Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Alergia

Macie alergie?
tak
57%
 57%  [ 37 ]
nie
42%
 42%  [ 27 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 64

Autor Wiadomość
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 6:07 pm   

a ja na słońce :( dostaje wysypki :( a uwielbiam sie opalac
 
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 6:41 pm   

Ja nie mam na nic, przynajmniej przez 20 lat niczego nie zaobserwowałam.
_________________
 
 
Katarzyna. 


Dołączyła: 12 Maj 2007
Posty: 66
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 6:58 pm   Re: Alergia

O ja zawsze,
dodatkowo na glony w moim akwarium i roztocze niestety> Radek na szczęście tylko na trawy.
_________________
Kasia i Radek
Powiedzieliśmy sobie "TAK" w dniu 9.9.06
Ostatnio zmieniony przez Katarzyna. Wto Cze 12, 2007 10:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 7:03 pm   

A ja nie mam żadnych alergii :D
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 7:25 pm   

Ja do 19 roku życia też nie miałam... ale może ciebie to nie spotka. W każdym razie nie życzę... :-? :|
_________________

 
 
 
mo (d) nisia 

Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 8:36 pm   

Ja bardzo długo nie miałam żadnego uczulenia... niestety od kilku lat zauważyłam, że metale wsywołują u mnie uczulenie :cry: w sumie mogę nosić bezkarnie jedynie kolczyki i pierścionki (najważniejsze :razz: ), z całą resztą muszę uważać i np. oklejać guziki metalowe spodni od spodu plastrami by nie stykały sie z ciałem - strasznie uciążliwe ...gryyyyyy
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 9:10 am   

Ja na szczęście nie mam alergii. Raz tylko uczulił mnie... świetlik pod oczy.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 4:45 pm   

Ja mam takią głupią alergię. Mam pokrzywkę pokarmową, ale jak to określił lekarz alergolog po testach "niby na nic ale w zasadzie to na wszystko". ?adna dieta nie pomaga jak mnie to dopada. Jade wtedy na tabletkach. Co dziwniejsze, to mam takie napady alergii. Kilka m-cy się męczę, a potem kilka m-cy spokój. Teraz mam spokój.
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 12:24 am   

Na szczęście jestem w grupie, która nie ma żadnych zdefiniowanych alergii :)
czasem tylko pojawia się u mnie swędząca wysypka, ale jak do tej pory nie określiłam od czego :kwasny: (prawdopodobnie jakieś jedzenie).
Jakoś tak nie mogę sie zebrać, żeby zrobić sobie testy, chyba się boję, że jeszcze coś wykryją :razz:
_________________
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 3:39 pm   

ja na szczęście nie mam alergii, niby trochę na roztocza wyszło ale specjalnie nie cierpię. a kurz to raczej każdemu przeszkadza. ogólnie jestem strasznym chorowitkiem więc jeszcze alergii by mi brakowało! ale mój Misiaczek niestety jest alergikiem i to dużym!
_________________
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 18, 2010 12:35 pm   

Ja zaznaczyłam odpowiedź nie,ponieważ nie mam problemów z alergią.Jedynie jednego roku jak drzewka owocowe kwitnęły zaczęły mi ropieć oczy.Ale to tylko ten jeden jedyny raz i już nie miałam z tym więcej problemu.I raz mi uczulenie wyszło jak spożyłam zbyt dużo nabiału,ale to też tylko jednorazowe było :eek:
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 10:42 am   

Niestety tak:(( Mam problemy z alergią skórną. Choć staram się żyć normalnie, czasem dostaje szału, gdy skóra boli i swędzi:(((.
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
muzastrazaka 

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Wrz 2010
Posty: 129
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 4:32 pm   

no ja chyba wlansie dostaje alergie... ale nie wiemna co obwiam sieze bedzie to trudne do stwierdzenia...... najpierw puchna mioczy i wygladam jak bania a potem wysypka na ciele.. dwa razy wyladowalam w szpitalu.... raz po weseleu, razpo wizycie w zlotych tarasach w warszawie. albo jest to alergia pokarmowa, albo na jakies odswiezacze powietrza... :( :(:(
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 12:09 am   

U mnie to jest jakas masakra :( . Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje!! Od 4 lat mam alergię na pyłki traw, żyta, olszy i brzozy.
Oprócz tego rok później pojawiło się uczulenie pokarmowe na orzechy laskowe (no włoskie bym przeżyła ,ale laskowe!? :cry: ). Jak zawsze bez problemu je jadłam tak pewnego dnia ,gdy rozłupałam sobie ok 15 szt. i zjadłam po 5 min czułam mrowienie w ustach i po 15 min okazało się ,że mam wargę jak Murzynka ;( . Jakis miesiąc temu chciałam sprawdzić to uczulenie i wzielam jednego orzeszka. Cóż tym razem po 5min czułam mrowienie w gardle. Bałam się żebym się nie udusiła. Na szczęście przeszło, chyba jeden to za mało, jednak ciężko było mi przełykać ślinę.
Żeby tego nie było za mało w te wakacje w Egipcie okazało się ,że mam uczulenie na słońce pomimo zażywania od co najmniej 3 lat przed wakacjami i w trakcie i po tabletek z beta-karotenem i w Polsce używania filtra minimum 30 ,a za granicą tylko 69 nie uchroniłam się. Okropne czerwone plamy na dekoldzie (i ta część ciała już nie chciała się opalać) i okropne swędzenie prawie całego ciała.

Nigdy bym nie przypuszczała, że może mnie spotkać tyle alergii w ciągu 4 lat :( . Sport, zdrowy tryb życia, rzadka konsumpcja alkoholu i nigdy nie paliłam papierosów. Jak widać słusznie alergię nazywa się chorobą cywilizacyjną. Nigdy nie wiesz kiedy Cię dopadnie. Maskara...
_________________
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 10:24 am   

Ja na szczęście nie mam alergii, ale mój mąż, co roku w czerwcu bardzo cierpi z powodu pylenia różnych roślin :(
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Paź 27, 2010 9:47 am   

Ja mam alergię (o ile tak to można w ogóle nazwać) na kawę rozpuszczalną (każdą), śmietankę do kawy (każdą) i jedzenie z KFC. Praktycznie po każdej z tych rzeczy nie mam życia...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Misiak87 Sro Paź 27, 2010 9:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Pią Gru 10, 2010 7:09 pm   

Ja jestem uczulona na roztocza, plesnie, pylki, siersc zwierzat, niektore owoce i warzywa, bialko zwierzece i siersci, nie mowiac juz o srodkachchemicznych, ale na szczescie mozna z tym jakos zyc, sa ludzie, ktorzy maja o wiele gorsze choroby.
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 10:24 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 10:33 pm   

Ja ostatnimi czasy zaobserwowałam jeszcze krzyżową odpowiedź na alergię na pyłki brzozy. Mianowicie mam alergię ustną na wspomniane już wcześniej orzechy laskowe, a teraz doszły jeszcze brzoskwinie, nektarynki i jabłka :(
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 6:07 am   

Ja na szczęście alergii pokarmowej nie mam, ale w sumie z drugiej strony też nie jest fajnie bo mam alergie wieloczynnikową> Miałam testy kilka razy i zawsze wychodzi mi sporo tylko na szczęście nie w dużym stopniu. Na szczęście praktycznie jedynym objawem jest katar, ale teraz jak biorę codziennie Ketotifen i Budesonit to jest lepiej.
No i niestety jest jeszcze jeden minus mojej alergii- jak zacznę chorować to choroba się ciągnie bardzo długo :(
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl