Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcia plenerowe - GDZIE???
Autor Wiadomość
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2004 11:46 pm   

okazuje się, że plener w Palmiarni jest popularny :D :
nowożeńcy w Palmiarni
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 29, 2004 6:25 pm   

polecam stronkę! są tam zdjęcia - więc od razu można się zorientować jak co wygląda :)

http://www.ga.com.pl/wojewlod.htm
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 6:29 pm   

my zdecydowaliśmy się na park Poniatowskiegi i Zdrowie - dwa duże parki - więc jest gdzie chodzić i robić zdjęcia :)
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 11:57 am   

My też zdecydowaliśmy się na plener po ślubie. Mój P. ma ostatnio małego bzika na punkcie fotografowania i już jeździ po mieście i szuka fajnych miejsc, a o sudyjnych zdjęciach nie chce słyszeć. Myśle, że plener po ślubie to dobry wybór (mimo ze rodzinka ma wątpliwości czy bedzie nam się chciało...itp.) bo już mniejszy stres, więcej czasu i można zrobić odważniejsze zdjęcia bez obaw o pobrudzenie się czy wygniecenie. :)
_________________


:)
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 12:06 pm   

Linka napisał/a:
My też zdecydowaliśmy się na plener po ślubie. Mój P. ma ostatnio małego bzika na punkcie fotografowania i już jeździ po mieście i szuka fajnych miejsc, a o sudyjnych zdjęciach nie chce słyszeć. Myśle, że plener po ślubie to dobry wybór (mimo ze rodzinka ma wątpliwości czy bedzie nam się chciało...itp.) bo już mniejszy stres, więcej czasu i można zrobić odważniejsze zdjęcia bez obaw o pobrudzenie się czy wygniecenie. :)


otóż to ! :)
ja też chciała mwczesniej troche pojeżdzić po łodzi porozglądać sie - ale trzeba robić to faktyczie wcześniej - bo przed ślubem już tak z miesiąc to nia ma czasu - u nas był też ten problem że wczesniej nie było jeszcze widać wiosny więc wiele miejsc mogłoby dobrze nie wypaść. Za to znane parki to bezpieczne miejsce - wiadomo - mostki, altanki... dużo trawy ;) można już wymyślać.
Moja suknia była wyprana po ślubie przez mamę i na plener miałam czyściutką. Kładłam się na trawie - ale i tak się nie ubrudziła -za to od dołu na chodnikach - i dlatego nie wyobrażam sobie pleneru przed...
Jedyna sprawa o którą nie zdążyłam zadbać to kwiaty - plener był w niedziele dwa tygodnie po slubie i moja wiązanka już się suszyła a ja niekupiłam chociaż pojedynczego kwiatka - polecam tak zrobić, bo tego elementu trochę brakowało.
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 12:13 pm   

Dzięki Agni za dobre rady. Teraz już jestem pewna, że dobrze wybralismy. :D
_________________


:)
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 8:52 pm   

Dziewczyny tylko narobiłyście ochoty na zdjatka w plenerze :D Ja będę miała zdjęcia studyjne (już dawno zamówione), ostatnio spodobał mi się pomysł robienia zdjęć w plenerze. Postanowiłam, że i takie będę miała tylko robione przez mojego braciszka. Zrobimy sesję wtedy kiedy bedzie ładna pogoda, u mnie w ogrodzie albo wybierzemy się do parku. Tanio i zawsze jakieś w plenerze :D :D
_________________
 
 
 
fjona 


Dołączyła: 20 Paź 2004
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 05, 2005 9:59 am   

w Arkadii albo Nieborowie - sliczne pałace i parki!
_________________
 
 
Ewelianna 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 06, 2005 5:33 pm   

My mamy zamówione zdjęcia w plenerze i fotograf zaproponował nam ogród botaniczny, ale chyba spróbujemy go wyciągnąć na Księży Młyn, takie zdjęcia z klimatem... :serduszka:
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]
pozdrawiam cię cieplutko Gość
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 06, 2005 5:35 pm   

Ewelianna napisał/a:
My mamy zamówione zdjęcia w plenerze i fotograf zaproponował nam ogród botaniczny,


No my mamy w planach ogród chyba, ze będzie brzydko to do palmiarni pojedziemy
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Ewelianna 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 15, 2005 9:23 am   

Dawno nie byłam w ogrodzie botaniocznym, i wczoraj poszlismy tam z mym lubym. Tam jest naprawde ładnie, romantyczny staw w nanufarami, czy jak to sie tam nazywa, skałki, strumyczki. Bardzo romantycznie :uscisk: Tylko jak ja w szpilkach i z trenem wejdę na ten niby pomościk z kamieni :woooow: ?? ?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]
pozdrawiam cię cieplutko Gość
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 15, 2005 11:42 am   

KasiaK napisał/a:
Ewelianna napisał/a:
My mamy zamówione zdjęcia w plenerze i fotograf zaproponował nam ogród botaniczny,


No my mamy w planach ogród chyba, ze będzie brzydko to do palmiarni pojedziemy


dokladnie takie same plany mamy my. :lol:
choc mamy jeszcze dokladniej rozmawiac z fotografem, bo moze znajdzie jakies inne ciekawe miejsce na plener w pazdzierniku
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 2:57 pm   

My myślimy o fotografu, który robi zdjęcia w plenerze. Nie chodzi nam jednak o kwiatki i mostki, ale o oryginalne, ciekawe zdjęcia o które w studiu trudno.
Boimy się trochę deszczu więc jeśli ktoś z was ma jeszcze jakieś pomysły na zdjęcia w pomieszczeniach - napiszcie.
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2005 10:04 pm   

My dziś byliśmy na zdjęciach plenerowych z Kliszą :wink: . Sesja trwała 4 godziny :30: byliśmy w starych fabrykach, na księżym młynie, w parku Poniatowskiego i na polach na Olechowie - fantastyczne przeżycie i dobra zabawa...
tarzaliśmy się na trawie i obrzucaliśmy złotymi liśćmi - dobrze jest brać ślub jesienią :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Kwi 02, 2006 2:16 am   Nietypowe plenery

Jakie macie pomysły na nietypowe plenery?
Wiecie - coś innego niż parki, rzeczki, itp.

Widziałam już: stare fabryki, stacje kolejowe, stadion sportowy, pole zboża...

Podobają Wam się, czy wolicie tradycyjny plener?
A może sami robiliście takie zdjęcia?
_________________
chez alma |
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Kwi 02, 2006 11:22 am   

Alma, a może stadnina koni to jest jakaś myśl, jeśli ktoś lubi oczywiście konie, może na wsi np na Ursusie, jeszcze takich nie widziałam zdjęć,może bede pierwsza. :lol:
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 02, 2006 11:30 am   

A co do mojej opinii to lubię nietypowe planery- stare fabryki np, sama mam kilka takich zdjęć :)
Nie udało się nam pojechac gdzies za miasto ale zdjęcia na polach itd tez bardzo mi się podobają :) Generalnie jesli macie czas i możliwości to jak najbardziej polecam jakiś las zamiast parku no i w ogóle-jak najwięcej naturalnych krajobrazów choć wiele osób powie że te zdjęcia są własnie bardzo sztuczne...
Nie za bardzo natomiast lubie zdjęć w takich "przeładowanych" wnętrzach - muzea, na tle ścian z obrazami - para młoda "ginie" w tym wszystkim.
My mieliśmy jeszcze ochotę przed slubem wyszukać kilka fajnych bram w Łodzi ale nie wyszło. widzielismy tydzień przed slubem piękny kolorowy bluszcz koło nas na tle drewnianych komórek ale po tygodniu nic juz z tego nie zostało. A szkoda bo fajnie by to kolorystycznie wyszło ;)
_________________
W naszej zielonej kuchni
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pon Kwi 03, 2006 11:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:01 am   

rozumiem, ze maja byc okolice Lodzi ...

ja bylam kiedys z Tata w jakiejs zwirowni gdzies niedaleko (ale nie wiem dokladnie gdzie). mozna tam super zdjecia jak na plazy zrobic. nie ma wydm i latarni morkich (taka prawdziwa latarnia, to by dopiero byl plener ...), ale jest ladnie.

o starych fabrykach juz pisalas. dla mnie jest to po prostu urocze miejsce z harakterem i historia. cos w sam raz dla Lodzianki :)

jakis ladny stary, polski dworek w porze zniw ...

super miejscem bylby tez zamek Krzysztopor, ale 'troszke' daleko :)

ale moze np. Jura ... i jej super krajobrazy (pamietacie film Hasa - Pamietnik znaleziony w Saragossie? tam to byly dopiero super klimaty)

dodano:
tak sobie pomyslalam, Alma, a macie jakies szczegolne, Wasze miejsce?
_________________
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 8:55 pm   

Czy ktos miał plener w Księżym Mlynie ale ni etylko w ogordach ale i wnetrzach? :znudzony:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 9:58 pm   

szczako napisał/a:
tak sobie pomyslalam, Alma, a macie jakies szczegolne, Wasze miejsce

Owszem. Ale w Genewie :lol:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 11:15 pm   

no tak, Genewa to jest pewien problem ...

ale na pewno coś znajdziecie. ja stawiam na oryginalność i jeżeli będziecie się gdzieś dobrze czuć, to wszystko inne traci na znaczeniu.
_________________
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 11:19 pm   

No wlasnie, co zrobic gdy te "nasze miejsca" sa daleko? :D
My wstepnie zdecydowalismy sie na Ksiezy Mlyn i niedaleko polozony park Zrodliska.
Pewnie troche oklepane, ale bardzo podobaja mi sie te takie zdjecia plenerowe z klimatem...
Bedzie tez troche zdjec w lesie w drodze z kosciola do restauracji.
Moja przyjaciolka miala w zeszlym roku plener w Ogrodzie Botanicznym. W pieknym sloncu mieli naprawde super zdjecia!
 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 11:26 am   

My też mieliśmy plener na Księży Młynie (przy dawnej remizie strażackiej) i w Parku Poniatowskiego.
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 8:39 pm   

My mieliśmy w Ogrodzie Botanicznym :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 11:28 am   

No to wyciągam wątek... nas całkiem niedawno naszło też na jakieś plenerowe zdjęcia :D i teraz szukamy odpowiedniego miejsca... jeśli tylko będzie piękna pogoda to znajdziemy sobie jakiś park - z tym nie ma problemu... ale jesli pogody nie będzie szukamy jakiegoś ciekawego wnętrza....

a więc może ktoś teraz ma jakieś pomysły?? :)

a ktos w końcu próbował zapytać w Pałacu Poznańskiego?
 
 
Zbychu 
Firma


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 2:26 pm   

z tego co kiedys obilo mi sie o uszy wypozyczenie do sesji fotograficznej palacu poznanskiego mija sie z celem... ale moze zmienili cennik...
_________________
Z.
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 2:42 pm   

echh.. no to szukamy dalej... Zbychu zadnych pomyslow na ciekawe wnetrza??
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 8:22 pm   

Pałac Poznańskiego ma ceny jeszcze do przezycia. Gorsze są godziny otwarcia w soboty od 10 do 14. Jak sie chce plener przed slubem to nie wiem............. :kwasny:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 9:01 pm   

poszukuje pleneru juz po weselu tak wiec nie przeszkadza mi.. a te ceny to mozna poznac???

a ktos byl w palacyku w Nieborowie i wie jak tam jest z fotografowaniem???
 
 
FOTOJACEK 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 5:39 pm   

Szlachetne Wnętrza cenią się bardzo wysoko!
W pałacu Poznańskich liczą sobie 200zł netto! – Za godzinę fotografowania! (Dowiadywałem się ostatnio w zeszłym roku)
Oczywiście pod warunkiem, że nie ma jakiś imprez.
Rezultat jest taki, że osobiście nie widziałem zdjęć ślubnych zrobionych w tych wnętrzach.

W Nieborowie cena za fotografowanie Pary Młodej we wnętrzach to wydatek 183 zł.
Niestety zdjęcia, jakie widziałem w tych wnętrzach były zrobione lampą na wprost – zero klimatu, z tyłu ciemność. Na takie zdjęcia to trochę byłoby mi szkoda prawie 200 zł. Wtedy prędzej polecałbym okoliczny park albo sąsiednią Arkadię. Cena 6 zł od osoby.
A jak ktoś chce się dokładniej dowiedzieć to podaję telefon do Nieborowa (0-46) 838-56-35
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 6:57 pm   

ja widziałam zdjęcia robione w pałacu poznańskiego - ale powiem tak albo fotograf był baaaaardzo początkującym fotografem ( a ponoć profesjonalista) albo... już nie wiem co - zdjęcia sztywne, zero klimatu, beznadziejne wykonanie - aż szkoda....

a czy ktoś się orientował, czy w grandce można zrobić sobe zdjęcia?? nie wynajmując pokoju - tam są bardzo ładne hole, schody, pomijając już apartamenty... My mieliśmy sobie zrobić większą ilość na okrytarzach...ale... w dzień ślubu nie starczylo nam już czasu, a następnego - nasz fotograf miał już inne zobowiązania.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Zbychu 
Firma


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 12:59 am   

pozytywnie mnie zaskoczyly te ceny...
trzeba jednak pamietac, ze takie miejsca wymagaja odpowiedniego potraktowania...

sa 2 sprawy, ktore juz zostaly poruszone:
- swiatlo
- klimat

ilosc swiatla to rzecz CALKOWICIE mylna - to co wystarczajace dla naszych oczu - jest calkowicie niewystarczajace dla aparatu - dlatego, albo beda dlugie czasy naswietlania i mozliwosc poruszenia - (statyw usztywni jedynie aparat - ale nie was i nie pozbawi was naturalnego odruchu oddychania :] )

mozna tez wykorzystac sztuczne oswietlenie - np. blyskowe - lecz wymaga to odpowiedniej ilosc sprzetu, ale takze swiadomosci fotograficznej. Operowanie swiatlem w takich miejscach wymaga nieszablonowego traktowania sesji - a z tym jest trudno...
a wiec trzeba zaczac od
- znalezienia kadru, ustawieniu swiatel (co moze zajac z 10-15 min), wykonaniu kilku zdjec z jednego miejsca i przenosimy sie dalej...

pamietajmy o jednym - duza czesc fotografow studyjnych (tu bedzie ironicznie) zwiazana jest z miejscem swojej pracy jak pies z buda. Propozycje wyjscia w plener traktuja jako zlo koniecznie i eliminuja takie pomysly cena (moj przyjaciel opowiadal mi o znamym lodzkim fotografie, ktory za sesje plenerowa chcial 3500 zl). Boja sie wychodzic ze studia - gdyz maja tam cieplarniane warunki - ustawione swiatlo, wszystko rozplanowane, gladkie tlo - badz tandente z wyrysowanym mostkiem - ale maja standard ktory ich nie zaskakuje... tutaj wyjscie w taki nietypowy plener moze byc wyzwaniem. Dobry fotograf ma po prostu swiadomosc tego, ze to bedzie trudna praca.

czas takiej sesji moze wydluzyc sie do 2-3 godzin - a ilosc zdjec moze byc sporo mniejsza...

mialem kiedys okazje robic zdjecia w Zamku Krolewskim w wawie - ciekawe doswiadczenie - szkoda, ze byla to niespodzianka dla mnie (jako fotografa) - bez statywu, bez lamp - ale jakos sie udalo .... choc nie chcialbym by oceniano mnie kiedykolwiek na podstawie tego "jakos"

wnetrza wymagaja odpowiedniego potraktowania - zwlaszcza gdy chcemy by efekt na zdjeciu zapieral dech w piersiach, a nie byl jedynie nudnym pstrykando z lampa na wprost.

Nie zniechecam - tylko uczulam - ze temat nie jest taki latwy jakby sie wam wydawalo - oczywiscie od strony fotograficznej. Pisze to dlatego, byscie zwrocily wieksza uwage przy wyborze fotografa ktory bedzie mial wykonac te zdjecia
_________________
Z.
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 7:01 am   

?więte słowa, że tak powiem:) Pamiętam, jak bardzo bałam się efektu pracy naszego fotografa, widziałam jego poprzednie zdjęcia - i były... no jeszcze nie takie jak być powinny:), ale.. jest to nasz przyjaciel, i wiem, że ogromną przyjemność zrobiliśmu mu, prosząc o zdjęcia.... ale nie sądziłam, że aż tak poszedł do przodu w swoim warsztacie:) I fakt, tak jak mówił Zbychu - czasami nad jdnym ujęciem - zwłaszcza "stajnianym" potrafiliśmy "pracować" po kilkanaście minut... nie bylo to takie "cykanie" raz dwa trzy - gotowe 15 zdjęć:)... No i co najważniejsze - na większości zdjęć udało nam się zachować naturalność - (poza pozowanymi przy kominku:/) No i wiem, że w przyszłości z czystym sumieniem polecę Michała, komuś kto będzie szukać fotografa:)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 9:18 am   

Zbychu... moze nam cos powiesz o zamku w Nieborowie.. miales moze okazje tam fotografowac? I jak poszlo?... my sie wlasnie zastanawiamy nad tym miejscem... koszt 150 + VAT. Nie wiem czy moge podawac tutaj ale nie robia z tego zadnej tejemnicy wiec....
 
 
Zbychu 
Firma


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 9:44 am   

niestety nie robilem tam zdjec...
ale moge podac wam linka pod ktorym mozna zobaczyc jak wygladaja wnetrza
http://www.fotosite.pl/in...ac_w_Nieborowie

Tylko odrazu uwaga - zdjecia zostaly wykonane w bardzo nietypowy sposob. Taka technika nazywa sie HDR i polega na tym, ze pojdenczy kadr naswietla sie kilka razy i nie ma to nic wspolnego z tym, ze zdjecie to jest panorama...
Akurat te zaprezentowane tutaj sa odrobine przekombinowane i efekt HDRu zostal odrobine za mocno wykorzystany - lecz pokazuje wnetrza calkiem dobrze.
Niemniej jednak ta technika CALKOWICIE nie nadaje sie do portretow - gdyz kazdy kadr nalezy wykonac kilka razy - a czlowiek zawsze bedzie sie poruszac i nie mozna nad tym zapanowac...
Nie wiem ile jest tam swiatla zastanego - lecz silny kontrast moze byc czasem problemem trudnym do opanowania (w fotografii slowo kontrast wykorzystuje sie do okreslenia natezenia swiatla w dwoch miejsach kadru i odpowiada calkowitej bieli i czernii)
Dlatego tez dobrze byloby gdyby fotograf ocenil wnetrze w innym dniu niz dzien zdjec. Wtedy bedzie mogl podjac decyzje, czy dane warunki daja mozliwosc wykonania zdjec przy swietle zastanym czy tez potrzeba uzyc oswietlenia dodatkowego, za pomoca ktorego (2 mozliwosci)
- wykorzysta oswietlenie zastane
- zlikwiduje oswietlenie zastane
w zaleznosci od tego co potrzeba...
_________________
Z.
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 10:13 am   

zakochalam sie.........

teraz juz wiem - nasz plener w Nieborowie bedzie :D :D :D :D :D

postanowione...

ta sala balowa.... ojejeje...
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 10:26 am   

Zbychu, a gdzie Ty proponujesz ciekawe plenery we wnetrzach?

I jak Ci się wydaje - bedzie można zrobić jakąś fajną sesję po ślubie wykorzystując scenerię Starego Folwarku (zarówno otoczenie, jak i wnętrza)?
_________________
chez alma |
 
 
Zbychu 
Firma


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 1:25 pm   

emilikoo - najpierw znajdz fotografa, ktory temu podola... to na prawde trudne zadanie - to wnetrze jest niesamowite - lecz dlatego, ze zostalo odpowiednio ujete - natomiast pierwszy lepszy fotograf rownie dobrze moze je skutecznie zepsuc (np. wspomnianym ustawieniem lampy blyskowej na aparacie i "waleniem na wprost")

almo - wnetrza sa ciekawe i zarazem trudnym tematem fotograficznym...
zmieniaja calkowicie styl pracy - z reporterskiego na bardziej studyjny - czyli z dynamicznego fotografowania przechodzimy do fotografii statycznej - pozy sa modelowane - jak ja to mowie - rzezbione...
no chyba ze ilosc swiatla jest na tyle duza, by mozna bylo pracowac bez lamp blyskowych

co do starego folwarku - sam o tym myslalem dla siebie... to miejsce jest specyficzne - a jego otoczenie jeszcze bardziej. Juz zauwazylem tam kilka fajnych miejsc ktore mozna by wykorzystac... i odziwo jest to pierwsze miejsce przy sali weselnej w ktorym odwazylbym sie zrobic zdjecia - zwykle ogrody przy salach sa sztuczne i pozbawione tego czegos naturalnego. Brak naturalnosc w rozmieszczeniu roslin - czy tez wrecz przesadzenie z ich iloscia zaczyna przypominac walke o kazdy cm2 trawnika ;)

Wnetrza rowniez maja odpowiednii klimat - sadze, ze moze powstac tam kilka ciekawych fotografii - klimat miejsca temu sprzyja...

Nieborow pewnie odwiedze rekreacyjnie - wtedy moge powiedziec wam do jakiego rodzaju fotografii nadaje sie to miejsce...
_________________
Z.
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 1:31 pm   

Fotografa juz mam i mam zaufanie ze podola :D

ale dizzekuje za wszelkie opinie.. widze ze Ty nie bylbys zbytnio optymistycznie nastawiony do robienia zdjec w Nieborowie... no coz.. pochwale sie efektami w swoim czasie ale jesli bedziesz mial jeszcze jakies uwagi to pisz...

zakochalam sie w Nieborowie :D
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 2:10 pm   

emilka - ja mam jeszcze taka małą sugestię - bo na zdjeciach z Poznańskiego - para nie mogła wejść na częśćekspozycji - tzn zdjecia przy kominku ok, natiomiast już przysiąść na kanapie nei mogli... nie wiem czy to standart, czy tylko oni tak robili zdjecia - dowiedz się moze o warunki fotografowania w pałacu, żebyście nie pozowali wzdłuż sznurków;)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Zbychu 
Firma


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 3:33 pm   

emilkoo - super :)

masz racje - nie jestem nastawiony optymistycznie - bo to jakby troche inny rodzaj zdjec niz te ktore ja robie... choc to wcale nie oznacza ze nie bede nigdy robic takich zdjec, a byc moze "jutro" odnajde w nich swoja droge...
Fotograf to nie uniwersalna maszynka do robienia zdjec... kazdy ma indywidualny styl pracy - dlatego wazne jest by wybrac fotografa na podstawie jego prac... a nie odwrotnie...

Zauwaz ze zbudowala Ci sie juz jakas wizja zdjec na podstawie tego co zobaczylas w linku ktory tutaj umiescilem - ale pisalem wyraznie - efekt koncowy tych zdjec jest spowodowany uzyciem specjalnej techniki naswietlania zdjec - tutaj bylo chyba 7 naswietlen jednego kadru - calosc pozniej sklada sie w programie graficznym. Nie da sie tej techniki zastosowac w portretach - a bez tej techniki wnetrza beda wygladac zupelnie inaczej...


nie wiem kim jest ten wybraniec (nie mowie o panie mlodym :P ) - ale porozmawiaj z nim... a raczej wysluchaj co on ma do powiedzenia w tej kwestii...
jesli masz zaufanie do niego to juz 50% sukcesu jest ! :)


przepraszam, ze wciaz Cie tak studze - ale mam po prostu swiadomosc ze jest to trudne zadanie - choc wierze zarazem, ze jest wielu fotografow ktorzy poradza sobie z nim!
czy ja bym sobie poradzil - nie wiem - pewnie okazaloby sie dopiero na miejscu... poza tym - nie bylem tam - poza tym wirtualnym zwiedzaniem ze strony :)
_________________
Z.
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 5:16 pm   

nie nudzisz :)

wszelkie uwagi sa cenne a te krytyczne zawsze najbardziej :D

a wizji nie mam.. przeciez ja sie nie spodziewam panoramicznych zdjec z Palacu.. tylko ze zdjecia te pokazaly urok miejsca... wizji to sie spodziewam po fotografie :D ja chce tylko wygladac pieknie a palacowe tlo uwazam idealnie pasuje to charakteru naszych strojow - stad takich wnetrz wlasnie szukalam :)

adriannaa dziekuje rowniez za uwagi.. warto sie podpytac.. :)
Ostatnio zmieniony przez emilkaa Wto Wrz 19, 2006 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 2:54 pm   

My mieliśmy zdjęcia w manufakturze i parku przy Teatrze Muzycznym..nie wiem jak sie nazywa...no i jeszcze w jednym tajemniczym miejscu - klatce w kamienicy na Piotrkowskiej;)
_________________
 
 
 
zylska 

Wiek: 44
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 16
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 3:02 pm   

Księży Młyn , Manufaktura.

Faktura cegieł jest śliczna i biała suknia się znakomicie prezentuje na takim tle.
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 3:09 pm   

proponuje albo botanika albo wyjazd do palacu kolo łowicza.piekne tereny....
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 10:44 pm   

a my chyba wybierzemy ogród botaniczny :cool:
_________________
 
 
 
fotoGrzegorz 
Firma

Wiek: 52
Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 10:04 am   

Wspaniałe miejsce na plener to Rezydencja "Księży Młyn" a właściwie ogród bo w samej Rezydencji zdjęć robić nie wolno. Mankamentem jest opłata 60 zł za sesję oraz to, że trzeba ją uzgodnić odpowiednio wcześniej z dyrekcją Muzeum Sztuki ( ul Więckowskiego 36, tel. 633 97 90 ) lub z kustoszem p. Dorota Berbelska ( 676 17 73, 674 96 98 ). Za tę cenę mamy do dyspozycji ładny i zadbany ogród z piękną i odnowioną Rezydencją w tle, białe ławeczki, fontanna itd. W każdym innym łódzkim parku niestety jeśli już trafimy na mostek lub inną ławeczkę to mamy jak w banku, że będzie odrapana z farby. Tak więc być może warto zapłacić 60 zł...przynajmniej mnie się tak wydaje. Co sądzicie ? Foto
_________________
tu nie może być adresu mojej strony www :)
 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 11:27 am   

Hmmm tzn konkretnie chodzi o Pałac Herbsta na rogu Przędzalnianej i Tymienieckiego?? Jeżeli tak, to rzeczywiście tam jest pięknie, ale nawet za pojedyncze zdjęcia życzą sobie kasę :] Ale myślę, że rzeczywiście warto wydać parę groszy i zrobic tam zdjęcia plenerowe - jeżeli ktoś oczywiście chce plener ;)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
fotoGrzegorz 
Firma

Wiek: 52
Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:31 pm   

jpuasz napisał/a:
Hmmm tzn konkretnie chodzi o Pałac Herbsta na rogu Przędzalnianej i Tymienieckiego??


Dokładnie :) Patrząc na to od strony właściciela obiektu ( jakiegokolwiek ) nie dziwi mnie pobieranie kaski za sesje ani ani.
_________________
tu nie może być adresu mojej strony www :)
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:52 pm   

SZkoda, że nie można robić zdjęć w środku :(
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl