Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaproszenia na ślub cywilny
Autor Wiadomość
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 4:55 pm   Zaproszenia na ślub cywilny

Jakie zaproszenia na ślub cywilny?Może macie jakieś propozycje?Takie jak na ślub kościelny(kupne),czy macie może jakiś ciekawy pomysł?Może wykonane samodzielnie.Chcemy zaprosić najbliższych
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:25 am   

Ja w lutym byłam na ślubie cywilnym i również wybieram sie jutro i w obu przypadkach dostaliśmy takie jak na ślub kościelny czyli kupne. Ale jak masz ciekawy pomysł, to dlaczego nie:) Ja pomysłu nie mam żeby podpowiedzieć, bo jeszcze sama też się jeszcze nie interesowałam:)
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 1:16 pm   

Elma, dzięki za odpowiedź.Ja chyba też kupne dam :razz:
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 12:42 am   

Magdzik, my robiliśmy sami, ale nie dlatego, że to "tylko" ślub cywilny, po prostu chcieliśmy bardzo proste zaproszenia..
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 9:00 pm   

A na ile przed ślubem cywilnym daje się zaproszenia? Chyba nie jest tak jak w ślubie kościelnym, że około 2 lub 3 miesiące wcześniej? Nie mam pojęcia :roll:
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 9:04 am   

Magdzik, wydaje mi się, że to zależy czy robicie wesele czy nie? Bo jeśli tak, no to goście muszą kupić kreację itp. i wypadałoby zaprosić ich wcześniej.
Jak już wcześniej wspomniałam kuzynka która brała niedawno ślub cywilny, o przyjęciu weselnym uprzedziła nas telefonicznie 2,5 miesiąca wcześniej, natomiast zaproszenia dała 3 tygodnie przed ślubem.
Jeśli chodzi o sam ślub myślę, że można dać później zaproszenia i nie widzę tu różnicy między kościelnym a cywilnym :pa:
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:00 am   

Elma napisał/a:
Magdzik, wydaje mi się, że to zależy czy robicie wesele czy nie?

Nie tylko mała imprezka z rodziną w domu :wink:
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 11:22 am   

my mamy ślub cywilny, który robimy razem z weselem w lipcu, a że jest to okres urlopowy chcemy naszych gości powiadomić wcześniej, żeby mogli nasze weseli wpisać w swój "wakacyjny grafik"


Magdzik wydaje mi się, że jeśli to będzie mała imprezka w domu to miesiąc wcześniej będzie oki:)
Ostatnio zmieniony przez olivka_ja Pią Mar 18, 2011 11:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 12:13 pm   

Mnie się też wydaje, że najlepiej uprzedzić gości 2, 3 trzy miesiące wcześniej, żeby spokojnie mogli zaplanować sobie tego dnia czas wolny, przygotować się, ewentualnie zaplanować dodatkowe wydatki, bo przecież niezależnie od tego czy to jest ślub cywilny, czy kościelny goście też chcą ładnie wyglądać, zamówić odpowiednie kwiaty i mieć czas na znalezienie odpowiedniego prezentu.
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 12:18 pm   

Magdzik, robiliśmy tak mały ślub cywilny jak Wy. W sumie skoro to najbliższa rodzina zaproszeń nie dawaliśmy. Tylko powiedzieliśmy co i kiedy....
Ze względu na fakt,że później było "ciasto" w domu więc stroje i fryzury nie były wymagane. Podobnie jak prezenty - mieliśmy już zaplanowany ślub kościelny i uprzedziliśmy,że prezentów nie chcemy.
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Pią Mar 18, 2011 12:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 2:17 pm   

niesia2708 napisał/a:
uprzedziliśmy,że prezentów nie chcemy.

No my też nie chcemy. Tylko nie wiem właśnie jak mam poprosić chrzestną, jak jej to powiedzieć, żeby nie odebrała tego,że 2 razy musi kupić prezent.Myślę, że po prostu jak dam jej zaproszenie, to powiem, żeby się nie wygłupiała czasem z prezentem, bo później jak uskładamy pieniądze, to chcemy wziąć ślub kościelny :roll: Nie chciała bym,żeby się obraziła, więc muszę delikatnie załatwić tę sprawę ;)
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 2:26 pm   

Powiedz że w planach macie ślub Kościelny, że to takie małe przyjęcie będzie i zapraszasz na poczęstunek ale bez prezentów :) myślę że chrzestna nie powinna się obrazić :) a jak będzie chciała to i tak coś Wam da. Na pewno da Wam coś symbolicznego, a później przy ślubie Kościelnym da coś większego :)
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 5:33 pm   

ola88 napisał/a:
Na pewno da Wam coś symbolicznego, a później przy ślubie Kościelnym da coś większego :)
albo odwrotnie :)
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 13, 2011 9:01 am   

A jeszcze mam pytanie w związku z zaproszeniami. Chcemy kupne. Ale nie wiem jakich szukać. Nigdy nie miałam okazji być na ślubie cywilnym. Na zaproszeniach przeważnie jest wpisany jakiś religijny tekst i miejsce na wpisanie kościoła, gdzie odbywa się ślub. Nie wiem gdzie szukać zaproszeń na cywilny i nie wiem jakie.
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 9:23 am   

to co jest napisane na zaproszeniu to zależy od młodych, jest masa wierszy i cytatów o miłości, małżeństwie, które będą pasowały na zaproszenie na ślub cywilny; myślę, że jak pójdziecie do punktu z zaproszeniami to coś wam podpowiedzą;
jak uśpię około południa dziecię to postaram się wrzucić nasze zaproszenie na ślub cywilny
_________________
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 13, 2011 9:27 am   

klara76 napisał/a:
jak uśpię około południa dziecię to postaram się wrzucić nasze zaproszenie na ślub cywilny

Byłabym wdzięczna, bo bym wiedziała czego szukać.
klara76 napisał/a:
est masa wierszy i cytatów o miłości, małżeństwie, które będą pasowały na zaproszenie na ślub cywilny;
no właśnie znalazłam w internecie ładne teksty do zaproszeń cywilnych, tylko czy znajdę w sklepie takie, na których nie będzie pisało nic związanego z kościołem. Na pewno znajdę, ale gdzie... :roll:
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 9:30 am   

na szybko z internetu



Weronika ...... i Olivier ......

zapraszają na uroczyste podpisanie Aktu Małżeństwa,
które nastąpi dnia 22 maja 2010 roku o godz. 16.00
w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomiu.


ja miałam chyba taki sam tekst;

jeszcze jeden

Pobieramy się !

Joanna ........ i Piotr ..........
Uroczystość odbędzie się
28 sierpnia 2010 roku o godzinie 18.00
w USC w Pruszkowie.

Z radością zapraszamy.
Narzeczeni wraz z Rodzicami


[ Dodano: Sro Lip 13, 2011 10:44 am ]
Magdzik napisał/a:
no właśnie znalazłam w internecie ładne teksty do zaproszeń cywilnych, tylko czy znajdę w sklepie takie, na których nie będzie pisało nic związanego z kościołem. Na pewno znajdę, ale gdzie..

to nie kupuj zupełnych gotowców tylko zamów zaproszenia; my zamawialiśmy na Piotrkowskiej między Jaracza a Rewolucji po prawej stronie idąc w stronę Pl. Wolności, wchodziło się w bramę i w lewej oficynie był taki nie duży sklep (nie wiem jak to nazwać) - mieli duży wybór tekstów, wzorów zaproszeń i nie byli bardzo drodzy
_________________
Ostatnio zmieniony przez klara76 Sro Lip 13, 2011 9:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 12:16 pm   

my swoje zamawialismy w ITD Collection, sami napisalismy teskt ktory nam wydrukowano. polecam taka forme.
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:43 pm   

Kupiłam zaproszenia na ślub :jumpingmrgreen: 3 rodzaje bo nie miała już jednakowych wszystkich ale wszystkie mi się podobają i mają ładne cytaty.

Jeżeli cokolwiek warto
na świecie czynić
to tylko jedno- miłować
Jan Paweł II


Oto jest miłość.
Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.


Kocha się naprawdę i do końca
tylko wówczas, gdy kocha się zawsze, w radości i smutku, bez względu
na dobry czy zły los.
Jan Paweł II
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:14 pm   

Magdzik, no i super, ze kupilas, choc to dziwne, ze cytaty sa Jana Pawla II,jakos bardziej by mi pasowaly te cytaty na slub koscielny, ale w sumie chyba nie ma to znaczenia.

Jeszcze podpowiedz dla innych - zawsze mozna wybrac jakis ulubiony wiersz albo swoja ulubiona piosenke o milosci, tez pasuje na zaproszenie, zarowno cywilne jak i koscielne.
Ostatnio zmieniony przez Malena Czw Lip 14, 2011 1:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:16 pm   

Malena napisał/a:
Magdzik, no i super, ze kupilas, choc to dziwne, ze cytaty sa Jana Pawla II, a slub niekoscielny...

No tak ale to, że biorę ślub cywilny nie oznacza, że jestem niewierząca :roll:
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:33 pm   

Magdzik, pochwal się nimi lepiej :)
_________________


 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:41 pm   

Ok są zwykłe nie szukałam jakiś wymyślnych, bo to tylko cywilny na kilka osób. Trochę niewyraźna fotka

Zdjęcie0053.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 754 raz(y) 50.58 KB

Ostatnio zmieniony przez Magdzik Czw Lip 14, 2011 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:42 pm   

Magdzik napisał/a:
to tylko cywilny

To AŻ ślub cywilny :)

Zaproszenia ładne, choć trochę nie w moim guście :)
_________________


 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:45 pm   

ewa.krzys napisał/a:
Zaproszenia ładne, choć trochę nie w moim guście :)

Szukałam najprostszych. Na kościelny na pewno będę szukać bardziej wymyślnych ;)
 
 
Pit_20 


Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 5:15 pm   

zaproszenia mogą być takie same jak na ślub konkordatowy to treść zaproszenia decyduje o ich znaczeniu
_________________
Kocham Wszystko w Tobie
 
 
Doriart 


Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 32
Skąd: PL
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 12:49 pm   

Dokładnie, zmieniamy treść i mamy już zaproszenie na ślub cywilny
 
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 1:16 pm   

My bierzemy ślub cywilny i nasze zaproszenia są jak najbardziej normalne....no może tak nie do końca ;) Ale chodzi mi o to, że z racji tego iż nie jest to ślub kościelne z wielką pompą, nie oznacza to, że musi być traktowany gorzej a i zaproszenia mają być "mniej ładne" :) Nasze robi nam moja bratowa, metodą quilling'u więc każde będzie inne i niepowtarzalne :) Dzięki temu myślę, że już to będzie małą pamiątką dla zaproszonych gości ;) I to bez względu na to, czy osoba/y są zapraszane na samą uroczystość w USC czy na wesele też :) zaproszenie to (jak i całość wszystkiego ze ślubem związanego) jest dla nas bardzo ważna, każdą rzeczą cieszymy się ogromnie i przeżywamy, ponieważ taki czy inny...ale będzie to nasz wymarzony ślub :) jeden jedyny i niepowtarzalny :)
 
 
Paloma 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Lut 28, 2015 7:06 pm   

Moim zdaniem nie ważne czy bierzemy ślub kościelny czy cywilny, to wyjątkowa chwila i takie także powinny być zaproszenia :) Może wybierzcie jakieś klasyczne ale z nutką oryginalności np. takie z odciskami palców, zdjęcie w załączniku :)

zaproszenie 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 351 raz(y) 64.8 KB

Ostatnio zmieniony przez Paloma Sob Lut 28, 2015 7:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 10:56 am   

Paloma napisał/a:
Moim zdaniem nie ważne czy bierzemy ślub kościelny czy cywilny, to wyjątkowa chwila i takie także powinny być zaproszenia :)


Dokładnie :)
My mieliśmy cywilny i ani razu nie zastanawiałam się czy wypada mi założyć białą suknię, jakie zaproszenia, czy wypada wesele tradycyjne..
Wszystko było normalnie bo to normalny ślub ;)
Osobiście wymarzyły nam się oryginalne zaproszenia i są z naszymi zdjęciami na których zapraszamy na nasz ślub :wink: ale można też kupić tradycyjne takie jakie oferują sklepy i nie ma się nad czym zastanawiać czy wypada czy nie :-)
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl