Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkanie bez piwnicy ?
Autor Wiadomość
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 11:07 am   mieszkanie bez piwnicy ?

czy mieszkanie bez piwnicy to dobry pomysł? jak dotąd zawsze mieszkałam tam, gdzie była dodatkowo piwnica (i zawsze było w niej pełno) i... ciężko mi sobie wyobrazić życie bez niej. niestety coraz więcej nowych mieszkań nie ma przynależnej do nich piwnicy ani innego pomieszczenia gospodarczego.
co o tym myślicie? da się tak żyć?
a może tak właśnie funkcjonujecie? podzielcie się opiniami i spostrzeżeniami.
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 11:12 am   

oj, ja sobie chyba nie wyobrażam mieszkania bez piwnicy, chyba, że jest naprawdę wielkie, albo ma bardzo dużą garderobę, albo ewentualnie blisko mieszkają rodzice/ teściowie, którzy mają dom :) staram się nie "zagracać" piwnicy, ale gdzieś trzeba trzymać np. pudła po sprzętach, ozdoby świąteczne :) rowery, opony letnie/ zimowe etc w życiu nie znalazłabym na to miejsca w moim M3 :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 8:33 pm   

My wynajmujemy mieszkanie bez piwnicy i bardzo mi jej brakuje, zwłaszcza teraz kiedy jesteśmy w trójkę - także w życiu nie kupiłabym mieszkania gdybym nie miała takiej "przechowalni". A ostatnio przyszło mi do głowy żeby zrobić kompoty na zimę tylko za cholerę nie wiem gdzie je do tego czasu składować, a piwnica byłaby idealna ...
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 8:48 pm   

My narazie żyjemy bez piwnicy, bo czekamy aż odnowią numery i znajdzie się podlegająca pod nasze mieszkanie :roll: Swoją drogą ciekawe ile to jeszcze potrwa...
Nie jest łatwo, takie pomieszczenie naprawdę jest potrzebne i mam nadzieję, że niebawem się go doczekamy :twisted:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 7:08 am   

My co prawda nie mieszkamy w bloku, tylko w domu, swoją część określamy jako kawalerkę :D pokój, kuchnia, łazienka i naprawdę mały korytarz :) No i właśnie bardzo brakuje nam pomieszczenia typu piwnica czy spiżarnia, gdzie moglibyśmy przechowywać niektóre rzeczy :roll: Niby jest jeszcze garaż, ale w takim stanie, że co prawda rower czy opony można tam schować, ale innych rzeczy, takich bardziej "domowych" już nie :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 10:18 am   

Nie wyobrażam sobie mieszkania bez piwnicy. Moja ma ok. 10 m. i prawie cała jest zajęta, bo gdzie indziej przechowywać rowery, opony na zmianę i wiele innych rzeczy, których szkoda wyrzucić, bo jak mawia mój mąż "może się jeszcze kiedyś przydadzą".
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 10:30 am   

Niusia80 napisał/a:
bo gdzie indziej przechowywać rowery

My na balkonie, chociaż cennych rzeczy w piwnicy też raczej nie powinno się przechowywać, no chyba, że rowery stare :razz:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
MlodaGaska 

Wiek: 46
Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 11:33 am   

Debussy napisał/a:
Niusia80 napisał/a:
bo gdzie indziej przechowywać rowery

My na balkonie
.
Zimą też? :?
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 11:41 am   

MlodaGaska napisał/a:
Debussy napisał/a:
Niusia80 napisał/a:
bo gdzie indziej przechowywać rowery

My na balkonie
.
Zimą też? :?

Oczywiście, że tak... są przykryte pokrowcami, ale myślę, że na balkonie są bezpieczniejsze.. ile razy się słyszy o kradzieżach rowerów z piwnic...
W piwnicy to można trzymać słoiki, walizki, narzędzia, czy stare zeszyty - albo tak jak pisałam, rowery których ewentualnie bardzo szkoda nie będzie, jak ktoś się połaszczy.
A że mój rower jest nabytkiem świeżym i drogocennym dla mnie - to bałabym się go wstawić do piwnicy. :cool:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 11:42 am   

Debussy napisał/a:
chociaż cennych rzeczy w piwnicy też raczej nie powinno się przechowywać, no chyba, że rowery stare :razz:

Ryzyko kradzieży jest zawsze, ale piwnica podlega ubezpieczeniu mieszkania, więc w razie czego zawsze jest zabezpieczenie finansowe
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 10:24 am   

ja będę miała mieszkanie bez piwnicy. Przynajmniej na początku, ani garazu ani piwnicy. ale za to jak jest duże mieszkanie można zrobić jakiś schowek fajny i tam trzymać różne rzeczy.
_________________

 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 10:44 am   

Piwnica. To tam trzymamy stare zlew i krany (nie mam pojęcia po co), paczkę paneli sprzed x lat (po poprzednich właścicielach), końcówki farby (przydają się jak obijam kanty), parę pustaków (na wypadek przewrócenia się ściany piwnicznej), kawałek blatu (na stolik, którego nigdy nie będzie), pudełka po sprzętach (to akurat ma jakiś sens). Rowerów nie mamy, akcesoriów samochodowych też nie. Służbowe buty, ubrania i milion skarpetek stevens zapychają ostatnie zakątki wolnej przestrzeni w szafie, komodach i pod łóżkiem. Drabina w mieszkaniu przydaje się, czasami.
Tak, zdecydowanie piwnica jest nam potrzebna. W końcu co roku przybywa skarpetek stevens... :lol:
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 11:19 am   

ja sobie nie wyobrażam mieszkania bez piwnicy albo jakiegoś wygospodarowanego małego pomieszczonka. Tata zrobiła nam półki na całą szerokość naszej piwnicy- rowerów nie mamy bo jest schowek na rowery w bloku, ale tego co my mamy w piwnicy nie chciałabym chować w mieszkaniu. Przyznaje -przed wprowadzeniem męża do mieszkania piwnica była pobojowiskiem - było w niej wszystko- 200 słoików, gazety z 1930 roku, 5 choinek i brak możliwości wejścia do środka. Mąż tak ją przetrzepał że 4 razy kursowaliśmy samochodem żeby wszystko wywieść. Teraz mamy tam - 1 choinkę i ozdoby, wielką skrzynkę z narzędziamy, wiertarkę, fleksa, parę słoików, pudełka po sprzecie elektronicznym, płytki zapasowe i trochę sprzętu do remontów. A i torby podróżne i fontannę czekoladową:).
_________________
 
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 11:42 am   

Kociadło, fontannę czekoladową trzymasz w piwnicy? :D do domu ją, nastawiaj i wcinaj czekoladkę :)
_________________

 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 11, 2011 3:08 pm   

Kociadło napisał/a:
ja sobie nie wyobrażam mieszkania bez piwnicy albo jakiegoś wygospodarowanego małego pomieszczonka

ja również
Obecnie mam 2 piwnice a i tak są prawie pełne.
Nie wyobrażam sobie trzymać w mieszkaniu choinki i wszystkich dekoracji świątecznych, walizek, różnego rodzaju narzędzi itd.
No chyba że ktos ma z 5 pokoi i jeden może przeznaczyć na "graciarnię" ;)
espina napisał/a:
coraz więcej nowych mieszkań nie ma przynależnej do nich piwnicy ani innego pomieszczenia gospodarczego.

wydaje mi się, że to wynika to głównie z oszczędność deweloperów. Po co robić sobie dodatkowe koszty i robić piwnice skoro pewnie i tak ktoś kupi takie mieszkanie bez piwnicy...
A co do
Debussy napisał/a:
kradzieżach rowerów z piwnic...

u mnie w bloku ukradli rowery z balkonu z 3 pietra, podobno mają jakieś sposoby i ściągają je na linach... koleżanka mieszkająca na Retkinii mówiła że jej koledze z 7 pietra też w ten sposób ukradli rowery także nie uważałabym balkonu za super bezpieczne miejsc... także niestety
Niusia80 napisał/a:

Ryzyko kradzieży jest zawsze
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 8:00 am   

U nas jest mieszkanie bez piwnicy,ale na to konto kupilismy tez garaz.Gdzies te wszystkie graty typu rowery,sanki,nieuzywane w danej chwili przedmioty/meble czekajace na nowych wlascicieli trzeba upchnac.
 
 
engii5 

Dołączyła: 20 Sie 2018
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 8:41 am   

My na szczęście mamy piwnicę. Wszystko zależy. W niektórych blokach są takie skrytki na klatkach i wtedy to całkiem fajne rozwiązanie też
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl