Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
kupione czy robione samodzielnie-porównanie kosztów
Autor Wiadomość
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
  Wysłany: Pon Sie 09, 2010 2:15 pm   kupione czy robione samodzielnie-porównanie kosztów

Mimo usilnych starań nie znalazłam informacji jak kształtuje się porównanie kosztów robienia i kupna gotowych (zamówionych, nie takich gotowych do wypisania) zaproszen. widzialam, w jednym z tematow ze zaproszenia kupne mogą kosztowac powiedzmy od 1 az do 6 zł za sztukę.
a jak wychodzą koszty robionych ręcznie? nie mowię oczywiscie o robociznie i czasie :)
_________________
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 5:19 pm   

M_and_M napisał/a:
zaproszenia kupne mogą kosztowac powiedzmy od 1 az do 6 zł za sztukę

Też bym tak oszacowała koszt gotowych zaproszeń.

Natomiast ja samodzielnie wykonuję nasze zaproszenia ślubne. Projekt jest dość prosty i zawiera naszą fotografię (zdjęcia zaproszenia w moim dzienniczku). Koszt jednego zaproszenia (z kopertą) wyniesie nas około 3 zł, natomiast przyjemność tworzenia pozostaje bezcenna :D
_________________
 
 
prestige 
Firma


Dołączyła: 13 Paź 2010
Posty: 16
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 3:01 pm   

Greginia napisał/a:
M_and_M napisał/a:
zaproszenia kupne mogą kosztowac powiedzmy od 1 az do 6 zł za sztukę

Też bym tak oszacowała koszt gotowych zaproszeń.

Natomiast ja samodzielnie wykonuję nasze zaproszenia ślubne. Projekt jest dość prosty i zawiera naszą fotografię (zdjęcia zaproszenia w moim dzienniczku). Koszt jednego zaproszenia (z kopertą) wyniesie nas około 3 zł, natomiast przyjemność tworzenia pozostaje bezcenna :D


Gratuluję pomysłu - przynajmniej masz pewność, że nikt takich nigdy nie miał :) Czekamy na jakieś zdjęcie.
_________________
Prestige
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 3:48 pm   

M_and_M, my mamy zaproszenia, które w sklepie internetowym kosztowały 4,80zł (w promocji 4,00zł)




Nas zrobienie ich kosztowało ok 1zł/szt, plus koperta (nie chcieliśmy zwykłej białej) 0,55zł/szt.

_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 7:30 am   

bardzo ładne zaproszenia :)

my zdecydowalismy się jednak na kupne. 2 zł za sztukę z kopertą. W ITD Collection. Jeszcze nie odebralismy :) podziwam, gratuluję i chyba trochę zazdroszczę Wam tej weny i zaparcia w robieniu ręcznie zaproszen.
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 9:48 am   

M_and_M, a możesz wstawić zdjęcie zaproszeń? :)
tutaj jest nawet taki wątek (żeby tego nie zaśmiecać :) )
http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=6384
_________________
 
 
kasia_m 

Wiek: 39
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 4:45 pm   

Czy znacie jakaś drukarnie bądź firmę, która wydrukuje zaproszenia wg mojego projektu? Jaki jest koszt takiej usługi? Czy wychodzi to drożej niż gotowe kupione z allegro?
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 12:02 pm   

Dziewczyny powiedzcie jakie są koszty robienia samemu zaproszeń (niech się wypowiedzą osoby co same robiły ile ich wyniosło w przeliczeniu na 1 sztukę zaproszenia) czy bardziej opłaca się kupić gotowe?? Widziałam na allegro ładne i tanie więc sama się zastanawiam czy się opłaca samemu robić?
_________________




 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 12:46 pm   

asiaj2001, przeczytaj ten wątek to będziesz wiedziała...
_________________
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 12:26 pm   

dziewczyny mam już zaproszenia, jednak w przeliczeniu wyszło, że zrobienie samemu i profesjonalnie wydrukować się nie opłaca. Fakt w sklepach z zaproszeniami no cóż ceny są od ponad 2 zł do ponad 10, ale te za 2 to są przed kilku lat. A my zamówiliśmy na allegro, mój projekt, Pani z nami się kontaktowała, pokazywała projekty - jestem bardzo zadowolona i koszt zaproszenia wyniósł mnie 1,69 zł. (w cenie jednego zaproszenia wliczyłam też przesyłkę kurierem)
_________________




 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 3:08 pm   

agulka1989, śliczne zaproszenia. Bardzo ładny kolor :wink: Podziwiam za samodzielne wykonanie. Ja bym nie miała cierpliwości :-?
 
 
Pit_20 


Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 5:13 pm   

Własnoręcznie wykonywane zaproszenia kosztują średnio 5zł/szt a w tej cenie można znaleźć piękne zaproszenia wykonane przez profesjonalistów
_________________
Kocham Wszystko w Tobie
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 5:33 pm   

Pit_20 napisał/a:
Własnoręcznie wykonywane zaproszenia kosztują średnio 5zł/szt

że tak powiem :hahaha:
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 6:03 pm   

Pit_20 zaskakująca kalkulacja! Biorac pod uwagę nie tylko to, że sama robiłam wyliczenia to jeszcze to, że na allegro sprzedają od 1zł i jeszcze muszą na tym zarobić to na pewno własnoręcznie robione nie kosztują aż 5 zł.

My ostatecznie po burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy się na kupno ;)

[ Dodano: Pią Gru 02, 2011 7:01 pm ]
Poza tym wpis Pita_20 wcale mnie nie dziwi, dobrze widać jaką ma firmę :roll:
_________________
 
 
Aleks87 

Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 9:41 pm   

Potwierdzam, można znaleźć bardzo eleganckie, gotowe zaproszenia w granicach 3 zł. To na pewno dla osób, które jak ja nie mają zdolności technicznych ;)
_________________


Mój dzienniczek
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 3:25 pm   

To zalezy jakie sie robi zaproszenia... Ja marzylam o takich scrapbookingowych i... przerosla mnie cena. Za sztuke wyszloby mnie to minimum 10 zl. Wycene zrobila mi kolezanka, ktora siedzi troche w tym temacie. Dlatego odpuscilam i zdecydowalam sie na zakup gotowych. Tyle tylko, ze jedne i drugie niewiele maja ze soba wspolnego. :(
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
joannamichał 

Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 25, 2012 7:33 pm   

My robiliśmy sami, zaproszenia. Były skromne w porównaniu z tym co jest na rynku, ale przez nas zrobione - wyjątkowe. Fakt bardzo długo je robiliśmy, bo to serduszko, kokardka, ale nasze i gdybym miała robić jeszcze raz ślub to też zrobiłabym je sama :)

Tak naprawdę to tylko indywidualna sprawa czy kupimy czy nie no i od naszych funduszy zależy :)

Pozdrawiam
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 9:22 am   Re: kupione czy robione samodzielnie-porównanie kosztów

M_and_M napisał/a:
a jak wychodzą koszty robionych ręcznie? nie mowię oczywiscie o robociznie i czasie :)
To chyba zależy od wielu czynników. Ale przyznam, ze dziwia mnie niektóre ceny na allegro.
podam konkretny przykład.
Robiłam ostatnio zaproszenia na wzór tych: http://img14.allegroimg.p...1/16/2117711690
Na allegro, były wystawione w cenie 2,19zł, mnie produkt końcowy wyniósł 2,58zł/szt. (nie wliczając w to jeszcze potencjalnego zarobku).
Więc czasami przeglądając oferty na allegro zastanawiam się skąd takie ceny?

Gahanova napisał/a:
To zalezy jakie sie robi zaproszenia... Ja marzylam o takich scrapbookingowych i... przerosla mnie cena. Za sztuke wyszloby mnie to minimum 10 zl.
To prawda. Ale to kwestia dodatków, która w przypadku scrapbookingu są strasznie drogie.
Dlatego, chociaż mi tez się marzy wprowadzenie takich zaproszeń do oferty, wciąż ich tam nie ma :-(

Ale mimo wszystko - jeżeli macie na to czas i ochotę - polecam zrobienie zaproszeń samodzielnie, bo: to fajne wspomnienie, fajnie łaczy - jeżeli włączą się w to obie strony (nawet jeżeli On ma tylko pociąć tasiemki), gościom - też miło jak zobaczą takie zaproszenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl