Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ile to kosztuje?
Autor Wiadomość
Ewela 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 1:14 pm   ile to kosztuje?

Chciałabym się dowiedzieć ile przeciętnie kosztują zdjęcia z ceremonii ślubnej oraz wesela.
Rozmawiałam z jednym fotografem i chciał 400zł za 50zdjęć(dużych,chyba 18/11czy jakoś tak,dokładnie nie pamiętam)+150na płytce.
Jeżeli chcemy tylko plener kosztować nas będzie 300zł.
Czy to dużo?Mając już jakieś doświadczenia oceńcie sami.
_________________
``1.10.2005.``
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Pią Lis 05, 2010 10:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 1:21 pm   ..

nie wiem jakie są ceny w studio bo takich zdjęć nie bede robic, ale z tą plytka to chyba przesadza jesli ma to byc +150 zł ? nagranie plytki z negatywu np w fotojokerze kosztuje ~8zł + 50 gr za każde zdjęcie (zależy od formatu) - więc sama widzisz.. jak bedziesz miala negatywy - a tak powinno byc i zawrzyj to w umowie - to możesz potem zlecić zeskanowanie --- a rozumiem :) chodzi o +150 zdjec na płytce... :)

natomiast za plener- to zalezy ile zdjec i jaki to fotograf :)

porownaj np fabryke slublow ktora za plener bierze 1200 czy nawet więcej
ja wstępnie juz wybrałam fotografa i płace ~1500 ale za reportaż ze ślubu, wesela, i plener - minimum 600 zdjęć (wszystkie na płycie) + album w duzym formacie z wybranych zdjęć (100-150 sztuk)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 1:28 pm   

Ewelu zdjęcie reportażowe z reguły wycenia się od kliszy i dostaje się zdjęcia i kliszę czasami również zdjęcia na płytce.
Z plenerem bywa różnie czasami płaci się za pozycję jak w studiu - mnie się fartnęło i płaciłam jak za reportaż. A cena u przyzwoitego w miarę fotografa w Łodzi to około 150 zł za kliszę. Widziałam tańszą propozycję - ale zdjęcia były kiepskie - żeby nie powiedzieć fatalne.
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 4:40 pm   

My zapłacilismy za foto-reportaż z slubu 300 zł. Dostalismy 4 negatywy i zdjęcia zapakowane w album. Dodam, że nie zamawialismy takiej usługi. Po prostu facet wyczaił, ze nie mamy profesjonalisty na slubie i zaczął cykać fotki. Ale dobrze, są super i nie żałuję. Przynajmniej jest wszystko po kolei uwiecznione :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 6:13 pm   

Nam jak wspomniałam gdzies kiedys bedzie zrobi to kolega. zdiecia w kościeli na na weselu + plener. mimo że jest naszym gosciem weselnych płacimy mu za usługe bp w koncu pracuje:)
Dogadaliśmy sie na 400 zł za wszystko. mamy w tym album z ok 300 zdięciami (zdiecmi ło matko!!) wszystkie klisze w jego zakresie (na sam slub powiedział ze ok 10 szt!!!), wywołanie płytki i inne takie. zdiecia beda w formacie 10x15 lub jakies tam podobne. A do albumu takie duze ale nie wiem jakie. własciwie to my sie mamy tylko usmiechac on wszytko inne : wywołanie, planowanie, robienie, obróbka. Wiec ja tak sobie mysle ze to strasznie tanio. Ale to kolega :)

a zdiecia beda robione cyfrówki i lustrzanka i czesc czarno białach:)


Dyskretnie zapytam ile normalnie sie ceni:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 6:37 pm   

olenka napisał/a:
wszystkie klisze w jego zakresie (na sam slub powiedział ze ok 10 szt!!!)

Hm, Oleńko, 10 klisz wyłącznie na ślub + życzenia to naprawdę sporo. :?
Dlaczego on będzie "trzaskał" aż tyle zdjęć? Pisałaś kiedyś, że to profesjonalista, więc rozumiem, że nie będzie dopiero "testował" ustawienia przesłony, migawki, błysku, itd. na Waszym ślubie. Czyżby obawiał się, że sporo zdjęć będzie nieudanych i dlatego woli narobić ich "na zapas"?
Nie chcę się tu wymądrzać, ale może warto się zastanowić, czy nie będzie tych zdjęć za dużo - pomyśl, jak to będzie wyglądać w praktyce : 10 klisz to prawie 400 zdjęć, nawet jeśli połowa odejdzie na życzenia, sypanie ryżem, itp, to i tak będzie ok. 200 zdjęć podczas samej ceremonii. :?
Przecież on będzie prawie non stop "cykał" zdjęcia! :shock: Nie wygląda to zbyt fajnie na ślubie, jak fotograf co chwila robi zdjęcie, przynajmniej taka jest moja opinia.
_________________
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 8:31 pm   

Asiek skoro tak mówisz to ja zadzwonie i dopytam:)

Moze ja cos pokreciłam moze to ma byc 10 klisz ze wszystkiego? Fotografa załatwiał Łosiu:)

Ja zażyczyłam sobie tylko zeby były tez czarno białe bo na kolorowych to jak mutand wychodze (widac na panieńskich) :hm: a na czarnobiałych troche lepiej:)

no w sumie jak pliczyc to przeciez mi od tego blasku fleszy makijaz zejdzie:( o ni dzwonie i dopytuje:)

Jak dobrze, że mozna liczyc na szczera, radę opinie koleżanek z forum :graba:
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 9:19 am   

Ja myślę że Oleńka coś przekręciła i tyle klisz to w sumie będzie. A jak ma być jeszcze aparat cyfrowy to 10 klisz to i tak bardzo dużo :D
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 10:51 am   

szanowne koleżanki maja racje:) Ma byc 10 klisz jak bedzie robił i takim i takim a 15 jak tylko lustrzanka. On dokładnie jeszcze nie wie jaki bedzie maiała aparat na dany dzień:)


Pokręciła pokreciła bom zakrecona ostatnio:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 1:08 pm   

My płacimy za reportaż ze ślubu 350 zł - 30 zdjęć, odbitki w rozmiarze 15 x 21 cm. Robione cyfrówką i kopia zdjęć na CD.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 4:04 pm   

Oleńka - te 10 sztuk to i tak dużo, my wszystkiego mieliśmy 4 czy 5 klisz, i wyszło z tego już tych dobrych zdjęć około 200. I to w zupełności wystarczy. 10 klisz to będzie naprawdę mnóstwo zdjęć... :lol: [/center]
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 10:06 pm   

A co tam jak on chce 10 szt to niech se ma:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 29, 2004 12:42 pm   

ależ na pewno, Oleńka - powiem Ci, że my jak już oglądaliśmy te nasze 200, to jak się skończyły to byliśmy zaskoczeni troszkę, bo moglibyśmy jeszcze tak dalej oglądać :lol:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 04, 2004 1:48 pm   

A czy to jest drogo. Koleś ma super zdjecia. Strasznie mi się takie klimaty podobają ale zupełnie nie mogę sobie wyobrazić czy są drogie. Sprawdźcie tą stronkę i dajcie znac. http://www.waszezdjeciaslubne.pl/
thx
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 04, 2004 2:01 pm   

Fajny klimat i ciekawe miejsca wybrane do zdjec. Niektore sa naprawde swietne.
 
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 04, 2004 2:47 pm   

fajne zdjęcia faktycznie :)
mmichalina: porównaj sobie ceny jeszcze u innych łódzkich w takich klimatach, czyli fabrykę ślubów i zazo.pl - ten ostatni ma bardzo szeroką ofertę i cenniki dokładne - więc zobaczysz :)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 11:54 am   

Mmichalino
Cena nie jest niska, ale ten aparat średnioformatowy brzmi zachęcająco - bo jakość jest jak w studiu fotograficznym - biorąc to pod uwagę robi się nawet tanio.
Jednak mnie osobiście zniechęca fakt , że sesja nie jest w dniu ślubu :roll: .
 
 
Malgoosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Kwi 2005
Posty: 145
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Sie 01, 2005 3:37 pm   ile to kosztuje?

no to ja teraz bardziej przyziemnie zapytam: ile Was kosztowaly zdjecia slubne?prosze o konkrety: gdzie, ile poz (czy trzeba bylo wybrac jakas minimalna ilosc zdjec do albumu), czy dawali w cenie jeszcze cos extra, ile kosztuja Was dodatkowe odbitki? i oczywiscie czy studio czy plener (mnie bardziej interesuje studio)?
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 4:01 pm   

Nasze zdjęcia były robione w studio56 - i nie należały niestety do najtańszych :? Ale baaardzo nam się podobały - dlatego cena grała mniejszą rolę

Wybraliśmy pakiet 22 pozy w cenie 1450 zł

czyli za jedną pozę wyszło jakieś 65 złotych . Dodam, że otrzymaliśmy wszystkie zrobione pozy czyli 25 :) w niezmienionej cenie (3 pozy gratis)

Jak się zamawia pojedynczo - a tak tez można, to 1 poza kosztuje chyba około 100 czy 110 zł


Zdjęcia dostaliśmy w trzech egzemplarzach każde: 1 komplet duży (15X21) w pięknym albumie w twardej oprawie firmy Henzo
i dwa mniejsze (18X13) w kopertach.



dodatkowa odbitka (bez ograniczeń czasowych i ilościowych ) kosztuje odpowiednio:
- 6zł za mniejszy format
-10zł za większy format


Sesja trwała około godziny i sprawiła nam mnóstwo frajdy :wink:
_________________

 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 02, 2005 7:46 am   

My mamy zamówionego fotografa i płacimy:
45 zł. za pozę, bierzemy ich 10,
normalnie za 3 pozy jest chyba 50 zł

w tych 45 zł, sa juz trzy odbitki - tzn. trzy sztuki zdjęć

zdjęcia zamawiamy w Sun road na Łąkowej ( mam nadzieję, ze nazwy nie przekręciłam)

oczywiście odbitek można wziąść potem więcej, wstępnie ok. 5 zł za jedno zdjęcie
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 02, 2005 7:51 am   

Małgosiu ponieważ ja wogle nie chciałam zdjęć pozowanych to w zasadzie tak dla spokojności rodziców zdecydowaliśmy się na pozowane w studio. Od razu powiedzieliśmy fotografowi, że wybierzeny tylko 2 pozy siedzącą i stojącą bo więcej nie chcemy. Pan powiedział, że zrobi 10 póz i z tego sobie wybierzemy te dwie. Dodatkowo jest album gratis ze wszystkimi pozami oraz małe odbitki wszystkich póz, których nie wybierzemy. Za całość usługi płacimy 100 zł.
 
 
Daffodil 

Dołączyła: 31 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Sie 02, 2005 10:28 am   

My zdecydowalismy sie na Studio Fotografii Profesjonalnej na Łąkowej. Za całość płacimy 1200 zł i w tym mamy 5 poz w studio, 10 póz w plenerze, reportaz z koscioła i z wesela w sumie dostaniemy ok. 250 zdjec w formacie 18/21 a wybór bedziemy mieli z okolo 500.Do tego dostajemy wszystkie negatywy i probne zdjecia w rolkach.Dodatkowe zdjecia beda nas kosztowaly 3 zł na studio i po 1,5 za reszte:)podobały nam sie zdjecia bo nie sprawiały wrazenia sztucznych.
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 11:25 am   

inka 999 mozesz napisac gdzie robicie zdjęcia? A co do Sun Road... Taraz każda odbitka kosztuje już 8 zł :( a 1 poza, jak pisałam juz w innym wątku - 70 zł
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 12:12 pm   

A my nie bierzemy studyjnych, tylko reportaż i plener. Zdjęcia w formie cyfrowej, na płytach, za 1200 zł.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Wto Wrz 20, 2005 2:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szoko 


Wiek: 46
Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 9:34 am   

My robiliśmy u Pana fotografa - za 14 póz 650 zł plus dodatkowo duze zdjęcie portretowe.Wszystko w jednej kopii.
Ilosć odbitek bez ograniczeń bo dostalismy negatywy i sami sobie dorabiamy- cena odbitki 1,80 za sztukę.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 9:36 am   

Szoko - dostaliście negatywy? Robił Wam analogiem? Bo nam robił cyfrówką. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ewig 


Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 244
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 8:06 am   

My wczoraj zdecydowalismy sie na fotografa. Bedziemy miec fotoreportaz. Pan jest do naszej dyspozycji caly dzien. I nie placimy za sama jego obecnosc. To ile godzin nam poswieci nie ma wplywu na cene. Robi zdjecia cyfrowka.Lacznie robi ich okolo 270. Po weselu siadamy i wybieramy te i tyle ile nam sie podoba. Za jedno wybrane zdjecie placimy 9 zl. Zdjecia sa w dwoch formatach:zdjecia pionowe 15/21 cm, zdjecia w poziomie 13/18 cm. Czyli przy zalozeniu, ze wezmiemy 80 fotek-zaplacimy 720 zl. Nie dopytalam sie tylko co z pozostalymi,czy zgra nam jakos na plyte :roll: :oops: Ale to juz nie problem,pogadamy ze znajomymi,ktorym tez on robil. Tak wiec moze byc u nas od rana,gdybysmy sobie zyczyli,az do rana po weselu. Ale my sie chyba zdecydujemy od blogoslawienstwa do oczepin-lacznie z oczepinami i tortem. Aaaa i w trakcie wesela zamiast jechac do studia mozemy pojechac w plener-mozemy przed itp.-wszystko,jak my chcemy. Mysle ze to rozsadna cena,co? Jak myslicie? :roll:
_________________

 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 8:10 am   

Ewiq to bardzo fajne rozwiązanie. Cena na prawdę przystępna i to wy decydujecie kiedy, co i jak SUPER! :graba:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
ewig 


Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 244
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 8:15 am   

Uff...To dobrze, bo tak szczerze mowiac ogladalismy prace dwoch fotografow i tego podobaly nam sie o wiele bardziej.Pojechalismy i nie znajac cen drugiego pana zdecydowalismy sie na tego bez mrugniecia okiem. Cena wydala nam sie przystepna...Wydala nam sie-bo tak naprawde nie mamy zadnego rozeznania w tych cenach :oops: :?
_________________

 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 8:19 am   

Kot napisał/a:
Ewiq to bardzo fajne rozwiązanie. Cena na prawdę przystępna i to wy decydujecie kiedy, co i jak SUPER! :graba:


Mnie też się wydaje,że to świetne rozwiązanie!!!!
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 10:41 am   

Przyłączam się do zdania dziewczyn fajne rozwiązanie :D
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 2:46 pm   

A ja zupełnie nie rozumiem sensu tych dwóch formatów zdjęć rozdzielonych na pionowe i poziome. :roll: Przecież do zrobienia odbitek to nie ma różnicy. :roll: Dla mnie to jakaś głupota... no chyba że ma sensowne wytłumaczenie.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 3:28 pm   

może hmm zmieszczenie zdjęć w jednym albumie wszystkich w "tę sam stronę" ??
_________________

 
 
 
ewig 


Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 244
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 6:06 pm   

kryszka napisał/a:
A ja zupełnie nie rozumiem sensu tych dwóch formatów zdjęć rozdzielonych na pionowe i poziome.


On wycina jakos te poziome zdjecia i dlatego sa one mniejsze-robi jaka panorame czy cos takiego. Tlumaczyl nam,ale ja sie na tym kompletnie nie znam. Poza tym faktycznie chodzi tez, jak napisala Kati, o zmieszczenie ich w albumie.
_________________

 
 
mineralna 

Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 3:12 pm   

przylaczam sie do tego co napisala Kryszka - zupelnie bez sensu...
jedyne wytlumaczenie to takie ze poziome nie mieszcza sie do albumu... wiec moze wiekszy album?

poza tym - oferta wydaje sie byc mila - ale sama nie wiem - nie znam zadnego fotografa ktoryby z usmiechem na twarzy pracowal 24h ;)
widzieliscie jego zdjecia? bo mi cos pachnie tutaj amatorem
ile slubow zrobil do tej pory?
ma swoja strone?
jaka cyfrowka robi?? (sa cyfry za 300 zl i za 30.000)

jesli nie jestescie zorientowani w cenach to co to za problem przejrzec strony ktore dziewczyny tutaj podaly, napisac kilka maili i obejrzec troche zdjec...

no chyba, ze zdjecia sie dla was nie licza tak bardzo..
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 3:24 pm   

Z tego co Ewiq pisała kilka postów wyżej wynika, że to jest fotograf z polecenia. Robił zdjęcia znajomym więc na pewno widziała jego prace :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
mineralna 

Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 4:34 pm   

to ze jest z polecenia nie znaczy ze widziala jego prace - to tylko domysly
to ze jest z polecenia nie znaczy ze jest dobry

ja po prostu sie dziwie, ze ktos decyduje sie na fotografa i jednoczesnie przyznaje sie, ze wogole sie nie zorientowal w temacie - niestety - to czy fotograf jest dobry mozemy tak na prawde ocenic juz po fakcie, lecz mozemy jednak starac sie eliminowac ryzyko...


co do strony internetowej - po jej jakosci mozna ocenic jakosc samego fotografa - zdjecia to jedno, jakosc i wyglad samej strony to drugie - fotograf powinnien miec artystyczna dusze, poczucie estetyki ... a my powinnysmy wybierac fotografa wlasnie na podstawie jego poczucia estetyki (ktore mozemy ocenic chocby poprzez wyglad strony i zdjec)

Ewiq
co do zdjec na plycie - zapewne nie da wam ich, gdyz jest to wlasnie jego zarobek...

jesli ten fotograf jest poczatkujacy to ceny raczej bardzo wysokie jak na Łódź
jesli zajmuje sie tym juz dlugo to wysokie/przecietne - zalezy jak na to spojrzymy:
wielu fotografow daje plyte CD, z ktorej mozna sobie samodzielnie wykonac odbitki placac za nie 2.5 (15x21) w MediaMartk a nie 9 zl - pomysl ze gdy bedziesz chciala wykonac odbitki dla rodzicow czy znajomych to nagle okaze sie ze wydasz majatek...
a odbitki 10x15 sa w cenie 39 groszy

moze ten fotograf ma jakas strone?
z checia bym obejrzala jego zdjecia (i reszta dziewczyn pewnie tez)
 
 
ewig 


Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 244
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:38 am   

Nie,nie ma strony. Ale prace widzialam i podobaja nam sie. Widzialam zdjecia znajomych a takze te, ktore on nam pokazal-wiec wyklucza to sytuacje,ze pokazuje nam zdjecia tzw."pokazowe" i na tej podstawie podejmujemy decyzje. Co do jego poczucia estetyki-rowniez sprawdzone. Jesli chodzi o to,czy amator, czy nie, to odpowiadam- nie jest to amator. Wykonuje reportaze co najmniej od 5 lat a poza tym wspolpracuje z siecia zakladow fotograficznych w moim miescie. Co do jego obacnosci 24h na dobe, to wynika to byc moze stad,ze w rozmowie z nim powolywalismy sie na znajomych,od ktorych posrednio mielismy na niego namiary-a z ta rodzina jest zwiazany o tyle,ze robil im juz reportaze z wielu uroczystosci i nas traktuje na takich samych zasadach, jak ich. Co do plyty, to faktycznie masz racje,ze lepiej zrobic odbitki za 2,5 niz za 9-ale to jeszcze jest kwestia do uzgodnienia. Mysle,ze te zdjecia, ktore wezmiemy od niego zgra nam jednoczesnie na plyte, a te, ktore odrzucimy zwyczajnie wykasuje.
_________________

 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 8:01 pm   

W studiu 56 na Piotrkowskiej 56 poza kosztuje 100 zł. Chyba, że weźmie się komplet, czyli 22 pozy, to wtedy wychodzi 70 zł.
Na Piotrkowskiej 55, poza kosztuje 100 zł lub 20 póz wykonują za 1200 zł. Plener kosztuje 120 zł i trzeba wziąć co najmniej 15 póz.

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2005 10:41 pm ]
Dzisiaj byliśmy u fotografa w Aleksandrowie i tam poza kosztuje 55 zł.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:25 pm   

strawberrytea napisał/a:
inka 999 mozesz napisac gdzie robicie zdjęcia? A co do Sun Road... Taraz każda odbitka kosztuje już 8 zł :( a 1 poza, jak pisałam juz w innym wątku - 70 zł


Jejku dawno tu nie zaglądałam, nie wiem czy jeszcze potrzebna Ci ta informacja, ale zdjęcia robiłam na Długiej w Zgierzu
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 8:31 pm   

Obdzwoniłam kilka zakładów dzisiaj. Ceny takie, że sie nóż w kieszeni otwiera. :(
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
pawel.musaszi 


Wiek: 43
Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 4:20 pm   

Powiem szczerze, trochemi sieciepło zrobiło jak popatrzyłem na ceny, jakie tu podajecie. Nie spodziewałem się, że to może tyle kosztować! No ale z fotografem to jeszcze troche poczekam, najpierw musze wybrać orkiestrę!
_________________
Pozdrawiam!!!
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 4:08 pm   

ostatecznie stanęło na tym:
1) zrobiliśmy sobie sesję narzeczeńską, z której fotograf przygotuje również prazentację multimedialną do puszczenia w trakcje wesela (podczas jedzenia tortu) i płacimy za nią 280 złotych
2) w dniu ślubu mamy reportaż fotograficzny z kościoła i z wesela, w tygodniu po ślubie sesję zdjęciową w plenerze :30: łączny wydatek 1100 złotych

acha i zdjęcia dostajemy w formie odbitek i na płytce

nie mamy za to zdjęć pozowanych w studio i zrezygnowaliśmy z kamerzysty
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 8:26 pm   

Kot - błagam o naimairy na tego fotografa. Cena mi sie już spodobała :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 8:29 pm   

Bajeczko ale którego fotografa masz na myśli? Tego od sesji narzeczeńskiej czytych od reportażu i pleneru? bo to 2 róznych :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 8:33 pm   

Kot napisał/a:
Bajeczko ale którego fotografa masz na myśli? Tego od sesji narzeczeńskiej czytych od reportażu i pleneru? bo to 2 róznych :wink:


tego od reportażu i pleneru jesli mozna..... :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 8:36 pm   

Bajeczko to jest bardzo sympatyczne młode małżeństwo. Zdjęcia robiła u nich też Agni a ostatnio Sękuś www.klisza.pl
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 17, 2005 8:16 pm   

To może dziewczyny też dorzucą kilka słow od siebie. :)

Kryszko - a moze przeniesiemy tą dsykusję do innego wątku żeby tego nie krzywić? :wink:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2005 1:44 pm   

Dokładnie w tamtym tygodniu odebraliśmy zdjęcia i w rzeczywistości są ladniejsze od próbek wysyłanych drogą elektroniczną.
Jestem starsznie zadowolona z efektu.
Postaram się wstawić chociaż parę zdjęc z pleneru. Teraz mam tylko kilka, ale jutro doniosę więcej.
Za reportaż ze ślubu i plener zapłaciliśmy 700 zł.
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Paź 18, 2005 9:52 pm   

Oczywiście czekamy na zdjęcia!
Z wielką niecierpliwością!
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl