Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
umowa z kucharką
Autor Wiadomość
moniska53 

Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 9:51 am   umowa z kucharką

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda taka umowa pomiędzy młodymi a kucharka gotującą na weselu. Rozumiem, że należy coś takiego spisać, aby się zabezpieczyć. Czy ktoś może napisać co zawrzeć itd?
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 8:32 am   

My nie mamy żadnej umowy i nikt z moich znajomych którzy są już po ślubie też takiej umowy nie mieli.
_________________

 
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 7:59 pm   

My również nie mamy umowy. Ale u nas kucharka jest znajomą przyszłego teścia. W przypadku gdyby była obcą osobą to trochę bym miała stracha godzić się na taką "współpracę" bez umowy.
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 9:06 pm   

My też nie mamy żadnej umowy, troche mnie to na początku martwiło, ale tak to jest praktykowane. Nikt ze znanych mi osób umów nie spisywał i wszystko było w porządku, więc mam nadzieję, że u nas też tak będzie.
_________________

 
 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 7:50 am   

My mieliśmy umowę w której było wszystko konkretnie określone. Jak można powierzyć komuś organizację wesela "na gębę"?
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 7:14 pm   

Cytat:
Jak można powierzyć komuś organizację wesela "na gębę"?

Jeśli jest to polecana przez znajomych kucharka u których obyło się bez umowy to dlaczego mam się martwić.
Ale jeśli brałabym kucharkę np. z internetu to na pewno zastanowiłabym się nad taką umową.
_________________

 
 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 7:49 pm   

Już niejedna osoba płakała, że została kilka dni przed weselem bez obsługi, bo pani kucharka znalazła sobie lepszą imprezę :?
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 8:29 pm   

rene244 napisał/a:
Już niejedna osoba płakała, że została kilka dni przed weselem bez obsługi, bo pani kucharka znalazła sobie lepszą imprezę
A jak jest umowa to tak się na pewno nie stanie?? Jak dla mnie pewności nie ma nigdy, jak obsługa znajdzie większą impreze za zdecydowanie lepszą kasą to i z umową może człowieka wystawić, najwyżej zwróci zaliczke/zadatek, ale też bym pewna nie była. Jak trafisz na nieuczciwych ludzi to żaden papier nie pomoże, a mało kto pójdzie egzekwować relatywnie małe pieniądze do sądu, bo chyba tylko do tego się ta umowa może przydać.
_________________

 
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 9:46 pm   

W 100% zgadzam się z mimeczka - jeśli ktoś chce nas wystawić to zrobi to czy będzie umowa czy nie. Nigdy nie ma tej pewności :)
dlatego organizując wesela raczej zdajemy się na opinie innych, nie bierzemy nikogo w ciemno - no chyba, że ktoś lubi ryzyko :)
_________________

 
 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 11:01 am   

To w takim układzie po co wogóle zawierać jakiekolwiek umowy skoro i tak zawsze można je zerwać? Ja uważam, że umowa jest gwarantem świadczenia usługi i tak jak podpisujemy umowy w pracy, banku czy gdziekolwiek indziej, uważam że organizując wesele też należy się zabezpieczyć dokumentem, bo pewne rzeczy trzeba mieć po prostu na papierze. A jeśli z kucharką nie, to z salą, orkiestrą, kamerzystą itp też nie podpisujecie umów?
Ostatnio zmieniony przez rene244 Sro Cze 29, 2011 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 11:16 am   

rene244 napisał/a:
Ja uważam, że umowa jest gwarantem świadczenia usługi

Zgadzam się z Tobą ale i tak ludzie są tacy jacy są - nieuczciwi. Co z tego, że będziesz miała umowę jak taka osoba wystawi cię do wiatru - oczywiście dzięki umowie będziesz mogła dochodzić swoich praw np. w sądzie ale ze swoich usług się nie wywiąże i przed weselem zostajesz bez obsługi bo przecież takie sprawy ciągną się pewnie miesiącami, a nie zmusisz siłą kucharki do przyjścia i zrobienia tego co było zawarte w umowie.
_________________

 
 
 
rene244 

Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 12:27 pm   

oczywiście, że nikogo się do niczego nie zmusi i to w związku z każdą umową, bo czy to kucharka, czy kamerzysta, czy pracownik czy ktokolwiek, zawsze może olać temat i wycofać się. Ale jak dla mnie, to kwestia podpisania umowy powinna wyjść od osoby która świadczy usługi, a umowa powinna zawierać wszystkie ustalenia oraz prawa i obowiązki stron. A co zrobisz w sytuacji, kiedy powiedzmy tydzień przed weselem kucharka powie ci np. że cena usługi wzrosła o 100%, albo, że np. musisz opłacić np. kelnerów osobno? A tak, masz napisane wszystko w umowie.
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 2:40 pm   

dlatego zawsze powinno się brać sprawdzone przez znajomych firmy :)
Ja co do swojej kucharki jestem pewna w 1000% że będzie wszystko tak jak było ustalone "na gębę".


Znalazłam w necie przykłady umów na wesele - może komuś się przyda :)
http://wesele.plock.pl/niezbednik-1.html
_________________

 
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 8:38 pm   

W sumie to zaczęłam się zastanawiać dlaczego ze wszystkich "usługodawców" weselnych to właśnie z kucharkami zazwyczaj nie podpisuje się umów. Pewnie może chodzić o to, że w większości są to gospodynie domowe, dla których gotowanie jest sposobem na dodatkowy zarobek i raczej nie mają zarejestrowanych działalności gospodarczych, więc nie ma umowy - nie ma śladu dla skarbówki, ZUSu itd.
_________________

 
 
 
madziula13893 

Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 10:23 am   

My podpisywaliśmy normalnie umowę; mamy tam zaznaczone czas pracy, zakres obowiązków, ilość posiłków no i oczywiście cenę za osobę :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl