Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie się podziała tradycja??

Kto kupuje wi?zank? do ?lubu dla panny m?odej?
pan m?ody
27%
 27%  [ 12 ]
panna m?oda
20%
 20%  [ 9 ]
m?ody po konsultacji z m?od?
45%
 45%  [ 20 ]
rzadno z powy?szych (podaj poni?ej kto)
6%
 6%  [ 3 ]
Głosowań: 44
Wszystkich Głosów: 44

Autor Wiadomość
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 29, 2013 3:27 pm   

nie majac doswiadczenia ani pojecia kto co placi trafilam na to forum i bylam PEWNA, ze sama bede musiala sobie bukiet odebrac... dopiero pozniej mama uswiadomila mi, ze nie, ze to mlody powinien odebrac wiazanka i z nia przyjechac do mlodej... i co najwyzej ja moge sobie ja wybrac/zamowic, ale odbiera/kupuja mlody...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Sro Maj 29, 2013 3:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 7:09 pm   

Myślę, że to ja wybiorę kwiaciarnię i wiązankę (lub przynajmniej zasugeruję pani florystce co bym mniej więcej chciała), zamówię bukiet a już odbierze go mój narzeczony w dniu ślubu po drodze do mojego domu :)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 31, 2013 5:38 pm   

Paolina napisał/a:
Myślę, że to ja wybiorę kwiaciarnię i wiązankę (lub przynajmniej zasugeruję pani florystce co bym mniej więcej chciała), zamówię bukiet a już odbierze go mój narzeczony w dniu ślubu po drodze do mojego domu :)


u mnie będzie tak samo. Na weselach, których byłam zawsze Młody przyjeżdżał do Młodej z wiązanką i butonierką.
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 5:28 pm   

wyszło na to, że sama będę kupowała wiązankę, bo mam w cenie usługi florystycznej, a dostarczona zostanie w dniu wesela do młodego :)
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 5:15 pm   

ja na razie wplacilam zaliczke, ale licze na to, ze mlody dbierze bukiet :smile:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Czw Mar 20, 2014 5:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:08 pm   

Sisska napisał/a:
ja na razie wplacilam zaliczke, ale licze na to, ze mlody dbierze bukiet

A czy jest jakaś różnica? Jeśli rodzice młodego nie płacą tylko młody, to i tak byłyby wasze wspólne pieniądze.
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:10 pm   

jest roznica, bo mieszkamy oddzielnie (kazde ze swoimi rodzicami) i nie mamy zadnego wspolnego budzetu.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:12 pm   

My też nie mamy. Ale po ślubie będziemy mieli. A ojciec młodego nie płaci za mój bukiet, więc nie widzę róznicy, które z nas zapłaci.
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 8:07 pm   

a ja widze, bo bukiet bedzie jeszcze zamawiany przed slubem i odbierany tez przed slubem. poza tym nie wiem kiedy dokladnie bedzie wspolny budzet, bo nie wiem kiedy zamieszkamy razem w nowym mieszkaniu, czy dzien po slubie czy miesiac po slubie :lol:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Czw Mar 20, 2014 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 8:38 pm   

Terry napisał/a:
Sisska napisał/a:
ja na razie wplacilam zaliczke, ale licze na to, ze mlody dbierze bukiet

A czy jest jakaś różnica? Jeśli rodzice młodego nie płacą tylko młody, to i tak byłyby wasze wspólne pieniądze.


To samo pomyślałam ;)
_________________


 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 12:11 pm   

My mamy wspólny budżet, więc tak jak napisała Terry, to i tak byłby nasz wspólny wydatek.

Inna sprawa, że mój bukiet robi siostra Marcina :) Więc jeśli można to zaliczyć do załatwiania bukietu przez Pana Młodego, to trzymamy się tradycji.
_________________

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 12:42 pm   

Ja zamówię bukiet sama, bo A. dopiero rok temu poznał nowy kwiat - goździk. Jak mu powiem co bym chciała, to na pewno otrzymam coś innego.
Zgodnie z tym co napisałam wyżej. Nie mamy wspólnego budżetu, ale wydaje mi się, że koszt wiązanki jestem w stanie ponieść przed ślubem. Z reszta mogę to sobie odbić po ślubie. Może jakaś torebka? :wink:
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 2:00 pm   

Terry, to Ty placisz za bukiet "z gory", przed odbiorem?
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 11:49 pm   

Po odbiorze też oznacza przed ślubem. A po bukiet raczej pojedzie moja świadkowa, więc to nadal moje pieniądze.
 
 
MissCool 

Wiek: 37
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 83
Skąd: Ldz
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 9:40 am   

U nas będzie tak, że wiązankę wybieram ja, ale mój K. za nią płaci. Ja pokryję koszty wiązanki dla świadkowej i butonierek dla K. i świadka. Dodatkowo kupuje mu spinki do koszuli. Mamy wspólny budżet, ale zależy mi na tym, żeby to on kupił mi wiązankę ;)
_________________
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 5:34 pm   

u nas wiązankę wybiorę sama. kto ją odbierze - nie wiem. kto za nią zapłaci - my. od lat mamy wspólną kasę, więc nie widzę różnicy, z czyjej karty czy portfela ubędzie papierków :-)

wierzę w dobry gust mojego Narzeczonego, ale to nie zmienia faktu, że w swój wierzę bardziej :-) ja będę trzymać wiązankę - ja wybieram. i to nie ma nic wspólnego z miłością, zaufaniem itp. pierdolaski w stylu wiązanka mogą nas dzielić, jakoś to przeżyję. ważne, że dogadujemy się w sprawach fundamentalnych.

co innego, gdyby miał wybierać samochód i mi go wcześniej nie pokazywać. albo wódkę. bardzo proszę :-)
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
borsuk9w 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 3:17 pm   

u moich kuzynów, że żeby tradycji stało się za dość i obie strony były zadowolone, było tak: Pan Młody wypowiedział się nt. sukni Młodej, w czym podobałaby mu się bardziej, w czym mniej i wtedy przyszła żona wzięła to pod uwagę. Natomiast co do wiązanki sprawa przedstawiła się analogicznie - Młoda mówiła, Młody słuchał. Jeszcze potwierdzali na zdjęciach z katalogu, czy dobrze się zrozumieli ;) i wyszło ładnie - obie strony zadowolone i trochę zaskoczone, bo do tej pory nie widzieli efektów pracy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl