Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny remontów
Autor Wiadomość
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:15 pm   Ceny remontów

Jesteśmy przed remontem.
Ile płaciliście "fachowcom" za usługi typu:
-położenie paneli w pokojach,
-położenie płytek w łazience, część w kuchni,
- wstawienie drzwi
- pomalowanie ścian ( + doszlifowanie ich )
- założenie armatury w łazience

Ile wyniosło Was zrobienie łazienki ?
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 4:35 pm   

ola88, ja robiłam remont generalny:
- wyburzanie ścian,
- nowa ściana g-k
- wyrywanie framug
- gladz +malowanie ścian
- sufity i niektóre ściany g-k
- hydraulika
- elektryka
- płytki- łazienka+wc (połowa ścian pomalowana)
- podłogi

Zapłaciłam 15.500,- (miało być 12.500,-).
Inna ekipa z polecenia wyceniła mi na 25.000,- :?

To tylko robocizna :roll:
Ostatnio zmieniony przez caixa Sro Lis 17, 2010 4:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 5:04 pm   

za panele - 10pln/m2
płytki - 30-40pln/m2 w zależności od wielkości płytek
elektryka - 1000pln
hydraulika ok 500pln
malowanie - 5pln/m2
gładź - 16pln/m2
wstawienie nowych drzwi wewnętrznych - 100pln/szt

Olu my za generalny remont 53m2 zapłaciliśmy fachowcowi około 10 000, wszystko robiła nam jedna osoba - taka zaprzyjaźniona złota rączka ;)
Dodam jeszcze, że przy wycenie zostawił nam taka kartkę co za ile zrobi i nigdy za nic nie policzył więcej ani nie kombinował, że np źle policzył m2. Byliśmy bardzo zadowoleni, choć trochę się obawiałam tego, że remont będzie nam robił ktoś znajomy bo czasem to różnie bywa.
Ostatnio zmieniony przez suzarek Sro Lis 17, 2010 5:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 5:20 pm   

Bo nas generalny remont czeka już niebawem. A że jest to mieszkanie od dewelopera, więc przychodzi się do pustego mieszkania.
Deweloper wycenił nam na ok. 30tyś zrobienie paneli w pokojach, płytki w przedpokoju, drzwi, łazienka. ( w tej cenie, też mamy przykładowe drzwi, panele, płytki - z których możemy sobie wybrać itp. ). Robocizna + wybór paneli, płytek itp. ( ale mamy ograniczony wybór)
A myślimy nad tym czy warto tak brać, bo np. wanna jest jedna do wyboru, a my byśmy chcieli mieć inną.
A że dokładnie się nie znamy na jakości tych paneli które są do wyborui itp. więc lepiej mieć większy wybór.

Dzwoniłam też do wuja, żeby kogoś polecił :) . Zobaczymy co się uda :)

Trochę zamieszałam :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez ola88 Sro Lis 17, 2010 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 5:28 pm   

my płaciliśmy zdecydowanie więcej za panele, płytki etc, niż suzarek :)
niestety nie pamiętam dokładnie co do grosza, ale ok. 30% więcej od każdej podanej kwoty, a to i tak nie była najdroższa ekipa remontowa, z którą rozmawialiśmy
generalnie najdroższa jest właśnie łazienka ze wg na koszty armatury
natomiast wiadomo, że to suma końcowa zależy od tego, co chcecie kupić
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 7:51 pm   

Kochane, ale panele łatwo się zakłada, malowanie ścian to też pikuś.. więc na tym akurat można zaoszczędzić i zrobić samemu ;)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 8:16 pm   

Malować ścian a i owszem, możemy sami, ale do paneli ani ja ani mąż, przytknąć ręki nie chcemy :D bo najzwyczajniej się na tym nie znamy.
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 8:54 pm   

Debussy napisał/a:
Kochane, ale panele łatwo się zakłada, malowanie ścian to też pikuś.. więc na tym akurat można zaoszczędzić i zrobić samemu ;)


Ja dziękuję. Już raz mąż robił gładź i malował. :roll: Powiedziałam, że nigdy więcej. Chciałam mieć porządnie a nie tymczasową fuszerkę, bo tak mieszkałam 2 lata. Jak macie nowe mieszkanie od dewelopera tym bardziej warto zrobić wszystko na 100%. Takie niedoróbki będą się ciągnąc i ciągnąć a za rok nie będziecie na nie mogli patrzeć.
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 9:00 pm   

Nie no, gładź to trudna sprawa. Ale samo pomalowanie ścian? No bez przesady :wink:
A panele w zeszłym roku sami kładliśmy i wyszło super, to żadna filozofia i jeżeli ktoś chce zaoszczędzić grosza, to spokojnie można te rzeczy zrobić samemu. Nie trzeba być super fachowcem jak widać :)

[ Dodano: Sro Lis 17, 2010 9:00 pm ]
A od dewelopera jak się dostaje mieszkanie, to gładź już chyba zrobiona w cenie? :-)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 11:26 pm   

My właśnie jestesmy w trakcie remontu ale wszystko robimy sami gładź położył brat który pracuje przy remontach panele dopiero przed nami ale też mamy zamiar zrobic to własnymi siłami.
Podam Wam ceny firmy w której pracuje mój brat;
panele- od 15zł/m2
płytki-od 40zł/m2
malowanie-od 8zł/m2
gładź-od 20zł/m2
Wogóle jak mu powiedziałam ceny wypisane przez suzarek to stwierdził że bardzo tanio.
_________________

 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 8:56 pm   

Cytat:
A od dewelopera jak się dostaje mieszkanie, to gładź już chyba zrobiona w cenie? :-)


Niekoniecznie :wink: Dużo zależy od stanu w jakim kupujesz.
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 9:02 pm   

A jak jest na Karolewskiej? ola88, już się zdecydowaliście, że to właśnie tam kupujecie mieszkanie? :)

[ Dodano: Czw Lis 18, 2010 9:03 pm ]
Na Dębowej byliśmy zainteresowani mieszkaniem od dewelopera i gładź już była w cenie, a dodatkowo samemu trzeba było kupić wszelkie sanitariaty typu klozet, umywalki, wanna, drzwi wewnętrzne.
Oczywiście można im dopłacić i zrobią "pod klucz", albo na własną rękę.
W sumie ciekawe co się bardziej opłaca :-)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 10:54 pm   

Debussy napisał/a:
ola88, już się zdecydowaliście, że to właśnie tam kupujecie mieszkanie? :)
tak :smile: Będzie to Obywatelska :)
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 11:26 pm   

Jeśli to mieszkanie nowe od dewelopera to to jest raczej wykończenie niż remont. Wbrew pozorom tańszy, bo nie trzeba nic burzyć ani zrywać.
Nie wiem jakie macie oczekiwania co do wykończenia, ale deweloper proponuje standard i to zazwyczaj dość niski. Ja bym wolała zrobić to na własną rękę, nawet jeśli trochę drożej wyjdzie.
Przykładowo: taka niby błaha sprawa jak ubikacja. Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu deweloperzy proponowali zwykłe kible na postumencie, co dla mnie jest nieporozumieniem, bo niewiele drożej można mieć kibel podwieszany. A efekt wizualny i komfort sprzątania o niebo lepsze. ;)
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 11:39 pm   

EwaM, i tu się zgadzam :) Bo właśnie tłumaczę i tłumaczę mojemu, że lepiej zrobić po swojemu. Cena może być podobna, ale nawet jak wyniesie to nas drożej, to wiadomo nie będziemy tam mieszkać rok. Robimy to dla siebie, więc nie chcę, żeby po roku trzeba było naprawiać usterki. Bo tak jak dałaś przykład ubikacji, to tam mamy jedną wannę do wyboru. Więc to żaden wybór.
_________________
 
 
Malibuxxx 

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 36
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 9:36 pm   

Ceny jakie podan sa cenami umownymi dlatego ze zawsze cene uzgadnia sie dopiero po zobaczeniu danej pracy u inwestora.
My wykonujemy jako firma prace w przedziale cenowym:
-Panele z podkladem oraz listwami 12-15zl
-Płytki od 35zl
-Drzwi 100-150zl
-Malowanie 3-5zl
-Biały montarz ok 100zl od sztuki
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 9:59 am   

Mam pytanko macie jakiś sprawdzonych fachowców do wykańczania wnętrz, jak wychodzi to cenowo, my chcemy się zorientować ile kasy potrzeba na takei wykonczenie:
kładzenie płytek+zabudowa wanny, bo np., panele i malowanie scian to juz sami robimy.
_________________
malinka1984


 
 
aga-pce 

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 5
Skąd: pabianice
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 6:55 pm   

malinka ja mam sprawdzonych fachowców, konkretnie to mój mąż się tym zajmuje, jak chcesz konkretnie wiedzieć to napisz na PW, prześle Ci orientacyjne ceny :)
 
 
K_A_R_O_L_K_A 

Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2011
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 4:57 pm   

Podbijam temacik :) szukamy dobrej i niedrogiej ekipy remontowej- mieszkanie nie remontowane od 30 lat- elektryka, hydraulika, okna już nowe położone :) głównym problemem teraz są ściany i podłogi :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl