Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
płyta indukcyjna, elektryczna czy gazowa?
Autor Wiadomość
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 9:07 pm   

Aga1986 napisał/a:
a my kupimy płytę gazową, ale piekarnik elektryczny


My też mamy taki zestaw ze względu na gaz w czynszu, za który i tak musimy zapłacić. Przy małym dziecku płyta gazowa to komplikacje ale jakoś dajemy radę.
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 2:16 pm   

Nie chcę zakładać nowego tematu, mam pytanie związane z indukcją (jak m-ki uznają, że trzeba, to wydzielą temat z tego :razz: ) -jakie garnki polecacie, a których firm unikać???
_________________
 
 
 
KKasia13 

Dołączyła: 07 Gru 2008
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 7:43 am   

my mamy płytę elektryczną, gdyż taka była na wyposażeniu mieszkania jak je kupowaliśmy, i ze względów finansowych nic nie zmienialiśmy. A garnki, które kupiłam i jestem w nich zakochana!! to http://www.electroworld.p...czesci---25066/ jedyną ich wadą jest zakaz mycia w zmywarce, ale jakoś daję radę:D Ostatnio oglądałam ciekawy program w TV porównujący kuchnie elektryczne od indukcyjnych. Przewaga była tych drugich jeśli chodzi o szybkość gotowania, jednak jeśli chodzi o koszta powiedzieli że cena używania takiej kuchni zrówna sie z cena elektrycznej.... UWAGA ... po 30 latach!!!! Wszystko ze względu na nadal wysokie ceny kuchni indukcyjnych i ceny garnków.

Ale pewnie ile osób na świecie, tyle opinii:)
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:08 am   

słonko ja polecam garnki TESCOMY - może nie najtańsze ale mam już je 5 rok, ciągle w użyciu a wyglądają jak nowe :)
_________________


 
 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 12:44 pm   

Mam pytanie, ponieważ wykończyliśmy sobie kuchnię (doprowadzenia wody, odpływ, instalacja elektryczna, płytki) i do tej pory byłam całkowicie zdecydowana na kuchnię gazową.. ostatnio pojawił się pewien problem, a mianowicie, chcę mieć w kuchni meble pod wymiar.. a wszystkie sprzęty pod zabudowę.. jeszcze na nóżkach.. i problem polega na tym, że nie mogę nigdzie spotkać kuchenek gazowych (mam na myśli płyta gazowa + piekarnik gazowy) pod zabudowę..
Poczytałam co piszecie o kuchenkach elektrycznych i indukcyjnych.. i może to faktycznie jest dobre rozwiązanie.. tylko jak już wspomniałam instalację elektryczną już mamy zrobioną.. płytki i wszystko już na gotowo.. i tu pojawia się problem, ponieważ do tego typu kuchni potrzebny jest indywidualny kabel tylko i wyłączenie do kuchenki i pociągnięty na oddzielny bezpiecznik.. czy też jak zmieniałyście kuchenki na elektryczne/ indukcyjne, albo projektowałyście kuchnię wzięłyście to pod uwagę i macie taki dodatkowy kabel i bezpiecznik? Jeśli tak, to czy faktycznie muszę kombinować z pociągnięciem dodatkowego kabla, jeśli nie, to jak wpływa podłączenie takiej kuchenki na pracę całej instalacji??
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 3:52 pm   

KKasia13 napisał/a:
Przewaga była tych drugich jeśli chodzi o szybkość gotowania, jednak jeśli chodzi o koszta powiedzieli że cena używania takiej kuchni zrówna sie z cena elektrycznej.... UWAGA ... po 30 latach!!!! Wszystko ze względu na nadal wysokie ceny kuchni indukcyjnych i ceny garnków.

Ale pewnie ile osób na świecie, tyle opinii:)


Bo to trochę bzdura wg mnie. Ceny płyt ceramicznych i indukcyjnych są porównywalne. Indukcję czteropolową można kupić już za 800 zł, czteropolowe ceramiczne kosztują od ok. 600 zł. Niewielka różnica. Jakość - nigdy nie wiadomo, wyższa cena ją niestety nie zawsze gwarantuje. My kupiliśmy Boscha za 1500 zł. Taką samą płytę użytkują od 2 lat znajomi i polecali. Zobaczymy jak będzie u nas.

Co do garnków - opinii jest milion, właśnie jestem w temacie. Są zwolennicy klasyki, tj. garnków emaliowanych i te kosztują kilkadziesiąt złotych za komplet powiedzmy 4 garnków, a są zwolennicy stalowych, które kosztują od ok. 150 za podobny komplet aż do ładnych kilkuset. Zależy od firmy, każda ma swoich zwolenników i przeciwników, łącznie z Tefalem, czy Zelmerem.
My ostatecznie wybraliśmy Zelmer Satino:
Wkrótce się przekonam jakie są w użytkowaniu.
_________________
 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 5:57 pm   

słonko napisał/a:
Bo to trochę bzdura wg mnie. Ceny płyt ceramicznych i indukcyjnych są porównywalne. Indukcję czteropolową można kupić już za 800 zł, czteropolowe ceramiczne kosztują od ok. 600 zł. Niewielka różnica. Jakość - nigdy nie wiadomo, wyższa cena ją niestety nie zawsze gwarantuje. My kupiliśmy Boscha za 1500 zł. Taką samą płytę użytkują od 2 lat znajomi i polecali. Zobaczymy jak będzie u nas.


zgadzam się całkowicie :) My kupiliśmy Amicę za niecałe 1200zł i jestem zadowolona :)

Co do garnków, my mamy z serii Duka Natural Induction:


ale uwaga, nasze "stare" srebrne garnki, o np. taki:



też działają, także trzeba wszystkie sprawdzić magnesem dołączonym przez producenta płyty.

słonko, garnki, które wkliełaś ma moja ciocia i jest zadowolona :wink:
_________________


 
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 11:43 am   

Podbijam temat, cicho tu ostatnio :wink:

Zastanawiałam się ostatnio nad płytą indukcyjną (choć nie wiem jeszcze czy u nas w bloku jest taka możliwość - chodzi o te całe fazy itd..) ale mąż mnie zniechęca bo wyczytał, że to pole elektromagnetyczne wytwarzane przez płytę jest obecne praktycznie w całym mieszkaniu, a przecież jest szkodliwe dla zdrowia, już o ciężarnych nie wspominając (jakie są negatywne skutki pola na płód nie będę przytaczać bo aż mi się słabo zrobiło i szczerze zniechęciło) i że na temat zużycia prądu (czy się na tym oszczędza czy wręcz przeciwnie) są zdania podzielone..

I ok rozumiem te argumenty i faktycznie skutecznie zniechęcają, ale z drugiej strony coraz więcej jest nowego budownictwa gdzie nie ma w ogóle dostępu do gazu, ludzie coraz chętniej kupują indukcję niż płyty czy kuchenki gazowe więc chyba nie mogą być takie tragiczne?
a może po prostu kupując nie zastanawiali się nad skutkami dla otoczenia?

Czy użytkowniczki indukcji mogłyby coś napisać w tych dwóch sprawach?
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 8:11 pm   

Nie odczułam żadnych zmian na zdrowiu. Jestem bardzo zadowolona. Jedzenie podgrzewa się dużo szybciej. Jest znacznie czyściej, plus łatwiej umyć garnki. Płytę też bardzo łatwo się myje. Nawet jak coś mi wykipi, to nie czuję bólu przy myciu. Zazwyczaj płyn do mycia naczyń, albo szyb wystarczą. Do tego oszczędzam czas. Wstawiam gotowanie na danej mocy np. na 30 minut i idę robić coś innego. Jeśli nawet zapomnę, dźwięk płyty przypomina mi, że już pora wrócić do kuchni. Do tego w wielu płytach jest możliwość ustawienia programu ze zmianą mocy w czasie gotowania. To też bardzo wygodna opcja.
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Lut 09, 2015 8:39 am   

Ja mam gazową. Inne są są droższe w użytkowaniu. Za gaz płacę 50 zł na 2 mc. Za prąd wyszłoby pewnie 2x więcej.
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lut 09, 2015 1:23 pm   

Mój mąż stwierdził, że od wyprowadzki jego siostry, gdzie mieli butlę gazową, dużo mniej oświetlenia, ale za to sporo zwykłych żarówek, rachunki się nie zmieniły. Mamy płytę indukcyjną i sufity, oraz szafki naćkane ledowym oświetleniem, oraz nowe, oszczędniejsze sprzęty. Teściowi też wymieniliśmy część żarówek, bo pali wszystkie światła i nie gasi ich nawet wychodząc z domu. Koszt indukcji gdzieś zniknął dzięki tym zmianom.
 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 10:51 am   

My również dość długo zastanawialiśmy się jaki sprzęt kupić. Ostatecznie stanęło na płycie indukcyjnej. Meblowaliśmy kuchnie w wysokim standardzie i uznaliśmy,że takie rozwiązanie będzie pasowało najbardziej. Obecnie posiadamy płytę marki Bosh. Kolor biały. Bardzo łatwo sie czyści i nie widać na niej drobinek kurzu tak jak na czarnej. Wprawdzie model jest o ok 200 zł droższy ale warto jest dopłacić.
Przed wyborem warto jest skorzystać z rankingów w sieci. Jest ich sporo. Na przykład jeden z nich znajduje się na stronie: http://lepsze.co/ranking/plyty-indukcyjne - poczytajcie sobie o funkcjach. Nie zawsze lepsze będzie to co jest droższe.
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
 
 
ankakoszykowka 


Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 4:44 pm   

Ja mam piekarnik elektryczny z amici oraz płytę jednak płyta się właśnie zepsuła po kilku latach. Oddana już do serwisu, ale kuchnia bez płyty indukcyjnej... czuje się jakbym w ogóle nie miała prądu, nic nie można normalnie ugotować.

Podpis z reklamą usunięty. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Sty 28, 2016 9:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
podrozniczkaa 

Dołączyła: 07 Sty 2015
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 5:27 pm   

My od 1,5 roku korzystamy z indukcji, zdecydowaliśmy się na firmę De Dietrich, jesteśmy bardzo zadowoleni. Kuchenka wykrywa nawet najmniejszy garnuszek z mlekiem. Teraz kiedy jestem u rodziców, którzy mają płytę elektryczną i czekam, aż woda w garnku się zagotuje to jestem zniecierpliwiona. [
quote="Terry"]Mamy płytę indukcyjną i sufity, oraz szafki naćkane ledowym oświetleniem, oraz nowe, oszczędniejsze sprzęty.[/quote]

U nas tak podobnie, wszystkie żarówki ledowe, sprzęty A++ i rachunki są normalne.
_________________


Dzienniczek -> http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17448
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 3:29 pm   

Czy ktoś ma płytę indukcyjną i może podzielić się uwagami, marką, modelem i mocami pól grzewczych?
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 8:34 pm   

M4rcysi4, ja mam płytę Amica z dwoma polami booster, działa (tfu tfu!) od prawie 3 lat bez zarzutu, jak ją kupowaliśmy to kosztowała ok.1100 PLN, mogę w wolnej chwili poszukać gdzieś w papierach, jaki to konkretnie model, tylko nie wiem, czy to Ci teraz coś pomoże, bo pewnie już takich starych nie sprzedają?
_________________


 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 6:59 pm   

Mam Mastercooka, ale niestety już go nie kupisz. Jednak, jeśli będziesz miała możliwość, to polecam dopłacić do płyty i zakupić beżową. Do pewnego czasu tylko Mastercook miał patent na to szkło. Nie widać na niej palców, mniej widoczne są ewentualne zachlapania, czy kurz. Nie biegam ze ściereczką po każdym gotowaniu. Nie cierpię czarnych płyt, bo wszystko na nich widać, a tu rewelacja.
Wiele osób chwali 3 pola grzewcze: dwa standardowe i jedno na pół płyty. Takie pole ma więcej punktów grzewczych. Gdziekolwiek postawisz garnek, będzie grzać. Jest też możliwość postawienia większego naczynia. Podobno przydaje się gdy robi się np zapiekanki. Ja zapiekanki i gulasze robię w piekarniku, więc uznałam, że dopłacanie 1300 zł za udogodnienie, z którego nie skorzystam, jest mi zbędne.
Warto przemyśleć takie rzeczy.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 9:37 pm   

paulinkaaMU, poszuuuukaj proooooszę [smilie=e058.gif]
Terry, tak się składa, że właśnie beżową będziemy kupować tylko biję się z myślami, który model... Właśnie o to chodzi, że jedna jest mocniejsza, ale "nie do kompletu", a druga "do kompletu", ale słabsza. Zastanawiam się jakie są Wasze odczucia w zależności od tego jakie macie moce.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 12:37 pm   

Terry napisał/a:
Mam Mastercooka, ale niestety już go nie kupisz. Jednak, jeśli będziesz miała możliwość, to polecam dopłacić do płyty i zakupić beżową. Do pewnego czasu tylko Mastercook miał patent na to szkło. Nie widać na niej palców, mniej widoczne są ewentualne zachlapania, czy kurz. Nie biegam ze ściereczką po każdym gotowaniu. Nie cierpię czarnych płyt, bo wszystko na nich widać, a tu rewelacja.


mi się podobały białe płyty, ale kiedy my kupowaliśmy to było ich bardzo mało i minimum dwa razy droższe, więc niestety musiałam sobie odpuścić (finalnie z czarną nie jest tak źle, choć biała wciąż podoba mi się bardziej i skoro Terry pisze, że jest praktyczniejsza w utrzymaniu, to też duży plus)

Terry napisał/a:
Gdziekolwiek postawisz garnek, będzie grzać. Jest też możliwość postawienia większego naczynia. Podobno przydaje się gdy robi się np zapiekanki. Ja zapiekanki i gulasze robię w piekarniku, więc uznałam, że dopłacanie 1300 zł za udogodnienie, z którego nie skorzystam, jest mi zbędne.


znajomi mają tą opcję - z tego co kiedyś mówili - korzystają z tego udogodnienia dosłownie "raz na ruski rok", ale mnie to też byłby zbędny wydatek.

M4rcysi4, ok dziś poszukam, obiecuję :)

M4rcysi4 napisał/a:
erry, tak się składa, że właśnie beżową będziemy kupować tylko biję się z myślami, który model... Właśnie o to chodzi, że jedna jest mocniejsza, ale "nie do kompletu", a druga "do kompletu", ale słabsza. Zastanawiam się jakie są Wasze odczucia w zależności od tego jakie macie moce.


M4rcysi4, ale do kompletu z czym? z piekarnikiem? rozumiem, że chodzi o odcień szkła? jeśli to ten sam producent, to pewnie kolor jest ten sam.

A co do mocy - podam przykład - moja ciocia miała też płytę Amica, tylko jeszcze starszą od mojej, z jednym polem booster, musiała ją wymienić na nowszą (płyta się popsuła, bo była źle zainstalowana - nie było cyrkulacji powietrza) i kupiła tez Amicę, ale z dwoma polami booster i powiedziała mi, że wolała tą starszą, bo na niej moc była inaczej rozłożona na polach i gotowała na mniejszych ustawieniach (np. wcześniej ziemniaki na 1/2, a teraz na nowej na 3/4). Ale to czy to na pewno ma związek z tym, że tamta płyta miała jednego boostera, a ta ma dwa - nie jestem pewna...
_________________


 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 1:04 pm   

Moja płyta nie jest do kompletu, nawet kolorem, ale komponuje się z blatem i zlewem. Dlatego nie ma to znaczenia.
Czy naprawdę kwestia kompletu ma znaczenie? Czy tak odstaje? Jeśli znacznie się nie różni, to wybrałabym mocniejszą płytę. Chociaż mocy swojej nie znam. Ale u nas płyty różniły się, albo całym polem zamiast dwóch osobnych, albo kolorem.
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 4:14 pm   

Gazowa jest tańsza w eksploatacji.
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 6:58 pm   

Terry, a znasz może model swojej płyty?

paulinkaaMU napisał/a:
do kompletu z czym? z piekarnikiem? rozumiem, że chodzi o odcień szkła?

Do kompletu z piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Będą mniej więcej w takiej odległości od siebie jak na tym zdjęciu
paulinkaaMU śmiem opiewać, że przykład Twojej cioci to po prostu kwestia przyzwyczajenia. Skoro tak samo podgrzewa na różnych poziomach to właśnie inaczej są rozłożone moce, a co to ma za znaczenie czy oznacza 1/2 czy 3/4 zakresu (no chyba, że w sumie ma mniejszą moc).

Za modelem nie do kompletu przemawia również sposób sterowania. W Whirpool trzeba wybrac pole i dodawać moc, z kolei w Electrolux wystarczy przesunąć palcem po przypisanej do pola "drabince".
Terry napisał/a:

Moja płyta nie jest do kompletu, nawet kolorem, ale komponuje się z blatem i zlewem. Dlatego nie ma to znaczenia.

Hehe wykluczyłaś samą siebie. Czyli jednak ma to znaczenie, bo z czymś się komponuje :wink:
U mnie zlew będzie pod kolor blatu (szary), ale on jest na innej ścianie niż sprzęt do gotowania. Ojj... biję się z myślami :|
Tak wygladają, po lewej W po prawej E (nie od kompletu), piekarnik ten co ma być kupiony:



W rzeczywistości nie ma aż tak dużej różnicy - ale jest.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 9:07 pm   

Płyta MASTERCOOK I4DD64 M
M4rcysi4 napisał/a:
Hehe wykluczyłaś samą siebie. Czyli jednak ma to znaczenie, bo z czymś się komponuje

Komponuje się tylko dlatego, że wybraliśmy blat i zlew do płyty. Dodam jeszcze, że płyta i zlew mają inny odcień. Płyta jest bardziej w szarość i jest dużo jaśniejsza. Ale to nie problem dla mnie. Czasem lekkie odstępstwo w kolorze nic nie zmienia. Nawet nie rzuca się w oczy, póki mocno się nie przyglądasz. Np. u nas piekarnik i mikro są z jednego kompletu, ale okap i lodówka z kolejnych dwóch firm. Lodówka i piekarnik mają inne kolory wyświetlaczy. Mnie to nie gryzie.
Wybrałabym lepszą parametrami i udogodnieniami. Nie patrzyłabym na komplet przy tak małej różnicy.
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 10:07 pm   

M4rcysi4, skoro te sprzęty będą tak blisko siebie, to wydaje mi się, że różnica w odcieniach bieli będzie widoczna i chyba poszłabym w komplet (o ile parametry płyt są w miare podobne, tzn. nie ma jakiejś drastycznej różnicy). Jedynie w tej W jakoś psuje mi efekt białej płyty duża ilość tych oznaczeń... na mojej czarnej jest dosłownie 1/3 tego. A przy okazji - jak te białe sprzęty teraz potaniały :o

M4rcysi4 napisał/a:
Za modelem nie do kompletu przemawia również sposób sterowania. W Whirpool trzeba wybrac pole i dodawać moc, z kolei w Electrolux wystarczy przesunąć palcem po przypisanej do pola "drabince".


a widzisz, dla mnie z kolei dodawanie mocy jest wygodniejsze :wink:
_________________


 
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Maj 13, 2015 6:36 am   

M4rcysi4, a w innych sklepach też nie ma kompletu?
_________________


 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Maj 13, 2015 8:36 am   

Terry, u nas też ze sprzętem będzie różnie. Te do gotowania byłby komplet lub nie... Lodówka biała firma 1, okap biały firma 2 także wszystko też nie będzie takie pod linijkę ;)

Teraz jeszcze analizuję w obu tą funkcję łączenia pól, bo to nie koniecznie jest tak (a w tych przypadkach na pewno tak nie jest), że gdziekolwiek położysz garnek to będzie działało. W przypadku W są to dwa pola 18x23 w przypadku E dwa pola o śr. 21cm. Wiem, że w W trzeba zakryć napis na środku każdego pola żeby działało. Nie wiem co z E, czy działa w dowolnym miejscu, ale wątpię skoro ma dwa pola o śr 21 cm więc one w pełni się nie połączą, zawsze zostanie to pole między dwoma kołami, które nie działa jako pole grzewcze.

Dorotka_, do W mogę kupić cały komplet (nie muszę w jednym sklepie), ale do tej mocniejszej E w tym kolorze E robi tylko płytę nie ma w ogóle piekarnika i mikrofali.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Maj 13, 2015 9:42 am   

Nie chodziło mi o łączenie dwóch osobnych pól, ale jednego dużego w miejscu dwóch mniejszych. Wtedy na całym oznaczonym obszarze jest więcej pól grzewczych.

Dla mnie dodawanie mocy też jest wygodniejsze. A zwłaszcza dla mojego męża i jego dużych łapek.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Maj 13, 2015 10:04 am   

Terry, a to co innego ;)
Ta Twoja płyta jest stosunkowo mocna. Mocniejsza niż rozpatrywany przeze mnie W od kompletu. Jak w Twojej pole 18 cm ma moc 2800 tak to w W 18x23 2200 watów.

Ja tam nie rozumiem jak to dodawanie może być wygodniejsze :P Tutaj od razu zwiększasz moc pola, którego chcesz, a tak trzeba zaznaczyc najpierw jedno pole i dodadawac potem znowu inne pole i dodawanie itd. No, ale co kto woli.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sro Maj 13, 2015 10:58 pm   

M4rcysi4, co prawda papierów od płyty nie mogłam znaleźć :evil: ale do czego jest dzienniczek remontowy :smile: a więc płytę mamy taką:
http://www.ceneo.pl/11824615



swoją drogą w podobnej cenie kupowaliśmy ją 3 lata temu, myślałam, że jest teraz tańsza i mniej dostępna (w sensie zastąpiły ją nowsze modele), a tutaj wciąż można ją kupić w kilkudziesięciu sklepach, hmm.
_________________


 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 10:47 am   

Moja jest tylko 300 zł tańsza po 2 latach. Mimo upadłości firmy. Jak coś jest dobre, to zbytnio nie tanieje. To nie telewizor.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 1:16 pm   

paulinkaaMU, oo widzisz i teraz powiedz mi jak Ci się gotuje na tych mniejszych polach, a jak na tych większych?
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 10:14 pm   

M4rcysi4, hm, no właśnie ja chyba za bardzo nie widzę różnicy (albo nie zwracam na to uwagi), na pewno booster jest super, bo woda zagotowuje się mega szybko, a potem zazwyczaj gotuję na nr 2 - 3. Mogę też dodać, że widzę różnicę w garnkach, tzn. mam dwa z serii induction z Duki i są genialne, tzn. bardzo szybko się nagrzewają, długo trzymają temperaturę i korzystając z nich używam mniejszej mocy niż dla innych (nie typowo indukcyjnych) garnków.
_________________


 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 10:19 am   

Ważne żeby dno było grube i złożone z różnych warstw metalu. Nie tylko do indukcji.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 2:06 pm   

paulinkaaMU, a możesz powiedzieć jaki to model z Duki? :mrgreen: Te drugie, które są gorze od Duki to jakie?

Terry,a Ty jakich garnków używasz i czy masz porównanie z innymi?

Nasz kolega też zauważył, że dużo zależy od garnków. Ma Tefala i Gerlacha i mówi, że Tefal lepszy (szybkość gotowania).
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 3:00 pm   

Kupiłam Berghoffa. Nie jest to może szczyt marzeń, ale mi wystarczą. Woda zagotowuje się w kilkanaście sekund.
Porównywałam je jeszcze z Tefalem i Ambitionem, z podobnej półki cenowej. Berghoff wydał mi się solidniejszy. Ma grubsze, wielowarstwowe dno i rączki, które mi odpowiadały. Pozostałe firmy miały produkty połowę lżejsze, z cieniutkimi dnami.

Moi rodzice nie mają indukcji, ale wzorowałam się na ich garnkach. Bardzo grube dno, niezniszczalne rączki, nie odbarwiają się, długo trzymają ciepło. Mają garnki szwedzkiej firmy. Marzą mi się takie. Są wspaniałe mimo minionych 20 lat. Ale w tej chwili można je sprowadzić tylko z zagranicy i są wycenione na szwedzką kieszeń. :(
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 10:28 pm   

Cytat:
paulinkaaMU, a możesz powiedzieć jaki to model z Duki? :mrgreen: Te drugie, które są gorze od Duki to jakie?


M4rcysi4, to jest seria Natural Induction, niestety nie ma już ich w Duce, a szkoda, bo sama bym jeszcze jakiś dokupiła (mamy tylko 2). A te "inne" to takie srebrne garnki - dwa Berghoff, a jeden no name, ale nie są typowo przeznaczone do indukcji. Moja ciocia od lat używa serii Tefala do indukcji i też jest bardzo zadowolona. Ja myślę, że po porstu warto zainwestować w garnki typowo do indukcji, ale też, jesli masz jakieś inne, to z nich całkowicie nie rezygnować, bo czasem też się mogą przydać (jeśli oczywiście działają, ale z doświadczenia wiem, że sporo garnków działa, w tym stare, poczciwe emaliowane)
_________________


 
 
 
koszelek 

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 14
Skąd: PL
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 10:58 am   

Płyta indukcyjna jest nawet porównanie, że wbrew powszchchnej opini wychodzi drożej niż gaz co jest totalną bzdurą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl