Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
maltretowanie dziecka?
Autor Wiadomość
kinix21 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Sty 2011
Posty: 474
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 09, 2011 4:06 pm   maltretowanie dziecka?

właśnie weszłam na blog kominka i znalazłam taki temat:
http://www.kominek.tv/tt....rtykuly,442.htm
szczerze powiedziawszy nie słyszałam o tej sprawie wcześniej, bo nie oglądam w ogóle tv. co myslicie? ojciec zmanipulował nagranie? czy mozna w ten sposób "dyscyplinowac" dziecko? mnie się zrobiło słabo słysząc płacz tego dziecka i jak matka na niego krzyczy :zalamany:
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 5:07 pm   

Po prostu jestem w szoku...
Na facebooku jest nawet akcja "ratujcie Szymona"
http://www.facebook.com/e...6127526&index=1

Ten przerażający płacz i ta prująca się baba... Nie dałam rady wysłuchać do końca :(
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Czw Mar 10, 2011 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 6:19 pm   

Nie wszystko jest takie jak to malują w mediach (a raczej rzekłabym, że media manipulują faktami zamiast sprawę dokładnie przedstawić z każdego punktu widzenia).

Ale w tym wypadku po obejrzeniu krótkiego wywiadu z matką uważam, że matka jest nieobliczalna.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Malwina_łódź Pią Mar 11, 2011 6:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 6:33 pm   

Malwina_łódź, nie ulega wątpliwości, że dziecko strasznie płacze i prosi, żeby matka go nie biła. Jak dla mnie ta baba to jakaś kompletna psychopatka i powinna ponieść wszelkie możliwe konsekwencje tego, co zrobiła.
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 6:41 pm   

A ja uważam że takich domów jest bardzo dużo... Oczywiście szkoda mi tego maluszka ale tak jak mówię nie on jedyny ma taki dom...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 9:07 am   

Już to słyszałam i prawie się popłakałam.. Obok jest w skrócie przedstawiona historia rodziny.. :(
Agnieszka19 napisał/a:
Oczywiście szkoda mi tego maluszka ale tak jak mówię nie on jedyny ma taki dom...
zacznijmy najpierw zwracać uwagę na pojedyncze, najbliższe takie domy to przyniesie jakiś efekt.. Mam nadzieję..
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 9:53 am   

Po prostu wkurza mnie takie napiętnowanie tej historii, jakby to był jedyny taki tragiczny dom... Póki co nie słyszałam, że ktoś z reporterów wspominał że takich a nawet gorszych domów jest dużo dużo więcej... Skupiają się tylko na tej jednej matce, jakby była najgorszą matką świata ( a na bank nie jest).... A Ja uważam, że media świetnie umieją naginać prawdę i manipulować nią... Nie mówię, że dziecku krzywda się nie dzieje, ale na Boga ile można o tym słuchać. Niech władze wezmą się do roboty bo to jest ważniejsze niż gadanie w mediach w kółko to samo... .
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 10:19 am   

Agnieszka19 napisał/a:
media świetnie umieją naginać prawdę i manipulować nią
odsyłam Cię do http://www.youtube.com/user/RatujcieSzymona tutaj ani jeden dziennikarz nie wypowiedział słowa.
Agnieszka19 napisał/a:
Nie mówię, że dziecku krzywda się nie dzieje, ale na Boga ile można o tym słuchać.
pewnie..lepiej olać prawda :?:
Agnieszka19 napisał/a:
Niech władze wezmą się do roboty bo to jest ważniejsze niż gadanie w mediach w kółko to samo.
to przełącz sobie program na inny jak Ci się nie podoba. Takie sprawy trzeba nagłaśniać. Ty myślisz, że po cichu da się rozwiązać takie sprawy :?: Ojciec dziecka napisał przecież, że:
"Natychmiast powiadomiłem regionalny GOPS oraz Policję. Podczas pierwszej interwencji Policji i GOPS zbagatelizowano sprawę na tyle, że policjant zakończył ją słowami: „Zakładamy że wszystko będzie w porządku", a GOPS uznał że dziecko mieszka we wręcz luksusowych warunkach pomijając zupełnie problem znęcania się matki nad dzieckiem.
Zbulwersowany, następnego dnia udałem się na prokuraturę do Częstochowy, gdzie złożyłem zeznania i poprosiłem o natychmiastową interwencję. Prokuratura rozpoczęła mozolne śledźtwo... od tego dnia często zostawiałem dyktafon w domu. Zebrałem ogrom nagrań świadczących o znęcaniu się matki nad dzieckiem, regularnie dostarczając je na Policję i do prokuratury, prosząc się o reakcję.."

oraz
"Od dłuższego czasu (była żona) robi wszystko by "wsadzić mnie za kratki" korzystając przy tym ze swoich znajomości. W przeszłości w kilkukrotnych luźnych rozmowach wspominała o znajomej pani prokurator, co może potwierdzać fakt, iż terytorialnie nam przydzielony prokurator odstąpił od prowadzenia naszych postępowań. Po rozwoju spraw jednak mogę śmiało powiedzieć, że nie są prowadzone jak należy."

Dopiero później zdecydował się na nagłośnienie tej sprawy w mediach. Ty byś tak nie zrobiła :?:
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 10:43 am   

Yoanna napisał/a:

Agnieszka19 napisał/a:
Nie mówię, że dziecku krzywda się nie dzieje, ale na Boga ile można o tym słuchać.
pewnie..lepiej olać prawda :?:


Nie , nie olać. Ale już zostało to powiedziane i wszyscy wiedzą, nie rozumiem trąbienia o tym w kółko... Wszędzie te same pytania... Po co???
Wolałabym się skupić na wyszukiwaniu takich domów z problemami niż gadaniu o jednym konkretnym przypadku... .
A tak jak mówię są gorsze domy więc mówienie o tym domu jak o tym najgorszym, strasznym jest beznadziejne bo są gorsze... .Są dzieci które mają jeszcze tragiczniejsze życie i jakoś nikt się niemi nie interesuje. Media wolą się skupić na kimś kto sam do nich przyszedł niż samemu poszukać...
Chyba lepiej byłoby się skupić na pracy urzędników,bez takich afer i tym samym zmusić ich do efektywniejszej pracy niż doszukiwać się potem zaniedbań...
A kanał ciężko zmienić bo prawie na każdym się o tym mówi, łącznie z internetem...

[ Dodano: Nie Mar 13, 2011 10:50 am ]
A na marginesie, to sama znam taki dom... Został zgłaszany już różnym instytucjom i nikt nic z tym nie robi... .Gdyby media skupiły się na instytucjach które źle wypełniają swoje obowiązki, zaczęły nagłaśniać to non stop i nie odpuszczały by, to byłoby to skuteczniejsze niż nagłaśnianie zaniedbań w pojedyńczych domach...
Wychodzi na to że żeby pomóc tym dzieciom o których mówię to powinnam zgłosić się do tv- świetnie...
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 10:55 am   

Agnieszka19 napisał/a:
Ale już zostało to powiedziane i wszyscy wiedzą, nie rozumiem trąbienia o tym w kółko
bo trzeba wyjaśnić sprawę do końca

Agnieszka19 napisał/a:
Media wolą się skupić na kimś kto sam do nich przyszedł niż samemu poszukać...
A skąd media mają wiedzieć, że u kogoś w domu dzieje się krzywda? musi najpierw być jakiś sygnał, informator. Jeśli my- społeczeństwo- będziemy zwracać uwagę na takie przypadki w naszym najbliższym otoczeniu to łatwiej będzie dotrzeć do nich policji, mediom itp
Agnieszka19 napisał/a:
Chyba lepiej byłoby się skupić na pracy urzędników,bez takich afer i tym samym zmusić ich do efektywniejszej pracy niż doszukiwać się potem zaniedbań...
trudno wszystkich kontrolować..ale masz rację.

Agnieszka19 napisał/a:
A kanał ciężko zmienić bo prawie na każdym się o tym mówi, łącznie z internetem...
są też inne rozrywki :wink: niż oglądanie tv
_________________
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 11:12 am   

Yoanna napisał/a:
Agnieszka19 napisał/a:
Ale już zostało to powiedziane i wszyscy wiedzą, nie rozumiem trąbienia o tym w kółko
bo trzeba wyjaśnić sprawę do końca



A czy jest co wyjaśniać??? Przecież po jednorazowym odsłuchaniu nagrania widać że dziecku dzieję się krzywda... . To nie da się nic już wyjaśnić... Urzędnicy będą się tłumaczyć bzdurnymi procedurami, ojciec będzie naskakiwał na matkę a ta będzie mówić że to manipulacja i tak w kółko... Teraz powinien zając się tym sąd a nie media... Później mogą ewentualnie poinformować o tym jak zakończyła się sprawa...
Ja tak to widzę.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 6:58 pm   

Jestem blisko związana z instytucjami pomocy społecznej, sądowej i policyjnej. Hobbystycznie.
Znam wiele spraw (z każdego punktu widzenia), gdzie media tak przedstawiły sytuację, że sprawa wydawała się oczywista, a instytucje były BE.
Nie twierdzę, że instytucje są cacy, ale wiem też, że przepisy są tak bzdurne, że czasami pracownicy socjalni, policjanci, czy pracownicy wymiaru sprawiedliwości mają związane ręce.

Weźmy taki przypadek:
Idziesz z dzieckiem ulicą, dziecko wyrywa Ci się i wyskakuje pod nadjeżdżający samochód. Wciągasz go na chodnik i najczęściej "uderzasz" dziecko w tyłek. Reakcja impulsywna.
Czy powiesz wtedy, że wyrodna matka krzywdzi dziecko?

A ja zadam pytanie tak: czemu ojciec, który nie ma ograniczonej władzy rodzicielskiej ogranicza się do wypłakiwania się w GOPSie?

Albo jeszcze jedno: ile jest takich przypadków, że rodzice wykorzystują dzieci do osiągnięcia własnych korzyści? np. korzyści majątkowych przy rozwodzie, albo na zasadzie "ja Cię jeszcze urządzę"?

Instytucje nie są w stanie być wszędzie i nie mogą przewidzieć, co się może wydarzyć. To nie są wróżbici.
Zabiorą dziecko - źle, bo matka płacze, bo ona się stara; nie zabiorą - jeszcze gorzej, bo za pół roku po libacji matka z ojcem zabiją dziecko. Nie ma złotego środka.
Proponuję każdej osobie zażarcie najeżdżającej na instytucje, spróbować poznać najpierw daną dziedzinę i możliwości instytucji zanim wyda się osąd.

Ile ja znam przypadków, gdzie nie chodzi rodzicom o dobro dziecka, a jedynie o zrobienie z niego narzędzia w walce między sobą.
Nie mam pewności, że ten ojciec chce dobra dziecka, a nie tylko by dopiec byłej/obecnej żonie.

Dla mnie media są nieobiektywne, a informacje podawane w nich, mają często formę tabloidowej sensacji.

I nie mówię, że tak powinno być! Mówię tylko, że nie wszystko jest czarne albo białe, tak jakby to się mogło wydawać.

Pracownicy służb wchodzący w czyjeś środowisko widzą tylko to, co podopieczny chce im pokazać. To co chce zataić, zatai.
_________________

 
 
Myszunia 

Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 1:21 pm   

Nie którzy ludzie powinni mieć zakaz rozmnażania się, brzmi to może trochę zbyt dosadnie ale jeśli jest to prawda to dla szeroko rozumianego dobra społecznego takich rodziców powinno się zamykać na dożywocie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl