Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiązanka dla świadkowej
Autor Wiadomość
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 08, 2007 9:24 pm   

Dunia to jest nawet caŁkiem niezŁy pomysŁ.
Sama raczej byŁam niechętna wiązance lub nawet pojedynczemu kwiatowi w ręku mojej świadkowej ale taki stroik to caŁkiem inna sprawa i nawet nieźle wygląda
Muszę to przemyśleć :hmmm:
Ostatnio zmieniony przez gosc Czw Mar 08, 2007 9:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nieszka 


Dołączyła: 01 Gru 2006
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 9:39 am   

wyglada to jak stroiki zakladanae na amerykanskich filmach dziewczynkom idacym na bal maturalny
_________________
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 4:03 pm   

Wydaje mi się, że rzeczywiście pomysł jest podejrzany z ameryki, ale czy to ważne? Ważne, że ładnie wygląda i jest praktyczne.
Ostatnio przeglądając forum zauważyłam, że jedna z dziewczyn (Panna Młoda) miała taki stroik na rączce podczas wesela. I sama się zastanawiam, czy dla siebie też nie zamówić stroika (takiego drobiazgu z 3 kwiatków) , bo przecież z bukietem nie będę tańczyła (a szkoda :wink: ) Hmmm.... muszę to przemyśleć :roll:
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 7:12 pm   

ja czytałam w różnych źródłach, że świadkowa powinna mieć skromniejszy bukiecik niż Panna Młoda, w takiej samej kolorystyce ;)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 12:59 pm   

Dunia napisał/a:
Ostatnio przeglądając forum zauważyłam, że jedna z dziewczyn (Panna Młoda) miała taki stroik na rączce podczas wesela.

To chyba o mnie chodzi. :cool: To był pomysł mojej kwiaciarki i stroik ten był tylko do pierwszego tańca.

Z całą wiązanką chyba nikt nie tańczy.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 6:36 am   

kryszko dlaczego tylko podczas pierwszego tańca? Zdjęłaś go później? Przeszkadzał Ci? A może kwiatki zwiędły? :zalamany: Napisz proszę o swoich doświadczeniach w tym zakresie :bukiet: Pozdrowionka!
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 9:03 am   

Moja świadkowa nie będzie miała bukietu ani stroika. Bukietu nie, ponieważ będzie się zajmować moim w odpowiednich chwilach :) A stroika nie, bo... musiałaby mieć zupełnie inne kwiaty niż ja - wybrałam ciemnoróżowe róże, a moja świadkowa ma sukienkę w kolorze jasnego brudnego różu i razem nie tworzyłoby to całości.
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 4:01 pm   

Moja koleżanka była teraz świadkową na weselu i miała właśnie taki stroik wiązany na ręce. Na prawdę super sprawa. W niczym nie przeszkadzał a ładnie sie prezentował, potem go sobie zdjęła już na weselu bo był wiązany na tasiemce. Podoba mi sie też jak świadkowa ma miniaturę bukietu p. młodej
_________________
 
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 30 Kwi 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 10:45 pm   

Tez uwazam, ze jakis kwiatek swiadkowa powinna miec, a taki bukiecik na reke jest wygodny, bo swiadkowa ma przeciez pomagac pannie mlodej i trzymac jej bukiet podczas ceremonii.
_________________


 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 11:16 pm   

Hmm,
nawet nie pomyslalam o tym, ze swiadkowa tez moze miec jakies kwiatki :lol:
To teraz rozwaze te opcje. A co moze miec swiadkowa, jesli panna mloda chce mala wiazanke :>
_________________
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:16 am   

wiecie co ja bylam swiadkowa i nie mialam bukietu z panna mloda nie widzialysmy takiej potrzeby i ja na swoim slubie tez nie kupowalam swiadkowej bukietu tak naprawde po co jej to??
 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 10:26 am   

A moja siostra-swiadkowa miala wpinke we wlosy z tych samych kwiatkow, co moje w wiazance i wianku:) - mala roza ecru, galazka bluszczu i owoce dzikiej rozy:) Wygladala oszalamiajaco i od razu bylo widac, ze to swiadkowa
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 6:24 pm   

Dla mnie oczywiste było do tej pory, że świadkowa ma swoją wiązankę. Ale bardzo podoba mi się pomysł kwiatka na rękę. Zobaczę co moja świadkowa powie na to :)
_________________
 
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 3:26 pm   uwazam ze kwiatek na reke to super sprawa

wiazanki swiadkowa nie musi miec, ale taki kwiatek na reke utrzymany w tym samym stylu i tonacji to dopiero cos
_________________
 
 
gosiaczek1 


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 5:39 pm   

z tego co sie orientuję to wiązanki dla świadkowej to jest góralski zwyczaj, w niektórych regionach po mszy taka wiązankę kładzie sie przed ołtarzem.
 
 
Aniaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 7:32 pm   

Mnie też bardzo podobają się stroiki na rękę świadkowej. Fajnie to wyglada, że młodzi i świadkowie mają takie same "ozdoby"
_________________

 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 2:34 pm   

Wiecie co - mnie się tak stroik na rękę spodobał, a moja świadkowa powiedziała, że wolałaby małą wiązankę :( Będę w marcu negocjować, jak przyjadę do Łodzi. Może ją przekonam :? Jakieś podpowiedzi?
_________________
 
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 9:59 pm   

słonko, Nie odpuszczaj, negocjuj, bo takie stroiki sa przesliczne
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
magdasid 
kocia mama ;)


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 369
Skąd: Uć ;)
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 5:39 pm   

powiedz jej, że będzie oryginalna i że wszystkie świadkowe mają wiązanki. I że jest praktyczniejsze. :)
 
 
 
margolka 

Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 12:28 am   

na pewno jest praktyczniejsze, a ważne jest żeby Ta osoba także się wyróżniała na ślubie, ja już moją siostrę, czyli świadkową namówiłam :)
_________________
margolka
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 11:59 am   

Jestem dobrej myśli. Podniosę też argument cenowy, bo taka ozdoba kosztuje tylko ok.25-30 zł.
_________________
 
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 30 Kwi 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 10:03 am   

I tak trzymaj, Slonko. Poza tym jak juz pisalam, jest to duzo wygodniejsze niz wiazanka...
_________________


 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Lut 27, 2008 1:13 pm   

U mnie wśród rodziny i znajomych biorących ślub, od jakichś 3 lat, bukiet dla świadkowej jest bardzo popularny. Jest zamawiany wraz z wiązanką dla młodej, najczęściej płaci za to pan młody. W większości przypadków jest to miniatura wiązanki panny młodej. Ze stroikiem na rękę do tej pory się nie spotkałam, ale przyznam, że jest to ciekawy pomysł, choć ja raczej bedę skłaniała się ku małemu bukietowi. Po prostu wydaje mi się, że dobrze to wyglada, gdy świadkowa nie stoi tak z pustymi rekami. Na jednym ślubie widziałam, jak świadkowa stała z małą torebką zawieszoną na ramieniu, ale nie wyglądało to zbyt ładnie.

Poza tym świadek też powinien mieć przypinkę w stylu tej, którą ma pan młody. Wydaje mi się, że dzięki temu od razu widać kto jest kim na ślubie i weselu, po prostu młodzi i świadkowie są wtedy jakby bardziej zgrani, jeśli chodzi o wygląd.

Oglądałam niedawno na płycie wesele, gdzie przypinki mieli też ojcowie nowożeńców. Wygladało to bardzo ładnie, ale pewnie u mnie w domu to nie przejdzie :(

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 12:20 pm ]
Kilka miesiecy temu moja siostra robiła za świadkową i wygladało to wszystko tak:
(niestey jest trochę niewyraźnie :( )

karola.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 640 raz(y) 37.93 KB

 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 8:55 pm   

na wszystkich weselach na których byłam zawsze świadkowa miała bukiecik.
u nas będzie dwóch panów i dwie panie i dla dziewczyn kwiatek na rękę-wyróżniało je to będzie.
a poza tym nie będą musiały trzymać w dłoniach
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 10:31 pm   

Dunia napisał/a:
kryszko dlaczego tylko podczas pierwszego tańca? Zdjęłaś go później? Przeszkadzał Ci? A może kwiatki zwiędły? :zalamany: Napisz proszę o swoich doświadczeniach w tym zakresie :bukiet: Pozdrowionka!

:oops: Ups, nie zauważyłam wcześniej. Po czasie, ale odpowiem.
Bukiecik mi nie przeszkadzał, kwiatki nie zwiędły, ale tak jakoś dziwnie było z tym paradować przez całe wesele. No ale ja ogólnie nie lubię jakichkolwiek ozdób. Zdjęłam go po 3 czy 4 tańcu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 7:49 am   

ja byłam teraz w maju świadkową i nie miałam żadnego bukieciku i powiem wam, że bardzo się z tego cieszę, bo podczas życzeń musiałam trzymać bukiet młodej i odbierać kwiaty a swój bym sobie chyba na głowę założyła. I tak mi brakowało ze 2 ręce
_________________
 
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 8:15 am   

Ja 2 lata temu byłam świadkową u mojego brata i nie miałam żadnej wiązanki. Bardzo się z tego cieszę, bo wbrew pozorom świadkowa ma czym ręce zajmować, szczególnie gdy młodzi przyjmowali życzenia trzymałam wiązankę młodej, oraz odbierałam kwiatki i prezenty, dodatkowo miałam torebkę z kilkoma niezbędnikami ( typu puder, błyszczyk dla młodej, agrafki do podpięcia sukni itp.- naprawdę się przydają :) ).Uważam zatem, że choć bukiecik dla świadkowej może i ładnie wygląda to jest zbyteczny. :smile:
_________________
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 10:17 am   

U nas Pani w kwiaciarni sama zasugerowała, aby dla świadków też coś przygotować. Miało to dwie dobre strony:
1. cały kościół był przystrojony w jasne kwiaty, ja natomiast miałam bordowe róże, w momencie gdy czworo nas miało bordowe róże, wszystko ładnie grało ze sobą.
2. świadkowie byli rozpoznawalni.

?wiadek miał przypinkę z róży, młody miał dodatkowo jeszcze przybranie z eustomy.
?wiadkowa miała pojedynczą różę z przybraniem z eustomy.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 9:08 pm   

Osobiście uważam, że bukiecik dla świadkowej jest zbyteczny. Młodzi to młodzi a świadkowie to świadkowie. Młodzi mają się rzucać w oczy, a świadkowie mają odciążać i pomagać. :-)
_________________

 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 7:47 am   

Moja swiadkowa była bardzo zadowolona ze swojego bukietu. Nawet zabrała go na pamiątkę ;) Z perspektywy czasu uważam, że to był dobry pomysł.
 
 
elka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 410
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 8:25 pm   

Mi się wydaje, że decyzja w zasadzie należy do świadkowej - jeżeli zażyczy sobie to nie widzę problemu :smile:

Ja jako świadkowa nie chciałabym miec wiązanki :razz:
_________________

 
 
magdasid 
kocia mama ;)


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 369
Skąd: Uć ;)
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 10:04 am   

A moja świadkowa (moja siostra) może sobie nie chcieć, a i tak będzie miała bukiecik. Tyle, że na rękę. Jestem nimi zachwycona, i to taki miły akcent. Odróżnia świadkową od innych gości, a wcale jej nie zawadza :) i może mi bez przeszkód służyć pomocą.

P.S. ?ebyście nie pisały, że jestem wiedźma i narzucam swoją decyzję siostrze dodam tylko, że jej też się ten pomysł podoba :P
_________________

 
 
 
Partyshow_pl 
Firma

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 7:16 pm   

Mi się osobiście bardzo podoba pomysł z tymi bukiecikami na rękę. Jakby nie było świadkowo też jest dość ważną osobą na weselu, a taki kwiatek pozwoliłby się jej wyróżnić z tłumu:)
_________________

 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 7:47 pm   

Świadkowałam ostatnio mojej Przyjaciółce i miałam kwiaty we włosach, na takiej długiej wsuwce. Bukieciku nie chciałam - ręce musiałam mieć wolne, by odbierać prezenty podczas składania życzeń ;)

Ale dobrym rozwiązaniem są również bukieciki ala bransoletka - ładny akcent ;)
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 9:11 am   

Ifigenia napisał/a:

Ale dobrym rozwiązaniem są również bukieciki ala bransoletka - ładny akcent ;)


Właśnie moja siostra (świadkowa) będzie miała bransoletkę w kolorach przewodnich wesela :) Bo też tak trzymanie dwóch bukietów w kościele jej się nie widzi :P
_________________
 
 
ancia 

Dołączyła: 24 Gru 2013
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Gru 24, 2013 11:28 am   

Moja świadkowa też miała bukiet, sama sobie kupiła. Tylko oczywiście był dużo skromniejszy niż mój ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl