Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub cywilny = impreza?
Autor Wiadomość
dmowski1 

Wiek: 40
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 9:13 pm   Ślub cywilny = impreza?

Czy podczas, gdy biorę ślub cywilny, muszę robić tzw. imprezę czy przyjęcie?

Czy zależy to od tego, ilu gości zaproszę?
_________________
Pozdrawiam
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:42 am   

To zależy tylko i wyłącznie od Was. Jedni po wyjściu z USC nie robią nic, inni małe przyjęcie w domu lub w lokalu,a inni mini wesele lub wesele z pompą tak jak podczas ślubu kościelnego. Ja np. robię skromne przyjęcie w domu na 18 osób. Dlatego w domu, ponieważ mam duży dom i spokojnie pomieszczę tyle osób, więc sala to niepotrzebny wydatek jeśli chodzi o mnie.
 
 
DorotaK 

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:10 pm   

Tak jak pisze Magdzik, wszystko zależy od Was :) na ile wam pozwalają fundusze, jakie macie plany czy np chcecie w przyszłości wziąć ślub kościelny i wtedy zorganizować jakieś przyjęcie. Świetnym rozwiązaniem jest drobny poczęstunek w domu dla najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo, chrzestni) można zorganizować samemu a i koszty nie są wielkie :)
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 7:27 am   

My po cywilnym poszliśmy na obiad do restauracji. Zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę (13 osób).
_________________
 
 
crazyB 

Dołączyła: 05 Paź 2011
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 22, 2011 2:19 pm   

Po ślubie cywilnym mojej siostry, poszliśmy do restauracji gdzie zarezerwowaliśmy stolik. Byli tylko świadkowie i najbliższa rodzina (rodzice, rodzeństwo). Właściwie to byliśmy tylko na obiedzie. Później przenieśliśmy imprezę do domu. :)
_________________
Moje ślubne inspiracje
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 24, 2011 10:54 pm   

to zależy tylko od Was
my robimy wesele na około 90 osób bo narzeczony zawsze marzył o weselu, jak dla mnie to wystarczył by obiad dla najbliższych.......
 
 
żurawina 

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 02, 2012 8:33 pm   

Jasne, że sami decydujecie. Ślub cywilny zasługuje na uroczystość o jakiej marzycie. ;)
 
 
kianne 

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 8:49 am   

my po ślubie cywilnym mamy wesele na ok 80 osób :)
_________________
never let me go
 
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 9:06 pm   

Jestem tego samego zdania- to w końcu Wasz ślub cywilny i Wy jesteście gospodarzami. Poza tym warto byłoby zrobic taką impreze dla kilkunastu lub kilkudziesięciu gości. Widze same plusy takiego rozwiązania.


Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Gru 17, 2012 12:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vendi 


Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 9:34 pm   

My po cywilnym robimy przyjęcie na 50 osób. Nie uważam cywilnego za "gorszy". My tak zdecydowaliśmy chociaż spokojnie mogliśmy mieć kościelny.
_________________

Mój dzienniczek :)
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 6:44 am   

Vendi niestety dla wielu ludzi jeszcze to nie ślub, a "tylko" cywilny.. no ale co poradzić :wink:
_________________


 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 10:39 am   

My po cywilnym mielimy impreze dla najblizszej rodziny w domu i nie zalujemy. Kolejna okazja do zabawy :D Nikt nie powiedzial nam, ze to "nie slub".

W sumie to sie cieszymy, ze podzielilismy te przyjemnosci- teraz oboje sie nie mozemy doczekac czerwcowego koscielnego. Bylo tak fajnie, ze moj juz nie marudzi , ze on nie chce wesela- spodobalo mu sie. Rodziny mialy okazje sie poznac, a o to chodzilo chyba wlasnie w takich uroczystosciach. :)
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
ola_łódź 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 4:02 pm   

Znam wiele osób, które traktują ślub cywilny jako zupełnie prawdziwy i zobowiązujący. Prawda jest taka, że zanim kościół podpisał konkordat to ślub kościelny nie był tak w zasadzie ślubem w rozumieniu prawnym. Wtedy aby państwo traktowało parę jak małżeństwo konieczny był również ślub cywilny. Ja z mężem też braliśmy cywilny. Uważam, że temu wydarzeniu towarzyszy bardzo świąteczna i podniosła atmosfera. Jestem za weselami z prawdziwego zdarzenia po ślubie cywilnym.
 
 
Saraa 


Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 3:02 pm   

ola_łódź napisał/a:
Jestem za weselami z prawdziwego zdarzenia po ślubie cywilnym.


I JA :) :) W 100 PROCENTACH
_________________
Coraz bliżej...
 
 
scrolly 


Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 11:10 am   

a ja z kolei zastanwiam się czy nie zrobić tak: ślub cywilny i obiad / kolacja dla rodziny np. w piątek, a w sobotę impreza da znajomych.
Nie lubię tradycyjnych wesel, ale chciałabym świętowac to wydarzenie... :wink:
Cały czas też rozważam wesele z rodzina i znajomymi, ale z dwoma salami z inną muzyką - niestety nie wiem czy to sie sprawdzi...
Może ktoś słyszał o takim pomyśle albo wie czy cos takiego wypaliło?
_________________
jak wybrać idelaną datę?
 
 
Partyshow_pl 
Firma

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 12:45 pm   

Powiem tak,że jeżeli nie lubisz tradycyjnych wesel tylko chcesz rozłożyć całość przyjęcia na dwa dni,to jest bardzo dobry pomysł,z tym ze też dwa razy więcej przygotowań i z tym trzeba się liczyć.
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 8:15 pm   

Scrolly rób tak jak podpowiada Ci serce :) w Końcu to Wasz dzień :)
_________________


 
 
Nicreme 

Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 5
Skąd: Opoczno
Wysłany: Pon Sty 06, 2014 6:00 pm   

MY po cywilnym planujemy skromne wesele, ale wesele na ok 60 osób i rozglądamy się dopiero za salą. A zrobicie tak jak wy uważacie. Jak czujecie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl