Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Style w fotografii przez pryzmat miast
Autor Wiadomość
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 6:47 pm   Style w fotografii przez pryzmat miast

WYeksponowani napisał/a:
Pierwszy raz widzę zdjęcia tego Pana i pochwalić pragnę!
To niezbyt często w naszym mieście spotykane podejście do fotografii ślubnej. W sumie to bardziej warszawskie niż łódzkie co osobiście postrzegam jako wielki plus.
Oby tak dalej!

Pozdrawiam.



a tak z ciekawosci czym rozni sie podejscie warszawskie od lodzkiego , bo nie wiem niestety :)
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lis 11, 2010 11:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WYeksponowani 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 1:31 am   

Jeśli zna Pan styl mocno technicznej amerykańskiej fotografii ślubnej powinien wiedzieć Pan co mam na myśli. A szczęście stołecznej fotografii polega na tym, że zjechało tam wielu ludzi, których łączy podobny styl. Polecam na przykład przegląd zdjęć na blogu rawphotodesign oraz okamgnienie. Trudno o ten typ fotografii w Łodzi. Nie mówię, że ten styl jest lepszy od innego, twierdzę tylko, że na naszym lokalnym gruncie jest dość niespotykany.
Ostatnio zmieniony przez WYeksponowani Sro Lis 10, 2010 1:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 8:06 am   

no raczej polemizował bym że fotobinek wpisuje w owy nurt fotografii warszawskiej , bo to nie jest domena wawy , jeśli już to faktycznie przywędrowało zza wielkiej wody , i ten nurt to raczej moda która ma swoje dobre i złe strony
Ostatnio zmieniony przez mazurowicz.com Sro Lis 10, 2010 8:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WYeksponowani 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 10:09 am   

mazurowicz.com napisał/a:
no raczej polemizował bym że fotobinek wpisuje w owy nurt fotografii warszawskiej , bo to nie jest domena wawy , jeśli już to faktycznie przywędrowało zza wielkiej wody , i ten nurt to raczej moda która ma swoje dobre i złe strony


Czy się wpisuje - można na ten temat faktycznie dyskutować. Można mieć pewne związane z tym wątpliwości między innymi z powodu bardzo dużego zróżnicowania w technice postprodukcji fotografii (chodzi mi o fot. barwne). Powinienem był więc powiedzieć, że CZĘŚĆ zdjęć jest bliższa fotografii amerykańskiej (warszawskiej) niż lokalnej łódzkiej.

I tu skończę bo nie ma się co rozpisywać i robić spamu w temacie.

Pozdrawiam serdecznie.
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 9:22 pm   

No tak ale zaciekawiłeś mnie , to jaka jest różnica w fotografii łódzkiej a warszawskiej ? mogą być przykłady nawet.

Owszem jako tak można fotografie zróżnicować , ale żeby miastami , to jeszcze nie słyszałem heh.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 10:52 pm   

mazurowicz.com napisał/a:


Owszem jako tak można fotografie zróżnicować , ale żeby miastami , to jeszcze nie słyszałem heh.

Miastami jak miastami, ale też myślę, że są różnice w fotografii jeśli chodzi o zapotrzebowanie w danych regionach, czy ogólniej - w krajach. Widać to szczególnie właśnie na zdjęciach ślubnych, komunijnych. Pamiętam, że kompletnie zaskoczyła mnie (ładnych kilkanaście lat temu) popularność plenerów w Niemczech - w Polsce w owym czasie to był jakiś kosmos.
Podobnie jak oglądałam zdjęcia ślubne znajomych z Pomorza - totalnie inny standard (nie piszę: lepszy/gorszy, bo to kwestia gustu) niż ten do którego przyzwyczajona byłam w Łodzi.
_________________
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:22 am   

No w regionach mogą już się jakoś różnić chociaż to się zaciera. Wynika po części że te śluby inaczej nieco wyglądają/przebiegają . Tym bardziej to widać zza granicą.
 
 
WYeksponowani 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 6:26 pm   

mazurowicz.com napisał/a:
No tak ale zaciekawiłeś mnie , to jaka jest różnica w fotografii łódzkiej a warszawskiej ? mogą być przykłady nawet.

Owszem jako tak można fotografie zróżnicować , ale żeby miastami , to jeszcze nie słyszałem heh.


Różnica? To proste - jakościowa niestety. Jak już pisałem nie będę się w tym temacie na ten temat rozwodził bo zrobiliśmy komuś z tematu offtopic.
A jeśli trudno Panu zrozumieć różnicę pomiędzy Warszawą a innymi miastami to pomogę Panu w tym. Ceny za reportaż + plener w Wawię są 2-3 razy większe niż w Łodzi. Nie powinno Pana dziwić to, że najlepsi z całego kraju jadą właśnie tam fotografować.
I to mój ostatni wpis w tym temacie. Jeśli chciałbym Pan kontynuować dyskusję zapraszam na priva lub maila.
Pozdrawiam.
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:25 pm   

Asiek - czy można wydzielić temat do dalszej rozmowy ? ;] , może przenieść do tego o reportażu ślubnym ?

Przepraszam ale zupełnie się z Tobą nie zgadzam heh. Gdzie jest różnica jakościowa ? Techniczna różnica ? tzn mam na myśli sprzęt/możliwości. Cena nie świadczy o jakości produktu zawsze a tym bardziej w fotografii różnie się przekłada. W warszawie wszystko jest droższe i faktycznie ceny za reportaże są w zasadzie 2-krotnie wyższe niż ceny w Łodzi i czasem parokrotnie porównując do mniejszych miast. Jeśli chodzi o jakość w sensie tego co otrzymuje klient to też się nie zgadzam. Nie tylko w warszawie znajdzie się bardzo dobrych fotografów. Ba jak dla mnie Kraków przoduje bardziej. Warszawa duże miasto jednak to też robi swoje.

Fragment o tym że najlepsi jadą tam fotografować traktuje jako część żartobliwą ;] .

Bynajmniej wawa nie jest wyznacznikiem żadnym jeśli chodzi o miejsce gdzie są te najlepsze śluby ;]

PS. Nie chce pisać na PW itp bo od samego początku rozmowa na forum jest a może ktoś inny zawsze się wypowie.
 
 
WYeksponowani 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 10:45 pm   

Panie Michale.
Może inaczej - najlepsi polscy fotografowie (oceniani przeze mnie SUBIEKTYWNIE) z branży ślubnej obecnie pracują w Warszawie (proszę nie traktować tego żartobliwie - jestem śmiertelnie poważny - taki mam gust, proszę mi nie odmawiać prawa do posiadania gustu). Proszę również nie posądzać mnie o faworyzowanie "warsiafki" - nie robię tego.

Nie znaczy to jednak, że w Łodzi nie ma dobrych fotografów - są i nie widzę przeszkód w mówieniu o tym kto to taki.
Pan sam jest jedną z postaci na łódzkim rynku fotograficznym prezentujących ponadprzeciętny poziom - myślę, że zdaje sobie Pan z tego sprawę i uważam, że na wymagającym stołecznym gruncie, jak i na każdym innym, doskonale by się Pan sprzedał. Mam nadzieje, że nie obrazi się Pan na mnie za to stwierdzenie bo wyczuwam u Pana delikatną awersję do Warszawy.
Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to niestety nieliczne wyjątki potwierdzają taką regułę w branży fotograficznej. Im drożej tym lepiej i to sprawdza się w 90% przypadków.

No dobra, kończę bo lightroom czeka...

P.S.

mazurowicz.com napisał/a:

Owszem jako tak można fotografie zróżnicować , ale żeby miastami , to jeszcze nie słyszałem heh.


mazurowicz.com napisał/a:
Ba jak dla mnie Kraków przoduje bardziej.


Czyli jednak da się różnicować miastami :-)

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 10:53 pm   

W sensie że Kraków przoduje miałem na myśli ilość dobrych fotografów , nie w sensie różnić w fotografii ;]

Awersji wawy nie mam , chociaż 1 ślub z tego roku nie ukrywam że dał mi do myślenia heh.

Gusta gustami to racja , chciałem tylko zaprotestować że wawa jest wyznacznikiem jakimś czegoś hmm najlepszego. Tak jak pisałem , pewnie przekłada się to też w spore mierze na wielkość miasta.
 
 
WYeksponowani 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:07 pm   

Czyli ostatecznie się ze sobą zgadzamy. Może trochę pochopnie posłużyłem się Warszawą - przyznaję.
Wracając jednak do tematu. Foto Biniek idzie moim zdaniem w bardzo dobrą stronę! Nie warszawską, nie wielkomiejską tylko po prostu w dobrą. I technicznie i pod względem wrażliwości fotograficznej.
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:19 pm   

mazurowicz.com napisał/a:
Asiek - czy można wydzielić temat do dalszej rozmowy ? ;] ,

Wydzieliłam.
Tylko miałam problem jak nowy temat zatytułować. :-? :P
Jak wymyślicie lepszy tytuł to dajcie znać. :wink:
_________________
 
 
WYeksponowani 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:25 pm   

Mi tam tytuł pasuje :-) . Może któregoś dnia uzbieramy tu tyle miast, że każde miasto będzie miało swoje małe subforum :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl