Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Slubny cywilny pytania do swiadkow
Autor Wiadomość
magkath 

Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Londyn
  Wysłany: Sro Lip 07, 2010 8:27 pm   Slubny cywilny pytania do swiadkow

Czy wie ktos co sie dokladnie dzieje przed sama uroczystoscia? O co pytaja swiadkow w USC, jakie dokumenty musza oni wypelnic itd?

Dzieki,
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 8:29 pm   

Muszą dać swoje dowody osobiste, a po przysiędze podpisać się w księdzie (ale mi się zrymowało). I tyle :)
_________________

 
 
magkath 

Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Londyn
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 8:41 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Muszą dać swoje dowody osobiste, a po przysiędze podpisać się w księdzie (ale mi się zrymowało). I tyle :)


Tylko tyle? Jestes pewna? Bo mam troche problem, oboje swiadkow sa obcojezyczni i to nie ten sam jezyk, a formularz ma miejsce na tylko 1 tlumacza przysieglego. Moja swiadkowa mowi po polsku ale nie plynnie. Przysiege mam dla niej przetlumaczona wiec nie ma ze nie wie czemu swiadkuje, ale jak sie beda jej dopytywac to sie pogubi.

Dla pana mlodego i drugiego swiadka mamy tlumacza.


Strasznie nie chce zmieniac swojego swiadka, bo to moja :zalamany: najlepsza przyjaciolka :zalamany:
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 8:12 am   

Szara świadkowała dokladnie miesiąc temu więc jest w temacie :) ja powtórzę się za nią
najpierw urzędnik wygłasza mowę do uczestników na sali, potem zwraca się do młodych , a w pierwszej kolejności do młodego żeby powtarzał słowa przysięgi, potem robi to samo młoda , nakładaja obrączki sobie, podpisują w księdze , a następnie zwraca się do świadków z prośbą o podpisanie się (wcześniej przed uroczystością prosi świadków o dowody osobiste) - i tyle :)

co do obcojęzycznych świadków to dowiedz sie bezpośrednio w urzędzie w którym chcecie zawrzeć związek , bo niestety ale co urząd to pewnie też inne troche zasady mogą być

my z szarą piszemy o cywilnym kiedy młodzi i świadkowie są polskojęzyczni

[ Dodano: Czw Lip 08, 2010 9:13 am ]
poza tym twoje pytanie na początku wątku nie sugerowało że chodzi o obcokrajowców, więc prośba na przyszłość aby na wstępie opisać całą sytuację bo możesz otrzymać blędną odpowiedź
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 12:38 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Muszą dać swoje dowody osobiste, a po przysiędze podpisać się w księdzie

Dokładnie tak jak napisała szaraczarownica,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl