Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Wto Lis 15, 2011 3:44 pm
idą wybory
Autor Wiadomość
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 12:12 am   idą wybory

nasze uwagi i spostrzeżenia na temat kampanii, a przede wszystkim programów wyborczych
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 9:57 pm   

Nie oglądam, nie czytam, bo to nie ma sensu. Puste slogany. Marnotrawstwo pieniędzy. Lepiej by zostawili tę kasę na łatanie dziury budżetowej, bardziej by się przydała.
 
 
madzik_86 

Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 9:06 am   

dokładnie jak klarysa,
_________________
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 10:03 am   

klarysa napisał/a:
Nie oglądam, nie czytam, bo to nie ma sensu. Puste slogany.

dokładnie, przed wyborami są w stanie obiecać wszystko byle tylko dorwać się do kryta;
_________________
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 1:16 pm   

klarysa napisał/a:
Nie oglądam, nie czytam, bo to nie ma sensu. Puste slogany.

Mam dokładnie takie samo zdanie.
I szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy pójdę na wybory...
_________________
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 7:46 pm   

klara76 napisał/a:
wszystko byle tylko dorwać się do kryta

ale oni się nie chcą od tego koryta oderwać. W Polsce mamy etatowych "polityków". W cywilizowanych krajach wielu z nich byłoby politycznie spalonych - ale u nas wszystko ujdzie. Na wybory jednak pójdę, mam swoje typy ;)
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 8:30 pm   

Na wybory idę, bo zawsze chodzę. Ale nie przyglądam się za bardzo kampanii wyborczej, raczej oceniam Ich wszystkich za okres od poprzednich wyborów, bo teraz to
klara76 napisał/a:
są w stanie obiecać wszystko
_________________
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 8:56 pm   

mam takie samo zdanie co klarysa
dawniej chodziłam na wybory, jednak teraz uważam, że nie ma na kogo głosowac.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Marcka Wto Wrz 27, 2011 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 10:07 pm   

Marcka napisał/a:
teraz uważam, że nie ma na kogo głosowac

W łódzkim okręgu wyborczym jest coś ok. 150 kandydatów. Aż ciężko uwierzyć, że nie znajdzie się choć jeden, na którego można oddać swój głos.
_________________
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 10:31 pm   

mala_mk napisał/a:
Na wybory idę, bo zawsze chodzę. Ale nie przyglądam się za bardzo kampanii wyborczej, raczej oceniam Ich wszystkich za okres od poprzednich wyborów
ja odkąd mam możliwość to biorę udział w głosowaniach, żebym później miałą ewentualnie prawo narzekać/chwalić/sprawdzić czy podjęłam dobrą decyzję..
chociaż to co się dzieje w tym kraju obecnie.. chyba bez całkowitych zmian, rewolucji nic się nie zmieni przez długie lata..
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 12:51 pm   

Ja głosuje zawsze, uważam to za moje prawo i obowiązek. W tym roku po raz pierwszy będę to robić korespondencyjnie :)
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 6:40 pm   

Głosowanie to co innego. Też staram się chodzić. Ale tu chyba miała byc mowa o samej kampanii, a ta pusta jak zawsze i bez skandali ;)
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 11:52 pm   

a moze ktoś ma swoje typy, na kogo zagłosuje i poprze to argumentacją jakaś?
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 12:00 am   

niem, nie wiem jak inne dziewczyny ale ja nie mam zamiaru publicznie opowiadać o moich preferencjach politycznych :roll: kampanii nie sledzę, czasem coś mi się obije o uszy typu wystąpienie Pana Hofmana dotycząca spotu PSL. Jednak na wybory idę jak zawsze odkąd uzyskałam prawa wyborcze.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 12:05 am   

niem napisał/a:
a moze ktoś ma swoje typy

Jakbym mogła to zagłosowałabym na pana Johna Godsona ale niestety nie jest w moim okręgu wyborczym.A dlaczego? Jest pracowity i stara się coś zrobić dla Łodzi.

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2011 12:17 am ]
a jednak jest też w moim okręgu, no to już wiem na kogo będę głosować
_________________
 
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 9:56 am   

ppola napisał/a:
czasem coś mi się obije o uszy typu wystąpienie Pana Hofmana dotycząca spotu PSL
sama widzisz, Tobie się to obiło o uszy, a mi w ogóle, wiem tylko, że wykorzystali piosenke Funky Polaka
biorę pod uwagę to, że czasem lepiej jest o polityce i swoich preferencjach raczej nie mówić, ale nikt przecież tu nikogo nie zmusza:)
post jaki napisała Dosia_Zosia skłoni mnie np. do przyjrzenia się sylwetce proponowanego przez nią kandydata
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 10:38 am   

Ponieważ jestem za tym, aby coraz więcej kobiet miało czynny udział w życiu publicznym i politycznym więc na pewno zagłosuję na kobietę - mam ze 3 kandydatki.
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 3:05 pm   

suzarek napisał/a:
na pewno zagłosuję na kobietę
ja też mam taki plan :ok:
_________________
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 2:12 pm   

cosola napisał/a:
Ja głosuje zawsze, uważam to za moje prawo i obowiązek.


Amen. Nic dodac nic ujac.
_________________
 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 2:18 pm   

My też zawsze głosujemy. No i na ludzi, nie na partię.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 5:14 pm   

Wszystkim niezdecydowanym polecam tę stronę http://latarnik.nq.pl/
_________________
 
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 7:19 pm   

Dosia_Zosia napisał/a:
Wszystkim niezdecydowanym polecam tę stronę http://latarnik.nq.pl/
u mnie się prawie zgadza, tj. w 68% z tym co wybrałam
 
 
Kasia13 


Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 324
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 7:41 pm   

Dosia_Zosia dzięki za tą stronkę- bardzo fajna.
Przetestowałam całą rodzinkę i się zgadza. :super:
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 7:56 pm   

Kasia13 napisał/a:
Przetestowałam całą rodzinkę i się zgadza.
można się upewnić, pytania bardzo ciekawe, chociażby ze względu na te pytania, oddające sedno, polecam zrobić sobie taki test
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 8:09 pm   

Kasia13 napisał/a:
dzięki za tą stronkę

nie ma za co,mówili o niej w radio Wawa,przetestowałam i przekazałam dalej :)
_________________
 
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2011 11:53 pm   

Zrobiłam sobie test ale nie podobały mi się pytania. Uważam, że nie dotyczyły kluczowych spraw w państwie i niektóre były z góry zadane w taki sposób, który nie pasuje do moich poglądów. Co ciekawe oglądając swój wynik zauważyłam, że nie wszystkie ugrupowania zarejestrowane pojawiają się na liście wyników.
Ja polecam inny test, jak dla mnie o wiele bardziej sensowniejszy. Po jego zrobieniu człowiek ewidentnie zaczyna się zastanawiać nad swoimi poglądami i może sobie sam odpowiedzieć na jaką partię powinien zagłosować zgodnie ze swoimi poglądami.
http://www.testpolityczny.pl/

Przykładem głupiego pytania z testu latarnika jest to:
" W publicznej służbie zdrowia należy wprowadzić niewielkie opłaty za korzystanie z usług medycznych."

Jak ja mam na to odpowiedzieć skoro uważam, że służba zdrowia powinna być całkowicie prywatna ale nie powinno być żadnych składek na NFZ/zdrowotnych? Nie da się. Nasza służba zdrowia nie jest wcale bezpłatna bo każdy z nas płaci ze swojej pensji gruba kasę co miesiąc a potem i tak muszę wszędzie chodzić prywatnie bo są mega długie czasy oczekiwania do specjalistów. To samo dotyczy studentów. Albo coś jest publiczne i bezpłatne albo prywatne, a nie jakieś chore kombinacje.

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 11:56 pm ]
A ostatnie pytanie to już mnie totalnie skonsternowało:
"Osoby uzależnione od narkotyków należy leczyć, a nie zamykać do więzień."
jak się zgodzę to znaczy, że z moich podatków będą leczyć kogoś kto sobie zafundował uzależnienie. A jak się nie zgodzę to znaczy, że uważam że narkoman ma siedzieć w więzieniu. Żadna z odpowiedzi mi się nie podoba i z żadna się nie zgadzam.
Kto układał takie pytania????
_________________

 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 12:20 am   

Hellen napisał/a:
http://www.testpolityczny.pl/
zrobiłam także ten test, ale sądzę, że jest nieaktualny, wyszła mi partia, której chyba juz nie ma.. ;P
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 12:28 am   

Bo w tym teście nie chodzi o wskazanie partii tylko bardziej o to jakie ma się swoje poglądy, czy są liberalne czy konserwatywne, czy socjalistyczne czy kapitalistyczne itd.
Nie jest to test który wskazuje na partię np. PO czy PIS czy SLD itd. Myślę jednak, że większość wyborców nie ma zielonego pojęcia czym się różni w swoim programie np. PO od PIS czy PSL od SLD albo co proponuje Palikot albo Korwin. W sumie chyba większość ludzi z którymi rozmawiam głosują przeciw jakiejś partii. Dlatego wielu z nich zagłosowało w wyborach prezydenckich na PO aby nie wygrało PIS i mamy teraz prezydenta Komorowskiego.
Warto wiedzieć czy ma się jakaś opinię na te pytania z "mojego" testu, odpowiedzieć i zobaczyć samemu do jakiej partii te odpowiedzi pasują najbardziej. Trochę wymaga to wysiłku. Ja akurat wiem do jakiej partii moje poglądy pasują, więc mogę glosować z czystym sumieniem :)

Szukałam w sieci lepszego testu na teraz i nie znalazłam niestety. Wiem, ze przed poprzednimi wyborami był dobry test i miał dużo pytań. Najśmieszniejsze było w nim wtedy to, ze ludzie, którzy go robili (których znam) i myśleli że maja lewicowe poglądy i powinni głosować na np. SLD, po teście zobaczyli, że tak naprawdę mają poglądy typowo prawicowe. No i bywało też odwrotnie.
_________________

 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 12:32 am   

ja w wyborach wezmę udział 3 raz i jak na razie poglądów nie zmieniam:)
szokują mnie natomiast politycy, którzy "zmieniają partie, jak rękawiczki", za każdym razem twierdząc, ze program danego ugrupowania jest wspaniały i oni się pod nim podpisują itp. itd.
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 12:35 am   

Jeszcze można sobie z ciekawości zrobić taki test - na prezydenta i od razu wiadomo jaka partia jest wam bliska: http://www.test-wyborczy.pl/

[ Dodano: Wto Paź 04, 2011 12:37 am ]
niem napisał/a:
szokują mnie natomiast politycy, którzy "zmieniają partie, jak rękawiczki", za każdym razem twierdząc, ze program danego ugrupowania jest wspaniały i oni się pod nim podpisują itp. itd.


Mnie też to wkurza na maxa! No ale widać nasze społeczeństwo ma krótka pamięć.
_________________

 
 
fuente 


Wiek: 35
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 83
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 12:43 pm   

Ja oczywiście na wybory idę... głosować, a oprócz tego zasiąść w komisji wyborczej :)
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 9:26 pm   

A ja stwierdzam, że wybory powinny być obowiązkowe dla wszystkich i trwać 3-5 dni, żeby każdy miał szansę zagłosować. Można by oczywiście oddać głos nieważny w ramach protestu przeciw wszystkim kandydatom, ale frekwencja powinna być wyższa w demokratycznym kraju. Dziś głosuje tylko część obywateli, ale potem krzyczą wszyscy, że im się nic w tym państwie nie podoba, że to nie ich prezydent, itp.
Ostatnio zmieniony przez klarysa Wto Paź 04, 2011 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 8:19 am   

No właśnie, najbardziej krzyczą te osoby, które nie głosują, a później mają do wszystkich pretensje.

Na wybory zamierzam pójść. Szkoda tylko, że tak naprawdę te osoby w ogóle się nie zmieniają, zmieniają tylko ugrupowania polityczne, do których należą. Przydałaby się "mała" zmiana nazwisk.
_________________


 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 2:14 pm   

Przeczytajcie sobie ile kasy państwo nam zabiera w podatkach, tylko nie do końca to wiemy (może)
http://uswiadomieni.blog....odatki-w-polsce

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 2:21 pm ]
I jeszcze coś na deser ;)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________

 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 2:24 pm   

Hellen napisał/a:

" W publicznej służbie zdrowia należy wprowadzić niewielkie opłaty za korzystanie z usług medycznych."

Jak ja mam na to odpowiedzieć skoro uważam, że służba zdrowia powinna być całkowicie prywatna ale nie powinno być żadnych składek na NFZ/zdrowotnych? Nie da się. Nasza służba zdrowia nie jest wcale bezpłatna bo każdy z nas płaci ze swojej pensji gruba kasę co miesiąc a potem i tak muszę wszędzie chodzić prywatnie bo są mega długie czasy oczekiwania do specjalistów. To samo dotyczy studentów. Albo coś jest publiczne i bezpłatne albo prywatne, a nie jakieś chore kombinacje.

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 11:56 pm ]
A ostatnie pytanie to już mnie totalnie skonsternowało:
"Osoby uzależnione od narkotyków należy leczyć, a nie zamykać do więzień."
jak się zgodzę to znaczy, że z moich podatków będą leczyć kogoś kto sobie zafundował uzależnienie. A jak się nie zgodzę to znaczy, że uważam że narkoman ma siedzieć w więzieniu. Żadna z odpowiedzi mi się nie podoba i z żadna się nie zgadzam.
Kto układał takie pytania????


Calkowicie sie z Toba zgadzam. Test zrobilam tylko na probe bo znam swoje poglady i wiem na kogo bede glosowac.
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 2:48 pm   

My też zagłosujemy na pewno, zawsze to robimy, uważam, ze frekwencja na poziomie 50% to skandal, wszyscy powinni chcieć glosować, to by nie musieli narzekać )choć nie do konca, bo nawet jak np głosowałam na PO, to ja bym akurat wybrała innego kandydata od nich na prezydenta niż Komorowski, więc nie zawsze jest na kogo głosować).
 
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 2:52 pm   

Malena, a do tego jeszcze u nas jest tak w tej chwili, że głosujesz sobie na swojego kandydata z tej partii co chcesz ale on niekoniecznie wejdzie do sejmu, bo jest np. szósty na liście wyborczej. taka forma wyborów nie podoba mi się. No ale chyba komuś zależy aby nie było jednomandatowych okręgów wyborczych, gdzie glosowalibyśmy an nazwisko danej osoby i ona mając te głosy wchodziłaby do sejmu. A tak wchodzą tacy co to już nie możesz na nich patrzeć...
_________________

 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 8:23 pm   

My też pójdziemy na wybory. Tylko wkurza mnie, że gra tak naprawdę toczy się miedzy 2 grupami... i chociaż ludzie już się przekonali, że nic dobrego z ich rządzenia nie wynika to i tak ślepo głosują w większości na 2 partie. A może czas dać szansę komuś innemu?
_________________
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 8:43 pm   

=MiLi= napisał/a:
może czas dać szansę komuś innemu?
Tylko komu?
_________________


 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 10:20 pm   

Ja na szczęście nie mam problemu z wyborem.
=MiLi=, zdecydowanie uważam tak samo jak ty. Nie rozumem czemu PO ma tak wysokie poparcie mimo, że wszyscy na nich narzekają, podnieśli nam VAT i nie robią nic konstruktywnego.
_________________

 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 10:59 pm   

Dokładnie. Ale wybierają mniejsze zło...
Myślę, że SLD ma całkiem niezły program, fakt, że też już na scenie politycznej działają, ale program mi się podoba. No i sensowny program moim zdaniem przedstawił Ruch Palikota.
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 11:03 pm   

=MiLi= napisał/a:
Tylko wkurza mnie, że gra tak naprawdę toczy się miedzy 2 grupami... i chociaż ludzie już się przekonali, że nic dobrego z ich rządzenia nie wynika to i tak ślepo głosują w większości na 2 partie


bo nie chcą, żeby jedna z tych grup doszła do najwyższych stanowisk. Proste - mniejsze zło.
Ja się jeszcze waham między 2 partiami, ale na PiS bym w zyciu nie zagłosowała, nawet nie mają znaczenia ich poglądy, lider przekresla wszystko i już.
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 11:15 pm   

Dziewczyny, ale system, gdzie są dwie-trzy wielkie partie to oznaka kolejnego etapu demokracji. Spójrzcie na kraje w dłuższą tradycją kapitalistyczno-demokratyczną takie jak USA czy Niemcy. Ważne tylko, by program był dość szeroki, ale i spójny.
Tak przynajmniej uczyli nas na moich smiesznych studiach :wink:
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 12:08 am   

Tyle, że tak naprawdę program PO i PIS niewiele się różnią. Dla mnie obie te partie to "zło" i w sumie każde tak samo wielkie. Na obu liderów mam alergię.
_________________

 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 9:48 am   

Hellen napisał/a:
Dla mnie obie te partie to "zło" i w sumie każde tak samo wielkie. Na obu liderów mam alergię.

Dokładnie. Mogę się pod tym podpisać. Dlatego strasznie mnie boli, że walka się rozgrywa głównie między nimi. Jaki jest sens w takim razie mojego głosu skoro pewnie nic nie zmieni, bo nie zamierzam zagłosować ani na PiS ani na PO. Tak czy siak pójdę na wybory, będę miała wytłumaczenie, że chociaż próbowałam...
_________________
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 9:52 am   

=MiLi=, może po to by zagłosować na być może koalicjanta, żeby PiS lub PO nie miało większości i aby nie prowadzili rządów samodzielnie, tak to będą musieli się trochę powstrzymywać przed jakimiś niedorzecznymi ustawami (mam taką nadzieję)
_________________


udanego dnia Gość
 
 
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 10:15 am   

niem napisał/a:
Dosia_Zosia napisał/a:
Wszystkim niezdecydowanym polecam tę stronę http://latarnik.nq.pl/
u mnie się prawie zgadza, tj. w 68% z tym co wybrałam


U mnie też :smile:
_________________


 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 9:52 pm   

Jeszcze informacja, ja dopiero teraz się zorientowałam,że są dwa okręgi wyborcze jeżedli chodzi o kandydatów do senatu, okręg nr 23 obejmujący Bałuty,Śródmieście,Retkinię i Polesie oraz okręg nr 24 obejmujący Górną,Widzew,Olechów,Andrzejów,Mileszki i Nowosolną. W każdym okręgu są inni kandydaci.

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 10:53 pm ]
Dla ułatwienia(żebyście nie musiały szukać)lista kandydatów do Senatu w poszczególnych okręgach
Okręg nr 23
1 Biliński Piotr - Komitet Wyborczy Wyborców Piotr Biliński - Obywatel w Senacie - nie należy do partii politycznej
2 Fisiak Włodzimierz - Komitet Wyborczy Wyborców Unia Prezydentów-Obywatele do Senatu- nie należy do partii politycznej
3 Grubski Maciej Tomasz - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska
4 Hibner Elżbieta- Komitet Wyborczy Wyborców Elżbiety Hibner - członek partii Platforma Obywatelska RP
5 Sankowski Dominik Jan - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 24
1 Adamczyk Piotr - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Bonisławski Ryszard Wiesław- Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP- nie należy do partii politycznej
3 Kobus Konrad Dariusz - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe członek partii PSL
4 Makowski Krzysztof Michał - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Czw Paź 06, 2011 11:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:34 pm   

jedyny z kadydatów do senatu, którego kojarzę to
Dosia_Zosia napisał/a:
5 Sankowski Dominik Jan - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
profesor Politechniki Łódzkiej
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 9:11 pm   

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów http://wybory.onet.pl/par...aktualnosc.html
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl