Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
babeczki zamiast tortu :)
Autor Wiadomość
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 9:06 pm   

Znalazłam ciekawą inspirację odnośnie babeczek :-) Choć nigdy na weselu ich nie widziałam zamiast tortu, uważam, że to ciekawy pomysł.

_________________
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 3:07 pm   

Niektóre z tych babeczkowych kompozycji wyglądają rzeczywiście świetnie! My co prawda mamy tradycyjny tort zapewniony przez salę, ale gdyby nie to (no i oczywiście gdyby nie wysoka cena babeczkowego szaleństwa) - to kto wie, kto wie... :D
 
 
CałaWymalowana 

Dołączyła: 25 Kwi 2013
Posty: 23
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 8:51 am   

babeczki są spoko, ale jako deser - zamiast ciast. świetnie się prezentują i są bardzo poręczne jeśli chodzi o konsumpcję ;) ale zamiast tortu weselnego ?? ? niee e, raczej bym odradzała. tort i jego krojenie, to według mnie bardzo fajna tradycja i nie warto jej zmieniać ;)
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 7:11 pm   

grejpfrut napisał/a:
gdyby nie wysoka cena babeczkowego szaleństwa


O ile mniej więcej jest droższy tort babeczkowy od tradycyjnego? Ktoś może podać konkretną cenę tortu (w zależności od liczby gości oczywiście)? ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 7:31 am   

CałaWymalowana napisał/a:
babeczki są spoko, ale jako deser - zamiast ciast. świetnie się prezentują i są bardzo poręczne jeśli chodzi o konsumpcję ;) ale zamiast tortu weselnego ?? ? niee e, raczej bym odradzała. tort i jego krojenie, to według mnie bardzo fajna tradycja i nie warto jej zmieniać ;)


i ja się zgadzam. Można zaszaleć i postawić sobie taką kaskadę słodkości na przykład na stole deserowym. Osobiście fanką tortów nie jestem, ale odkąd pamiętam ta część wesel, na których bywałam kojarzyła mi się bardzo dobrze i nie zamierzamy również z tego zrezygnować.
Jeżeli chodzi o cenę, to jakieś dwa lata temu moja ciotka płaciła 5 zł za babeczkę - zważając na rosnące ceny, obstawiam 6-7 zł za sztukę. Więc należałoby sobie przeliczyć czy nam się bardziej kalkuluje tort czy babeczki. Średni koszt tortu to od 35 do 70 zł za kg :) (moja wiedza w kwietnia 2013 :) )
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 6:27 pm   

Niedawno byłam na weselu, na którym był tort babeczkowy zamiast tradycyjnego. Jeśli ktoś decyduje się na babeczki, nie musi wcale rezygnować ze wspólnego krojenia tortu. Babecki były ustawione na paterach na kilku poziomach a na samej górze był malutki tradycyjny torcik, który Państwo Młodzi wspólnie pokroili ;) Goście byli niewątpliwie bardzo zainteresowani babeczkami, w końcu to ciągle nowość. Zauważyłam jednak, że sporo osób nie skończyło babeczek. Ale to już może kwestia typu ciasta, nadzienia.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl