Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy fotografowie powinni oceniać na forum prace innych fotog
Autor Wiadomość
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 8:57 am   

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2011 8:58 am ]
ja też uważam , że fotografowie nie powinni wypowiadać się w tych wątkach. Dla mnie to autoreklama....
Pan rafalolczyk.com, bardzo udziela się na forum komentując zdjęcia innych.
Czy zdjęcie jest dobre technicznie czy nie...zwykły człowiek , który nie siedzi w branży i się na tym nie zna tego nie zobaczy, a upodobania są różne... każdemu podoba się coś innego :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez dagii Pią Kwi 01, 2011 9:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:02 am   

dagii napisał/a:
Czy zdjęcie jest dobre technicznie czy nie...zwykły człowiek , który nie siedzi w branży i się na tym nie zna tego nie zobaczy, a upodobania są różne... każdemu podoba się coś innego
dokładnie, jedno podoba się to drugiemu coś innego. To taka zniechęcanie osób do wyboru danego fotografa.
A czy Panu rafalolczyk.com, podobają się jakieś zdjęcia innego fotografa? :razz:
_________________
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:16 am   

dagii napisał/a:
ja też uważam , że fotografowie nie powinni wypowiadać się w tych wątkach. Dla mnie to autoreklama....
Pan rafalolczyk.com, bardzo udziela się na forum komentując zdjęcia innych.


autoreklama byłaby wtedy gdybym napisał, ze moje zdjecia są ach i och - a tak nie napisałem.
a do wyrazania swoich opinii mam takie samo prawo jak każdy inny uczestnik forum.
od tego raczej jest forum :)

wyraziłem tylo swoje zdanie i tak jak przewidywałem - będzie mały lincz :)

ola88 napisał/a:
To taka zniechęcanie osób do wyboru danego fotografa.
A czy Panu rafalolczyk.com, podobają się jakieś zdjęcia innego fotografa?


nikogo nie zniechęcam do wyboru - skoro wybór już został podjęty.
natomiast podobają mi sie zdęcia wielu fotografów i proszę uwierzyć, że daleko mi do samozachwytu - zapewne bliżej mi do bolesnej krytyki swoich osiągnieć.

niestety nie jestem taki, że będę bił brawo i zachwycał się czymś co normalnie jest słabe.

na szczęście jak widac powyżej w swojej opinii nie jestem odosobniony.
i kolejny raz pozwolę sobie zacytować jednego z użytkowników forum.

EwaM napisał/a:
Jeśli jest to konstruktywna ocena (a ta jak najbardziej nią jest) to dlaczego nie ma się znaleźć na forum? Czy tu powinny już być tylko opinie typu: "Ale macie piękne zdjęcia!"

Dzięki takim opiniom (m.in) zwykły szary człowiek zwraca uwagę na pewne mankamenty firm, które bierze pod uwagę. A forum jest właśnie po to, żeby ułatwiać wybór oraz wyrażać opinie.
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
Ostatnio zmieniony przez rafalolczyk.com Pią Kwi 01, 2011 9:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:42 am   

wystarczy , że fotograf wypowiada się w wielu wątkach ;)
przewija się często jego nazwisko, jest zapamiętywany przez innych, dla mnie to jest jakiś rodzaj reklamy, no ale może się nie znam :)

mnie drażni fakt , że to już kolejne miejsce gdzie widzę, że wytyka Pan błędy innym samemu nie będąc ideałem ;)

Pozdrawiam
_________________


 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:21 am   

dagii, ale czy Ty nie widzisz, że w tych wątkach podobnie reagują też inni forumowicze?

Naprawdę nie trzeba być profesjonalistą, żeby się zorientować, że tym zdjęciom dużo brakuje, do tego, żeby nazwać je dobrymi.

Ja (jeżeli nie miałabym przekonania, a wydaje mi się, że stąd właśnie ten wątek), wolałabym usłyszeć opinię od profesjonalistów zanim zapłacę komuś kilka tysięcy a później będę rozczarowana "dopóki nas śmierć nie rozłączy"

Pokazując buty fajnie by było przeczytać opinię szewca, obrączkę - jubilera, a zdjęcia - fotografa właśnie.

Mnie się coś albo podoba, albo nie, podobają mi się zdjęcia p. Kruka, ale już też mi się trochę opatrzyły, bo wszystkie wyglądają tak samo. Jedno czego nie można mu zarzucić, to to, że państwo młodzi wyglądają na jego zdjęciach pięknie. A na tych? Nie dość, że lepiej widać ciężarówkę, to jeszcze jedynym zabiegiem, żeby państwa młodych "upiększyć" jest ich rozmycie.. Na zasadzie, jak będzie nieostre, to może ktoś nie zauważy, że coś jest nie tak...
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:28 am   

Dziewczyny nie wiem czy to już reklama jest czy jeszcze nie.
Wiem jedno, jeśli fotograf zwraca nam uwagę na rzeczy, które nas drażnią ale nie wiem dlaczego, a on je nazywa, to w pewnym sensie nas edukuje. Dzięki takim opiniom:
"W części z kościoła zero głębi ostrości i niemiłosiernie żółto (balans bieli leży niestety). W reportażu brak panowania nad lampą błyskową - palnik do przodu i bum - niekiedy monstrualne cienie na ścianach itp"
mamy możliwość lepszej oceny zdjęć, nie tylko tego konkretnego fotografa.
Jak się wejdzie na prace rafalolczyk.com (czy innego fotografa) tez będziemy zwracać uwagę na tutaj wytknięte błędy, dzięki temu nasza wiedza z zakresu fotografii będzie pełniejsza.

Fotografów natomiast prosiłabym o opinie konstruktywne- konkretne. Opinia "słabe te zdjęcia" jest zbyt ogólna i może być odebrana jako złośliwość w stosunku do konkurencji.
_________________

dzienniczek Basi
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:39 am   

jesli chodzi o ocenianie fotografow przez fotografow , kamerzystow przez kamerzystow itd to rowniez jestem przeciwny, poniewaz kazdy z nas robi bledy i u kazdego mozna je wskazac, a tak naprawde konkurecji o to chodzi. Jednak z drugiej strony czy wytykanie przez nas nie uswiadamia pary mlode jakie moga dostac zdjecia z tego jedynego dnia bo niestety czesto sie zdarza ze potem juz jest za pozno

prawda jest taka ze kazda fotografia jest warta tyle ile sie za nia placi, inne beda zdjecia za 500zł inne za 1500zł a jeszcze inne za 3000 czy 4000zł i wlasnie dlatego to wytykanie bledow troche nie ma sensu bo jesli kogos budzet przewiduje na fotografa np 1000zł to nie wezmie fotografa za 3000zł ktorego zdjecia najczesciej sie bardzo roznia od tego za 1000
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 12:44 pm   

dagii napisał/a:
wystarczy , że fotograf wypowiada się w wielu wątkach
przewija się często jego nazwisko, jest zapamiętywany przez innych, dla mnie to jest jakiś rodzaj reklamy, no ale może się nie znam

mnie drażni fakt , że to już kolejne miejsce gdzie widzę, że wytyka Pan błędy innym samemu nie będąc ideałem


wnioskuje zatem żeby fotograf nie wypowiadał się nigdzie a nawet poszedłbym dalej - nie wolno również o nim pisać :)
rozumując tym tokiem dalej - nie wolno zakładać żadnych wątków na forum kogokolwiek wartego polecenia lub nadającego się do skrytykowania - bo to pewnie też autoreklama.

a czy nie jest drażniący fakt, iż nie wiedzieć czemu, nie dopuszcza Pani do wypowiadania konstruktywnych opinii i zabierania innym głosu ewentualnie do ograniczenia tego prawa na forum?

i to mówi osoba, która gdzie indziej wypowiada opinie o złych zdjęciach w stylu: "jak można brać pieniądze za taki szajs?"

nigdzie nie napisałem, że moje zdjęcia sa idealne i są cudowne.
natomiast będę pisał jeśli coś mi się nie podoba - bo mam do tego takie samo prawo jak Pani i inni użytkownicy forum :)

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2011 12:49 pm ]
fotografialodz napisał/a:
prawda jest taka ze kazda fotografia jest warta tyle ile sie za nia placi, inne beda zdjecia za 500zł inne za 1500zł a jeszcze inne za 3000 czy 4000zł i wlasnie dlatego to wytykanie bledow troche nie ma sensu bo jesli kogos budzet przewiduje na fotografa np 1000zł to nie wezmie fotografa za 3000zł ktorego zdjecia najczesciej sie bardzo roznia od tego za 1000


oczywiście się zgadzam - tylko założycielka tego tematu poprosiła o opinię - zatem czemu mam jej nie napisać.
czy fakt bycia fotografem przekreśla moje prawo do bycia zwykłym "forumowiczem"?
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
Ostatnio zmieniony przez rafalolczyk.com Pią Kwi 01, 2011 12:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 12:53 pm   

Wydzieliłam posty z tematu o "Magicznych obrazkach".

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2011 1:03 pm ]
rafalolczyk.com napisał/a:

czy fakt bycia fotografem przekreśla moje prawo do bycia zwykłym "forumowiczem"?

Wg mnie jeśli wypowiadasz się w tematach w dziale Fotografia to nie jesteś obiektywny, widniejesz tu jako firma i jesteś fotografem działającym na rynku łódzkim. Inaczej to by nieco wyglądało gdybyś działał w innym mieście i nie miał związków i klientów (także potencjalnych) z tego forum. Rozumiem więc, że przez część forumowiczów może to być potrzeganie jako "obrzydzanie konkurencji, wytykanie jej błędów, budowanie swojego ego jako super fotografa". Poza tym wiesz, że raczej (jako stałego bywalca forum) forumowicze przez delikatność nie będą próbować "pastwić się" nad Twoimi pracami, także jeśli konkurecja próbowałaby takich ocen na jakie Ty się pokusiłeś i nawet jeśli byłyby zasadne to forumowicze raczej staną po Twojej stronie, bo Cię znają.
Ot, taka lojalność forumowa, dość powszechna i typowa.... :roll:
Tak więc - dla mnie to takie trochę posunięcie nie do końca fair z Twojej strony. :wink:

Jeśli wypowiadasz się w innych tematach niż fotografia i nie reklamujesz swoich kolegów z innych branży ślubnych to jak najbardziej jesteś zwykłym fotrumowiczem. :)
_________________
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 1:14 pm   

Akurat od dzialania na danym rynku to w przypadku fotografow lokalizacja jest bardzo zmienna.
Z rejonu lodzkiego mam ok10 procent zlecen - zatem przedstawiony argument jest malo trafny.

A odnosnie lojalnosci forumowej, to juz absolutnie nie bede komentowac.
Dla mnie forum, to nie zwiazek wzajemnej adoracji a miejsce wymiany pogladow i uwag, ktore nie zawsze musza przystawac do ogolnie pojetego systemu oklaskiwania bo reszta tez tak robi :)
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
Ostatnio zmieniony przez rafalolczyk.com Pią Kwi 01, 2011 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 1:20 pm   

rafalolczyk.com napisał/a:

Z rejonu lodzkiego mam ok10 procent zlecen - zatem przedstawiony argument jest malo trafny.

Nie, jest bardzo trafny, bo:
1. masz przy nicku, że jesteś z Łodzi, więc logiczne, że baaaardzo interesuje Cię tutejszy rynek. Jeśli mi napiszesz, że to nieprawda -to zapytam - co Cię w takim razie przyciąga do forum łódzkiego, jeśli nie szukanie klientów? Tylko ewentualne teksty typu "lokalny patriotyzm", "sentyment", "super forumowicze łódzcy", "pośmianie się z łódzkich fotografów", itd. do mnie nie trafią, uprzedzam.
2. część Twoich klientów jest z Łodzi i okolic, a czy to jest 10% czy 90% to już nie ma znaczenia - jesteś konkurencją dla fotografów, o których się wypowiadasz
3. na potwierdzenie tego, że "jedynie" 10% Twoich klientów pochodzi z łódzkiego mam jedynie Twoje słowa. trochę mało, żeby brać ten argument jako pewnik.
_________________
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 4:16 pm   

Asiek napisał/a:
masz przy nicku, że jesteś z Łodzi


podałem miejsce zamieszkania i prowadzenia firmy - nie widziałem okienka "gdzie masz najwięcej zleceń" :)

Asiek napisał/a:
"pośmianie się z łódzkich fotografów"


nie bardzo rozumiem taką złośliwośc ale idzie sie przyzwyczaić :)

Asiek napisał/a:
jesteś konkurencją dla fotografów, o których się wypowiadasz


to bardzo logiczne i poparte specjalistycznymi badaniami i faktami przemyślenie :)
to tak jakby ktos napisał, że hotel sheraton w warszawie to konkurencja dla (nie urażając nikogo) przydrożnego baru :)
albo zespół Queen do BayerFull :)

i żeby dalej nie wyciągać pochopnych wniosków - to był tylko przykład.

Asiek napisał/a:
na potwierdzenie tego, że "jedynie" 10% Twoich klientów pochodzi z łódzkiego mam jedynie Twoje słowa. trochę mało, żeby brać ten argument jako pewnik.


a czy potwierdzeniem ma być jakieś uroczyste slubowanie albo może wariograf? :)
to samo mogę napisać, że Twoje słowa są mało wiarygodne na potwierdzenie... Twoich słów :)

przepraszam ale po raz kolejny same pudła :)
życzę szczęścia następnym razem :)

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2011 4:23 pm ]
Asiek napisał/a:
Wg mnie jeśli wypowiadasz się w tematach w dziale Fotografia to nie jesteś obiektywny


fakt - bardziej logiczne jakbym wypiwiadał się w dziale o samochodach lub o wiązankach slubnych - wówczas mój obiektywizm będzie jasny i niepodważalny 8)
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
Ostatnio zmieniony przez rafalolczyk.com Pią Kwi 01, 2011 4:21 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 6:25 pm   

Poprawiłeś mi humor tym postem. :)
Poczytaj swój post powyżej i wiesz już, w którym fragmencie przeczysz sam sobie? Potwierdzasznim tylko moje przypuszczenia, ale tego nie widzisz.
Jedno jest pewne : skromności Ci nie brak (Sheraton vel Queen :lol: :lol: :lol: ) i jesteś bardzo pewny siebie - co jest pewnie często plusem, ale nie zawsze i wszędzie, szczególnie jak zaczyna wyglądać komicznie, bo zaczyna się wypierać oczywistych rzeczy. ;)
A na główne moje argumenty i tak mi nie odpowiedziałeś, więc Twoja urocza elokwencja poszła trochę na marne.
Ewentualne osobiste wycieczki - odsyłam na priv, bo mijają się z tematem. :wink:

EOT
_________________
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 6:50 pm   

Zdecydowanie nie powinni...
Istnieje coś takiego jak etyka zawodowa a to co się tutaj dzieje to szczyt wszystkiego w moim odczuciu . Trwa to bardzo długo i systematycznie coraz więcej jest takich sytuacji
Głównie w tym dziale bo w innych firmy konkurencyjne szanują prawa wolnego rynku .

Od wypowiadania opini w temacie fotografowania są fora tematyczne . Każda osoba , cieżko pracuje na zaufanie klienta a o gustach się nie dyskutuje .
Moim zdaniem ten dział się troche zagalopował. Wiadomo o co chodzi nie tak dawno jak dwa dni temu zadzwonił do mnie kolega fotograf żebym weszła sobie na to forum i zobaczyła co tu się dzieje .
Oj dzieje sie widze tu wątki o firmach subiektywne komentarze w którymś ktoś wyśmiewał sie z ludzi na fotografii Pamietam to forum od nia założenia
i praktycznie od pierwszego postu ale to juz nie to forum i nie Ci sami ludzie
Przykre ...
Ostatnio zmieniony przez OkO Pią Kwi 01, 2011 6:53 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 7:17 pm   

Ja chętnie słucham opinii profesjonalistów, na pewne rzeczy może nie zwróciłabym uwagi. Pod warunkiem jednak, ze potrafią nie tylko skrytykować, ale o pochwalić konkurencję, jesli są obiektywni, to niby czemu mają nie wyrażać swojej opinii.
 
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 7:33 pm   

Malena napisał/a:
Ja chętnie słucham opinii profesjonalistów, na pewne rzeczy może nie zwróciłabym uwagi. Pod warunkiem jednak, ze potrafią nie tylko skrytykować, ale o pochwalić konkurencję, jesli są obiektywni, to niby czemu mają nie wyrażać swojej opinii.

To jest bardzo wąska i specyficzna branża . W większosci przypadków fotografowie się znają jeśli nie osobiscie to często z widzenia . Nie istnieje coś takiego jak obiektywna ocena bo często za opinią stoją wzajemne sympatie i jak wiadomo zlecenie to pieniądz.
Jeśli zadzwonię do 10 kolegów i poprosze o obiektywną ocenę fotografa:) to jak Pani mysli jakie to będą oceny:)
To jest forum dla klientów. To nie jest forum fotka pl czy coś tam:)
Fajnie by było móc pogadać wymienić sie poglądami itd :) ale to nie tutaj i przez wiele lat nikt nie śmiał wejsc z butami w czyjś wątek . Pisali tu tylko klienci o swoich wrazeniach co im sie podoba co nie . Nikt się nie lansował . Starczy dla każdego fotografa zleceń i mozna sobie odpuścić :)
 
 
ewex 
aniołek i diabołek


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 8:01 pm   

OkO napisał/a:
Zdecydowanie nie powinni...

Jestem tego samego zdania.
Dziewczyny, piszecie że chętnie poznacie opinię profesjonalisty ale trochę to naciągane bo przecież jakie zdjęcia są każdy widzi. Jednemu się podobają drugiemu nie... nie wiem czy opinia profesjonalisty coś tutaj zmieni...bo jeśli jakieś zdjęcia są dla mnie beznadziejne to jak mi super fotograf powie że są śliczne to przecież nagle mi się nie spodobają i odwrotnie.

Malena napisał/a:
ze potrafią (...) pochwalić konkurencję

no a to skąd mamy wiedzieć że te opinie są obiektywne...a może po prostu przyjacielskie :wink:
_________________
 
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 8:39 pm   

Asiek napisał/a:
Poprawiłeś mi humor tym postem.


i bardzo mnie to cieszy :)
skoro takie problemy sprawia Tobie zrozumienie mojej wypowiedzi, to przynajmniej ten fakt jest pozytywny.



(....)Wypowiedź usunięta. Niezgodna z regulaminem. Moderatorka Asiek

a na każdy z 3 Twoich punktow odpowiedzialem i co ja moge na to poradzic, ze nie dostrzegasz odpowiedzi?

OkO napisał/a:
Istnieje coś takiego jak etyka zawodowa a to co się tutaj dzieje to szczyt wszystkiego w moim odczuciu


widocznie ja inaczej rozumiem etyke zawodowa bo jesli ma ona polegac na chwaleniu kazdego i wszystkiego co nazywa sie zdjeciem a autor nazywany jest fotografem - to przepraszam - ale to nie dla mnie.
czy lekarz ma akceptowac i milczec na bledy innego lekarza bo etyka zawodowa?
czy policjant moze naruszac przepisy a drugi to pochwalac bo etyka zawodowa?
czy fotograf ma akceptowac ewidentne gnioty dlatego, ze to fotograf?

jakos wszyscy maja piekny ubaw z "foto-knyta" itp podobnych osiagniec - wlacznie z fotografami - i nie widze postow na temat etyki zawodowej.
ale tak jak napisalem w poscie, ktory rozpetal te dyskusje - bedzie lincz :) i w pelni sie tym liczylem.
ale nie naleze do grupy osob, ktore na biale powiedza, ze jest czarne - tylko dlatego ze ktos inny tak uwaza i ze etyka zawodowa ode mnie tego wymaga czy ogolnie pojety interes i kodeks forumowicza.
chwalic wszystko jak sie da - bo tak jest ladnie i tak jest modnie.

na szczescie sporo opinii jest podobnych do mojej i dlatego wlasnie istnieje forum - aby kazdy mial okazje wyrazic swoje zdanie - a nie wyrazac zdanie zgodne z tym jakie powinno zaistniec aby czasem nie burzyc porzadku.

pozdrawiam serdecznie
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Kwi 01, 2011 10:54 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 8:45 pm   

OkO napisał/a:
Zdecydowanie nie powinni...
Istnieje coś takiego jak etyka zawodowa a to co się tutaj dzieje to szczyt wszystkiego w moim odczuciu . Trwa to bardzo długo i systematycznie coraz więcej jest takich sytuacji
Głównie w tym dziale bo w innych firmy konkurencyjne szanują prawa wolnego rynku .



a dzieje sie tak dlaczego ze teraz ten kto kupi aparat w markecie za 1500zł jest juz fotografem slubnym niestety najczesciej z oplakanym skutkiem dla par mlodych

tak jak napisalem fotografowie nie powinni sie wypowiadac o innych ale w pewnych wyjatkach powinny ustrzec pary mlode przed bledem, moze wyjsciem byloby zebranie do kupy podstawowych bledow ktore uwaza sie za karygodne w fotografii i to nie tylko slubnej.
Moze wiec zaczne i podam pare rzeczy od siebie:

- poucinane glowne motywy zdjecia, czyli glowny bohater z ucieta dlonia lub noga
- niepoprawny balans bieli - najczesciej zolta skora , a suknia slubna w kolorze innym niz biel( wyjatki stanowi rodzaj umiejetniej obrobki cyfrowej) - oczywiscie kazdy monitor inaczej wyswietla ale....
- niepotrzebne elementy w kadrach typu para mloda a za nia osoby postronne lub samochody itp, chyba ze fotografowi chodzilo wlasnie o pokazanie tego, ale wtedy wynika z samego kadru, ujecia
- przepalenia - czyli np na sukni slubnej nie widac szczegolow tylko jednolita biel, tu rowniez niestety ocena jest subiektywna bo jest to uzaleznione od monitora na jakim jest zdjecie wyswietlane, na jednym moze sie okazac ze suknia jest przepalona a na drugim ze nie jest

moze cos mi jeszcze przyjdzie do glowy bo z czasem to juz czlowiek automatycznie unika podstawowych bledow

mysle ze to sa takie podstawy, bo tak naprawde reszta jest bardzo subiektywna i zalezna od gustu oraz ilosci gotowki jaka jest sie w stanie przeznaczyc na fotografa
Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Pią Kwi 01, 2011 8:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 8:51 pm   

W związku z dyskusją zastanawia mnie jak rozumieć punkt 6 regulaminu dla firm: "Zabronione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej".
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 8:52 pm   

fotografialodz napisał/a:
a dzieje sie tak dlaczego ze teraz ten kto kupi aparat w markecie za 1500zł jest juz fotografem slubnym niestety najczesciej z oplakanym skutkiem dla par mlodych

tak jak napisalem fotografowie nie powinni sie wypowiadac o innych ale w pewnych wyjatkach powinny ustrzec pary mlode przed bledem, moze wyjsciem byloby zebranie do kupy podstawowych bledow ktore uwaza sie za karygodne w fotografii i to nie tylko slubnej.


na facebook-u wstawilbym LIKE'a :)

od siebie moge dodac również kwestię samego kadrowania - szczególnie kadry centralne, ktore oczywiscie z kilkoma wyjatkami - wygladaja dosc srednio.
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:01 pm   

yennefer napisał/a:
W związku z dyskusją zastanawia mnie jak rozumieć punkt 6 regulaminu dla firm: "Zabronione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej".


i chyba to rozwiazuje nasz problem
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:05 pm   

Panie Rafale
Dla mnie spoko poczytałam i zdanie wyrobione mam .Nie tylko ja.... Jeśli Ciebie śmieszy wątek o firmie Knyt i masz radochę to nie ma o czym gadać . Dla mnie ten wątek powinien zostać zamknięty ale to juz sprawa moderatorów.

Nie zauważyłeś tego ,że tylko Ty dniami i nocami tu szalejesz w każdym wątku. Wyluzuj trochę. Może weźmiesz pod uwagę, że ktoś sobie nie życzy Twoich porad . Tych chłopaków którycch objechałeś pare dni temu na pewno nie uszczesliwiłeś . Przyjdzie dzień , że zobaczą jaką im zafundowałeś reklamę Oni i inni bo tu nie ma wątku gdzie nie raczyłeś kogoś uszczęsliwić na siłę.
Co to ma być? Ja o Twoich rewelacjach dowiedziałam się przez telefon ale chyba nie o taką sławę Ci chodzi > Jakie Ty masz prawo wejsć chłopakom do nowo założonego wątku i pisać o ich pracy Kazdy te zdjecia obejrzał i swoje zdanie ma .Jesteś fotografem to nie szargaj tego zawodu i ceń i szanuj ludzi !! !!
Ostatnio zmieniony przez OkO Pią Kwi 01, 2011 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:07 pm   

yennefer napisał/a:
W związku z dyskusją zastanawia mnie jak rozumieć punkt 6 regulaminu dla firm: "Zabronione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej".


faktycznie - przepraszam za zaistniałą sytuację.
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:08 pm   

fotografialodz napisał/a:
yennefer napisał/a:
W związku z dyskusją zastanawia mnie jak rozumieć punkt 6 regulaminu dla firm: "Zabronione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej".


i chyba to rozwiazuje nasz problem


Dokładnie i ten punkt był kiedys przestrzegany nawet jeśli czyjeś zdjęcia były dnem totalnym.
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:16 pm   

OkO napisał/a:
Nie zauważyłeś tego ,że tylko Ty dniami i nocami tu szalejesz w każdym wątku. Wyluzuj trochę.

bo tu nie ma wątku gdzie nie raczyłeś kogoś uszczęsliwić na siłę.

Jesteś fotografem to nie szargaj tego zawodu i ceń i szanuj ludzi !!


chyba kogoś ponoszą emocje a niby to ja mam wyluzować :) dzień i noc? kurcze...

kogo niby chciałem uszczęsliwić na siłę? :)

a odnosnie szanowania ludzi, to chyba ma Pani w tym temacie nikłe pojecie, bo mnie Pani nie zna i proszę mnie nie obrażac jakims moralizatorstwem szargania zawodu itp.
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:19 pm   

OkO napisał/a:
Panie Rafale
Dla mnie spoko poczytałam i zdanie wyrobione mam .Nie tylko ja.... Jeśli Ciebie śmieszy wątek o firmie Knyt i masz radochę to nie ma o czym gadać . Dla mnie ten wątek powinien zostać zamknięty ale to juz sprawa moderatorów.

Nie zauważyłeś tego ,że tylko Ty dniami i nocami tu szalejesz w każdym wątku. Wyluzuj trochę. Może weźmiesz pod uwagę, że ktoś sobie nie życzy Twoich porad . Tych chłopaków którycch objechałeś pare dni temu na pewno nie uszczesliwiłeś . Przyjdzie dzień , że zobaczą jaką im zafundowałeś reklamę Oni i inni bo tu nie ma wątku gdzie nie raczyłeś kogoś uszczęsliwić na siłę.
Co to ma być? Ja o Twoich rewelacjach dowiedziałam się przez telefon ale chyba nie o taką sławę Ci chodzi > Jakie Ty masz prawo wejsć chłopakom do nowo założonego wątku i pisać o ich pracy Kazdy te zdjecia obejrzał i swoje zdanie ma .Jesteś fotografem to nie szargaj tego zawodu i ceń i szanuj ludzi !! !!



sorry ale jesli chodzi o fotoknyta to tu popieram rafalolczyk.com przed takimi pamiatkami ze slubu trzeba ostrzegac innych, mowie o tym co bylo w watku na forum czyli tzw e-plener o reszcie sie nie wypowiadam
Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Pią Kwi 01, 2011 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:45 pm   

fotografialodz napisał/a:
OkO napisał/a:
Panie Rafale
Dla mnie spoko poczytałam i zdanie wyrobione mam .Nie tylko ja.... Jeśli Ciebie śmieszy wątek o firmie Knyt i masz radochę to nie ma o czym gadać . Dla mnie ten wątek powinien zostać zamknięty ale to juz sprawa moderatorów.

Nie zauważyłeś tego ,że tylko Ty dniami i nocami tu szalejesz w każdym wątku. Wyluzuj trochę. Może weźmiesz pod uwagę, że ktoś sobie nie życzy Twoich porad . Tych chłopaków którycch objechałeś pare dni temu na pewno nie uszczesliwiłeś . Przyjdzie dzień , że zobaczą jaką im zafundowałeś reklamę Oni i inni bo tu nie ma wątku gdzie nie raczyłeś kogoś uszczęsliwić na siłę.
Co to ma być? Ja o Twoich rewelacjach dowiedziałam się przez telefon ale chyba nie o taką sławę Ci chodzi > Jakie Ty masz prawo wejsć chłopakom do nowo założonego wątku i pisać o ich pracy Kazdy te zdjecia obejrzał i swoje zdanie ma .Jesteś fotografem to nie szargaj tego zawodu i ceń i szanuj ludzi !! !!



sorry ale jesli chodzi o fotoknyta to tu popieram rafalolczyk.com przed takimi pamiatkami ze slubu trzeba ostrzegac innych, mowie o tym co bylo w watku na forum czyli tzw e-plener o reszcie sie nie wypowiadam


Knyt niech sie broni sam ktoś u nich te zdjęcia zamawia chyba ,że robią charytatywnie.
Dla mnie klient widzi co zamawia Przejżysz 10 stron zdanie wyrobbione masz .
a to czy jakaś firma ma zlecenia ile i jakie robi zdjęcia to mnie nie interesuje .
Weszłam obejrzałam wyciagnełam wnioski
Mam nadzieję , że całą ta sytuacja to nauczka dla Wszystkich na przyszłość.
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:29 pm   

wcale tak nie jest ze jak klient przejrzy galerie to wie co zamawia, przytocze przyklad (moze jednostkowy ale)jakiego maila dostalo paru fotografow w kraju od pewnego "profesjonalisty":

Cytat:
"Jestem młodym fotografem i zaczynam zarabiać na fotografii ślubnej…. Jednak zdobyć klientów bez dobrego portfolia jest bardzo ciężko bo wiadomo, że każdy chce zobaczyć umiejętności fotografa….. i tutaj pytanie do Pana … za jaką kwotę ( na rok ) mógłbym używać Pana zdjęć z kategorii ślubne na własnej stronie internetowej. Pozwoliłoby mi to wzbudzić większe zaufanie u klientów.
PODKREŚLĘ ŻE JESTEM FOTOGRAFEM Z PODKARPACIA WIĘC NIE JESTEM W ŻADEN SPOSÓB PANA KONKURENCJĄ.
Jeżeli zgodziłby się Pan na takie rozwiązanie to oczywiście chciałbym podpisać umowę , ta umowa zawierałaby między innymi okres udostępniania zdjęć i dokładny adres mojej strony www na której te zdjęcia mogłyby się znajdować przez okres rok.

Proszę mi wybaczyć, że się nie przedstawiłem imię i nazwiskiem ale nie jest to powód do dumy, że proszę innego fotografa o wykorzystanie zdjęć. Oczywiście przedstawię się jeżeli zgodzi się Pan na moją prośbę.

Tak więc proszę o przemyślenie tematu i proszę o podanie ceny za udostępnianie zdjęć ( na rok, 6 miesięcy , 3 miesięce)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź


ten tekst pozostawiam bez komentarza ale doradzam pytajcie fotografow o pelen material i juz wtedy macie pewnosc zdjec a nie tylko to co sie obejrzy na stronie
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:32 pm   

fotografialodz napisał/a:
moze wyjsciem byloby zebranie do kupy podstawowych bledow ktore uwaza sie za karygodne w fotografii i to nie tylko slubnej.
Moze wiec zaczne i podam pare rzeczy od siebie:



Dla mnie niezwykle ważna jest przede wszystkim kompozycja zdjęcia. Dobrze skomponowane zdjęcie samo prowadzi wzrok oglądającego w odpowiednią stronę - przynajmniej tego mnie uczyły mądre książki. Więc wg mnie niedopuszczalna jest taka sytuacja, kiedy młodych trzeba długo szukać na zdjęciu. To oni mają stanowić główny ciężar zdjęcia, a nie np budynek Manufaktury.

No i ostrość. Niestety na wielu zdjęciach z tych omawianych ostrość ucieka gdzieś w tło.
_________________
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:39 pm   

fotografialodz napisał/a:
wcale tak nie jest ze jak klient przejrzy galerie to wie co zamawia, przytocze przyklad (moze jednostkowy ale)jakiego maila dostalo paru fotografow w kraju od pewnego "profesjonalisty":

Cytat:
"Jestem młodym fotografem i zaczynam zarabiać na fotografii ślubnej…. Jednak zdobyć klientów bez dobrego portfolia jest bardzo ciężko bo wiadomo, że każdy chce zobaczyć umiejętności fotografa….. i tutaj pytanie do Pana … za jaką kwotę ( na rok ) mógłbym używać Pana zdjęć z kategorii ślubne na własnej stronie internetowej. Pozwoliłoby mi to wzbudzić większe zaufanie u klientów.
PODKREŚLĘ ŻE JESTEM FOTOGRAFEM Z PODKARPACIA WIĘC NIE JESTEM W ŻADEN SPOSÓB PANA KONKURENCJĄ.
Jeżeli zgodziłby się Pan na takie rozwiązanie to oczywiście chciałbym podpisać umowę , ta umowa zawierałaby między innymi okres udostępniania zdjęć i dokładny adres mojej strony www na której te zdjęcia mogłyby się znajdować przez okres rok.

Proszę mi wybaczyć, że się nie przedstawiłem imię i nazwiskiem ale nie jest to powód do dumy, że proszę innego fotografa o wykorzystanie zdjęć. Oczywiście przedstawię się jeżeli zgodzi się Pan na moją prośbę.

Tak więc proszę o przemyślenie tematu i proszę o podanie ceny za udostępnianie zdjęć ( na rok, 6 miesięcy , 3 miesięce)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź


ten tekst pozostawiam bez komentarza ale doradzam pytajcie fotografow o pelen material i juz wtedy macie pewnosc zdjec a nie tylko to co sie obejrzy na stronie



:? no tak tutaj niewiele da się skomenyować
ale jest plus Ten Pan docenił Twoją pracę :D
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:43 pm   

i zapytal a nie ukradl :)
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:50 pm   

OkO napisał/a:
ale jest plus Ten Pan docenił Twoją pracę


on ogólnie docenił prace wszytskich fotografów :)
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 1:15 am   

rafalolczyk.com napisał/a:

on ogólnie docenił prace wszytskich fotografów :)


fotografialodz napisał/a:
i zapytal a nie ukradl :)


:D :D
 
 
Xcymenes 

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:08 am   

Profesjonalista nigdy nie pozwoli sobie na nabijanie się z konkurencji.
 
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:16 am   

hehehhehehehehh no to rozpętałam awanturę.......

Nie wiem od czego zacząć... może od tego, że czołówka łódzkiego foto ślubnego nie wchodzi tutaj i nie wypowiada się o zdjęciach innych ... od tego są inne fora ;)
Począwszy od firm aparatów kończąc na forach tylko dla fotografów ślubnych, uważam , że tam fotografowie mogą wygłaszać swoje zdanie o technice zdjęcia do woli ;)

Jak już ktoś wspomniał to co dobre kosztuje , a nie każdy chce przeznaczyć 4czy 6 tys na zdjęcia. Ktoś ma budżet w wysokości 1000 zł i to mu musi wystarczyć i wiadomo , że weźmie kogoś kto tak dobrze nie umie operować PS , ma gorszy sprzęt, nie stać go na szkolenia i robi to na poziomie .... hmmm dla niektórych poniżej krytyki....

Moim zdaniem, stawiając się na miejscu potencjalnego klienta bardziej interesuje nas:
czy ludzie dotrzymują terminów, czy wykonują zlecenia zgodnie z umową, ile trzeba czekać na zdjęcia, czy ktoś jest komunikatywny, ile kosztują zdjęcia, ile dostaje się zdjęć i czy jesteśmy zadowloeni z usług danej osoby...

Czy mi się coś podoba czy nie.... to tylko opinia i każdemu sposoba się coś innego...
fachowa opinia... myślicie , że jak zacznienie mówić o ekspozycji, przepaleniu, szumach saturacji, itd... toosoba , która się na tym nie zna będzie zadowolona?!

czyba nie o to chodzi.... to jest forum dla przyszlych lub obecnych małżonków :)
_________________


 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 12:26 pm   

hmmm z opinią fotografa o fotografie to dość różnie może być...

jeden zawistnie będzie wyszukiwał najmniejszych potknięć, drugi skomentuje ogólnie całość krytycznie, trzeci pochwali...

ja jeśli chciałbym znać opinię kogoś kto bardziej fachowym okiem patrzy na zdjęcia poprosił bym jakiegoś znajomego fotografa czy kogoś kto choć trochę się na tym zna. ale jednak najbardziej zdjęcia musza mi sie podobać, a to czy są krzywe czy cienie są za ostre to dla mnie nei tak ważne... jesli ja tak lubie to takie i tak sobie wybiore :)

jako fotograf chyba bym nie komentował zdjęc innych.

wiadomo jeden lubi rybki drugi akwarium :)
 
 
 
marcinijola 

Wiek: 42
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 12:27 pm   

to jest ciekawa dyskusja. myśmy przed podjęciem decyzji przepatrzyli sobie wątki o fotografach dość dokładnie. Wysłalismy kilka zapytań. myślę, że jest subtelna różnica między wytykaniem błędów, a robieniem antyreklamy konkurencji. fotograf psioczący na innego fotografa zawsze będzie brzmiał mało przekonująco. tym bardziej, że wytykane są błędy zazwyczaj "Jawne", które wszyscy widzą gołym okiem,a nie jest to dyskusja o fotografii na jakimś wysokim merytorycznie poziomie. od tego są inne miejsca, nie? Mam wrażenie, że ci krytykanci sobie więcej złego czynia, niż wynika z tej "troski o pary".

też mam wrażenie, że niektorzy tu zbyt nachalnie działają, no ale co, to chyba - jak na każdym forum - sprawa dla moderatorów.

pozdrawiamy
_________________
nasz ślub - 22 wrzesień 2012
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 3:02 pm   

fotografialodz napisał/a:

prawda jest taka ze kazda fotografia jest warta tyle ile sie za nia placi, inne beda zdjecia za 500zł inne za 1500zł a jeszcze inne za 3000 czy 4000zł i wlasnie dlatego to wytykanie bledow troche nie ma sensu bo jesli kogos budzet przewiduje na fotografa np 1000zł to nie wezmie fotografa za 3000zł ktorego zdjecia najczesciej sie bardzo roznia od tego za 1000


I tego się trzymajmy. Wiadomo fotograf który weźmie 500zł nie zrobi takich zdjęć jak ten który weźmie 3000zł. Krytykować nie ma sensu bo klienci mają oczy i widzą co biorą, a wybór i tak zawsze należy do nich.
Przekażmy sobie znak pokoju ;)
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 1:08 am   

kaczorowski_fot napisał/a:
fotografialodz napisał/a:

prawda jest taka ze kazda fotografia jest warta tyle ile sie za nia placi, inne beda zdjecia za 500zł inne za 1500zł a jeszcze inne za 3000 czy 4000zł i wlasnie dlatego to wytykanie bledow troche nie ma sensu bo jesli kogos budzet przewiduje na fotografa np 1000zł to nie wezmie fotografa za 3000zł ktorego zdjecia najczesciej sie bardzo roznia od tego za 1000


I tego się trzymajmy. Wiadomo fotograf który weźmie 500zł nie zrobi takich zdjęć jak ten który weźmie 3000zł. Krytykować nie ma sensu bo klienci mają oczy i widzą co biorą, a wybór i tak zawsze należy do nich.
Przekażmy sobie znak pokoju ;)



hmmm czyli w fotografii obowiązuje zasada że czym drożej tym lepsze zdjęcia?
 
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 7:43 am   

bazyl napisał/a:
hmmm czyli w fotografii obowiązuje zasada że czym drożej tym lepsze zdjęcia?


co do zasady tak własnie jest - podobnie jak chyba z wszystkim na tej planecie.
bowiem jaki fotograf z dużym portfolio, o uznanym nazwisku, z bardzo dobrymi zdjęciami przyjdzie do pracy za 500zł skoro ma terminarz zajęty ślubami za 4000zł?

i nie chodzi o sam fakt, że jakoś nagle tak bardzo polubił PM, że zdecydował się na taki krok ale o sytuację, że po prostu kiedy tak zrobi wówczas będzie ewidentnie psuł rynek.
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 9:10 am   

bazyl napisał/a:
kaczorowski_fot napisał/a:
fotografialodz napisał/a:

prawda jest taka ze kazda fotografia jest warta tyle ile sie za nia placi, inne beda zdjecia za 500zł inne za 1500zł a jeszcze inne za 3000 czy 4000zł i wlasnie dlatego to wytykanie bledow troche nie ma sensu bo jesli kogos budzet przewiduje na fotografa np 1000zł to nie wezmie fotografa za 3000zł ktorego zdjecia najczesciej sie bardzo roznia od tego za 1000


I tego się trzymajmy. Wiadomo fotograf który weźmie 500zł nie zrobi takich zdjęć jak ten który weźmie 3000zł. Krytykować nie ma sensu bo klienci mają oczy i widzą co biorą, a wybór i tak zawsze należy do nich.
Przekażmy sobie znak pokoju ;)



hmmm czyli w fotografii obowiązuje zasada że czym drożej tym lepsze zdjęcia?


Nie nie zawsze , z obserwacji w 80% tak jest

poza tym te lepsze zdjecia maja byc w odczuciu pary mlodej w koncu , a oceniamy w kontekscie ogolu
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:21 am   

Jak ktoś jest dobry to się ceni ;)
_________________


 
 
Magda_Bros 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 5:04 pm   

mazurowiczcom napisał/a:
bazyl napisał/a:
kaczorowski_fot napisał/a:
fotografialodz napisał/a:

prawda jest taka ze kazda fotografia jest warta tyle ile sie za nia placi, inne beda zdjecia za 500zł inne za 1500zł a jeszcze inne za 3000 czy 4000zł i wlasnie dlatego to wytykanie bledow troche nie ma sensu bo jesli kogos budzet przewiduje na fotografa np 1000zł to nie wezmie fotografa za 3000zł ktorego zdjecia najczesciej sie bardzo roznia od tego za 1000


I tego się trzymajmy. Wiadomo fotograf który weźmie 500zł nie zrobi takich zdjęć jak ten który weźmie 3000zł. Krytykować nie ma sensu bo klienci mają oczy i widzą co biorą, a wybór i tak zawsze należy do nich.
Przekażmy sobie znak pokoju ;)



hmmm czyli w fotografii obowiązuje zasada że czym drożej tym lepsze zdjęcia?


Nie nie zawsze , z obserwacji w 80% tak jest

poza tym te lepsze zdjecia maja byc w odczuciu pary mlodej w koncu , a oceniamy w kontekscie ogolu


i tu sie zgadzam :) to para mloda ma być zadowolona !
jednym się podoba to innym tamto - dlatego dobrze ze rynek daje nam wybór !
tak jak Michał pisze trafia sie procent ludzi którzy robią dobre zdjęcia za duzo mniejsze pieniądze - ale znalezienie ich w tym gąszczu też wymaga odrobiny pracy :)
Pozdrawiam i zycze wszystkim braku wolnych terminow by nie musieli sobie wchodzic na glowe :)
_________________
Pozdrawiam
Magda
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 9:09 am   

o matko... dobrze że jak brałem ślub to jeszcze nie było takiej ilości fotografów i wógle inaczej było ;)

ale pieniądze na wesele córki to chyba z 10 lat będę zbierał jak to tak wszystko wygląda...
 
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 11:56 am   

nie tylko foto tak wygląda :)
_________________


 
 
melinda 

Dołączyła: 16 Kwi 2011
Posty: 14
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 4:08 pm   

oj jak tak zaczynamy podliczać ile kasy musimy szykować z narzeczonym to te 3tysiace na foto wydaje się tu kropelką w morzu - a wydatek jeden z wazniejszych - tak myślę.
 
 
obiektywem 
Firma

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 10:40 pm   

Czy ten wątek został wydzielony z innego??? Bo nie do końca rozumiem o czym mówicie :-)
 
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:06 pm   

tak został wydzielony ;) ale generalnie chodzi o to czy fotografowie z branży powinni komentować zdjęcia innych, czyli wypowiadać się o pracy kolegów po fachu ;)
_________________


 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 8:19 pm   

yennefer napisał/a:
W związku z dyskusją zastanawia mnie jak rozumieć punkt 6 regulaminu dla firm: "Zabronione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej".


sprawe mamy rozwiazana regulaminowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl