Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, filmy, do których wracacie.
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
  Wysłany: Pon Gru 06, 2010 11:10 am   Książki, filmy, do których wracacie.

Czy macie takie ukochane książki, filmy, do których chętnie wracacie, czasem tak często, że znacie je niemal na pamięć? :wink:
Takie, które zawsze robią na Was takie samo dobre wrażenie, a nawet z każdym kolejnym czytaniem, oglądaniem zyskują i wyłapujecie smaczki, których wcześniej nie widzieliście?
I nie mam na myśli, że zdarza Wam się obejrzeć film po raz drugi czy trzeci, bo akurat był w tv, ale o sytuacji, gdzie "z premedytacją" :mrgreen: sięgacie po raz enty po płytę dvd lub wyciągacie tą samą książkę z półki.



U mnie takimi "evergreenami" ;) są:
książki : cała twórczość Roberta Goddarda, "Rebeka" D. du Maurier
Filmy : serial BBC "Duma i uprzedzenia" (1995) zawsze chcę obejrzeć tylko pierwszy odcinek i zawze oglądam od razu całość :twisted: , trylogia Bourne'a, "To właśnie miłość" (zbliżają się święta, czas zrobić powtórkę z rozrywki :mrgreen: ), "Perswazje" (1995).

Jak sobie przypomnę kolejne to dopiszę. :)
_________________
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 1:17 pm   

Jeśli chodzi o książki to - wyśmiejcie mnie, ale wszystkie części Harry'ego Pottera. Kiedyś była w tym oczywiście dla mnie jakaś magia, a teraz - po prostu przypomina mi dzieciństwo, bo gdy czytałam pierwszą część byłam chyba w pierwszej klasie podstawówki :smile:
A film: "Pamiętnik" (2004) i tegoroczny film "Remember me" już kilkakrotnie przeze mnie obejrzany, również do mnie trafił i myślę, że jeszcze nie raz po niego sięgnę...
_________________
Ostatnio zmieniony przez PaulinaS Pon Gru 06, 2010 1:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
becky232 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 86
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 6:33 pm   

A ja zawsze oglądam "Masz wiadomość" Z Meg Ryan i zawsze płaczę na końcu.
A z książek kiedyś cztery razy czytałam "My dzieci z dworca ZOO", "Tajemniczy ogród", "Ten obcy" 8) ale wracam też do "Nostalgii Anioła" czy "Nie powiesz nikomu?"
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 10:27 pm   

Często wracam do "Alchemika" i do "Ptaśka" , w ogóle do całej twórczości obu tych pisarzy. A film, który mogę oglądać na okrągło to: "Skazani na Shawshank" :)
_________________


 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 10:56 pm   

Ja namietnie czytuję i oglądam Trylogię Sienkiewicza :)
Uwielbiam "Śniadanie u Tiffany'ego" (ale film, książka mi nie wchodzi), polskie seriale: "Czterech Pancernych..." i "Stawkę.....", wracam też do "Pretty Woman", "Polowania na Czerwony Październik", "Karmazynowego Przypływu" oraz do dobrych westernów "Rio Bravo", "W samo południe", "Siedmiu wspaniałych"
Z książek: jak pisałam wyżej Trylogia, "Nad Niemnem", książki Pratchetta i niektóre z książek Pilipiuka, większość książek Chmielewskiej, Agathy Christie, Joe Alexa i Alistaira MacLean'a
_________________

 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 11:54 am   

Z filmów chętnie wracam do "Daleko od szosy" i "Dirty Dancing" :)
Natomiast książki chyba żadnej nie czytałam 2 razy, ale myślę że wrócę do "Sagi o ludziach lodu" bo bardzo mi się podobała.
_________________

 
 
 
poison_moon 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 1:07 pm   

Książki: głównie te z dzieciństwa - Dzieci z Bullerbyn, Ania z Zielonego Wzgórza i pozostałe części, Ronia Córka Zbójnika :) , ale także książki Chmielewskiej (tylko ze te starsze: Ostatnie zdanie nieboszczyka, Wszystko Czerwone, Mniejszy Kawałek Świata) no i oczywiście moje ukochane Kamienie na Szaniec.

Filmy: Pan Wołodyjowski, Dźwięki Muzyki, P.S. I love you, Love Actually, Holiday,
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 2:00 pm   

OOO, zapomniałam o Ani z Zielonego Wzgórza, jak mogłam :wstyd:
_________________

 
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 5:45 pm   

Filmy...zdecydowanie "Dirty dancing" i "Uwierz w ducha"(nie tylko z uwagi na grającego w nich aktora :lol: ).
Książki - większość z dzieciństwa, uwielbiam "Siedmioro australijczyków", "Koniec wakacji', że już nie wspomnę o serii "Ani z Zielonego Wzgórza". No i oczywiście wciąż wałkuję utwory moich ulubionych autorek z okresu młodzieńczego - M. Musierowicz i K. Siesickiej. To mi chyba nigdy nie przejdzie :?
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 6:16 pm   

tulipan87 napisał/a:
Filmy...zdecydowanie "Dirty dancing" i "Uwierz w ducha"


dokładnie! Zawsze wracam też do "Powrotów do przyszłości", które kocham i do "Gwiezdnych wojen" oraz do klasyków - "Forresta Gumpa", "Filadelfii".
Z sentymentu zawsze obejrzę w tv musicale "Grease", "Gorączkę Sobotniej nocy" itp
Kocham też "Słomianego wdowca" i "Pół żartem pół serio".

Z seriali to "Statek miłości" i "Columbo".

A z książek to "Małe kobietki", "Aniaz Zielonego wzgórza", "Mała księżniczka".
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Mar 01, 2011 6:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 6:47 pm   

"Przeminęło z wiatrem"
:)
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 8:24 pm   

Pusiak napisał/a:
wracam też do "Pretty Woman"

niesia2708 napisał/a:
"Dirty Dancing"

poison_moon napisał/a:
Love Actually,

tulipan87 napisał/a:
"Uwierz w ducha"

Malena napisał/a:
"Forresta Gumpa",

dodam jeszcze "Ludzi honoru" (Demi Moore, Tom Cruise), "Notting Hill", filmy z agentem 007 - ale tylko Sean Connery i Pierce Brosnan :) i długo mogłabym wymieniać filmy, które choć widziałam kilka/kilkanaście razy - obejrzę po raz kolejny, jeśli trafię na niego w tv :wink: , lubię też "Szklane pułapki" z Brucem Willisem :)
_________________


 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 8:49 pm   

mietka napisał/a:
"Przeminęło z wiatrem"
:)


Ja też :)

Dopisałabym też "Skrzypka na dachu" , "Pół żartem pół serio" :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 9:41 pm   

Agnieszka19 napisał/a:
"Pół żartem pół serio"


uwielbiam :) i Love Actually


a z książek.
Dzieci z Bullerbyn, Ania z Zielonego Wzgórza,
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 10:21 pm   

mietka napisał/a:
Dzieci z Bullerbyn,
jak i też Plastusiowy pamiętnik :)
_________________
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 9:09 pm   

PaulinaS napisał/a:
Jeśli chodzi o książki to - wyśmiejcie mnie, ale wszystkie części Harry'ego Pottera.

Ja też czytałam niezliczoną ilość razy :)

Dodatkowo cała twórczość Tolkiena :) Władcę Pierścieni czytałam już chyba 7 razy :) Film tak samo uwielbiam i już się nie mogę doczekać Hobbita :)

Dodatkowo "Saga o Ludziach Lodu" czytałam 2 razy, a saga ma 47 części :) :smile:
_________________
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 10:37 am   

Ja też mam sentyment do Ani z Zielonego Wzgórza, czytałam kilka razy a filmy widziałam nawet kilkanaście, Dzieci z Bullerbyn, Babcia na Jabłoni, Karolcia, Plastusiowy Pamietnik to też były hity młodych lat.
Obecnie lubię wrócić do Poczwarki i Tam gdzie spadają anioły- nadal ryczę jak głupia tak samo jak Nostalgia Anioła ( film był kiepski). Odkrycie ostatnich lat to Millenium i książki o komisarzu Walanderze.
Filmy to Dirty Dancing ( znam na wyrywki) Bond z Craigem, Pamiętnik, kogel-mogel i galimatias
Seriale to wracam czasami do Jeziora Marzeń ( zawsze się denerwuję na Dowsona bo jest beznadziejny) i do Magdy M nie wiem dlaczego, ale na doła najlepsza jest Magda M :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl