Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcia plenerowe - GDZIE???
Autor Wiadomość
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 4:19 pm   

Racja mischelle22, wielka szkoda :( byłam tam ostatnio na niedzielnym spacerze i bardzo mi się podobało, przyznam się szczerze że pierwszy raz :oops: (swego nie znacie a cudze chwalicie)
Ale w Łodzi jest kilka fajnych miejsc na sesję plenerową, my myślimy o Manufakturze albo innych ceglanych murach i koniecznie Piotrkowska!
_________________
 
 
AniaKw 
Firma

Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 11:55 pm   

trochę to daleko od Łodzi... ale polecam piękne miejsce zwłaszcza latem - ARKADIA... niedaleko Łowicza...











Usunęłam podpis ponieważ zawierał reklamę.
Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sro Kwi 11, 2007 12:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 3:40 pm   

najgorsze są zdjęcia z manufaktury....masakra co to za miejsce do robienia zdjęć, ludzie powariowali:)
_________________
 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 1:12 am   

a ja lubie Manufakturę, bo jest bardzo łódzka :razz: i myślę, ze jak się ma fajne pomysły to można tam zrobic super zdjęcia :)
_________________
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 10:41 am   

W Manufakturze wychodzą całkiem interesujące zdjęcia. Obowiązkowo oczywiście ogród botaniczny :)
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 2:31 pm   

w sumie macie rację dziewczynki, ale ja naprawdę widziałam mało interesujące zdjęcia....z napisem Cinema City....albo przy śmietnikach....albo przy piwie w pubie.....jasne, budynki są ok, łódzkie fabryki to sprawa oryginalna, z tym się zgodzę....ale kurcze dla mnie dzień ślubu to ten jedyny dzień, w którym jesteście Księciem i Księżniczką, sejsa musi być niepowtarzalna, z gustem i klasą.....ja chcę być Damą jeśli się to uda hehehe a więc i miejsce chcę wybrać powiedzmy dostojne :P .....widziałam też zdjęcia jak Panna Młoda podwija sukienkę i prawie wszystko jej widać a Pan Młody spodnie zdejmuje...i chlapią się w brudnym stawie w jakims parku......hm hm.....hm?????? no nie wiem co o tym sądzicie! ja planuję na pewno wnętrze Pałacu Poznańskiego, Arkadię, jakiś park, Piotrkowska bo to taki symbol Łodzi... buziaki
_________________
Ostatnio zmieniony przez Martysia Pon Wrz 03, 2007 2:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 11:46 pm   

Nie przeczytalem calego tematu ale to co wyczytalem na tej stronie.

Co do arkadii to na prawde godna polecenia, park jest na prawde uroczy.

Nie odrzucalbym manufaktury, sam cykalem tak zdjecia znajomym i wyszly na prawde fajnie. Czerwone mury i caly rynek sa calkiem fajne, pod warunkiem ze nie wybieracie sie tam w weekend, kiedy jest mnostwo ludzi. Co do samego pleneru... Jezeli fotograf jest w stanie zrobic wam plener po weselu w ciagu tygodnia proponuje przystac na propozycje.
Majac sporo czasu mozna zrobic na prawde super zdjecia, a na godzine, dwie przed slubem... sami wiecie ze na szybko ciezko zrobic cos na prawde fajnego.

Co do samego botanika. Mysle ze duzo ciekawsze jest arboretum w rogowie. Wstep kosztuje pare zloty + ok. 50 zl za robienie zdjec slubnych.

pozdrawiam Adam
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 8:57 pm   

jakos nieprzekonuja mnie zdjecia w manufakturze, ale to kwestia gustu wiec cicho sza
_________________
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 11:55 pm   

ble ble ble mnie też nie, z dala od centrów handlowych!
_________________
 
 
 
EwelinaKrzys 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Łodz
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 10:58 pm   

my będziemy miec w Arkadii, zakochałam się w tym miejscu http://cosma.republika.pl/galeria.htm
 
 
 
calipsoo 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sty 2008
Posty: 423
Skąd: z miasta Łodzi:P
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 11:33 pm   

Dziewczyny przecież zdjęcia mogą być na Księży Młynie. Tam jest wiele ciekawych miejsc do robienia zdjęć. Tak samo w pałacu Herbsta, w tamtejszym ogrodzie. Można też pomyśleć o jakimś Parku, np. koło Palmiarni. Łódź jest naprawdę bardzo ładnym miastem i jest gdzie zrobić sesję plenerową.
_________________
SI VIS AMARI, AMA
 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 8:52 am   

EwelinaKrzys napisał/a:
my będziemy miec w Arkadii, zakochałam się w tym miejscu http://cosma.republika.pl/galeria.htm


Jeśli spodobała Ci się Arkadia zajrzyj jeszcze do Nieborowa. Dla mnie te miejsca sa nierozerwalne mimo, że ostatni raz byłam tam z 15 lat temu. Oprócz pałacu też jest bardzo ładny ogród.

Niestety nie znalazłam w necie ładniejszych zdjęć.









_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
Ostatnio zmieniony przez owieczka_foto Sob Sty 19, 2008 8:56 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
panna rozyczka 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 11:44 am   

Ael chyba w Arkadii, Nieborowie czy Pałącu Poznańskich to bardzo dużo się płaci za samą możliwość robienia zdjęć ślubnych? W pałacu to chyba 200 zł?
_________________
 
 
calipsoo 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sty 2008
Posty: 423
Skąd: z miasta Łodzi:P
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 2:48 pm   

Wiem że za zdjęcia trzeba płacić, i że załatwiają to młodzi a nie fotograf. Zawsze można iść do Parku lub do Botanika choć tam też jest wymagana jakaś opłata.
_________________
SI VIS AMARI, AMA
 
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 6:00 pm   

Mnie te bardzo podoba sie Arkadia. moze ktos wie, jaki jest koszt zdjec w tamtejszym parku?

A tak w ogole, dziewczyny, ktore parki w Lodzi sa najladniejsze? Czy sa jakies parki z mostkami, altankami, itp?
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 8:09 pm   

Petitka napisał/a:
A tak w ogole, dziewczyny, ktore parki w Lodzi sa najladniejsze? Czy sa jakies parki z mostkami, altankami, itp?


Park z mostkiem i altanka to np. Park Poniatowskiego. Mnie podoba się jeszcze ?ródliska II.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 8:15 pm   

Dzieki za informacje :)
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
moniqqq 

Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: z inernetu
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 11:38 am   

witam

w łodzi prawie wszyscy robią sobie zdjecia razem " z cegłami " chciałam tego uniknać !! ksiezy młyn tymienieckiego takie oklepane alefotograf namowił nas na kilka fotek tam !! ! zdecydowanie nie zaluje!!!!!

poza tym o czywiście robilismy w innych miejscach

pamietajcie ze to co jest oklepane nie koniecznie znaczy słabe i nudne!!

jeli chcecie link do fotografa to piszcie na prv

pozdrawiam
_________________
MĘŻATKA!!! szcześliwa
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:51 am   

Ja ostatnio też rozglądam się za fajnymi miejscami na plener i oto dwie moje propozycje jeśli ktos lubi zamki i pałace :) .Poniżej Zamek w Oporowie i Pałac w Walewicach.
http://www.zamekoporow.pl...s=zamek_dzisiaj
http://www.ga.com.pl/walewice.htm
_________________
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 12:33 pm   

ja znalazłam bardzo fajna stronkę ze zamkami, pałacami, dworkami i co sie jeszcze tylko chce w regionie łódzkim. jest tego naprawdę bardzo dużo wiec warto przysiąść na jakiś czas i poszperać bo może akurat cos sie którejś spodoba :)

a oto ta strona:
http://www.zamkilodzkie.pl/index.htm
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 1:37 pm   

dzięki, Marysiu!! :) :)

Dzięki Tobie przypomniało mi się, że piękny jest zamek w Uniejowie. różne style od średniowiecza po barok, wspaniały park i restauracja w środku w starym stylu z herbami na ścianach. A zaraz obok Warta....
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 1:58 pm   

MalaJu - obecnie koło zamku trwa budowa centrum basenowego, więc okolica nie prezentuje się zbyt ładnie. Zamek też nie wygląda zbyt pięknie, a w parku też robią jakieś remonty z pieniędzy unijnych.
Ale jak wszystko skończą będzie super. :) A, i budują jeszcze wioskę indiańską. :cool:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 2:48 pm   

Nie ma sprawy MalaJu :)

Własnie po to podałam stronkę żeby komuś sie przypomniało albo znalazł sobie ładne miejsce.
A co do Uniejowa to mam nadzieje ze przez te budowy i remonty nie popsują tego miejsca a jeszcze poprawią :?
_________________
 
 
aglucia 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 12:25 pm   

calipsoo! Chyba mieszkamy w jednej okolicy, bo pomyślałam dokładnie o tych samych miejscach co Ty :lol: : Pałac Herbsta - teraz go odnawiają i w końcu nie będzie tak brzydko obdrapany z farby, Księży Młyn i Park ?ródliska. Dorzuciłabym także palmiarnie (jeżeli koś lubi "tropiki")
Jak ktoś nie zna tych okolic, to bardzo gorąco polecam zrobić sobie wycieczkę
_________________


życzę miłego dnia Gość !
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 12:29 pm   

aglucia napisał/a:
Pałac Herbsta ... Księży Młyn i Park ?ródliska. Dorzuciłabym także palmiarnie (jeżeli koś lubi "tropiki")


z obowiązkowym przystankiem pod strażą pożarną :)
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 12:40 pm   

doni_iza napisał/a:
Ja ostatnio też rozglądam się za fajnymi miejscami na plener i oto dwie moje propozycje jeśli ktos lubi zamki i pałace :) .Poniżej Zamek w Oporowie i Pałac w Walewicach.
http://www.zamekoporow.pl...s=zamek_dzisiaj
http://www.ga.com.pl/walewice.htm

Heh, tak się złożyło, że w SK Walewice miałam akurat praktyki na studiach :) I potwierdzam - pałacyk śliczny, a wnętrze i pokoje... po prostu bajka!
Plener też niczego sobie, ładna aleja dojazdowa, zawsze też można zdjęcie z konikiem zrobić sobie :)
_________________


 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 12:59 pm   

dzieki Kejti za info, bo własnie kusi mnie pojechac do Walewic. Jeszcze mnie ciagnie do skansenu zrobic takie zdjecia w stylu rustykalnym. Pewnie bedzie i jedno, i drugie :) W koncu Łowicz niedaleko :)
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 2:48 pm   

a czy ktoś wie jak wygląda kwestia opłat w Palmiarni?
my co prawda ostatnio robiliśmy tam sesję "służbowo" i policzyli 70 zł/h ale to była sesja z profesjonalnym fotografem, który miał masę swoje oświetlenia no i brało w niej udział 10 panów a poza tym była to sesja reklamowa, więc może opłaty dla osób prywatncyh są niższe
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 3:02 pm   

Jeśli o nas chodzi, jesteśmy praktycznie zdecydowani na park, to będzie raczej Poniatowski. Pytanie, kiedy? ?lub jest o 18:00, myśleliśmy o sesji przed ceremonią, niepokoi mnie tylko kwestia ubrudzenia się (nie zamierzam się tarzać po trawie, ale stanięcie na klombie może już trochę umazać dół).
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 5:16 pm   

Moim zdaniem najlepszym czasem na sesję w plenerze jest np. tydzień przed ślubem. Wtedy ewentualne zabrudzenie sukni można wyczyścić. Trochę bez sensu jest robienie zdjęć w tym samym dniu - wtedy wszystko robi się w wielkim zdenerwowaniu i pośpiechu. A po wszystkim to już się nie ma ochoty i często suknia niestety nie wytrzymuje trudów wesela :)

My zamierzamy zrobić sobie sesję tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem - to zależy głównie od pogody. Zastanawiam się nad Pałacem Herbsta, ale tylko ogród - jakoś nie podobają mi się zdjęcia we wnętrzach. Poza tym oczywiście ceglane mury Księżego Młyna i jakieś typowo "dzikie miejsce", na pewno nie park typu Poniatowskiego czy Zdrowie. A Ogród Botaniczny jest po prostu beznadziejny na zdjęcia ślubne - zupełnie nie rozumiem dlaczego niektóre pary decydują się na sesję w tym miejscu. Może poza sadzawką z nenufarami i alejką to w sumie tylko jakieś klomby z tabliczkami z nazwami roślin i tyle. Zbyt wielu możliwości tam nie ma, a fotografowie robią tam ciągle takie same, standardowe ustawienia (między innymi przy zegarach słonecznych). Ale co kto lubi...

Jeśli ktoś lubi dalsze podróże, to warto zajrzeć do Arkadii i Nieborowa - mnóstwo fajnych miejsc i różnorodnych scenerii. Dobry fotograf może tam zrobić każdej parze inne fotki. Trzeba jednak poświęcić cały dzień na taką wyprawę.
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 7:11 pm   

w sumie to może jest naprawdę dobry pomysł, żeby zrobić sesję kilka tygodni przed ślubem - można przy okazji wykonać sobie próbną fryzurę i make-up ALE co z wiązanką? chyba, że też próbna :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:37 pm   

justinaa napisał/a:
ALE co z wiązanką? chyba, że też próbna :)


Ja pewnie zdecyduję się na jakąś "próbną" wiązaneczkę na sesję plenerową, choć może nie tak okazałą jak na sam ślub. W sumie nie jest to przecież taki duży wydatek :)
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:43 pm   

A my będziemy mieli sesję zdjęciową w stadninie koni - jeżeli wszystko pójdzie z planem.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:44 pm   

a ja jako mezatka moge Was zapewnic, ze sesja foto powinna odbyc sie w dzien slubu :))
my swoja robilismy znacznie pozniej i to zdecydowanie nie to samo..
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:00 pm   

zgadzam sie. sesja nie w dzien slubu nie bedzie juz slubna
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:25 pm   

Wątek dotyczący terminu wykonania sesji plenerowej znajdziecie tutaj .
Proszę unikać :offtopic:
 
 
FOTOJACEK 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 2:05 am   

julietta napisał/a:
My zamierzamy zrobić sobie sesję tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem - to zależy głównie od pogody. Zastanawiam się nad Pałacem Herbsta, ale tylko ogród - jakoś nie podobają mi się zdjęcia we wnętrzach. Poza tym oczywiście ceglane mury Księżego Młyna i jakieś typowo "dzikie miejsce", na pewno nie park typu Poniatowskiego czy Zdrowie. A Ogród Botaniczny jest po prostu beznadziejny na zdjęcia ślubne - zupełnie nie rozumiem dlaczego niektóre pary decydują się na sesję w tym miejscu. Może poza sadzawką z nenufarami i alejką to w sumie tylko jakieś klomby z tabliczkami z nazwami roślin i tyle. Zbyt wielu możliwości tam nie ma, a fotografowie robią tam ciągle takie same, standardowe ustawienia (między innymi przy zegarach słonecznych). Ale co kto lubi...

Jeśli ktoś lubi dalsze podróże, to warto zajrzeć do Arkadii i Nieborowa - mnóstwo fajnych miejsc i różnorodnych scenerii. Dobry fotograf może tam zrobić każdej parze inne fotki. Trzeba jednak poświęcić cały dzień na taką wyprawę.


Tak dalece mam odmienne zdanie, że aż zacząłem się zastanawiać czy to nie jakaś prowokacja ;)
Robiłem zdjęcia w Botaniku, na Zdrowiu, Arkadii i Nieborowie (również we wnętrzach) i botanik oceniam bardzo pozytywnie. Na większości zdjęć nie widać botanika! Niektóre scenerie rzeczywiście można rozpoznać, ale w każdym miejscu można zrobić tak wiele różnych ujęć, że nie powinno być to odbierane jako sztampa.
W ostatnim sezonie robiłem tam zdjęcia w niedzielę.
Była piękna pogoda i tyle ludzi dowaliło, że nie było gdzie zaparkować samochodu.
A ludzie na zdjęciach ślubnych w tle są bardzo niewskazani. Bałem się, że gdziekolwiek się nie ruszymy to trafimy na piknik. Ponieważ musiałem zaczekać na Parę Młodą to sobie trochę pogadałem z panią bileterką: „Panie! Wczoraj to tu było tylu fotografów z Młodymi, że się w kolejce do skałek ustawiali!”
Okazało się jednak, że w większości miejsc w których miałem ochotę fotografować było... - kompletnie pusto!!
A jeśli nawet ktoś niechcący załapie się w kadr to go można wyciąć ze zdjęcia.
 
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 11:02 am   

Hmm, a nie można by tego wszystkiego zebrać np tak jak w przypadku naszych sal, kościołów etc :-)

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 4:06 pm ]
Nikt? No to sama to zrobię.

PROPOZYCJE NA PLENER :-D

Łódź

- ogród botaniczny
- park : na Zdrowiu, Poniatowskiego, na Julianowie, ?ródliska

- palmiarnia
- muzeum sztuki, włókiennictwa, kinematografii

- teatr muzyczny (szatnie teatralne)

- pałac Poznańskiego, Księży Młyn, Herbsta, Akademia Muzyczna

- Galeria Łódzka
- Manufaktura

- domy fabrykantów
- stare kamienice
- łódzkie bramy
- kamienice na Piotrkowskiej (bramy, podwórka, klatki schodowe etc)

- Łagiewniki (górka na ulicy Rogowskiej)
- Rudzka góra

Łódź - specyficzne

- pola na Olechowie
- złomowisko
- żwirownia
- przystanek autobusowy
- stacje kolejowe
- stadion sportowy
- stadnina koni
- przy piwie
- przy śmietniku
- straż pożarna

poza Łodzią

- wieś (na Ursusie)
- pola zboża
- arboretum w Rogowie
- Walewice (plus stadnina koni)
- Stary Folwark
- Łęczyna
- Uniejów
- Arkadia
- Nieborów
- Oporów
- Tum
- skansen w Sromowie pod Łowiczem
Ostatnio zmieniony przez Agha Sro Kwi 23, 2008 4:09 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:11 pm   

wonderful!
normalnie wezmę sobie i ten spisik wydrukuję :)
nie wpadłabym na szatnie w Teatrze Muzycznym
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:14 pm   

Cytat:
- przy śmietniku


Może jednak niekoniecznie :roll: :-?
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:17 pm   

U mnie straż pozarna obowiązkowo. Wiadomo - przyszły mąż strażak. I bardzo chciałabym sesję z końmi, ale jeszcze nie wiem czy nam wyjdzie.
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 1:49 pm   

Kejti napisał/a:
doni_iza napisał/a:
Ja ostatnio też rozglądam się za fajnymi miejscami na plener i oto dwie moje propozycje jeśli ktos lubi zamki i pałace :) .Poniżej Zamek w Oporowie i Pałac w Walewicach.
http://www.zamekoporow.pl...s=zamek_dzisiaj
http://www.ga.com.pl/walewice.htm

Heh, tak się złożyło, że w SK Walewice miałam akurat praktyki na studiach :) I potwierdzam - pałacyk śliczny, a wnętrze i pokoje... po prostu bajka!
Plener też niczego sobie, ładna aleja dojazdowa, zawsze też można zdjęcie z konikiem zrobić sobie :)

a ja miałam praktyki w Oporowie. Bajecznie tam jest, ale nie w soboty i nie w sezonie ślubnym, wtedy dziki tłum par młodych, świadków i fotografów w ogrodzie.
wnętrza też piękne, ale wiadomo - muzeum - więc barierki i nie wolno dotykać niczego.
Za to wewnętrzny dziedziniec :sla
_________________

16.08.08
 
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 5:58 am   

FOTOJACEK.pl napisał/a:
Tak dalece mam odmienne zdanie, że aż zacząłem się zastanawiać czy to nie jakaś prowokacja ;)


To nie prowokacja, po prostu nie lubię tego miejsca. Może gdyby w Łodzi nie było nic bardziej interesującego pod względem zdjęć plenerowych, to bym się nie czepiała. Mam uraz do Botanika po jednej z sobotnich wizyt, kiedy rządek aut ślubnych stał przed wejściem i pary czekały w kolejce z całą ekipą aż inna opuści miejsce do kolejnego ujęcia. Zresztą tylko fragment Ogrodu jest na tyle uporządkowany, by nadawał się do zdjęć ślubnych i wbrew pozorom nie jest to zbyt duży obszar. Jeśli więc ktoś planuje fotki w sobotę i to w czasie największej ilości ślubów, to nie polecam...
 
 
aglucia 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 2:41 pm   

Fotografowie, z którymi się spotkałam też odradzali botanika. Mówili, że to miejsce bardzo oklepane, no i w sezonach ślubnych pełne ludzi...
_________________


życzę miłego dnia Gość !
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 6:21 pm   

fiona83 napisał/a:
Cytat:
- przy śmietniku


Może jednak niekoniecznie :roll: :-?


Na targach ślubnych wystawiały się salony foto i prezentowano nam sesje właśnie na tle wysypiska, złomowiska, dworca Łódź Fabryczna i tym podobnych cudach, zapewniając, że to teraz szał.

To ja już chyba wolę banalną, grafomańską sesję w parku.

Podobnie z centrami handlowymi - nie wiem, czy chcę mieć w tle napis "Manufaktura", "Bierhalle", "Media Markt - nie dla idiotów" i tłum obcych ludzi.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 2:32 pm   

Tissaia napisał/a:


Na targach ślubnych wystawiały się salony foto i prezentowano nam sesje właśnie na tle wysypiska, złomowiska, dworca Łódź Fabryczna i tym podobnych cudach, zapewniając, że to teraz szał.

no i w tym chyba wŁaśnie jest problem - MŁodzi wybierają miejsca, na które jest "szaŁ" zamiast iść za swoimi upodobaniami estetycznymi i marzeniami.
Ja zdecydowanie też nie zdecydowaŁabym się na zdjęcia z Manufakturą w tle. No ale to jest akurat moje zdanie wynikające z estetyki - nie lubię konsumpcyjnego kiczu. Ale kto wie - może warto - później zakupy w H&M i jakieś zniżki może się trafią (w końcu to para mŁoda robiąca zakupy) :roll: ?e też jednak o tym nie pomyśleliśmy :mrgreen:
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 3:26 pm   

a ja bym chciała na sianie w starej drewnianej stodole :mrgreen:
ale niestety-chcemy fotki w dzień ślubu(w żaden inny) i nie wiem czy opłaca się ryzykować....zniszczenie ewentualne sukni.
dziewczyny które robiły zdjęcia na Pietrynie możecie napisać coś więcej?
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 2:35 pm   

My mielismy plener w Arkadii - tak jak chcialam :razz: i nie zaluje - bylo super, a do tego osiagnelismy zamierzony efekt - zdjecia sa romantyczne, delikatne i troszke jakbysmy sie przeniesli w czasie :buja w oblokach:
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
kasia_i_wojtek 

Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa/Łódź
Wysłany: Sro Lip 23, 2008 8:59 am   

Manufakture nam fotograf odradził, zresztą sami nie jesteśmy za zdjęciami w takich obleganych miejscach. Byliśmy na Księżym Młynie i zdjęcia wyszły super.
Przy remizie, a potem wśród zabudowań. Wyszło genialnie, ale świetny fotograf + dobra pogoda to podstawa sukcesu.
Potem pojechaliśmy do Parku ?ródliska (przy palmiarni). Też wyszło super.
_________________

 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 10:59 am   

my mamy plener 3 dni po ślubie czyli dokładnie za 5 dni:) wybralismy ogród i wnętrza Pałacu Poznańskiego, cudo, właśnie tak chciałam:D 250 zl za godzine. a potem moze jakis park, ja chciałam się przejechać do Arkadii, ale zobaczymy...
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl