Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
odkurzacz - co polecacie?
Autor Wiadomość
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 11:15 pm   odkurzacz - co polecacie?

Nie znalazłam takiego wątku - więc zakładam nowy.
Dziewczyny, szukam opinii na temat sprawdzonego odkurzacza - cena do 400 - 500 zł. Możecie coś polecić?
edit:poprawiłam tytuł
_________________


Ostatnio zmieniony przez ppola Pon Lip 25, 2011 11:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Lip 27, 2011 7:32 am   J apolecam Rowenta 4627 Silence Force Compact

Rowenta 4627 Silence Force Compact ja kupiłam na Kasprzaka w Art Domie. Cena 555 ale Rowenta oddaje 100 zł więc w sumie 455. Troszkę przepłaciliśmy bo na necie znalazłam już z przesyłką kurierem za 432 z przesyłką - rabat po zakupie 100 zł ale co tam mamy już super cichy i rewelacyjny odkurzacz.

odkurzacz.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 811 raz(y) 27.11 KB

_________________
malinka1984


 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 8:39 am   

Ja polecam electrolux ZE 355.


Zapłaciliśmy ok 400zł w sklepie internetowym z odbiorem w Łodzi.
Zaleta jest długi kabel i to że w zestawie masz turboszczotkę która rewelacyjnie sprawdza się przy sierści zwierząt.
_________________

 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 12:24 pm   

My mamy Zelmer Voyager Twix i jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni, szczególnie, że ma filtr HEPA i kilka szczotek do wyboru. Cena też jest sympatyczna, bo kosztuje około 250 zł (w zależności od sklepu). Można do niego dokupić też turboszczotkę. Przy naszym psie gubiącym mnóstwo sierści sprawdza się super.

_________________

 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 1:10 pm   

my mamy dokładnie taki sam model odkurzacza jak Bian, czyli Zelmer Voyager Twix. i mogę z czystym sumieniem polecić ten odkurzacz - super się nim sprząta, no i wreszcie mam coś, co dokładnie usuwa psią sierść :)
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 1:20 pm   

martula_87 napisał/a:
Ja polecam electrolux ZE 355.


ja też, od 2 lat używam codziennie i niezmiennie jestem nim zachwycona.
_________________
 
 
e_linka2 

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 144
Skąd: Łódź/Rawa Mazowiecka
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 6:53 pm   

Ja polecam Zelmer Syrius 1600.3 HT. Posiada pilota w rączce, dzięki któremu można zatrzymać odkurzanie bądź zmniejszyć / zwiększyć jego moc bez konieczności schylania się czy sięgania do odkurzacza. Oczywiście jest wyposażony w filtr HEPA. Jego zaletą jest również 4-letnia gwarancja.

Kupując odkurzacz usłyszałam od sprzedawcy, że wszystkie odkurzacze Zelmer, które są produkowane w Polsce mają 4 lata gwarancji, a te produkowane w Chinach 2 lata. Warto zwrócić na to uwagę.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 10:57 pm   

A ja polecam odkurzacze bezworkowe - dla mnie rewelacja
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 11:11 pm   

dziewczyny, dzięki za opinie, muszę je podesłać T., żeby sobie jeszcze o tych odkurzaczach poczytał. Pytałam, bo kompletuję listę prezentów ślubnych i ma sie na niej znaleźć m.in. odkurzacz, wstępnie wybraliśmy Philipsa fc9170 Performer:

czy któraś z Was miała z nim styczność?

Powiem tak, zależy nam na dużej mocy, filtr HEPA wiadomo - w większości dobrych odkurzaczy to już standard, wygodnym uchwycie, no i możliwie jak najmniejszej awaryjności. Od razu uprzedzam, że zwierzaków z sierścią nie posiadamy i mieć raczej nie będziemy :wink:
_________________


 
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 11:51 pm   

Nie pamiętam modelu, ale mam Electroluxa z filtrem HEPA i bardzo sobie chwalę :) Ostatnio asystowałam przy zakupach AGD i sprzedawczyni także zachwalała modele tej marki. Mój na razie awarii żadnej nie zaliczył i sprząta się nim miodnie.
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 3:40 pm   

EwaM napisał/a:
A ja polecam odkurzacze bezworkowe - dla mnie rewelacja

Zgadzam się, my mamy od roku odkurzacz bezworkowy Clatronic BS1248, kupiliśmy go w Tesco za 150zł(akurat była promocja), normalnie kosztował coś ponad 200zł.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Czw Lip 28, 2011 3:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 12:45 am   

Bian napisał/a:
My mamy Zelmer Voyager Twix i jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni

To tak samo jak ja, ten odkurzacz jest rewelacyjny. Ja mówię,że ciągnie jak smok tzn. wciąga wszystkie śmieci bardzo dokładnie, tylko słychać jak się obijają w rurze. Nie jest też bardzo głośny.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 6:49 am   

ja dostałam od rodzicow tego samsunga

i jest super, super. Cichy, mało żre prądu, ma filtr hepa, ma dłuuuugi kabel i jest w motylki :smile: :smile: :smile:
http://www.papilot.pl/wne...-na-wiosne.html
_________________


 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 10:22 am   

ja osobiście polecam odkurzacze firmy zelmer. Praktycznie cała moja rodzinka kupuje odkurzacze tej firmy i są one naprawdę wytrzymałe i dobre :)
my z racji tego ze mamy 2 piętra i dużą ilość podłóg do częstego odkurzania kupiliśmy kilka lat temu ten model:

lekki, mocny i wytrzymały :) jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :)
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 12:56 pm   

ja polecam tego, jestem bardzo zadowolona a juz troche mi sluzy :) :

Samsung SC6360
_________________
Ostatnio zmieniony przez anooleczka Czw Sie 02, 2012 12:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 1:10 pm   

No to jak nastąpiło grupowe ruszenie na wątek, to i ja się dopiszę.
Wprawdzie półka cenowa nie ta i nie każdy zaakceptuje gabaryty, ale ja gorąco polecam:

Karcher DS 5500 - cena ok. 1000zł

Obecnie nie do kupienia, zastąpiony tym:

DS 5600 - cena podobna, konstrukcja też, tylko dodali kilka sprytnych schowków na akcesoria, których mnie właśnie w moim brakuje. No ale jak my kupowaliśmy to różnica w cenie wynosiła 300zł i musielibyśmy poczekać na niego z miesiąc bez możliwości wycofania się w razie czego, bo trwała wyprzedaż 5500 i 5600 miał wejść dopiero jak skończą wyprzedaż i wycofają 5500 ze sprzedaży.
_________________

 
 
Julia89 

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Warszawa/Kalisz
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 5:58 pm   

Ja szukam odkurzacza do 2000 , ale żeby dobrze sierść wciągał bo już nie daje rady z kotami.
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 3:37 pm   

Dziewczyny, czy któraś z Was ma i może polecić odkurzać automatyczny?
Patrzyłam w necie ale te co są tanie to mają słabe opinie a te, które mają dobre to potrafią kosztować i 3tys! Nie oczekuję, żeby mi ten odkurzacz sprzątał rogi ale żeby nie było kurzu i sierści mojego psa, co przy dziecku, które zaraz zacznie pełzać i raczkować jest raczej koniecznością.
Carneo, Roomba, Ecovacs, Samsung a może Karcher?
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 6:11 pm   

U nas w domu zawsze był Zelmer, a mi się podobają odkurzacze które same sprzątają.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 27, 2013 8:06 am   

No właśnie, co z tymi samodzielnymi odkurzaczami? Czy któraś z Was go posiada? Bo w reklamach pokazują tylko "gładkie" powierzchnie do sprzątania - panele, płytki. Czy robocik sprawdzi się na wykładzinie i to z dużym włosem? :looka:
_________________
 
 
sciner 

Wiek: 42
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 10:05 am   

Rainbow! tylko jeden! na rynku!
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Nie Lip 21, 2013 3:57 pm   

Nasi znajomi mają taki samosprzątający odkurzacz i ma problem z podjazdem pod grubsze dywany, pod stolik kawowy nie wjedzie...

My mamy i polecamy Miele S5211

Bardzo efektywny odkurzacz o dużej mocy i niestety cenie.
Cytat:
opis produktu

Super Air Clean – efektywny filtr do standardowego użytku
Worki HyClean (typ G/N) automatycznie zamykające się podczas wymiany
Pojemność worka 4,5 l
Bezpieczne dla podłoża rolki na stalowych osiach
3-kołowy system jezdny
Zasięg działania: 10 m
Łatwa w prowadzeniu, przełączana szczotka rolkowa SBD 285-3
Chowane w obudowie oprzyrządowanie: szczotka do tapicerki, ssawka szczelinowa, szczotka do mebli z naturalnego włosia
Rura teleskopowa
Ergonomiczny kształt uchwytu
System parkowania
Obustronny uchwyt do zamocowania rury ssącej
Automatyczne zwijanie kabla
Listwa ochronna
Wskaźnik konieczności wymiany worka
System ochrony silnika przed przegrzaniem
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 2:22 pm   

A jakie macie odkurzacze z filtrem wodnym?
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 3:01 pm   

My mamy zelmera i jesteśmy zachwyceni :) są różne tryby, bardzo wiele końcówek, również tych do prania. Podstawowy minus to, że jest ciężki. Ja w ciąży nie odkurzam w ogóle, bo naprawdę ten odkurzacz dużo waży. Ale lepszego jeszcze nie spotkaliśmy. aaaa i plus taki, że można i z wodą, ale można założyć też inny wkład z normalnym workiem. My jednak ze względu na koty korzystamy tylko z wodnego.
_________________

 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 3:39 pm   

Mnie strasznie interesują takie mocne odkurzacze. Teściowie mają MPM ma moc 2400 ale tak patrząc to tylko one są takie silne.
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 5:14 pm   

Ja mam już dłuższy czas Zelmer - model Aquawelt 919 -z filtrem HEPA, dwufunkcyjny - umożliwiający zarówno klasyczne odkurzanie do worka, jak i do pojemnika z wodą. Ma funkcję prania dywanów i tapicerki +zbierania rozlanych płynów. Szczerze mówiąc nie jestem nim specjalnie zachwycona - oczekiwałam więcej po renomowanej marce i gdybym kupowała raz jeszcze to pewnie wybrałabym inaczej.
Jego plusy to przystępna cena, wiele końcówek, ssawek i gadżetów w zestawie - możliwość doczyszczenia przez to trudno dostępnych miejsc. Funkcja prania ok - wypróbowane także końcówki do czyszczenia tapicerki - kanapę udało się doczyścić, ale było przy tym sporo pracy i chlapania. Z minusów - uważam, że jest mało wydajny, wybrałabym teraz odkurzacz o większej mocy (mój ma 1600W) turbo szczotka różnie sobie radzi "jeżdżeniem" po dywanie, zdarza się, że się zatrzyma, niespecjalnie dokładnie zbiera sierść z dywanów a na tym najbardziej mi zależało. Mimo, że sprzęt wygląda kompaktowo to jest raczej ciężki i no głośny w pracy, ale to akurat ma dla mnie niewielkie znaczenie, ważne żeby miał tę moc (a nie ma :( )
_________________

 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 18, 2016 7:12 pm   

Ja mam taki, a kupiłam wpierw moim rodzicom, po 3 latach kupiłam sobie dokładnie taki sam model. Rewelacja, a chyba mam od 2012 roku.

_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sro Maj 18, 2016 9:45 pm   

My mamy Samsunga a nawet dwa. Jeden do domu z filtrem hepa, mało prądu żre i jest cichy. Ma jakiś dodatkowy filtr cyrkulacyjny (od 2 lat czyszczę tylko ten, a worka jeszcze nie wymieniłam bo nie ma w nim śmieci...wszystko się zatrzymuje w tym cyrkulacyjnym). No i jak dla mnie super jest włączanie w rączce rurze (dodatkowe). Plus że przy odkurzaniu mogę swobodnie rozmawiać przez telefon :)


Drugi mamy mniejszy z przeznaczeniem tylko do sprzątania samochodów no i wszystkie poremontowe śmieci też nim zbieraliśmy. Jest głośny, ale jak na taką małą pierdołę to dobrze sobie radzi. Więcej nie mogę się o nim wypowiedzieć,bo mąż nim sprząta :)
_________________
Tosinka
 
 
DekoracjeSwiat 

Wiek: 42
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 18, 2016 12:32 pm   

a ja korzystam z odkurzacza przemysłowego karcher :)

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Sob Cze 18, 2016 1:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl