Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
slub - oprawa i przebieg uroczystosci
Autor Wiadomość
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 10:22 pm   

Ponieważ taki wątek już istniaŁ - poŁączyŁam oba.
Na przyszŁość proszę korzystać z wyszukiwarki.

Inne przydatne wątki w zakresie oprawy mszy ślubnej:
Jakie czytania ,
Kazania ślubne

Poza tym proponuję zapoznać się z utworami zamieszczonymi na stronie Katedry
 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 9:38 pm   

Sisi napisał/a:
Dołączam się do pytania. Też będziemy mieć śpiewaczkę i zastanawiam się, czy jest coś innego niż Ave Maria :roll: ...


Jest tego sporo :-)
Zachecam do wizyty u lokalnego organisty/organistki:-)
A propos... utworow Ave Maria jest conajmniej kilkanascie, nie tylko te 2 oglolno znane (Bacha-Gounoda i Schubertha)
:-)
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 9:39 am   

My mieliśmy Ave Maria na koniec, ale najbardziej mi się spodobał "Oblubieniec" piękna pieśń.
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 2:38 am   

ja zawsze chciałam by ślubu nam udzielili trzej księża tak jak moim rodzicom i nie wiem jak to załatwić w kościele...
_________________
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 8:16 am   

A dlaczego trzech księży?? wtedy jest jakoś inaczej?? nie wiem czy da się to załatwić, bo zazwyczaj jeden ksiądz ma dyżur w taki dzień.
_________________


 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 11:09 pm   

jest inny klimat :) widzialam na filmie u moich rodzicow tez mieli 3 ksiezy i naprawde wrazenie super i tak sobie od dawna marzylam by miec tak samo :) lubie miec inaczej niz inni hehe
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 11:29 pm   

a u nas bylo trzech - kuzyn, przyjaciel i parafialny :) fajnie bylo ;) poszukaj wsrod znajomych :)
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 8:28 am   

Sluer mieć takich znajomych i fajnych księzy, pewnie stresik jest mniejszy ....
_________________


 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 5:49 pm   

ja nie mam w rodzinie ksiedza ale chcialam by slubu udzielali mi dwaj moi ulubieni jeden jest z mojej parafi a drugi z tego samego osiedla ale z innej parafi jedyny plus tego jest taki ze obaj ksieza sie bardzo dobrze znaja bo oboje ucza w liceum ktore konczylam, trzymajcie kciuki moze sie uda :)
_________________
 
 
karolina_002 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 724
Skąd: Łask
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 6:53 pm   

Nie zakładam nowego wątku, tylko pisze tutaj dla odświeżenia. :)


Układaliście sami modlitwę powszechną podczas ceremonii? Ja póki co (jest do dopracowania) mam coś takiego. Jak możecie to wrzućcie swoje, może pomożemy innym i sobie nawzajem ;)

MODLITWA POWSZECHNA

1. Módlmy się za X, którzy przed chwilą przed Bogiem złożyli przysięgę małżeńską, aby Chrystus obecny w ich życiu umacniał ich ludzką miłością i napełnił radością. Ciebie prosimy...

2. Panie, prosimy Cię, aby wszystkie rodziny, a w szczególności nasi rodzice X oraz X, i wszystkie inne obecne tu rodziny, były zjednoczone, i tak jak Ty i Ojciec jedno jesteście, niech będą one żywymi świadkami miłości, sprawiedliwości i solidarności. Ciebie prosimy…

3. Módlmy się za cały Kościół święty, za Ojca Św. Franciszka, biskupów i kapłanów, szczególnie za księdza Proboszcza X, księdza X i księdza X, aby swoim nauczaniem i modlitwą, wspomagali rodzinę w zmaganiu się z wszelkimi zagrożeniami, które niesie współczesny świat. Ciebie prosimy…

4. Módlmy się za małżeństwa oczekujące potomstwa, aby cieszyły się wielkim darem Bożym, jakim jest ludzkie życie. Ciebie prosimy…

5. Módlmy się za wszystkich zaręczonych, aby poważnie przygotowali się do zawarcia małżeństwa. Ciebie prosimy…

6. Módlmy się za zmarłych: świętej pamięci X oraz wszystkich zmarłych krewnych, aby oglądali Boga twarzą w twarz. Ciebie prosimy...

7. Módlmy się za nas wszystkich zgromadzonych wokół ołtarza, a szczególnie za małżeństwa obecne na tej Mszy świętej, aby były Bogiem silne. Ciebie prosimy...
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 7:57 pm   

karolina_002 to wszystko Twoje dzieło czy się na czymś wzorowałaś? Ja co prawda jeszcze nie układałam, ale mam taki zamiar. Mam skserowane strony z wersjami modlitwy powszechnej z "Obrzędów sakramentu małżeństwa" (myślę, że to wiadome, ale gdyby jednak ktoś nie skojarzył to ta księga, z której korzysta ksiądz w czasie liturgii małżeństwa). Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę wrzucić skany.
_________________


 
 
karolina_002 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 724
Skąd: Łask
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 8:19 pm   

kapatka, to mix, trochę mój, trochę z neta. :)

Może komuś się jeszcze przyda to.

http://wrzucacz.pl/file/6...wa-wiernych.pdf
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl