Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Tani notariusz
Autor Wiadomość
ryba 

Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 9:45 am   Tani notariusz

Pilnie poszukuję taniego notariusza. Czy możecie kogoś polecić?
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 4:03 pm   

może po prostu podzwoń po notariuszach i zapytaj jaką część taksy notarialnej Ci policzą informując o jaki typ transakcji Ci chodzi oraz podając jej wartość. Ja korzystałam z usług Pani Anny Siwińskiej http://www.notariusz-cenn...a-Siwinska.html Od nas wzięła za kupno mieszkania połowę taksy notarialnej i z reguły wszędzie tak liczono.
_________________
 
 
Evela0210 

Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 18
Skąd: LODZ
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 8:54 pm   

Witam,
Fajny temat "ryba" założyłaś , bo właśnie też poszukuje w miarę taniego notariusza w łodzi i może ktoś jeszcze poleci kogoś?
Pozdrawiam:)
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 12:34 pm   

a może warto poszukać przede wszystkim dobrego notariusza?? Albo chociaż zastanowić się, czemu ten tani jest aż tak tani... Ale co, kto lubi :wink:
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 08, 2012 8:55 am   

Możecie polecić dobrego notariusza? Nie musi być tani ;)
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 12:12 pm   

Ja bym jednak szukała taniego. Umowa kupna-sprzedaży to sztampowa umowa,zresztą oni korzystają ze wzorów i raczej nie da się nic złego tu zrobić.
Taksy notarialne za to są jak dla mnie strasznie wysokie, dobrze że mają maksymalne. Tak naprawdę każdy notariusz jak by chciał może zrobić to za 1 zł, tylko gdzie takiego szukać :razz:
_________________
,
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 12:23 pm   

Michasia, a Ty chciałabyś pracować za 1 zł? Skończyć studia 5 lat i drugie 5 aplikacji/asesury i pracować za darmo? Mnie by się to nie kalkulowało. Szanuję swój czas i swoją wiedzę. I wiedzę innych (notariuszy) też.
_________________
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 12:33 pm   

Meerkat ja skończyłam 5 lat studiów i 4 lata aplikacji więc wiem jak to jest. Ja nie mówię,że notariusz ma brać 1 zl ( chyba,że od znajomych:)) ale uważam,że taksy są zbyt wysokie do nakładu pracy. Mam styczność z notariuszami i zwykle to ja muszę przygotować projekt aktu,żeby notariusz sprawdził i wziął mnóstwo kasy!!!
_________________
,
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 1:48 pm   

Michasia, no widzisz. Ja uważam, że każdy powinien zarabiać proporcjonalnie do swoich umiejętności. Wiesz, czasem na jakiś zarobek pracuje cały zespół, więc to, że ktoś fizycznie sam osobiście nie siedzi i nie pisze aktów, nie umawia czynności i nie prowadzi jeszcze sekretariatu, kasy itd., to chyba nie ma w tym niczego złego.
A skoro znasz ten zawód "od podszewki" to sama wiesz, jak często trzeba uważać, żeby nie popełnić błędu i dokładnie wszystko posprawdzać itd. A konsekwencje pomyłek, niedopatrzeń są nie tylko dla notariusza ale i dla klienta lub dotyczą późniejszych "transakcji", bo wyprowadzanie różnych "baboli" nie jest łatwe. Dlatego mnie się wydaje, że podpisywanie aktów u notariusza, który robi masówkę i "leci dalej" jest ryzykowne. Często wiąże się to z ceną. Takie ja mam przynajmniej wyobrażenie.
_________________
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 3:36 pm   

klarysa, Grzegorz Szafruga al. Kościuszki 99 m.8
jest moim notariuszem od 4 lat i polecam w całej rozciągłości :)
_________________
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 9:22 pm   

nie wiem czy tani, ale dobry! w 100% polecam! Kancelaria J. Lipke, a w niej Pani asesor Weronika (nazwiska nie pamiętam) - kompetentna i dokładna, wszystko wytłumaczy
co do ceny, to kancelaria jest skora to negocjacji taksy notarialnej :)
_________________
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 9:38 pm   

koniczynka84 napisał/a:
Grzegorz Szafruga al. Kościuszki 99 m.8
jest moim notariuszem od 4 lat i polecam w całej rozciągłości :)
ja również polecam, prowadził nam kilka spraw i byliśmy na prawdę zadowoleni.
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
MilenaD 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Gru 2012
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 12:54 pm   

jeżeli mogę dorzucić trzy grosze, ba dobrym notariuszem jest Konrad Widziszewski, kancelarię ma na Piotrkowskiej. Mi pomógł bardzo, wykazał zaangażowanie, nie rzucał jedynie formułkami i nie mówił językiem sztywnym i niezrozumiałym. Objaśniał wszystko, porządnie doradzał.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 12:57 pm   

To ja polecam kancelarię Anny Narolskiej. :)
Sienkiewicza 59.

Dzwoniłam do wielu kancelarii, ale u niej wyszło mnie najtaniej. Było miło, szybko i dokładnie. Wszystkiego dopilnowała, wszystko wyjaśniła.
_________________

 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 1:51 am   

Pani notariusz Iwona Szabelska, Piotrkowska 152, lokal 6. Pracuje tam również pan not. Artur Strzępek, ale ja gorąco polecam panią Iwonę. Jakość usług na najwyższym poziomie, wiem, bo mam tam w kadrze rodzinę i orientuję się nieco :)
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 12:57 am   

Polecam panią mecenas Grażynę Rymdejko (Piotrkowska 233). Profesjonalna, kulturalna, życzliwa. (I nie skorzystała z górnych widełek taksy notarialnej).
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


Ostatnio zmieniony przez Paolina Czw Sty 09, 2014 12:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
babs27 

Dołączyła: 17 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 8:57 am   

A ja polecam nową kancelarię notarialną na ul. 6 Sierpnia 5 (Notariusz Weronika Lendla i Barbara Różańska-Filipczak). Pracują tam dwie bardzo rzetelne i niezmiernie miłe Panie notariusz. Pani not. Weronika Lendla wytłumaczyła mi wszystko, dodatkowo pomogła w zawiłych kwestiach umowy kredytowej (której w odróżnieniu od aktu notarialnego nikt nam nie odczytuje, a przydałoby się). Pracują w dogodnych godzinach i też można się umówić w soboty.
 
 
Arjanka 

Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 11:23 am   

Kupując mieszkanie korzystałam z usług kancelarii Borten należącej do P. Borten i P. Jabłońskiego - sprzedający polecił tę kancelarię. Jakość usług taka jak oczekiwałam - szybko, sprawnie i profesjonalnie. Cenowo też całkiem ok.
 
 
martyska08 

Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 2:13 pm   

ja korzystałam z usług notariualnych Pani Magdy Krakowińskiej. Biuro w samym centrum więc sie dobrze składało bo pracuję ledwo 10 minut piechotką od niej :) Po narodzinach naszego dzieciaczka przepisaliśmy z mężem własność mieszkania które obecnie wynajmujemy znajomym, na synka :) taki prezent urodzinowy na lata :) Za wszelką cenę chcę uniknąć jakichś nieporozumień więc dlatego zrobiłam to już teraz :) Pani Magda powiedziała jakie mamy przynieść dokumenty a sama wizyta u notariusza nie trwała długo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl