Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pralko-suszarki
Autor Wiadomość
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
  Wysłany: Pią Maj 21, 2010 1:36 pm   Pralko-suszarki

Dziewczyny, planujemy powiekszyc rodzinke i wykończyc meblowo salon. No i niestety pojawia sie problem, gdzie postawimy suszarkę z mokrym praniem. Teraz, póki w salonie jest dużo miejsca, bo nie ma mebli, stoi sobie pod ścianą i nie ma problemu. Latem na balkonie i też jest ok (chociaz nie wiem czy w tym roku lato jednak będzie :evil: ) Niemniej jednak za chwilę pojawi się nam problem i nie będzie juz miejsca na ta suszarkę, a gdzieś pranie musi wyschnąc.
Dlatego pomyśleliśmy o pralko-suszarce. Macie jakies doświadczenia? Polecacie jakis model?
Wiem, że musi być kondensacyjna i najlepiej o pojemności 5kg, no i oszczędna :)
_________________
 
 
amazonka 


Wiek: 38
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 79
Skąd: inąd ;-)
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 11:20 am   

No cóż, muszę z przykrością stwierdzić, że odrzuciłam myśl o kupnie pralko - suszarki z następujących względów:
1. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż pojemność pralki: 5 kg (tzn. kiedy rzeczy zrobią się mokre mogą ważyć max 5 kg), natomiast suszarki: 2,5 kg. Co oznacza, że po upraniu wsad musisz podzielić na 2 części i suszyć je kolejno. Jak dla mnie rzecz strasznie bez sensu. Niestety nie znalazłam takiej pralko - suszarki, której wsady byłyby równe. Oczywiście pojemność suszarki nie zawsze jest uwzględniona na "widoku" i trzeba dopytać. A nabrać się jakże łatwo...
2. Z opinii innych wiem, że suszarka mocno niszczy rzeczy, zwłaszcza skarpetki, bielizna i podkoszulki ulegają szybkiemu przetarciu podczas suszenia. Do tego i tak nie wolno suszyć wielu rzeczy, choćby swetrów, kostiumów, spódnic itp.

Więc ja osobiście odradzam...
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 9:13 pm   

Mieszkając zagranicą miałam do dyspozycji taki sprzęt. Muszę przyznać, że bardzo niszczy np. ręczniki, ale też ubrania. Można to poznać po ilości włókien, które zbierają się po każdym suszeniu.
Nie wiem czy to była wina tego konkretnego modelu, ale nie mam zamiaru więcej próbować :wink:


A nie możesz powiesić suszarki w łazience? Moja mama ma taką:

http://allegro.pl/item104..._5_m_sznur.html

Jest fajna, bo kiedy jej nie używasz możesz ją zwinąć.
_________________
Ostatnio zmieniony przez gohnia Nie Maj 23, 2010 9:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 10:06 pm   

gohnia napisał/a:
A nie możesz powiesić suszarki w łazience? Moja mama ma taką:

http://allegro.pl/item104..._5_m_sznur.html

Eh, takiej nie widziałam.... ale u mnie w łazience jest też suszarka:
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

Ewentualnie taka suszarka zajmuje mniej miejsca:
http://www.allegro.pl/ite...a_skladana.html
_________________

 
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 10:10 pm   

u mnei też jest taka sufitowa :)

gohnia, ta Twoja wygląda całkiem fajnie, tylko powiedz ona z czasem sie nie wyrabia tak że się nie chce schować?
 
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 11:08 pm   

bazyl napisał/a:
ta Twoja wygląda całkiem fajnie, tylko powiedz ona z czasem sie nie wyrabia tak że się nie chce schować?


ona wisi u mojej mamy więc nie wiem :wink: Ale myślę, że wystarczy zainwestować nieco więcej niż 30 zł w porządniejszy model i pewnie będzie służyć długo. To i tak oszczędniej niż kupno pralko- suszarki :wink:
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 10:37 am   

Elwirka, ja mam pralko-suszarkę i szczerze mówiąc rzadko z niej korzystam, właśnie z obawy przed niszczeniem się rzeczy.
Poza tym nie suszę "na wiór". Jak mam taką potrzebę to podsuszam rzeczy, żeby prędzej wyschły. Np ręczniki, pościel przed prasowaniem, rzeczy dziecka lub coś co wiem, że będzie mi szybko potrzebne. Ale potem i tak trzeba te rzeczy powiesić, żeby odparowały i wyschły do końca.
Dzielenie wsadu na pół nie jest problemem. Po prostu wyjmujesz połowę do miski i suszysz na raty. Przyznam też, że nie zawsze tak robię. Jak nie mam pełnego bębna to suszę od razu.

Czy jest mi niezbędna? Nie, spokojnie mogłabym się bez niej obejść. Oszczędność na miejsce na suszarkę żadna. I tak trzeba ją mieć i rozstawiać. Tyle tylko, że może stać krócej i mniej razy. ;)
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 12:14 pm   

Mam pralko-suszarkę (Indesit) i baaaardzo sobie chwalę. :)
Kupiłam taką co ma 5 kg pranie i 5 kg suszenie.
Suszenia używam rzadko (tzn. średnio 2-3 razy w miesiącu). Zadne rzeczy mi się nie zniszczyły :o , bo mam różne programy do suszenia bawełny, rzeczy delikatnych, itd. Oraz 3 stopnie suszenia, więc można sobie wyregulować jak się chce.
Acha, i trochę się obawiałam, że rzeczy będą miały charakterystyczny zapach :roll: jakie pozostawiają niektóre suszarki, ale okazało się, że nie i suszenie jest bezzapachowe. Ale np. moja znajoma używa do normalnej oddzielnej suszarki takie specjalne zapachowe środki do suszarek, więc i ten problem odpada, jakby co.
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 12:56 pm   

Dzięki Asiek, właśnie takiej opinii potrzebowałam :) Ja będę używała suszarki tylko zimą, bo latem pranie schnie na balkonie. W łazience nie chce mieć mokrego prania bo i tak jest tam wystarczająco wilgoci.
_________________
 
 
MisiaTesia 

Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:38 pm   

Mam pralkę i suszarkę. Używam często, nic mi się nie zniszczyło a ponadto mam wrażenie, że ubrania wysuszone w suszarce łatwiej się prasuje.
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 8:15 pm   

Dziewczyny, temat podbijam. Decyzja zapadła kupujemy suszarkę do bielizny. Myślimy o firmie bosch, siemens lub electrolux, na pewno kondensacyjna, ale tyle tych różnych modeli...
Macie jakieś doświadczenia?
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Olenia 

Dołączyła: 05 Lis 2011
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 16, 2013 11:59 am   

Mój mąż kupuje zawsze urządzenia firmy electrolux.

Jak do tej pory z tych większych mamy lodówkę, pralkę i kuchnię.
Odpukać jak na razie żadnych problemów.
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Sro Lis 20, 2013 7:20 pm   

Karola5 napisał/a:
Dziewczyny, temat podbijam. Decyzja zapadła kupujemy suszarkę do bielizny. Myślimy o firmie bosch, siemens lub electrolux, na pewno kondensacyjna, ale tyle tych różnych modeli...
Macie jakieś doświadczenia?

A może lepiej AEG ?Electrolux ostatnio zjechał w dół jeśli chodzi o jakość.

Osobiście nie mamy suszarki, ale tutaj wszyscy mają wokoło i najlepsze podobno AEG i Miele (te drugie wiadomo bardzo drogie).
AEG można już poniżej 2tys zł kupić.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Lis 20, 2013 8:27 pm   

Karola5, ja ostatnio zaczęłam poszukiwania, bo chcę sobie kupić pralko-suszarkę. Jedyna, która spełniła wszystkie moje wymagania to electrolux. Jedyne co mnie jeszcze trochę powstrzymuje to cena, prawie 3 tys. Ale jest idealna :)




Kupując Electrolux EWW1697MDW zyskujesz:

Prędkość wirowania 1600 obr/min , co sprawia, że pranie po wyjęciu z pralki jest prawie suche. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i energię potrzebną na jego wysuszenie.

Dużą pojemność bębna podczas prania - 9 kg, umożliwiającą swobodne rozmieszczenie prania, zapobiegając uszkodzeniom podczas prania. Zapewnia również jednoczesne wypranie dużej ilości prania oszczędzając czas i energię.

Dużą pojemność bębna przy suszeniu 7 kg, co umożliwia swobodne rozmieszczenie prania i mniejszą możliwość pogniecenia.

Pralkę automatycznie dostosowującą ilość wody do załadunku w bębnie, dzięki czemu zmniejsza się zużycie wody i prądu.

Klasę energetyczną A, czyli niższe rachunki za prąd i wodę oraz urządzenie przyjazne środowisku.

Klasę prania A czyli najlepsze z możliwych efekty prania gwarantujące, że Twoje ubrania będą bardzo dokładnie wyprane.

Funkcję mniej zagnieceń, która sprawi, że pranie po wyschnięciu będzie mniej pogniecione. Pralka podczas prania stosuje delikatne ruchy bębna, dzięki czemu pranie dużo łatwiej wyprasujesz.

Skokową regulację obrotów wirowania, która umożliwi Ci decydowanie o stopniu odwirowania prania w poszczególnych programach. Wybierzesz, czy chcesz ubrania mocniej odwirowane, które szybciej wyschną, ale będą bardziej zgniecione, czy zależy Ci na łatwym wyprasowaniu ich i obniżysz prędkość wirowania.

Zabezpieczenie przed zalaniem, które w przypadku jakiegokolwiek przecieku na wężu natychmiast odetnie dopływ wody, zamykając zawór bezpieczeństwa przy kranie z wodą. Nie musisz już pamiętać o zakręcaniu zaworu dopływowego - system zrobi to za Ciebie.

Blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi uniemożliwiającą otwarcie drzwiczek pralki podczas pracy urządzenia. Chroni łazienkę przed przypadkowym zalaniem.

Dane techniczne
pralko-suszarka Electrolux EWW1697MDW
Wymiary bez elementów wystających (GxSxW) 60,5 x 60 x 85 cm
Kolor biały
Prędkość wirowania 1600 obr/min
Regulacja prędkości wirowania skokowa
Wielkość załadunku - pranie 9 kg
Wielkość załadunku - suszenie 7 kg
Dobór wody do wielkości załadunku automatyczny
Klasa energetyczna A
Klasa prania A
Klasa wirowania A
Zużycie prądu pranie brak danych
Zużycie prądu pranie z suszeniem 5,6 kWh
Zużycie wody pranie brak danych
Zużycie wody pranie z suszeniem 101 litrów
Opóźnienie startu pracy płynne
Wyświetlacz elektroniczny tak
Programy prania bawełna - eko, delikatny, parowe odświeżanie, pranie wstępne, syntetyki, wełna
Programy suszenia bawełna, syntetyki, wełna
Funkcje dodatkowe certyfikat Woolmark, dodatkowe płukanie, kontrola wyważenia, mniej zagnieceń, pamięć najczęściej używanych programów, silnik Inverter, Time manager - pełna kontrola nad czasem, wybór czasu suszenia , wybór stopnia suszenia, wyświetlacz LCD

Źródło: http://www.euro.com.pl/pr...l#ixzz2lDR1VxgR
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 11:58 pm   

kaledonia, z AEG mam taki problem, że mają dla mnie nieczytelny panel sterowania (albo dziwne obrazki, albo niemieckie napisy), a z doświadczenia wiem, że instrukcje się zawsze zapodziewają i z czasem się nie korzysta z wielu opcji, bo się ich nie zna... ale nie wykluczam, dzięki za opinię :)
mietka, jakbym miała więcej miejsca w mieszkaniu i tak bym się zdecydowała na osobną suszarkę, bo ja raczej z tych, że "jak coś jest do wszystkiego..", ale ten twój model jest rzeczywiście super.
Ja bym chciała, żeby była opcja szybkiego suszenia (w pralce korzystam z programu 20min), a mój mąż parowego odświeżania, ale jeszcze nie wiem czy to się uda pogodzić więc nadal myślę :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 8:30 am   

Mam obecnie ten model:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_

Czyli w zasadzie bardziej ekonomiczna opcja ponieważ kupowałam w cenie niecałych 1500 zł. NIe chciałam drogiego sprzętu bo mam świadomość,ze obecnie sprzęty są tak konstruowane aby psuły się po określonym czasie i aby trzeba było sobie kupić nowy.

Pralko suszarka jest bardzo dobrej jakości, świetnie dopiera. Suszenie jest również wygodne ( wcześniej jak suszyłam w domu to wychodziła mi pleśń).
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Sie 10, 2015 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bernard.fisk 

Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: gorzów
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 3:55 pm   

Mam doświadczenia z takim sprzętem negatywne. Wszystkie ciuchy jakie suszyłem zostały zniszczone. Teraz pewnie są lepszej jakości sprzęty, ale złe wrażenie zostało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl