
zuz0wa 

Dołączyła: 10 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 1:34 pm   

Ja najczęściej kupuje książki. Znajduję pozycję jaka mnie interesuje i przekopuje neta w poszukiwaniu najtańszej opcji. Nie lubię znów książek z biblioteki- chyba uraz z czasów szkolnych :lol: ale kupowaniu ma swoje wady też- bo gdzie to wszystko trzymać?! Nie mówiąc już o cenach które często ni jak nie są adekwatne do wykonania książki np :|
_________________
"Bycie drzazgą w oku rozbawia mnie,
Gdy widzę jak drapiesz, drap ile chcesz"
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2014 4:34 pm   

Ja do biblioteki chodzę teraz rzadziej, większość już mam przeczytanych :)
 
 
Agnes200 

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2014 7:42 pm   

Ja najczęsciej kupuje w sklepie, lub wypożyczam z bibloteki ewentualnie pozyczam od znajomych.
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 10:16 pm   

Kupuje w sklepie lub na allegro, wypożyczam
_________________
Skyler

 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 25, 2014 9:25 am   

Ja kupuję książki. Takiego mam świra, że można powiedzieć że je wręcz kolekcjonuję. Ale tylko te co lubię. A gdzie kupuję? To już różnie. Uaielbiam antykwariat KOMIKS na Piotrkowskiej. Znajdował się niedaleko ul. Zielonej koło niebieskiej bramy, teraz przenieśli go troszkę dalej w stronę Placu Wolności ppo drugiej stronie ulicy. Nie ma wizyty żebyn nie wyszła z książką. Są o wiele tańsze a często praktycznie jak nowe. Na Allegro do tej pory kupowałam tylko raz. Kupuję także poprzez grupy ze sprzedażą książek na fb. Należę chyba do trzech takich. No i też lubil kupować w Matrasie, bo cząsto mają fajne rabaty :)
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 9:20 am   

Kupuję na allegro lub na wyprzedażach księgarni lub wydawnictwa. Czasami też wymieniam niepotrzebne już powieści na odpowiednich portalach.
 
 
MalinAAA 


Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 9:54 am   

Często kupuję książki, ale moja biblioteczka już pęka w szwach :wink: Jakiś czas temu zapisałam się też do biblioteki i chyba zacznę korzystać z dobrodziejstw antykwariatu :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl