Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolacja we dwoje
Autor Wiadomość
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Lut 16, 2011 9:40 am   Kolacja we dwoje

Witam
mam do was prośbę, szykuje na sobotę romantyczną kolację we dwoje. Chce miło zaskoczyć mojego narzeczonego, kolacyjka, świece, wino.
Potrzebuje propozycję co przygotować na tą kolację (przepisy miło widziane)
Proszę o propozycję bo czasu mam mało :)
Myślę, że jak każdy facet lubi mięso więc dobrze by było coś mięsnego i jakaś salatka.
Pomóżcie :) [/b]
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Lut 16, 2011 10:33 am   

asiaj2001, to zależy co lubcie jeść.... Są różni ludzie i różne smaki... Przejrzyj cały dział na pewno coś Ci wpadnie w oko...A na taką kolację szczerze mówiąc zrobiłabym coś wypróbowanego....coś co wiecie,że Wam smakuje....Bo ja np. wypróbowałam kilka przepisów z forum i to co inni zachwalali nie zawsze mi smakowało :roll:
_________________

 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2011 12:36 pm   

polecam klasykę - stek, pieczone ziemniaki i sałatka z pomidorem i mozzarellą. Przepisów na steki znajdziesz pełno, może być np z sosem musztardowym (jogurt naturalny wymieszany z majonezem i musztardą Dijon). Stek grillujesz tak jak lubisz, może być polędwica wołowa, a jak lubicie, to nawet wieprzowa.

Tak naprawdę Ty najlepiej wiesz co lubi Twój mężczyzna...poszukaj inspiracji w dziale z` przepisami.
 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Sro Lut 16, 2011 9:54 pm   

Mogę tylko podpowiedziec, że jeśli wieczór ma sie skończyc romantycznie, to nie należy przesadzac z ilością jedzenia. Lepiej zjeśc mniej, niż byc ociężałym po wspaniałym posiłku po którym już nic sie nie chce.. :smile:
Ja proponuję danie proste - np krewetki w sosie cytrynowym z ryżem/makaronem ryżowym. Przepisy w necie, ja robię na oko, nie daję tyle soku z cytryny co w przepisach.
No i zostaje cenny czas na wyszykowanie siebie 8)
_________________

dzienniczek Basi
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 2:39 pm   

Myślę, że zrobie tak:
Na talerzu bedzie pierś podpieczona na to boczek też podsmażony na wierzchu plastr pomidora i ser pleśniowy i mozarellę by się sery fajnie roztopiły.
Zastanawiam się nad sałatką albo ala grecką zrobię (zmodyfikowaną do swych potzreb) albo sałatka z różnych sałat do tego pomidorki koktajlowe, cebula czerwona i może dodam trochę mozarelli albo aoliwki zależy co mi wpadnie na myśl.
Co wy na to?
A do tego wino tylko nie wiem jakie czerwone, białe?
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 3:36 pm   

asiaj2001, brzmi smakowicie.. wino będzie pasowało białe, chyba że takiego nie lubicie.. może szampan..?
_________________
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 9:50 am   

Bardzo lubimy białe nawet lepiej niż czerwone i półwytrawne :)
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Mar 02, 2011 10:01 am   

Na kolejną romantyczną kolację proponuję krwawe ziemniaczki, kieszonki i piersi kurczaka z farszem z wątróbki drobiowej, a do tego lekka surówka - sałata lodowa, pomidor, ogórek, czerwona cebyla i własny winegret (nie wiem jak to się pisze :P). Na deser banany w cieście z cukrem pudrem.
Zrobiłam ostatnio właśnie tę kolację na Walentynki. Wierzcie mi, warto postać trochę w kuchni, aby zadowolić swojego Mężczyznę :)
_________________


 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 02, 2011 12:12 pm   

ewa.krzys napisał/a:
krwawe ziemniaczki


hm? przepis Nigelli? :)

ewa.krzys napisał/a:
piersi kurczaka z farszem z wątróbki drobiowej


a jakiś przepis?
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Mar 02, 2011 1:58 pm   

justinaa, oczywiście, że przepis Nigelli ;) z resztą uwielbiam jej przepisy. Jeśli chodzi o tą pierś to zrobiłam tak - kupiłam jedną podwójną pierś i podzieliłam. Przyprawiłam i odstawiłam, żeby "przeszło", a w między czasie zrobiłam farsz, tj. wątróbkę drobiową (miałam ok. 30 dag) drobno pokroiłam i wrzuciłam na rozgrzaną patelę, przyprawiłam - sól, pieprz, bazylia, odrobina ostrej papryki - później posypałam mąką i się taka spójna masa zrobiła. Dodałam natki troszkę chyba jeszcze, ale bardzo drobno posiekanej. Z piersi zrobiłam kieszonkę, tj. przekroiłam ją w środku, ale oczywiście nie do końca i jak farsz ostygł to go tam włożyłam. Później od razu położyłam na blachę i do rozgrzanego piekarnika (220 stopni) wstawiłam, ale radzę jednak zrobić panierkę jak do zwykłego schaboszczaka - z bułki i jajka, bo inaczej za bardzo wyschnie. Piekło się chyba ok. 25-30 min. Polecam :)

Ale się rozpisałam ...
_________________


 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 02, 2011 2:25 pm   

dzięki :)
na pewno skorzystam
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Piniu 

Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 22, 2011 7:26 pm   

w menu musi sie znalezc piers z kurczaka... taki moj gust kulinarny:D
 
 
 
mari_1980 

Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 12:39 pm   

Dziewczyny jakieś pomysł na romantyczną kolację ?? ?? urodziny mężula
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 12:52 pm   

mari_1980, temat rzeka :)

Polecam, np.: dewolaja z masełkiem i koperkiem, zapiekane ziemniaczki i pomidorek, do picia: lemoniada z miętą,

spaghetti w sosie pomidorowym z pulpecikami drobiowymi posypane świeżą bazylią i czerwone winko,

ryż z sosem słodko-ostrym (wychodzi pycha!),

pizza na cienkim cieście z mozzarellą, pomidorami, kiełbaską i listkami bazylii,

zapiekanka makaronowa z brokułami, serem mozzarellą, kiełbaską,

muszę pomyśleć, jakie potrawy Ci polecić :)

[ Dodano: Pią Lip 22, 2011 1:54 pm ]
O wiem, cannelloni z farszem: szpinakowym, mięsnym, pieczarkowym zapiekane z serem :)
_________________


 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 1:32 pm   

penne w sosie śmietanowym z orzechami, serem pleśniowym, gruszkami i cynamonem :)
 
 
marta95910 


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 193
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 9:35 pm   

Ryż po arabsku, faszerowana cukinia z mozzarellą bądź po prostu żeby się zbytnio nie najadać Sałata z fetą i arbuzem. A jeśli "musi" być kurczak to np. kurczak w ziołach i białym winie.... mniammm :lol:
_________________

 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 10:24 am   

A ja dziś znowu kombinuje :P Zaraz mija nam kolejny miesiąc zaręczyn, a że ja taki sentymentalny babsztyl trochę jestem to doszłam do wniosku, że wypada uhonorować "życiowy błąd" PM (wszyscy mu dokuczamy, że nie wie w co się pakuje, biedny :P ). Znalazłam (na forum oczywiście) przepis na takie fajne kuleczki ziemniaczane i ciężko rozmyślam nad tym, jakie mięsko do tego przygotować. Pomożecie?
_________________


 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:05 pm   

najlepiej takie, z którego będzie fajny sos. Czyli np gulasz wołowy bądź wieprzowy
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 4:31 pm   

tak jak pisze Ju, coś gulaszowego, albo np poledwiczki wieprzowe z sosem śmietanowym z kurkami.

Choc ja na kolacje we dwoje podalabym jednak cos lzejszego, np miesko + warzywa, bez ziemniakow, albo np pieczone w piekarniku, niekoniecznie z sosem.
Ostatnio zmieniony przez Malena Czw Sie 04, 2011 4:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Sie 05, 2011 9:34 am   

No chyba, że tym sosem tak "niechcący" zaplamić mężowi koszulę, żeby się musiał rozebrać ;P
Jeśli planujecie coś po kolacji, to ja też polecam coś lżejszego (w końcu oboje będziecie konsumować, a ty jeszcze próbować podczas gotowania). Ja jak się najem to jestem leniwa. :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
adamus007p 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2011 11:32 pm   

gdzie można znaleźć przepisy Nigelli?
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 8:23 am   

Karola5 napisał/a:
tym sosem tak "niechcący" zaplamić mężowi koszulę, żeby się musiał rozebrać

Osz Ty cwaniaro, dobry pomysł miałaś :wink:

Zrobiłam kuleczki ziemniaczane z serem żółtym i cebulką, mięsko - pierś kurczaka (chwile podsmażona), a potem zapiekana z odrobinką majonezu, cebulą i serem mozzarella na wierzchu, do tego sałata z pomidorem. Wyszło ekstra :) tylko zapomniałam posolić pierś :oops:
_________________


 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 2:20 pm   

adamus007p napisał/a:
gdzie można znaleźć przepisy Nigelli?


http://www.nigella.com/ (o ile o tą Nigellę chodziło :) )
 
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Mar 16, 2015 1:02 pm   

Ostatnio zrobiłam piersi z kurczaka faszerowane szpinakiem i suszonymi pomidorami, w glazurze miodowej, podany z kopytkami, chutneyem z cebuli i młodą marchewką... Na kopytka położyłam pora smażonego na maśle :)

Zamiast chutney z cebuli, podaję kapustę duszoną w winie i pomidorach, też pycha :)
_________________
 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 12:36 pm   

Catylyn89, jak ja Ci zazdroszczę! Mój J. nie jada praktycznie żadnych warzyw :(
szpinak BLE, pomidorki BLE to samo z cebulką. Na miód zresztą też się krzywi :(

Jak chcemy zjeść coś wspólnie to zostaje coś makaronowego, tradycyjny schabowy i pizza :lol:
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 2:31 pm   

Sycylijka napisał/a:
Catylyn89, jak ja Ci zazdroszczę! Mój J. nie jada praktycznie żadnych warzyw :(


Mój uwielbia zbilansowane dania, w których muszą być jakiekolwiek warzywa, sam też gotuje i jestem testerką jego wariacji... :)
_________________
 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 2:43 pm   

pozazrościć :)
Ostatnio zmieniony przez Sycylijka Czw Mar 19, 2015 2:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamyki_80 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 17
Skąd: Kazimierz Dolny
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Kwi 26, 2021 8:48 am   

Ja uwielbiam wszelkie owoce morza - szczególnie krewetki i kalmary. Mmm! Przygotowane na winie, z odrobiną czosnku i pietruszki - niebo w gębie! Jak siadamy razem przy [] to nie może tego zabraknąć! ;)

Usunęłam komercyjne linki. Moderatorka Asiek
_________________
kamyki_80
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Cze 09, 2021 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marsylia 

Dołączyła: 20 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 28, 2021 2:20 pm   

Podczas takiej kolacji liczy sie atmosfera i te motyle w brzuchu, a nie potrawa.
 
 
MilenaStojan 

Dołączyła: 15 Cze 2022
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: Sro Cze 22, 2022 10:17 pm   

Dokładnie tak :)
 
 
MartaFokacza 

Dołączyła: 21 Cze 2022
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Cze 28, 2022 8:28 pm   

Jestem tego samego zdania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl