Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Trening Personalny
Autor Wiadomość
jacekzboro 

Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 16, 2011 1:25 pm   Trening Personalny

Witajcie
Chciałem wprowadzić nowy temat - mianowicie trening personalny. Mam świadomość, że nie każdy może znaleźć czas czy pieniądze by zdecydować się na trening personalny, niestety przez to pozbawia się możliwości poznania technik kształtujących sylwetkę, osiągnięcia wymarzonej sylwetki, doboru idealnej dla siebie diety. Chciałbym Wam pomóc przekazując wskazówki i porady których nie znajdziecie w innym miejscu.
Pozdrawiam i czekam na pytania :D

Jacek

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 4:22 pm ]
Oczywiście udzielam wskazówek odnośnie treningu i diety:) Informuje o mitach i prawdach odnośnie żywienia, treningu i nowych cudownych produktów .

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 10:52 pm ]
Nikt się nie odzywa, mam nadzieję, że nie wynika to z nieufności do nowych forumowiczów:)
Zatem rozpocznę wątek, który będzie dotyczyć popularnej diety katogennej jaką jest dieta dukana. Jestem przerażony jej popularnością. Słyszę od wielu osób jak skuteczna jest w walce z otyłością i o zgrozo nikt nie pomyśli, że efekt oczywiście jest ale jakim kosztem.

Otóż droga forumowiczko efekt jest krótkotrwały - wróć do poprzednich nawyków żywieniowych a błyskawiczny efekt jojo gwarantowany. Nadmiar protein w długim okresie czasu spowalnia nasz metabolizm, organizm przyzwyczaja się do tego sposobu odżywiania a tarczyca nie działa w sposób przez nas pożądany. Wszyscy wiedzą co oznacza spowolniony metabolizm - zwiększanie masy ciała, uczucie zmęczenia, czy zaburzenia w miesiączkowaniu.
Muszę również wspomnieć o tym, że dieta ta obciąża nasze nerki i wątrobę, ponieważ skutkuje ona nadmiernym wydzielaniem amoniaku i mocznika. Jakże nasze nerki muszą się przy tym napracować by odkwasić nasz organizm:) Nie zapominajmy również o tym, że monotonny proteinowy jadłospis prowadzi do niedoboru witamin i minerałów..
Ale nie przejmujecie się - i tą dietę można zmodyfikować - dodać parę produktów, zamienić te które występują stale w menu, dążyć do zbilansowania wszystkich składników a efekt gwarantowany.
:)
_________________
Pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 3:19 pm   

No proszę, proszę... kogo ja tu widzę :)

Właśnie od początku września postanowiłam zabrać się za swoje ciało..niestety ze słabym skutkiem. :-?
Nie potrafię dobrać ćwiczeń odpowiednich do tego co chcę osiągnąć. Po ciąży nie wróciłam do swojej sylwetki i wagi. Na domiar złego z nieznanych przyczyn w około 2 tygodnie przytyłam ostatnio 4 kg....
_________________
 
 
 
jacekzboro 

Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 4:58 pm   

Cześć Marto - Gdzie to się ludzie nie spotykają hehe
A co do pytania - na początek wyreguluj sobie pory posiłków - staraj się jeść min 5 posiłków dziennie w odstępie 3 godzin. Zrezygnuj z produktów pszenicznych - gluten pszenicy jest odpowiedzialny za nasz tłuszczyk:) Znajdziesz te same produkty tylko z żyta ( żytni chleb, żytnia mąka, makaron). Jedz duże ilości warzyw - zawierają błonnik, czyszczą nas jak nic innego;)Unikaj owoców - a jeśli już je jesz, jedz je od rana ew. do południa i oczywiście nie przesadź z ilością. Wieczorem nie myśl o węglowodanach, zabij głód i sięgnij po jogurt, kefir,czy serek wiejski.
Polecam też zamienniki:) cukru - roślina z Ameryki Południowej zwana Stewią - dostępna na allegro, naturalny słodzik bez kalorii:) i oleju - olej Berkley dostępny również na allegro- całkowicie bez kalorii ( sprayu).
A co do ćwiczeń - polecam odwiedzić siłownię 2-3 razy w tygodniu i trenować cardio tj. rowerek stacjonarny, bieżnia, orbitrek czy stepper:)
(najlepiej na czczo lub po treningu)
_________________
Pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:37 pm   

No niestety dziś się ważyłam i chyba moje kłopoty wynikają z problemów zdrowotnych,,może hormony... Znów waga poszła w górę. W około miesiąc przytyłam 7 kg, nie zmieniając wogóle tryby życia, a wręcz odwrotnie bo zaczęłam ćwiczyć :?

Zostaje mi wizyta u lekarza, a potem zobaczymy..
_________________
 
 
 
jacekzboro 

Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 10:06 am   

Tak, powinnaś się zbadać. Może istnieć wiele przyczyn, choćby problemy z tarczycą, zaburzona gospodarka hormonalna.. Daj znać jak będziesz po. Znajdziemy również sposób pracując nad sobą:)
_________________
Pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:54 am   

A czy to nie jest tak, że modyfikując diety już istniejące, możemy sobie zrobić jeszcze większą krzywdę?
Tak naprawdę nie ma skutecznego odchudzania bez zmiany trybu życia, czy nawyków żywieniowych.
Ćwiczenia fizyczne to nie jest zło, bo poza spalaniem kalorii, poprawiają również wygląd sylwetki i poprawiają funkcjonowanie organizmu.
Owszem, można schudnąć 20 kg w 15 tygodni, tylko że jeśli ktoś nie ćwiczy i nie dojada, to spali mięśnie, wydali wodę z organizmu, a tłuszczu będzie miał tyle samo niż przed odchudzaniem albo i więcej.
Ja mam obecnie do zrzucenia 20 kg, ale nie mogę jeszcze szarżować, ponieważ 3 miesiące temu urodziłam przez cc synka. Na razie skupiam się na diecie, na usunięciu całego syfu z niej. W tym tygodniu zaczynam też delikatny rozruch, tzn. lekkie ćwiczenia siłowe w domu. Od października rozruszam się troszkę na basenie (dostałam od teściowej wychodne raz w tygodniu). :)
Zobaczę, jak za 3 tygodnie nie zobaczę na wadze poprawy, to będę musiała udać się do lekarza w celu wykonania podstawowych badań.
_________________

 
 
jacekzboro 

Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 12:09 pm   

Zgadzam się z każdym słowem które piszesz. Moj pierwszy post był wskazany dla osób mających klapki na oczach jeżeli chodzi o dietę dukana. Chciałem by była to dieta nie dukana ale zbilansowana:)
Ruch fizyczny, wysiłek, spacer, sport nie zastąpi nic innego a dodając do tego proste zasady żywieniowe mamy złoty środek i cudowną pigułkę.
_________________
Pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 2:33 pm   

Wszystkie diety są siebie warte.
Mimo wszystko najbardziej wyniszcza organizm chyba kopenhaska.

Poza tym panuje błędne myślenie, że do imienin cioci Krysi muszę mieć X na wadze mniej przy jak najmniejszym wysiłku własnym.
Ja właśnie mamę pogoniłam za Dukana. Już się nie odchudza :smile:
_________________

 
 
jacekzboro 

Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 3:50 pm   

Cieszę się że odwiodłaś mamę od diety dukana. Chwała Ci za to. Najlepszy przyjaciel każdego z nas to ruch fizyczny połączony z racjonalną i zbilansowaną dietą.
_________________
Pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Aniela898 

Dołączyła: 14 Gru 2016
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2017 11:57 am   

Dokładnie, sama byłam na dukanie i nawet schudłam ale potem wszystko wróciło
 
 
AgnieszkaGrzela 

Dołączyła: 14 Kwi 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 10:53 am   

zastanawiałam się już nei raz zeby coś takiego wprowadzić u siebie, wybieram się też na turnus odchudzający, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale zimą chyba zdecyduje sie na takie treningi.
 
 
malgorzatateza 

Dołączyła: 17 Lut 2018
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 17, 2018 3:10 pm   

Dokładnie, sama byłam na dukanie i nawet schudłam ale potem wszystko wróciło
 
 
renatacebs 

Wiek: 32
Dołączyła: 14 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 26, 2018 9:04 am   

Tak, na prawdę to tylko wystarczy odrobina samozaparcia oraz chęci. Wystarczy poświęcić czasu i przygotować parę w miarę zbilansowanych posiłków. Ograniczyć węglowodany zwiększyć aktywność a elekty z czasem przyjdą same.
 
 
Mniiee89 

Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Nowy sacz
Wysłany: Pon Mar 05, 2018 3:07 pm   

Warto jeżeli trafi się na ogarniętego trenera to efekty będzie widać szybko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl