Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wyborem kościoła
Autor Wiadomość
gosista 


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Sie 2010
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 12:54 pm   Problem z wyborem kościoła

Dziewczyny mamy problem na który kościół się zdecydować i może Wy pomożecie nam podjąć decyzję.
Zacznę po kolei.
:arrow: Moja parafia względem zamieszkania odpadła w przedbiegach ze względu na to że kościół jest przy samej ulicy, żadnego parkingu w ciągłej budowie i w ogóle za ciekawie nie wygląda.
:arrow: Druga parafia względem miejsca zameldowania: Ksiądz powiedział że nie ma problemu i potraktują mnie jako swoją parafiankę = mniej formalności (super). Przy pytaniu o kwestie finansowe usłyszałam że On mi teraz nie jest w stanie nic powiedzieć bo nie wiadomo co to będzie w przyszłym roku. Jedna z forumek która za tydzień ma tam ślub najpierw usłyszała to co ja, a teraz przed ślubem ksiądz kazał się im z tym przespać i dać tyle ile uważają. Więc niby fajnie. A i na spotkaniu jeszcze zaczął na mnie krzyczeć że teraz to u nich same chrzty, że nikt się pobierać nie chce i wszyscy na kocią łapę żyją. To chyba właśnie powinien się cieszyć że ja chcę ślub - dziwna sytuacja.
:arrow: Trzecią opcją i wstępnie zaklepaną jest parafia mojego przyszłego. Opłaty to ok 600zł + ew. przystrojenie kościoła. Z tym że tu jest problem z odległością. Kościół jest na Górnej, gdzie mój B mieszka, ja mieszkam w Śródmieściu, a salę mamy niedaleko M1. Oznaczałoby to jazdę B wraz z rodzicami do mnie na błogosławieństwo (u mnie będzie część rodziny w tym czasie bo z innego miasta przyjeżdżają), później ciągnięcie wszystkich z powrotem na Górną do kościoła no i znów przez Śródmieście na salę. Moja mama nie bardzo się tym pomysłem zachwyciła.
:arrow: Kolejna opcja to kościół Ojców Jezuitów na Sienkiewicza. Pytałam znajomego o opłaty to ślub podobno 300-700zł + organista (oni mieli z zewnątrz). Tylko tu dochodzą kwestie pozwolenia/licencji.
:arrow: Zastanawiam się jeszcze nad kościołem Św. Teresy na rondzie Solidarności.

Co Wy o tym myślicie? Doradźcie coś.
_________________

 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 5:42 pm   

Boże... ja się zastanawiałam nad dwoma.. a tu tyle opcji.. :)
Ja bym nie patrzyła na licencje, wygląd kościoła itp. przemyśl na spokojnie w którym Wy będziecie się czuć najlepiej i do którego uczęszczacie, do którego jesteście przywiązani :)

Wygląd to nie wszystko.. ;)

Ja mogę napisać jedynie tyle:
Byłam na Sienkiewicza.. niektórym takie kościoły się podobają mi tak sobie.. jednak ma dobrą akustykę - nic innego mi w nim nie przykuło uwagi.
I w tym koło ronda też byłam ale dawno.. oprócz dużych schodów nie pamiętam nic w nim interesującego tzn. jakiejś ślicznej mszy świętej, czy super oprawy muzycznej organisty itp.
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
Ostatnio zmieniony przez sloneczkoo Pon Wrz 27, 2010 5:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gosista 


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Sie 2010
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 6:11 pm   

Generalnie do kościoła nie chodzimy, święta itp spędzam po za Łodzią i wtedy tam do kościoła idę, więc ciężko nam jest się tym kierować. Raczej nie jesteśmy przywiązani do żadnego. Ja chrzest, komunię, bierzmowanie miałam w różnych kościołach więc tu też ciężko. Nie wiem już naprawdę nie wiem. A męczy mnie to coraz bardziej bo nie lubię takiego niezdecydowania.
_________________

 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 7:31 pm   

No to nie wiem co Ci poradzić.. w takim razie kierujcie się wygodą (blisko, jak dużo gości to większy kościół, wygodne ławki, miejsce do składania życzeń, mili księża itp)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
misio76 

Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 4:58 pm   

Może zaryzykujcie u św. Kazimierza na Widzewie. Jest względnie dobry i szybki dojazd do M1 koło którego macie sale, a koszta z tego co wiem (ślub, zapowiedzi, organista, "dywan") to 600 zł.
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 12:10 pm   

Ja polecam kościół św Józefa - bardzo klimatyczny, rewelacyjnie sie współpracuje z księdzem, sami robią dekorację. jest w centrum Łodzi.
Generalnie same zalety.
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
gosista 


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Sie 2010
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 1:54 pm   

Ten kościółek też sprawdzaliśmy, ale niestety jest za mały. U Nas na ślubie będzie pewnie około 150os, a tak jak patrzyliśmy to już dla 100os ciężko o miejsca siedzące a i ze stojącymi byłby problem bo dość wąsko. Więc raczej skupiamy się na poszukiwaniach czegoś większego.
_________________

 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 2:15 pm   

Fajnie byłoby gdybyś dokładnie wypisała jakie to są wasze parafie (nazwy kościołów), bo trudno się odnaleźć w tym opisie.

My byliśmy w Św. Teresie i po tym jak nas ksiądz potraktował to odradzam-takie żarty sypał -myśleliśmy, że padniemy. Gdy zapytaliśmy o koszta to stwierdził, ze 10 tys. euro....... masakra jakaś. W końcu powiedział, że 500 zł.

Wybraliśmy kościół Św. Kazimierza ponieważ spotkaliśmy tam bardzo normalnego, życiowego księdza. Podjechaliśmy tam po 2 porażkach -właśnie w Św. Teresie i Opatrzności Bożej. Jest blisko naszej sali więc stwierdziliśmy, że warto chociaż zapytać, no i wybraliśmy:))))) Zatem na ten moment polecam gorąca Św Kazimierza ;)
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
gosista 


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Sie 2010
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 2:23 pm   

Faktycznie zapomniałam napisać nazw parafii.
nr 1 czyli parafia względem zamieszkania to parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju na Rewolucji 47
nr 2 - parafia względem zameldowania to Podwyższenia Świętego Krzyża na Sienkiewicza 38
nr 3 czyli parafia mojego przyszłego to parafia Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana Męczennika na ul. Strycharskiej 22
_________________

 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 3:12 pm   

hmmmmmm niestety, żadnego niz znam odnośnie ślubu, może poszukajcie jakiś fajny blisko swojej sali??
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
tyt321 

Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 2:37 pm   

My też długo szukaliśmy kościoła na Teofilowie. Wybralismy kościół MB Nieustajacej POmocy: Aleksandrowska-Chochoła. Niewielki-bardzo malowniczy i bardzo przyjazna atmosfera.polecam też klaretynów
Ostatnio zmieniony przez tyt321 Nie Paź 24, 2010 2:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl