Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ślub w niedzielę
Autor Wiadomość
agami 

Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 2:08 pm   ślub w niedzielę

Witam wszystkich.

Od niedawna planuję ślub i przyjęcie weselne w Łodzi - około 50 osób w godzinach popołudniowych, tak żeby skończyło się do wieczora. Ani ja ani mój narzeczony nie jesteśmy zbyt rozrywkowi, więc uważamy, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Pojawił się jednak problem - praktycznie żadna sala nie chce się podjąć zorganizowania takiego przyjęcia. Wszędzie powtarzają, że mało osób, za krótko i że im się to nie opłaca, bo mogą w miejsce tego zrobić normalne wesele i lepiej zarobić. Przyszło mi więc do głowy żeby zorganizować ślub w niedzielę. Wydaje mi się że właściciele sal będą wtedy bardziej skorzy do zorganizowania małego przyjęcia. Jestem ciekawa co o tym myślicie, bo moja rodzina nie jest tym pomysłem zachwycona.

Ja też mam trochę wątpliwości:
- czy uda mi się namówić księdza do ślubu w nietypowym dniu?
- czy nie będzie problemów z fryzjerem, makijażystą, fotografem czy innymi usługami?

gdy chodzi o gości to wydaje mi się, że to nie jest duży problem, bo większość ma w miarę blisko i spokojnie w poniedziałek mogliby iść do pracy, a nieliczni mają na tyle daleko, że nawet ślub w sobotę by ich nie uratował.

Może któraś z Was organizowała takie przyjęcie i podzieli się wrażeniami...
Ostatnio zmieniony przez agami Pon Sie 01, 2011 2:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 2:11 pm   

agami, a nie lepiej w piątek??
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 2:23 pm   

agami, ja się spotkalam z jednym ślubem w niedzielę, w kościele nie było problemów, z salą i wystrojem również. Trochę gorzej z fryzjerem i makijażem ale to się da obejść ( tutaj niestety goście mieli trudniejsze zadanie) Z tym że ślub był koło południa i wszystko skończyło się koło 20. Ze względu na gości bym wzięła tez pod uwagę piątek, potem więcej dni na odpoczynek :) Ja na przykład brałam ślub w środę przed Bożym Ciałem, największym plusem dla gości było właśnie mnóstwo wolnych dni potem :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
agami 

Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 2:41 pm   

Ślubu w piątek nigdy nie brałam pod uwagę właśnie ze względu na formę przyjęcia. Gdyby to było typowe wesele, to nie widziałabym problemu, bo do wieczora wszyscy by dotarli. Natomiast ja raczej myślałam o ślubie ok. 13-14, a to dla kilku osób, które muszą dojechać z drugiego końca Polski byłoby już problemem, a i dla osób które są na miejscu wymagałoby wzięcia urlopu.

Poza tym zawsze mi się wydawało, że niedziela będzie odpowiedniejszym dniem, bo kojarzy się bardziej uroczyście, rodzinnie, a mi się zawsze marzyło takie rodzinne przyjęcie, sami najbliżsi, sala z ogrodem itp.

Wśród gości byłoby sporo dzieci i osób starszych, więc to też przemawiało przeciwko tradycyjnemu weselu, bo tak naprawdę osób bawiących się byłoby niewiele.

Wszystko skończyłoby się max do 21, a rodzina jest raczej mało pijąca, więc nie musi kilka dni dochodzić do siebie :)

Najbardziej martwi mnie fryzjer. Nie mam żadnego zaprzyjaźnionego, w zasadzie to unikam ich jak mogę i staram radzić sobie sama, chyba że trafia się jakieś większe wyjście to wtedy nie mam wyjścia. Nie mogę więc liczyć na to, że po starej znajomości ktoś zgodzi się przyjść do pracy w niedzielę.
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 6:19 pm   

agami, moja koleżanka miała ślub i wesele w niedzielę. ślub był o 11, a wesele od 13 do 23 :) nie było problemu z salą i kościołem. wszystko świetnie się udało, a i goście dobrze się bawili :)
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 01, 2011 6:46 pm   

Myślę, że nie będzie dużych problemów z niedzielą. Ja mam ślub w piątek. Co prawda nie jest to ślub kościelny lecz cywilny i w domu będzie małe przyjęcie na kilka osób. W tym, że u nas jeśli goście przyjezdni przybędą, to będą nocować u nas, więc impreza może się przedłużyć :lol:
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 12:39 pm   

Moja mama miała swój ślub w niedzielę, i nie było żadnych urzędowo-kościelnych problemów, goście też nie marudzili :) Dużo sal ma promocje na wesele w niedzielę tak poza tym. Jeżeli ślub odbył by się tak 11-12 to do wieczora można się spokojnie wybawić.
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 12:49 pm   

agami, a może spróbuj porozmawiać z właścicielami mniejszych restauracji. Wtedy nie będzie problemem liczba gości. Dziewczyny w wątkach związanych z chrzcinami chyba polecały jakieś mniejsze lokale.
Co do niedzieli, to może porozmawiaj z osobami które mieszkają daleko czy będzie im odpowiadać taka forma oczywiście jeśli to bliska rodzina.
_________________

dzienniczek Basi
Ostatnio zmieniony przez Karola5 Wto Sie 02, 2011 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 12:54 pm   

agami napisał/a:
Ślubu w piątek nigdy nie brałam pod uwagę właśnie ze względu na formę przyjęcia. Gdyby to było typowe wesele, to nie widziałabym problemu, bo do wieczora wszyscy by dotarli. Natomiast ja raczej myślałam o ślubie ok. 13-14,


to juz jest przeszkoda na piątek, myśle jednak, że zdarzają się śluby w niedzielę, jest to dość uroczysty dzień i nikt z gości (a tym bardziej, skoro to bliska rodzina) nie powinien mieć z tym problemu.
Warto dowiedzieć się też o mniejsze sale, ale skoro w nd robi sie chrzciny na większych salach, to z małym przyjęciem też powinno się udać.
Negocjujcie też rabaty - nietypowy dzień weselny daje tę przewagę, że można zaoszczędzić.
 
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 03, 2011 11:52 am   

moja koleżanka miała ślub i małe wesele właśnie w niedzielę (dokładnie w Czarnym Stawie - w części restauracyjnej - oczywiście w lokalu zamkniętym)... z tego co pamiętam ślub był dość późno nawet tzn ok 16 a wesele trwało do 24 chyba (nie byłam na nim, bo z racji ograniczonego budżetu zapraszali tylko rodzinę)... generalnie z tego co wiem to byli zadowoleni a i ksiądz też nie miał nic przeciwko udzieleniu ślubu :)
_________________
 
 
agami 

Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 03, 2011 9:53 pm   

Pozostaje mi tylko przekonać narzeczonego i jego rodziców :) Oni już formę przyjęcia traktują jak duże ustępstwo i udziwnienie, bo przecież mogłoby być tradycyjne wesele. A już ślub w niedzielę nie mieści im się w głowie :)

Dziękuję za pomysł ze sprawdzeniem sal proponowanych w wątku o chrzcinach. Przejrzałam niemal wszystkie z wątku ślubnego, ale bardzo często były albo duże albo za małe. Przy czym to "duże" to też nie zawsze oznaczało rzeczywiście duże i moim zdaniem wiele z nich by się nadawało i byłyby w sam raz, bez ścisku, gdyby tylko właściciele byli bardziej elastyczni.
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 7:46 pm   

agami, moja sąsiadka brała ślub w niedziele, był co prawda trochę wcześniej (chyba ok 15 jeśli dobrze pamiętam) ale nie mieli, żadnych problemów z organizacją. Z tego co wiem mieli normalne przyjęcie na sali weselnej, na którym grał DJ, a zabawa trwała jakoś do północy.
Z fotografem i kamerzysta nie powinniście mieć żadnych problemów, a z kosmetyczką to pewnie też kwestia dogadania. Powodzenia w przygotowaniach! :)
_________________
 
 
cappka 

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 15, 2012 10:52 am   

a czy wiecie, które kościoły w Łodzi zgadzają się na ślub w niedzielę? dwa mi już niestety odmówiły...
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 11:43 pm   

cappka napisał/a:
które kościoły w Łodzi zgadzają się na ślub w niedzielę?

W mojej parafii tj. św.Maksymiliana widziałam kiedyś ślub w niedzielę, może tam spytaj.
 
 
monia1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 4:53 pm   

My też będziemy mieć ślub w niedziele. Jedyne co trzeba było przeforsować to sprzeciw teściowej :mrgreen:

Mam nadzieje że goście nie będą marudzić.
_________________
 
 
frys1 
Firma

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: Zgierz
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 1:19 am   

To wcale nie jest jakieś trudne do osiągnięcia. Będziecie mieć tylko o jedno więcej czytanie na mszy i tyle :p

usunęłam podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pią Kwi 22, 2016 9:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 12:37 pm   

No dla niektórych może to być znacznym minusem:) Ale da się przeżyć,tym bardziej jeżeli nie ma innej opcji. Wg tradycji ślub powinien odbyć się w sobote,a zaraz potem zabawa weselna.
 
 
bartqu84 

Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 9
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 2:01 pm   

spotkalem sie kilka razy z weselami organizowanymi w niedziele

sa tego plusy i minusy np co z poprawinami ??

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pią Kwi 22, 2016 9:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katarzynka1985
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 22, 2016 8:06 pm   niedziela

A w których parafiach nie robią problemów ze ślubem w niedzielę?
 
 
1dorota 

Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 17
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Paź 22, 2016 8:42 pm   

w mojej parafii śluby są tylko w soboty. Można wziąć ślub cywilny w każdy dzień tygodnia nawet w niedziele nie ma problemu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl